۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

زمان مصرف ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

زمان مصرف ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

زمان مصرف ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

زمان مصرف ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو؛ در ترمیم و کاشت مو، ما خدمات عالی کاشت مو، از جمله استخراج واحد فولیکولی ( FUE ) و پیوند واحد فولیکولی (FUT) را ارائه می‌دهیم. هدف ما ارائه یک راه حل طبیعی و دائمی‌برای ترمیم مو است. اگر از ماینوکسیدیل برای مبارزه با ریزش مو استفاده کرده‌اید، می‌توانید حتی پس از عمل کاشت مو نیز به استفاده از آن ادامه دهید، به خصوص اگر ریزش موی شما به دلیل طاسی الگو یا ژنتیک باشد. ماینوکسیدیل باید به عنوان یک اقدام پیشگیرانه برای حفظ موهای شما پس از بهبود ناحیه جراحی استفاده شود. برای اینکه از زمان ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو آگاه شوید، با ما همراه باشید.

ریزش مو پس از کاشت

قبل از بررسی زمان مصرف ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو بهتر است کمی بیشتر ریزش مو بعد از کاشت مو را بررسی کنیم. برای بیمارانی که از ماینوکسیدیل برای رفع ریزش مو استفاده می‌کنند، آن‌ها را تشویق می‌کنیم که حتی پس از انجام عمل جراحی کاشت مو به استفاده از آن ادامه دهند. این امر به ویژه برای افرادی که طاسی الگو یا دلایل ژنتیکی ریزش مو را تجربه می‌کنند مفید است. هنگامی‌که ناحیه جراحی بهبود یافت، ماینوکسیدیل می‌تواند یک اقدام پیشگیرانه در برابر ریزش مو در آینده باشد.

اگر به دنبال راه حل طبیعی‌تر و دائمی‌تر برای ترمیم مو هستید، جراحی پیوند یک روش ایده آل برای ترمیم مو است. با این حال، هیچ تضمینی وجود ندارد که از ریزش در آینده جلوگیری کند، به خصوص اگر علت به طور کلی ناشی از DHT – دی هیدروتستوسترون باشد.

بهترین راه برای جلوگیری از ریزش بیشتر مو، ادامه مصرف داروهای پیشگیرانه مانند ماینوکسیدیل است. اگر DHT هنوز در سیستم باشد و به فولیکول‌های مو حمله کند، این احتمال وجود دارد که آنها به این کار ادامه دهند و باعث ریزش مو در آینده شوند. قبل از انجام عمل جراحی کاشت مو، بسیار مهم است که پزشک بررسی کند که آیا بیمار واجد شرایط این روش جراحی است یا خیر. به بیمار توصیه می‌شود قبل از انتخاب جراحی کاشت مو، یک رژیم درمانی پیشگیری را در مراحل اولیه ریزش مو شروع کند.

مدت زمان مصرف ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

ماینوکسیدیل چگونه مانع ریزش مو پس از کاشت می‌شود؟

ماینوکسیدیل برای ریزش مو بعد از کاشت باعث افزایش خون رسانی در پوست سر می‌شود زیرا یک داروی گشادکننده عروق است و همچنین از ریزش مو جلوگیری می‌کند. اگر مستعد ریزش موی ژنتیکی هستید و به تازگی عمل کاشت مو را انجام داده‌اید، به رشد مجدد مو کمک می‌کند. انجام عمل کاشت مو تغییر هیجان انگیزی را در زندگی بیمار به ارمغان می‌آورد زیرا به ترمیم مو برای تمام عمر کمک می‌کند.

اگر بیمار اقدامات اضافی دیگری را برای سرعت بخشیدن به روند ترمیم مو انجام دهد، قابل درک است. این اقدامات شامل استفاده از سرم، اسپری، کرم و ماسک است. با این حال، دو دارو وجود دارد که ثابت کرده‌اند برای جلوگیری از ریزش مو موثر هستند. این موارد شامل فیناستراید و ماینوکسیدیل است. اگر به تازگی عمل کاشت مو را انجام داده اید و می‌خواهید از هر دارویی برای تقویت رشد مجدد مو استفاده کنید، ابتدا باید با پزشک خود مشورت کنید.

ماینوکسیدیل چیست؟

در ابتدا، ماینوکسیدیل، یکی از بهترین داروهای بعد از کاشت مو، برای درمان بیماران مبتلا به فشار خون بالا یا فشار خون بالا در نظر گرفته شد. از جمله عوارض آن رشد مو بود. به دلیل این عارضه جانبی، ماینوکسیدیل در حال حاضر برای درمان ریزش مو استفاده می‌شود. اگر علاقه مند به استفاده از این داروی ریزش مو هستید، می‌توانید آن را به صورت فوم یا محلول تهیه کنید.

در اکثر کلینیک‌های ترمیم مو، جراحان به بیماران خود می‌گویند که پس از عمل کاشت مو از ماینوکسیدیل استفاده کنند. دلایلی برای این توصیه وجود دارد. برخی از آنها به شرح زیر است.ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

ماینوکسیدیل رشد مجدد موهای کاشته شده را افزایش می‌دهد: پس از اینکه بیمار تحت عمل کاشت مو قرار گرفت، از تکنیک‌های خاصی توسط جراحان کاشت مو برای تقویت رشد مجدد مو استفاده می‌شود. به عنوان بخشی از توصیه‌های بعد از جراحی، برخی از پزشکان توصیه می‌کنند که بیمار ماینوکسیدیل (۳ و ۵ درصد) مصرف کند. این کار برای کمک به رشد سریعتر پیوند مو انجام می‌شود.

ماینوکسیدیل از دست دادن شوک را از بین می‌برد: ماینوکسیدیل برای ریزش مو نیز توسط بسیاری از جراحان پس از کاشت مو توصیه می‌شود زیرا خطر ریزش شوک را به خصوص در زنان کاهش می‌دهد. ریزش موهای پیوند نشده به عنوان ریزش شوک شناخته می‌شود. بیشتر اوقات، این نوع ریزش مو موقتی است و موها همچنان رشد می‌کنند. استفاده از ماینوکسیدیل فاز ریزش شوک در جراحی کاشت مو را از بین می‌برد.

ماینوکسیدیل ریزش موی مورد انتظار را کنترل می‌کند: دلیل اصلی انجام عمل کاشت مو، بازگرداندن موهای از دست رفته است، نه کنترل ریزش بیشتر مو در آینده. اگر در سن زیر ۳۵ سال دچار ریزش مو شده اید، احتمال اینکه ریزش مو حتی پس از عمل کاشت مو نیز پیشرفت کند بسیار زیاد است. این بدان معناست که برای مدیریت پیشرفت ریزش مو باید از داروهای خوراکی یا موضعی استفاده کنید. دلیل اصلی توصیه جراحان به استفاده مداوم از ماینوکسیدیل، جلوگیری از ریزش بیشتر مو در آینده است. این دارو باعث رشد مجدد موهای جدید نمی‌شود اما ریزش بیشتر مو را متوقف می‌کند. اگر از آن برای درمان ریزش مو استفاده می‌کنید، فقط تا زمانی که برای جلوگیری از ریزش مو پس از کاشت به استفاده از آن ادامه دهید، کار می‌کند.

ادامه مطلب  زمان مصرف قرص هیرویت بعد از کاشت مو

بهترین زمان مصرف ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

بهترین زمان مصرف ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو چه زمانی است؟ هنگامی‌که پزشک عمل جراحی کاشت مو را انجام داد، بیمار را در زمان مناسب برای شروع استفاده از داروی ماینوکسیدیل راهنمایی می‌کند. اکثر جراحان کاشت مو از بیماران خود می‌خواهند حداقل یک هفته پس از کاشت، استفاده از ماینوکسیدیل را شروع کنند. این کار برای این است که قبل از اینکه عوامل خارجی شروع به اثر کنند، گرافت‌های موی تازه کاشته شده مستقر شوند. پزشک همچنین باید به بیمار ریزش مو توصیه کند که چه مدت باید از داروی ریزش مو ماینوکسیدیل استفاده کند. پیشگیری از موهای موجود نیاز به استفاده بیشتر از ماینوکسیدیل دارد. اگر به منظور تقویت رشد مجدد مو است، باید بیش از چهار ماه استفاده شود.

مصرف ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

آیا ماینوکسیدیل مفید است؟

دو غلظت اصلی داروی ماینوکسیدیل وجود دارد. آنها شامل ۲٪ و ۵٪ است. این دو برای تقویت رشد مجدد مو شناخته شده اند. با این حال، ماینوکسیدیل ۵ درصد رشد مجدد و ضخامت مو را بیش از دوز ۲ درصد تا ۴۵ درصد افزایش می‌دهد. نتیجه استفاده از ماینوکسیدیل بعد از ۱۲ ماه قابل مشاهده خواهد بود.

عوارض جانبی ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل به عنوان یک داروی بی خطر، پس از تجویز پزشک، می‌تواند از هر داروخانه ای خریداری شود. در غلظت‌های بالاتر از ۵% تا ۱۰% باید چندین عارضه را انتظار داشت. برخی از عوارض جانبی که اکثر بیماران باید داشته باشند عبارتند از:

 • مناطقی که از داروی ماینوکسیدیل استفاده می‌شود قرمزی و سوزش خواهند داشت.
 • حتی اگر بیمار می‌خواهد ریزش مو در ناحیه سر را درمان کند، ممکن است موها در سایر طرف‌های بدن به خصوص در خانم‌ها شروع به رشد کنند.
 • سردرد.
 • تحریک پوست با نسخه محلول ماینوکسیدیل بیشتر از نسخه فوم دارو است. نسخه محلول دارو نسبت به نسخه فوم الکل بیشتری دارد.

همچنین بخوانید درباره: درمان ریزش موی ارثی

آیا باید بعد از کاشت مو از ماینوکسیدیل استفاده کنیم؟

استفاده از ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو ضروری نیست. در حالی که برخی از بیماران برای اجتناب از استفاده از دارو، جراحی کاشت مو انجام می‌دهند، برخی دیگر فقط به آن نیاز ندارند زیرا از شرایط عمومی‌ریزش مو رنج نمی‌برند.

اکثر جراحان فقط ماینوکسیدیل را به عنوان یک درمان کمکی تکمیلی پس از پیوند توصیه می‌کنند. به عبارت دیگر، برای سرعت بخشیدن به نتایج در عمل کاشت مو معمولاً استفاده می‌شود. اگر نتایج را در ۴-۶ ماه مشاهده می‌کنید، ماینوکسیدیل آن را به ۲ تا ۳ ماه کاهش می‌دهد.

به همان اندازه که این داروی ریزش مو نتایج خوبی ایجاد می‌کند، استفاده از آن برای همه راحت نیست. بنابراین باید یک مشاوره بین جراح و بیمار انجام شود تا بدانیم آیا مصرف ماینوکسیدیل ضروری است یا خیر. این مشاوره ضروری است زیرا به جراح این امکان را می‌دهد که وضعیت بیمار را ارزیابی کند، در مورد مزایا و خطرات احتمالی استفاده از ماینوکسیدیل صحبت کند و آمادگی مناسب را برای جراحی و مراقبت‌های پس از آن انجام دهد. با انجام یک مشاوره، جراح می‌تواند تمام اطلاعات لازم را جمع آوری کرده و بر اساس نیازها و شرایط خاص بیمار توصیه‌های شخصی ارائه دهد.

ما در کلینیک مو و ابرو ماه زر، معتبرترین مرکز کاشت مو شهرک غرب، بدون عوارض کاشت مو بهترین خدمت کاشت را برای شما انجام می‌دهیم. در صورتی که برای مدت زمان مصرف ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو و دیگر موضوعات کاشت نیاز به مشاوره داشتید می‌توانید با تکمیل فرم زیر درخواست مشاوره خود را به ما اعلام کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  کلام پایانی

  ماینوکسیدیل باید توسط مردان یا زنانی که از ریزش مو رنج می‌برند و قصد کاشت مو را دارند مصرف کنند. این به جلوگیری از ریزش مداوم مو کمک می‌کند و به حفظ نتیجه کاشت مو برای مدت طولانی تری کمک می‌کند.

  ماینوکسیدیل، همچنین به عنوان Regaine شناخته می‌شود، دارویی است که مستقیماً روی پوست سر شما اعمال می‌شود تا موهای شما را ضخیم کند و از ریزش مو جلوگیری کند. با استفاده از ماینوکسیدیل، شانس خوبی برای جلوگیری از ریزش مو در آینده و ضخیم شدن موهای موجود خود دارید. اگر تحت عمل کاشت مو قرار گرفته اید، استفاده از ماینوکسیدیل به جلوگیری از ریزش بیشتر مو کمک می‌کند و از نتیجه کاشت موی شما برای آینده محافظت می‌کند. زمان مصرف ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو معولا یک هفته پس از جراحی است. در صورت داشتن سوالات بیشتر به وب سایت ما در کلینیک تخصصی کاشت مو ماه زر مراجعه نمایید.

  پرسش‌های متداول

  • آیا استفاده از ماینوکسیدیل بی خطر است؟

  استفاده از ماینوکسیدیل بی خطر است زیرا توسط FDA به عنوان یک درمان دارویی برای ریزش مو برای بیماران زنان و مردانی که تحت ریزش مو هستند تأیید شده است. دو نسخه این دارو شامل محلول‌های موضعی ۲% و ۵% می‌باشد. حتی اگر داروی ماینوکسیدیل بی خطر باشد، بیماران باید هنگام استفاده از آن احتیاط کنند. علاوه بر این، ماینوکسیدیل همچنین برای درمان فشار خون شدید هنگامی‌که به عنوان یک گشادکننده عروق خوراکی مصرف شود، استفاده می‌شود.

  • آیا ماینوکسیدیل به رشد مجدد مو کمک می‌کند؟

  اگر ریزش مو شروع شده است، مصرف ماینوکسیدیل ممکن است از ریزش بیشتر مو جلوگیری کرده و به رشد مجدد مو کمک کند. در حال حاضر ماینوکسیدیل مورد تایید FDA است و از نظر بالینی به رشد مجدد مو کمک می‌کند.

  • آیا ماینوکسیدیل روی کلیه تأثیر می‌گذارد؟

  استفاده طولانی مدت از ماینوکسیدیل بر قلب و شریان‌ها تأثیر می‌گذارد و باعث می‌شود که آن‌ها به صورت طبیعی عمل نکنند. استفاده طولانی مدت از آن باعث آسیب به خون، عروق مغز، کلیه و قلب می‌شود که ممکن است باعث نارسایی کلیه، سکته مغزی یا نارسایی قلبی شود.

  • اگر بیش از حد ماینوکسیدیل استفاده کنید چه اتفاقی می‌افتد؟

  استفاده از غلظت‌های بالای ماینوکسیدیل ممکن است منجر به درد قفسه سینه، برافروختگی صورت، سردرد و غش شود.

  • مدت زمان مصرف ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

  شما می‌توانید بعد از گذشت یک هفته از انجام عمل کاشت مو، استفاده از ماینوکسیدیل را شروع کنید زیرا بلافاصله شروع به کار می‌کند. با این حال، نتایج قابل توجه تنها پس از شش ماه مشاهده می‌شود. شما باید تا زمانی که می‌توانید، استفاده از ماینوکسیدیل را ادامه دهید. این کار به حفظ موهای موجود در اطراف پیوند شما کمک می‌کند و بنابراین طول عمر نتیجه کاشت مو را افزایش می‌دهد.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  10 پاسخ

  1. سلام. من حدود 9 ماه پیش عمل بلفاروپلاستی انجام دادم ولی بعد از این مدت دوباره چشمم دچار افتادگی شده. مشکل از چیه؟

   1. دوست عزیز باید از مشاورین مرکز لیزر و تزریق ما کمک بگیرید. با شماره 02191002555 تمااس بگیرید.

  2. من تنها یک ناحیه از سرم دچار ریزش مو شده. آیا امکان کاشت مو تنها در اون ناحیه وجود داره؟

   1. با سلام دوست عزیز. ممکنه که با مزوتراپی یا خدمات تقویتی مشکل شما حل شود.

  3. درود بر شما من لیزر پشت گردن و پشت گوش اومدم خدمت شما و واقعا فوق العاده هست دستگاهتون و پرسنل خوب و با اخلاق من ۴ جلسه اومدم کلا دیگه موهای ناحیه گردن و گوشم دیگه رشد نمیکنه ممنونم ازتون

   1. با سلام با مشاورین ما تماس بگیرید راهنمایی می‌کنن.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله زمان مصرف ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
  روش‌های کاشت مو قبل و بعد کاشت ابرو کاشت مو میکروگرافت کاشت ابرو در یک جلسه