۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

کاشت مو مصنوعی چیست؟

کاشت مو مصنوعی چیست؟

کاشت مو مصنوعی چیست؟

کاشت مو مصنوعی توسط تار‌های موی مصنوعی که در شرکت‌ها تولید می‌شود، انجام می‌شود، این تار‌ها که جنس پلاستیک دارند و یا موی فردی دیگری است در پوست سر کاشته می‌شوند. امروزه کاشت موی مصنوعی یکی از درخواست‌های مراجعه کنندگان به کلینیک کاشت مو در تهران است، اما باید بگوییم که در حال حاضر چیزی به عنوان کاشت موی مصنوعی وجود ندارد، چون هر چیزی غیر از موی خود انسان وارد پوست سر شود باعث بروز عفونت و برخی مشکلات دیگر می‌شود و عواقب خوبی را در بر نخواهد داشت.

کاشت موی مصنوعی برای اولین بار در سال ۱۹۷۰ میلادی مورد استفاده برخی قرار گرفت، اما پس از مدتی این روش توسط سازمان غذا و داروی آمریکا و چند کشور پیشرفته غیر استاندارد دانسته شد و رد شد؛ به همین دلیل پس از این زمان در کلینیک‌های کاشت مو دیگر کاشت مو مصنوعی انجام نمی‌شود و پیوند مو جایگزین آن شده است.

باید بگوییم که بهترین روش برای افرادی که از طاسی سر خود رنج می‌برند ترمیم و یا پیوند مو است که این روش‌ها هیچ گونه عوارضی را در بر ندارند و باعث تراکم مو به صورت طبیعی می شوند.

کاشت موی مصنوعی چگونه انجام می شود؟

تاریخچه کاشت مو مصنوعی به ۴ دهه قبل بر می گردد که امروزه در کشور‌های پیشرفته منسوخ شده و انجام نمی‌شود.

یک ماه قبل از جراحی انواع کاشت موی مصنوعی، ابتدا پزشک یک آزمایش برای اطمینان از سازگاری تارهای موی مصنوعی با پوست سر شما می گیرد، پزشک در این آزمایش ۱۰۰ تار موی مصنوعی در قسمت طاس سر شما قرار می‌دهد و شما به مدت یک ماه برای واکنش آلرژیک تحت نظر دکتر خواهید بود اگر پوست سر به آزمایش واکنش مثبت داد که عمل صورت می‌گیرد اما اگر واکنش بدی داد پزشک از جراحی صرف نظر خواهد کرد.

در این روش تار‌های موی مصنوعی که توسط شرکت های ایتالیایی و ژاپنی تولید می شود، در سر کاشته می شوند.

در کاشت موی مصنوعی با استفاده از سوزن و ابزارهای مخصوص، تارهای موی مصنوعی را به زیر پوست سر انتقال می دهند، کاشت موی مصنوعی هیچ گونه خون ریزی ندارد و جراحی در زمان کوتاهی انجام می‌شود، از مزایای این روش این است که بلافاصله پس از جراحی شما شاهد نتیجه هستید و دیگر منتظر رشد مو نخواهید بود.

اما باید بگوییم که کاشت موی مصنوعی راهکاری مناسب برای از بین بردن کچلی خود نیست، زیرا عواقب زیان بار زیادی دارد. در روش کاشت موی مصنوعی دیگر نیازی نیست که منتظر بلند شدن موهای خود باشید.

مراحل انجام کاشتن موی مصنوعی

مراحل انجام کاشتن موی مصنوعی

همانطور که در قبل گفتیم، زمانی که شما برای کاشت موی مصنوعی به کلینیک کاشت مو مراجعه کنید، ابتدا پزشک برای شما وقت آزمایش قرار می دهد، در این آزمایش تعداد کمی موی مصنوعی بر روی سر شما کاشته می شود، صرفا جهت اطمینان از موفقیت آمیز بودن کاشت موی مصنوعی بر روی سر شما! طی یک ماه شما تحت نظر پزشک خواهید بود و پزشک پوست سر را چک می کند که واکنش آن را مشاهده کند.

سپس اگر دکتر از آزمایش مطمئن شد، از بی حسی موضعی برای بی حس کردن پوست شما استفاده می کند.

در مرحله بعد پزشک با استفاده‌ ابزار های مخصوص و دستگاه کاشت موی خودکار، رشته های مو را به صورت تک به تک در پوست سر شما قرار می دهد، دستگاه کاشت مو تار های مو را در قسمت مناسبی در زیر پوست سر گره میزند.

این روند تا رسیدن به حجم و تراکم مناسب مو ادامه خواهد داشت، پس از انجام جراحی، پزشک با ماده‌ای ضد عفونی کننده پوست شما را پاک می کند.

ادامه مطلب  کاشت موی روبوتیک دائمی

قیمت کاشت مو به روش مصنوعی

هزینه کاشت موی مصنوعی در تهران یکی از عناصر مهم در تصمیم گیری برای کاشت مو است و هزینه آن تحت عوامل مختلفی است که در ادامه به شرح این عوامل می‌پردازیم.

قیمت کاشت موی مصنوعی در تهران از عوامل زیادی تاثیر می‌پذیرد به تعداد هر تار مو حساب می‌شود، بنابراین با توجه به وسعت ناحیه دریافت کننده و تعداد تار موی کاشته شده و خدماتی که کلینیک ارائه می دهد هزینه کاشت مو متغییر خواهد بود. به طور کلی هزینه کاشت موی مصنوعی برای خانم ها و آقایان، از چهار میلیون تومان تا ۱۰ میلیون تومان به نسبت کیفیت و تراکم متغییر خواهد بود.

کاشت موی مصنوعی روش‌های متنوعی دارد که هر روش نیاز به تخصص و مهارت خاص خود را دارد، بنابراین از این جهت هزینه کاشت مو به دلایلی مثل: سختی کار، ابزار و دستگاه مورد استفاده، تجربه و سابقه پزشک جراح و … متفاوت خواهد بود.

هزینه کاشت موی مصنوعی با کاشت موی طبیعی یکسان است و تفاوت آنچنانی ندارد، اما لازم است بدانید که کاشت موی طبیعی یک راه حل دائمی برای فرار از کچلی و طاسی است، اما کاشت موی مصنوعی نیاز به ترمیم دارد و هر بار ترمیم نیز نیاز به پرداخت هزینه دارد.

کاشت مو مصنوعی

عوارض کاشت مو به صورت مصنوعی

امروزه در بسیاری از کلینیک‌ها کاشت موی مصنوعی به دلایل عوارض و عواقب بد آن منسوخ شده است، زیرا به علت عدم سازگاری زیستی عوارض کاشت موی مصنوعی برای فرد بسیار زیاد می باشد و آسیب های جدی برای شخص ایجاد می کند.

عفونت های شدید یکی از عوارض شایع در کاشت موی مصنوعی است و همین علت باعث می شود که موهای مصنوعی کاشته شده پس از مدت کوتاهی شروع به ریزش کنند، باید بگوییم که ریزش موهای مصنوعی باعث ریزش موهای طبیعی انسان نیز می شود.

این عوارض کاشت مو گاهی بدون جبران است و جبران آن سخت انجام می‌شود، از جمله این عوارض می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • بروز عفونت در پوست سر
 • ایجاد کیست سر
 • ایجاد التهابات در سر
 • بروز آلرژی های اذیت کننده
 • ایجاد آلوپسی
 • امکان ریزش بسیاری از مو های کاشته شده.
 • عدم رنگ پذیری موهای مصنوعی
 • بروز سرطان ها
 • ایجاد خارش و زخم و قرمزی بیش از حد پوست سر که ممکن است برای شما دردسر ساز شود.
 • نیاز به ترمیم مداوم مو
 • سیستم ایمنی بدن شما ممکن است موهای مصنوعی را رد کند، زیرا آنها موهایی مصنوعی هستند و ممکن است با بدن انسان سازگاری نداشته باشند.
 • سالانه حدود ۳۰ درصد موها می ریزند و باید مجدد کاشته شوند، کاشت مجدد مداوم می تواند منجر به گردش خودن ضعیف شود و حتی باعث از بین رفتن فولیکول های مو نیز می شود.

تفاوت کاشت مو مصنوعی با کاشت موی طبیعی

معمولا افرادی که هیچ بانک مویی ندارند اقدام به کاشت موی مصنوعی می‌کنند، کاشت مو مصنوعی نیازمند توجه مداوم و ترمیم مو است که علاوه بر ایجاد هزینه های اضافی برای فرد، موجب اذیت و عوارض برای شخص نیز می شود، اما در مقابل کاشت موی طبیعی تا پایان عمر انسان با او بدون ایجاد هیچ مشکلی همراه خواهد بود، در کاشت مو به روش طبیعی دیگر نیازی به ترمیم نخواهید داشت و تنها یک بار هزینه خواهید کرد و هزینه های مازاد دیگری ندارید.

موهای کاشته شده به روش مصنوعی رشد نمی‌کنند، اما موهای طبیعی به رشد خود ادامه خواهند داد و حتی تراکم آنها نیز بیشتر خواهد شد.

ادامه مطلب  کاشت مو برای موهای کم پشت زنان

انواع روش‌های کاشت مو به صورت مصنوعی

کاشت مو به صورت مصنوعی روش‌های مختلفی دارد، انواع کاشت موی مصنوعی عبارت اند از:

 1. بافتن: این روش موی مصنوعی به موهای موجود در سر فرد بافته می شود و‌ باعث پر پشت دیده شدن موهای سر می شود، لازم به ذکر است که این روش تاثیری بر ناحیه خالی روی سر ندارد و فقط قسمت مو دار سر را پر تراکم تر می کند.

این روش ها برای پیوند تار های موی مصنوعی به موهای سر فرد مورد استفاده قرار می گیرد.

 1. ادغام و اتصال: در این روش از مو های مصنوعی برای پیوند به موهای طبیعی فرد مورد استفاده قرار داده می شود و از تار های موی مصنوعی با چسب های مخصوص به کف سر فرد چسب زده می شود، این روش کاشت مو بدون جراحی می باشد که این عمل نیز دارای عواقب و آسیب هایی نیز می باشد.

جمع بندی کاشت  مو مصنوعی

به عنوان جمع بندی درباره کاشت مو مصنوعی باید بگوئیم، کاشت مو در تهران در بهترین کلینیک ها انجام می شود و شما با اطمینان خاطر می توانید به این پزشکان مراجعه کنید و از شر طاسی سر نجات پیدا کنید.

کاشت موی مصنوعی توسط پزشکان خوش سابقه و حازق و واجد شرایط، با استفاده از دستگاه کاشت مو انجام می شود و بیمار نیز می تواند بلافاصله پس از عمل جراحی به فعالیت های روزمره خود ادامه دهد، زیرا عمل آن یک عمل جراحی سرپایی است، تنها تارهای مو به زیر پوست فرد قلاب می شوند و جز جراحی های سبک محسوب می شود.

موهای مصنوعی را می توان مانند موهای طبیعی شستشو داد، شانه کرد و… فقط برای حفظ موها نیاز به شامپو های مخصوصی است که این شامپو ها باعث مراقبت و دوام موهای مصنوعی می شوند. کاشت موی مصنوعی اگر چه نتایج فوری دارد و بلافاصله می توان نتیجه را مشاهده کرد، اما پس از مدتی دچار ریزش می شود و هیچ گاه رشد نخواهند کرد‌.

پرسش‌های متداول

 • آیا کاشت موی مصنوعی دردناک است؟

بله، کاشت موی مصنوعی دردناک نیست. عمل بیهوشی کلیه و یا موضعی استفاده می‌شود که درد و ناراحتی را کاهش می‌دهد.

 • آیا نیاز به تغییرات زیاد در زندگی روزمره پس از عمل وجود دارد؟

پس از کاشت موی مصنوعی، نیاز به تغییرات زیادی در زندگی روزمره وجود ندارد. فرآیند بهبودی برای اکثر افراد ساده است.

 • آیا می‌توان موهای مصنوعی را شست؟

بله، می‌توان موهای مصنوعی را شست. با استفاده از محصولات مناسب و رعایت دستورالعمل‌های پزشک می‌توانید موهای مصنوعی را به طریق معمول شستشو دهید.

 • آیا کاشت موی مصنوعی دائمی است؟

کاشت موی مصنوعی به طور معمول دائمی است، اما باید توجه داشت که ممکن است نیاز به جلسات تکمیلی برای تکمیل تاثیرات داشته باشد.

 • آیا ممکن است عوارض جانبی از کاشت موی مصنوعی رخ دهد؟

بله، ممکن است عوارض جانبی از کاشت موی مصنوعی رخ دهد اما این موارد به صورت کلی نادر هستند. ممکن است شامل عفونت، التهاب، خارش یا تحریک پوست باشند که با مراقبت‌های مناسب معمولاً کنترل می‌شوند.

 

جستجو مرتبط کاربران:

5/5 - (1 امتیاز)

10 پاسخ

 1. سلام. شما مزوتراپی رو بعد از کاشت مو توصیه میکنید؟

  1. بسته به نتیجه بعد از کاشت دارد اما در نود درصد مواقع توصیه می‌شود.

 2. آیا بعد از کاشت مو امکان استخر رفتن وجود دارد؟

 3. سلام.
  دقیقا هزینه تزریق چربی به صورت برای رفع گودی زیر چشم چقدر میشه؟ بعد از تزریق باید چند وقت یکبار دوباره این تزریق انجام بشه؟

 4. سلام من ۱۰ سال قبل در سن۲۳ سالگی به روش fitکاشت مو انجام دادم که راضی نیستم و الانم بانک موی بسیار ضعیفی دارم ولی ریش و تنه ام پر مو هستن ایا امیدی هست که بعد از انجام BHT تا حدودی رضایت پیدا کنم …

  1. دوست عزیز از آنجایی که شما از مراجعین ما نبوده‌اید بهتر است ابتدا معاینه بشید. با شماره مشاورین ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله کاشت مو مصنوعی چیست؟

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
روش‌های کاشت مو قبل و بعد کاشت ابرو قبل و بعد کاشت مو کاشت ابرو در یک جلسه