۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

معایب کاشت مو به روش fut چیست؟

آیا معایب کاشت مو به روش fut وجود دارد

آیا معایب کاشت مو به روش fut وجود دارد

معایب کاشت مو به روش fut چیست؟ کاشت مو برای افزودن مو به قسمتی از سر که ممکن است موهای آن قسمت نازک شده باشد یا ممکن است طاس شده باشد، انجام می‌شود. موهای اهدایی را می‌توان از قسمت‌هایی از سر که موهای شما ضخیم‌تر است یا از سایر قسمت‌های بدن پیوند زد. کاندیدهای کاشت مو ممکن است بخواهند این روش را انجام دهند زیرا در مورد کمبود مو و بهبود ظاهر کلی خود نگران هستند. برای انجام کاشت مو روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی موجود است که یکی از آن ها FUT ( تکنیک پیوند واحد فولیکولی ) است. این روش معمولا برای افرادی که نیازمند تراکم بالا و حجم بالایی هستند پیشنهاد می‌گردد. با این حال این روش دارای معایبی است که در این جا با عوارض و معایب کاشت مو به روش fut آشنا خواهیم شد.

مقدمه‌ای بر کاشت مو

قبل از اینکه بخواهیم در مورد معایب کاشت مو به روش fut برای شما صحبت کنیم، بیایید کمی در ارتباط با خود کاشت مو بحث کنیم. جراحی کاشت مو فولیکول‌های موی سالم را می‌گیرد و آنها را به نواحی نازک یا طاسی شما پیوند می‌دهد. با طاسی ارثی، موهای شما بدون در نظر گرفتن اینکه در کجای پوست سر قرار گرفته‌اند، ویژگی‌های جایی که از آن گرفته شده است را حفظ می‌کنند. به همین دلیل است که جراحی کاشت مو تنها راه حل دائمی ریزش مو است.

کاشت مو به روش fut

ریزش مو پیشرونده است و محدودیت فیزیکی برای انجام یک روش وجود دارد. برخی از بیماران برای افزایش تراکم موهای خود چندین روش را انتخاب می‌کنند. روی موهای کاشته شده اولیه تاثیری نمی‌گذارد.

به محض اینکه پزشک شما کاشت مو را کامل کرد، می‌توانید طرح کلی خط موی جدید و بهبود یافته خود را مشاهده کنید. پس از کاشت، مو باید به سرعت شروع به رشد کند. یکی از ناراحتی‌هایی که بسیاری از بیماران با آن مواجه می‌شوند ریزش مو پس از رشد اولیه است. هنگامی که اولین دسته از موهای کاشته شده می‌ریزند، باید در ظرفیت دائمی رشد کنند و موها باید سالم و نرمال به نظر برسند. اکثر افراد پس از حدود نیم سال تغییرات قابل توجهی در رشد مو گزارش می‌دهند. نتایج کامل این روش تقریباً همیشه پس از ۱ سال کاملاً قابل مشاهده است.

بیماران در صورتی ایده آل در نظر گرفته می‌شوند که موهای سالم کافی در جایی روی سرشان رشد کند که پزشکان بتوانند فولیکول‌ها را به ناحیه آسیب دیده منتقل کنند. همچنین باید توانایی رشد مو در سایتی را که انتخاب کرده‌اید داشته باشید. این بدان معنی است که پوست سر که به شدت زخم شده است ممکن است واجد شرایط پیوند موثر نباشد.

۲ مدل اصلی کاشت مو

دو نوع کاشت مو وجود دارد: استخراج واحد فولیکولی (FUE) و پیوند واحد فولیکولی (FUT). روش FUE شامل استخراج انفرادی فولیکول‌های مو می‌شود که سپس در جای دیگری روی پوست سر پیوند می‌شوند، در حالی که روش FUT شامل برداشتن یک نوار بلند از پوست سر، جدا کردن فولیکول‌ها و سپس پیوند آن‌ها است.

 • پروسه کاشت مو با تکنیک fUT می‌تواند بین ۴ تا ۱۲ ساعت طول بکشد، در حالی که یک جلسه کاشت مو با روش FUE می تواند تا ۱۰ ساعت یا بیشتر طول بکشد.
 • fUE هیچ علامت قابل مشاهده‌ای باقی نمی‌گذارد و ظاهر طبیعی تر از FUT دارد چرا که در روش FUE از یک ابزار تخصصی استفاده می‌کند و همین امر از مهم‌ترین عوارض کاشت مو fut در نظر گرفته می‌شود.

 

[ مشاوره ۲۴ ساعته کاشت مو fut ]

09127300790

کاشت مو به روش fut

برای آگاهی از معایب کاشت مو به روش fut شناخت این روش لازم و ضروری است. کاشت مو به روش FUT شامل برداشتن یک نوار بلند از پوست سر که حاوی فولیکول مو می‌باشد، سپس فولیکول‌ها از قسمت نواری پوست سر جدا شده و برای پیوند آماده می‌شوند. هنگامی که هدف اولیه بیمار دستیابی به حداکثر پری از ترمیم مو باشد، FUT توصیه می‌شود. برای بیمارانی که دچار طاسی قابل توجهی در اطراف ناحیه تاج سر هستند، FUT می‌تواند راه حل بهتری نسبت به FUE برای پوشش و پری بهتر باشد.

در جواب سوال اینکه برای کاشت مو به روش fut به چه تعداد گرفت نیاز است به زبان ساده می‌توان بگوییم برای هر بیمار متفاوت خواهد بود. میانگین رقم معمولاً بین ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ گرافت است، اگرچه این رقم برای هر بیمار متفاوت خواهد بود. عرضه طولانی مدت موی اهداکننده تحت تأثیر شل بودن ( یا شل ) پوست سر و تراکم موهای اهداکننده است.

انتظارات و بهبودی پس از کاشت مو به روش FUTعوامل موثر بر کاشت مو به روش fut

پس از جراحی، پوست سر شما ممکن است بسیار حساس باشد. ممکن است برای چند روز نیاز به مصرف داروهای مسکن داشته باشید. جراح از شما می‌خواهد که حداقل ۱ یا ۲ روز روی پوست سرتان بانداژ بپوشید. او همچنین ممکن است یک آنتی بیوتیک یا یک داروی ضدالتهاب برای شما تجویز کند که چند روز مصرف کنید. اکثر افراد ۲ تا ۵ روز پس از عمل می‌توانند به سر کار بازگردند.

در عرض ۲ تا ۳ هفته پس از جراحی، موهای کاشته شده می‌ریزند، اما باید در عرض چند ماه متوجه رشد جدید شوید. اکثر افراد پس از ۶ تا ۹ ماه شاهد ۶۰ درصد رشد موهای جدید خواهند بود. برخی از جراحان داروی رشد مو ماینوکسیدیل ( Rogaine ) را برای بهبود رشد مو پس از کاشت تجویز می‌کنند، اما مشخص نیست که چقدر خوب عمل می‌کند.

پس از انجام جراحی، جراح شما با دقت تمام بانداژها را برمی‌دارد. ممکن است این ناحیه متورم شده باشد، بنابراین جراح شما ممکن است تریامسینولون را به آن ناحیه تزریق کند تا تورم را کاهش دهد. شما می‌توانید درد یا ناراحتی را در محل پیوند و همچنین در ناحیه‌ای که مو از آن برداشته شده است احساس کنید. برای چند روز آینده، جراح شما می‌تواند داروهای زیر را تجویز کند.

 • داروهای ضد درد کاشت مو، مانند ایبوپروفن (ادویل)
 • آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت
 • داروهای ضد التهاب، مانند استروئید خوراکی، برای تسکین تورم
 • داروهایی مانند فیناستراید (Propecia) یا ماینوکسیدیل (Rogaine) برای کمک به تحریک رشد مو

در اینجا چند نکته مراقبت پس از جراحی کاشت مو به روش FUT نیز آورده شده است.

 • چند روز بعد از جراحی صبر کنید تا موهای خود را بشویید. در چند هفته اول فقط از شامپوهای ملایم استفاده کنید.
 • شما باید بتوانید در حدود ۳ روز به کار یا فعالیت‌های عادی بازگردید.
 • برای حدود ۳ هفته برس یا شانه را روی پیوندهای جدید فشار ندهید.
 • تا زمانی که پزشکتان بگوید مشکلی ندارد کلاه یا پیراهن و ژاکت نپوشید.
 • حدود ۱ هفته ورزش نکنید.
 • اگر برخی از موها ریختند نگران نباشید. این بخشی از فرآیند است. موهای کاشته شده ممکن است تا چند ماه زیاد رشد نکنند یا به طور یکپارچه با موهای اطراف خود مطابقت داشته باشند.

یکی از روش‌هایی که به تازگی حرفی برای گفتن پیداکرده است روش کاشت مو روبوتیک است. شما عزیزان می‌توانید در مقاله ” مقایسه کاشت مو روباتیک با fut ” روش fut و روباتیک را نسبت به یکدیگر بررسی کنید.

عوامل موثر بر کاشت مو به روش futمعایب کاشت مو به روش fut

یک سری از عوامل هستند که بر موفق بودن کاشت fut تاثیر گذار هستند. اگر این عوامل نباشند عوارض و معایب کاشت مو به روش fut نمایان می‌شود. روش‌های متداول ترمیم مو نتایج طبیعی به دنبال دارد که مانند موها رشد می‌‌کنند و بسیار طبیعی هستند. اگرچه مشتریان اغلب از نرخ بالای پیوند موفقیت آمیز لذت می‌برند، برخی عوامل و تصمیمات به طور بالقوه می‌توانند نتایج را محدود کنند، مواردی که بر این روش تاثیر گذرا هستند به شرح زیر می‌باشد.

انتخاب کلینیک و جراح مناسب برای جلوگیری عوارض fut

تکنیک‌های مورد استفاده برای روش‌های ترمیم مو در طول سال‌ها به طرز چشمگیری بهبود یافته‌اند و کلینیک‌های دارای رتبه برتر مانند کاشت موی ماه زر، معتبرترین مرکز کاشت مو شهرک غرب، زیر نشر کلینیک ماه زر به طور مداوم به نرخ موفقیت رشد پیوند بالایی دست می‌‌یابند. متأسفانه، بسیاری از کلینیک‌های غیر استاندارد وجود دارند که به طور مطلوب عملکرد مناسبی را نمی‌توانند ارائه دهند. بنابراین برای انجام کاشت مو حتما در انتخاب کلینیک و جراح متخصص دقت نمایید.

ادامه مطلب  روش های کاشت مو در زنان

پذیرش اینکه پیوند برای همه مناسب نیست!

کاشت مو یک درمان معجزه آسا نیست. کسانی که ریزش موی پیشرفته دارند ( جایی که فولیکول های مو به مدت دو تا هفت سال خاموش می مانند ) و کسانی که موهای بسیار نازکی در ناحیه اهداکننده دارند، نتایج ضعیف‌تری از عمل کاشت مو خواهند داشت. این بدان معنا نیست که نمی‌توان نتایج زیبایی قابل توجهی پیدا کرد. فقط باید توقعات را کمتر کرد. تقریباً در همه موارد، برخی از موهای کاشته شده که به خوبی در جای خود قرار گرفته اند، بهتر از بدون مو هستند.

چه کسانی می‌توانند کاشت مو انجام دهند؟ کاشت مو برای موهای کم پشت

ریزش مداوم مو

پیوند از ریزش مو در آینده جلوگیری نمی‌کند. موهای تازه کاشته شده ممکن است تا آخر عمر باقی بمانند، اما موهای اطراف محل پیوند ممکن است به ریزش ادامه دهند. درمان‌هایی برای ریزش مداوم مو وجود دارد.

ادامه مطلب  آیا ورزش بعد از کاشت مو امکان پذیر است؟ 

انتخاب ظرفیت منطقه اهداکننده کافی

اندازه مناطق دائمی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. یک ناحیه اهداکننده بزرگتر باعث می‌شود که گرافت‌های بیشتری در طول کاشت مو برداشته شوند. با این حال، اگر منطقه دائمی نسبتا کوچک یا پراکنده است، ممکن است مجبور شوید انتظارات خود را برای میزان پوشش قابل دستیابی تنظیم کنید. یک پزشک با تجربه کاشت مو می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند.

میزان ماندگاری کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش fut می‌تواند برای همیشه دوام بیاورد. منطقه دائمی که فولیکول‌های مو از آن گرفته می‌شود، نام خود را به خود اختصاص داده است، زیرا موها از نظر ژنتیکی برنامه ‌ریزی شده‌اند که ریزش نکنند. با این حال، حدود نیمی از بیمارانی که کاشت مو دریافت می‌کنند، به دلایل مختلفی، از جمله:

 • ادامه نازک شدن مو در خارج از محل دریافت کننده پیوند مو اصلی به دلیل سن
 • از دست دادن قطر ساقه مو به دلیل افزایش سن
 • تجربه سایر عوامل محیطی و ژنتیکی

در طول کاشت مو، گرافت‌ها از ناحیه‌ای از سر گرفته می‌شوند، جایی که از نظر ژنتیکی برای ادامه رشد برنامه‌ ریزی شده‌اند. حتی پس از کاشت در نواحی طاسی پوست سر، فولیکول‌‌های مو پیوند شده ویژگی‌‌های اصلی خود را حفظ می‌کنند و تا آخر عمر به رشد خود ادامه می‌دهند. این بدان معناست که با جراح مناسب و مراقبت‌های پس از آن مناسب، کاشت مو به روش FUT می‌تواند مادام العمر باشد.

با این حال، درک این نکته مهم است که همه افراد متفاوت هستند و هیچ درمانی نمی‌تواند سطح ضخامت موهای کاشته شده را تضمین کند که با ویژگی‌ها، ضخامت و طول عمر موهای طبیعی بیمار ناسازگار باشد.

ادامه مطلب  کاشت مو بدون جراحی چگونه است؟ روش ها، تکنیک ها در ۱۴۰۲

در حالی که کاشت مو FUT می‌تواند راه حلی دائمی برای ریزش مو در بهترین مرکز کاشت مو در تهران باشد، برای بیماران غیرعادی نیست که در طول سفر ترمیم مو بیش از یک عمل انجام دهند. یکی از چالش‌های اصلی این است که تعداد محدودی از موهای اهدا کننده در پشت و کناره‌های سر فرد وجود دارد، بنابراین به ندرت می‌توان تمام موهایی را که در طول عمر از دست می‌دهند جایگزین کرد.

عوارض کاشت مو به روش fut چیست؟

جراحی fut روشی برای استخراج فولیکول‌های مو از پشت یا کنار پوست سر و استفاده از آن برای پوشاندن نقاط طاسی است. این جراحی به طور کلی بی خطر در نظر گرفته می شود و اگر به درستی توسط یک جراح آموزش دیده انجام شود، می تواند نتیجه‌ای طبیعی ایجاد کند. اما در هر صورت روش‌های جراحی دارای یکسری معایبی هستند که در ادامه معایب کاشت مو fut بیان می گردد.

 • ممکن است پس از عمل کاشت مو به روش fut مقداری کبودی خفیف و همچنین تغییر رنگ مایل به صورتی و پوسته پوسته شدن در ناحیه پیوند باقی بماند اما باید در هفته اول کاهش یابد.
 • هر گونه تورم در پیشانی یا اطراف چشم در روزهای ۲ و ۳ شروع می شود و معمولا در روز ۴ به اوج خود می رسد. استروئیدهایی که ما ارائه می‌دهیم می‌توانند به کاهش تورم کمک کنند.
 • روش fut برای کاشت مو موجب خطر ایجاد اسکار و دوره نقاهت طولانی تر در هر جلسه درمانی است زیرا یک روش تهاجمی می‌باشد.
 • پس از انجام این روش یک اسکار خطی در محلی که نوار اهدا کننده برداشته می‌شود، باقی می‌گذارد.
 • بعلاوه کاشت مو به روش fut می‌تواند منجر به کشیدگی پوست سر شود.

کاشت بدون عوارض fut

تا به اینجا با عواملی که باعث بروز عوارض و معایب کاشت به روش fut می‌شوند آشنا شدید. حال اگر قصد کاشت بدون عوارض را دارید می‌توانید با مشاورین ما در ماه زر، زیر نظر کلینیک ماه زر تماس بگیرید. با تکمیل فرم زیر درخواست مشاوره خود را به ما اعلام کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  10 پاسخ

  1. سلام آقای دکتر. آیا با لیفت گونه میشه حالت لب را تغییر داد؟ مثلاً گوشه‌های لبم را بالاتر بیارید.

  2. سلام. من خانومم. موهام کم پشت هست. میشه جلو موهام رو کاشت بزنم؟؟

   1. سلام. در صورتی که کاندید باشید انجام میشه.

  3. سلام و دورد. من داخل کلینیک شما کاشت مو داشتم با روش fue نتیجخ خیلی خوبی هم گرفتم. ممنونم ازتون

  4. سلام وقت بخیر / کاشت ابرو به روش پلاس انجام میدین ؟/

  5. سلام .من میخوام کاشت انجام بدم کلی اصلا نمیتونم موهای سرم رو بترلشم شرایطش رو ندارم.راهی هست بشه بدون تراشیدن مو کاشت؟؟؟؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله معایب کاشت مو به روش fut چیست؟

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)