۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

چرا بعد از کاشت ابرو نباید به پهلو خوابید؟

چرا بعد از کاشت ابرو نباید به پهلو خوابید؟

چرا بعد از کاشت ابرو نباید به پهلو خوابید؟

نخوابیدن پهلو بعد از کاشت ابرو چه اهمیتی دارد؟ چرا بعد از کاشت ابرو نباید به پهلو خوابید؟ اگر تحت کاشت ابرو قرار گرفته‌اید یا در نظر دارید که این تکنیک عالی را انجام دهید، مطمئناً به دنبال توصیه‌های پزشک، مراقبت‌ها و بهترین راه‌های خواب بعد از کاشت ابرو هستید. خواب بخش مهمی از روند بهبودی شما است، بنابراین بسیار مهم است که بهترین راه برای داشتن یک خواب خوب شبانه را بدانید.

در اینجا نکات مهمی در ارتباط با خواب پس از کاشت ابرو، از جمله نخوابیدن پهلو بعد از کاشت ابرو، بیان می‌کنیم که ضروری است بدانید و رعایت کنید، در ادامه با ما همراه باشید.

بهترین وضعیت خواب بعد از کاشت ابرو چیست؟

قبل از بررسی علت نخوابیدن پهلو بعد از کاشت ابرو بهتر است از بهترین وضعیت خوابیدن بعد از کاشت ابرو صحبت کنیم. پس از کاشت ابرو دستورالعمل‌هایی وجود دارد که باید برای تضمین بهترین نتیجه رعایت کنید و یکی از آن‌ها خوابیدن است.

مهم است که در وضعیتی بخوابید که از پیوندهای جدید شما محافظت کند و از آسیب جلوگیری کند. به طور کلی بهترین حالت این است که به پشت بخوابید و سرتان را بالا نگه دارید. این وضعیت به کاهش ورم بعد از کاشت ابرو و اصطکاک روی گرافت‌ها کمک می‌کند و از این رو از آسیب به موهای جدید جلوگیری می‌کند.

بعد از جراحی کاشت ابرو چگونه بخوابیم؟

هنگامی‌که بعد از کاشت ابرو به پشت می‌خوابید، مطمئن شوید که سرتان ۴۵ درجه بالا باشد. برای بالا نگه داشتن سر در تمام شب از دو بالش استفاده کنید و همچنین می‌توانید از یک بالش گردن برای حمایت از سر و جلوگیری از غلت زدن استفاده کنید.

وقتی روز بعد، از خواب بیدار می‌شوید، متوجه لکه‌های صورتی روی بالش خواهید شد. اینها مایعاتی هستند که از پوست سر مخلوط با خون خارج می‌شوند. بنابراین، حتماً روی بالش‌های خود را با یک پد یکبار مصرف بپوشانید تا از هر گونه لکه‌ای جلوگیری کنید و ناحیه را تمیز نگه دارید.

برخی از بیمارانی که صندلی دراز می‌کشند ترجیح می‌دهند روی آن بخوابند تا از چرخش و چرخش به پهلوها خودداری کنند. اگر بر روی صندلی دراز نکشید، می‌توانید دو بالش بلند در هر طرف قرار دهید تا در طول شب روی پهلوهایتان غلت نزنید.

علت نخوابیدن به پهلو بعد کاشت ابرو چیست؟

چرا بعد از کاشت ابرو نباید به پهلو خوابید؟

خوابیدن به پهلو بعد از کاشت ابرو، می‌تواند موجب برخورد ناحیه تحت درمان به بالش شده و به گرفت‌ها آسیب برساند، خراش ایجاد کند و نتایج را تحت تاثیر قرار دهد. از دیگر معایب خواب به پهلو بعد از کاشت ابرو، ایجاد ورم و تورم بیشتر است و پزشک به شدت توصیه می‌کند که تا دو هفته پس از کاشت ابرو، به پهلو نخوابید.

اگر بعد از کاشت ابرو به شکم بخوابم چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر بعد از کاشت ابرو به پهلو یا شکم بخوابید، می‌تواند باعث چسبیدن گرافت‌ها به بالش و کنده شدن آن شود. این نیز می‌تواند منجر به زخم شود. علاوه بر این، تورم و کبودی را افزایش می‌دهد و روند بهبودی را طولانی‌تر می‌کند. بنابراین، مهم است که در وضعیتی بخوابید که از پیوندهای جدید شما محافظت کند و نتایج شما را به خطر نیندازد.

چه زمانی می‌توانم بعد از کاشت ابرو به پهلو یا شکم بخوابم؟

پس از کاشت ابرو باید حداقل ۱۰-۱۴ روز در وضعیت عمودی بخوابید. بعد از این مدت می‌توانید دوباره به روی شکم یا پهلو بخوابید. دلیل نخوابیدن پهلو بعد از کاشت ابرو این است که گرافت‌های شما پس از دو هفته به طور ایمن در پوست سر محکم می‌شوند و هیچ خطری برای جدا شدن آن‌ها وجود نخواهد داشت.

ادامه مطلب  قرینه سازی ابرو چیست؟ | ۳ روش جدید

نکات خواب بعد از کاشت ابرو

در اینجا مواردی وجود دارد که باید هنگام خواب بعد از جراحی ترمیم ابرو در نظر داشته باشید.

 • محل خواب خود را تمیز نگه دارید تا از هرگونه عفونت جلوگیری شود.
 • در حالت عمودی بخوابید و سر خود را روی دو بالش بلند کنید.
 • روی شکم یا پهلوهای خود غلت نزنید.
 • از یک بالش گردن برای حمایت از سر خود استفاده کنید و از غلتیدن آن در طول شب جلوگیری کنید.

حتما در نظر داشته باشید که برای جلوگیری از هرگونه اصطکاک روی پیوند، یک تی شرت گشاد یا دکمه دار به رختخواب بپوشید. همچنین شما عزیزان می‌توانید برای دریافت مشاوره و بررسی بیشتر نکات مراقبت بعد از کاشت ابرو با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ تماس بگیرید و یا از طریق فرم مشاوره زیر اقدام کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  چه مدت طول می‌کشد تا پیوندها به طور ایمن ریشه کنند؟

  پس از کاشت ابرو، پیوندها ۱۰ تا ۱۴ روز طول می‌کشد تا با محیط جدید خود سازگار شوند و در پوست سر گیر کنند. قبل از این زمان، بیماران باید بسیار مراقب باشند و از هر گونه اقدامی که می‌تواند باعث آسیب یا از بین بردن پیوندها شود، خودداری کنند.

  ادامه مطلب  آیا کاشت ابرو درد دارد؟

  توصیه‌های نخوابیدن پهلو در مرحله بهبودی

  پس از انجام عمل شما در کلینیک کاشت ابرو ماه زر، معتبرترین مرکز کاشت ابرو شهرک غرب، پوست سر شما حساس و فولیکول‌های موی پیوند شده ظریف خواهد بود. این بدان معنی است که باید مراقب باشید تا از آسیب جلوگیری شود، اما همچنین ناراحتی که احساس می‌کنید به حداقل برسد. اولین چیزی که باید به آن توجه کنید وضعیت خواب است. متأسفانه، شما نباید از وضعیت خواب طبیعی خود استفاده کنید، بلکه در ابتدا به پشت بخوابید و سر خود را در وضعیتی مرتفع، بالاتر از قلب خود قرار دهید.

  این وضعیت به کاهش تورم کمک می‌کند، اما می‌تواند از آسیب ناخواسته ناشی از حرکات در طول خواب جلوگیری کند. ما درک می‌کنیم که شما نمی‌توانید نحوه حرکت خود را در طول خواب کنترل کنید، اما این وضعیت به به حداقل رساندن هرگونه خطر کمک می‌کند.

  هدف اصلی از این توصیه‌ها کاهش احتمال تماس بین پوست سر و بالش است. همچنین می‌تواند فولیکول‌های موی تازه کاشته شده را تا زمانی که در محل پیوند محکم شود که معمولاً ۱۴ روز طول می‌کشد، از جای خود خارج کند.

  دوره زمانی بهبودی پس از کاشت

  یک جدول زمانی ساده برای بهبودی وجود دارد که می‌توانید برای اطمینان از اینکه به ابروهای خود آسیب نمی‌رسانید، پیروی کنید. این یک دوره زمانی نسبتا کوتاه ۱۴ روزه است که در آن باید نحوه خواب خود را تغییر دهید:

  • روزهای ۰-۱۰ پس از جراحی: در ۱۰ روز اول پس از کاشت ابرو، فولیکول‌های کاشته شده ظریف خواهند بود، بنابراین مهم است که با شیب کمی به پشت بخوابید.
   بهترین تمرین این است که روی یک بالش بخوابید، در حالی که یک بالش مسافرتی در گردن خود دارید. این کار به جلوگیری از فشار بیش از حد روی موهای شما کمک می‌کند و در صورت حرکت در طول خواب از سر شما محافظت می‌کند.
  • روز ۱۰-۱۴ پس از جراحی: پس از گذشت ۱۰ روز، فولیکول‌های موی ابرو کاشته‌ شده سخت‌تر و کمتر مستعد آسیب خواهند بود، اما همچنان باید احتیاط کنید. در این مرحله و تا روز چهاردهم باید به پهلو بخوابید. سعی کنید از وارد کردن هرگونه فشار مستقیم به ناحیه اهداکننده یا محل پیوند خودداری کنید زیرا ممکن است باعث آسیب شود. هنوز هم توصیه می‌شود در این مرحله با یک بالش استاندارد و یک بالش مسافرتی دور گردن خود بخوابید.
  • روز ۱۴ به بعد پس از جراحی: بعد از روز ۱۴ همه چیز به حالت عادی برمی‌گردد و می‌توانید در هر موقعیتی بخوابید! اینجاست که می‌توانید واقعاً شروع به استراحت کنید و هر گونه ناراحتی یا هر گونه ناآرامی‌که به دلیل موقعیت‌های خواب ناآشنا احساس کرده اید باید از بین برود. تورم، دلمه‌ها و درد نیز باید در این مرحله ناپدید می‌‌شدند تا بتوانید به آینده و زمانی که موهای کاشته ‌شده‌تان رشد کرد، نگاه کنید!

  همچنین بخوانید درباره: بهترین روش کاشت ابرو

  نکاتی برای خواب راحت بعد از کاشت ابرو

  پیروی از جدول زمانی ساده آسان و بهترین راه برای محافظت از موهای شما پس از کاشت است، اما این تنها چیز نیست. برای اینکه شما را به طور کامل آماده کنیم و مطمئن شوید که خواب شما بدون دردسر است، شش نکته ساده را ذکر نموده ایم که باید آنها را نیز دنبال کنید.

  • سعی کنید حداقل ۱۴ روز پس از کاشت ابرو سر خود را بالا نگه دارید تا فشار و احتمال آسیب کاهش یابد.
  • در صورت نیاز، از بالش‌های اضافی استفاده کنید تا به وضعیت خوابیدنتان کمک کند، اما به شما ثبات دهد و از حرکات غیرمنتظره جلوگیری کند.
  • بالش مسافرتی می‌تواند کمک زیادی به شما کند ( منظور ما بالش‌های مسافرتی C شکلی است که در پروازها دور گردن خود می‌پوشید ). اینها می‌توانند سر شما را تثبیت کنند و به جدا شدن از بالش‌های دیگر کمک کنند.
  • سعی کنید همانطور که می‌خواهید بخوابید یک وضعیت خوابیدن داشته باشید و از چرخیدن و چرخش مداوم خودداری کنید.
  • حتی اگر احساس ناراحتی می‌کنید، هیچ دارویی برای کمک به خوابیدن خود مصرف نکنید. این شرایط می‌تواند تأثیر نامطلوبی داشته باشد و می‌تواند باعث شود که شما به طور ناگهانی از خواب بیدار شوید و به طور ناخودآگاه موهای خود را بکشید.

  سعی کنید از مالیدن سر خود به هر چیزی اجتناب کنید زیرا اصطکاک و فشار می‌تواند به فولیکول‌های مو آسیب برساند، به خصوص در طول ۱۰ روز اول پس از کاشت ابرو.

  ادامه مطلب  دلیل ریزش یا نازک شدن ابرو

  کلام پایانی

  نخوابیدن پهلو بعد از کاشت ابرو تا ۱۰ روز پس از کاشت ابرو توصیه می‌شود. قبل از این زمان، فولیکول‌های پیوندی ظریف هستند و ممکن است با فشار زیاد آسیب ببینند. شما می‌توانید بلافاصله پس از کاشت ابرو روی بالش بخوابید، اما در ۱۰ روز اول، خوابیدن با زاویه ۴۵ درجه توصیه می‌شود. ما در کلینیک تخصصی ماه زر، بهترین نتایج را در زمینه کاشت ابرو برای شما ارائه می‌دهیم. برای دریافت وقت مشاوره، می‌توانید به وب سایت ما مراجعه کرده و یا با مشاورین ما تماس بگیرید و اطلاعات فردی خود را تکمیل نمایید.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  10 پاسخ

  1. سلام. من خانومم. موهام کم پشت هست. میشه جلو موهام رو کاشت بزنم؟؟

   1. در صورتی که کاندید نباشید بله مشکلی ندارد.

  2. کاربلد ترین و حرفه ای ترین مرکز برای کاشت
   واقعا عالی هستین

  3. سلام. میشه تو دوتا پرسینگ رو باهم زد مثلا پرسینگ سمت راست لب با سمت چپ میشه؟؟

   1. متاسفانه خدمات پیرسینگ در مرکز ما انجام نمی‌شود.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله چرا بعد از کاشت ابرو نباید به پهلو خوابید؟

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
  روش‌های کاشت مو قبل و بعد کاشت ابرو قبل و بعد کاشت مو کاشت ابرو در یک جلسه