۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

ریزش موی ارثی درمان دارد؟

درمان ریزش موی ارثی

درمان ریزش موی ارثی

ریزش موی ارثی درمان دارد؟ درمان ریزش موی ارثی؛ ریزش موی ارثی که به نام آلوپسی آندروژنتیک یا ریزش مو الگو نیز شناخته می‌شود، شایع‌ترین شکل ریزش مو در مردان و زنان است که میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می‌دهد. تشخیص زود هنگام و درمان ریزش موی ارثی توسط یک متخصص پوست گام‌های مهمی‌در جلوگیری از بدتر شدن ریزش موی ارثی و کمک به افراد برای رشد مجدد موهایشان است.

ریزش موی ارثی

ریزش موی ارثی یک بیماری ژنتیکی است که می‌تواند از مادر، پدر یا هر دو طرف خانواده به ارث برسد. تشخیص و درمان به موقع می‌تواند به جلوگیری از کوچک شدن فولیکول مو کمک کند. مطالعات نشان می‌دهد که زمانی که یک فولیکول کوچک شده است، رشد مجدد مو به طور فزاینده ای دشوار می‌شود و ترمیم ممکن است محدود شود. در حالی که لاغری ارثی در یک الگوی خاص رخ می‌دهد، این الگو در مردان متمایزتر و بیشتر قابل تشخیص است. رنگ مو و پوست سر افراد، طول مو و نوع موی آن‌ها به طور قابل توجهی بر ظاهر نازک شدن مو یا پوشش پوست سر تأثیر می‌گذارد.

برای مردان، ریزش مو به طور متقارن در یک یا چند ناحیه از جمله خط مو، بالای پوست سر و یا تاج اتفاق می‌‌افتد. در زنان، نازک شدن به طور متقارن در بالای پوست سر رخ می‌دهد، اما ریزش گسترده‌تر است و خط موی جلویی معمولاً عقب نمی‌نشیند.

ریزش موی ارثی درمان دارد؟

از ریزش موی ارثی نمی‌توان پیشگیری کرد، اما درمان‌های پزشکی مانند ماینوکسیدیل، فیناستراید و اسپیرونولاکتون وجود دارد که می‌تواند رشد مو را حفظ، بهبود و بهینه کند. ۳ روش درمان ریزش موی ارثی که باید در زمان مناسب اتفاق بی‌افتد به شرح زیر است.

 • ماینوکسیدیل موضعی

ماینوکسیدیل موضعی مورد تایید FDA برای ریزش مو در مردان و زنان است. بر اساس مطالعات در این زمینه نشان داده شده است که ماینوکسیدیل ریزش مو را کاهش می‌دهد، رشد مو را تحریک می‌کند و رشته‌های موجود مو را تقویت می‌کند. معمولاً ماینوکسیدیل موضعی به مدت 4 تا 6 ماه برای بیماران تجویز می‌شود تا مشخص شود چقدر موثر خواهد بود. اگر بیمار متوجه شود که ماینوکسیدیل موضعی وضعیت او را بهبود نمی‌بخشد، ممکن است ماینوکسیدیل خوراکی تجویز کند.

 • ماینوکسیدیل خوراکی

ماینوکسیدیل خوراکی یکی از راه‌های درمان ریزش موی ارثی با دوز پایین یکی دیگر از گزینه‌های درمانی ریزش موی ارثی است. ” در حالی که این دارو مدتی است در دسترس بوده است، اما بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و گزینه‌ای برای بسیاری از بیماران ما است که گفته اند استفاده از آن راحت و آسان است. “

 • فیناستراید خوراکی

اگر زمانی که برای اولین بار متوجه ریزش مو شدید، فیناستراید خوراکی موثرتر است. اگرچه فیناستراید عمدتاً برای مردان تجویز می‌شود، اما ممکن است برای زنان نیز تجویز شود. بیمارانی که ممکن است باردار شوند نباید فیناستراید مصرف کنند یا آن را مصرف کنند زیرا می‌تواند باعث نقص مادرزادی شود. مانند تمام درمان‌های این نوع ریزش مو، افرادی که فیناستراید یا ماینوکسیدیل مصرف می‌کنند باید برای دستیابی و حفظ نتایج، مصرف آن را ادامه دهند.

ادامه مطلب  چند درصد موهای کاشته شده رشد می‌کند؟
 • اسپیرونولاکتون خوراکی

اسپیرونولاکتون خوراکی یک داروی تجویزی است که زنان می‌توانند برای جلوگیری از ریزش بیشتر مو و افزایش ضخامت مو مصرف کنند. مطالعات نشان می‌دهد که در حدود 40 درصد از زنانی که دارای ریزش موی زنانه هستند موثر است.

 • میکروپیگمنتیشن پوست سر

افرادی که از ریزش موی ارثی رنج می‌برند گزینه‌های دیگری مانند پوشش پوست سر یا الیاف موی سر نیز دارند که ظاهر نازک شدن را پنهان می‌کند. میکروپیگمنتیشن پوست سر، یک روش غیر جراحی که در آن از خالکوبی برای ایجاد ظاهر مو استفاده می‌شود، گزینه دیگری است. گزینه‌های جراحی نیز برای درمان ریزش مو در دسترس هستند.

 • تغییر سبک زندگی

چاقی و سیگار نیز می‌تواند به نازک شدن مو کمک کند، بنابراین تغییر سبک زندگی ممکن است به کاهش نازکی کمک کند. متخصصان پوست هشدار می‌دهند که افراد فقط در صورت کمبود ویتامین‌های مکمل باید از آن‌ها استفاده کنند.

 • جراحی و کاشت مو برای ریزش موی ارثیقبل و بعد درمان ریزش موی ارثی

در شایع‌ترین نوع ریزش موی دائمی، فقط قسمت بالای سر تحت تاثیر قرار می‌گیرد. کاشت مو یا جراحی ترمیم می‌تواند از موهایی که باقی مانده است نهایت استفاده را ببرد. در طی عمل کاشت مو، یک متخصص پوست یا جراح زیبایی مو را از قسمتی از سر که دارای مو است جدا می‌کند و آن را به یک نقطه طاسی پیوند می‌دهد. هر تکه مو یک تا چند تار مو دارد ( میکروگرافت و مینی‌گرافت ). گاهی اوقات یک نوار بزرگتر از پوست حاوی چندین گروه مو گرفته می‌شود. این روش نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد، اما دردناک‌تر از روش‌های دیگر است، بنابراین برای کاهش هر گونه ناراحتی به شما داروی آرامبخش داده می‌شود. خطرات احتمالی شامل خونریزی، کبودی، تورم و عفونت است. ممکن است برای رسیدن به اثر مورد نظر به بیش از یک عمل جراحی نیاز داشته باشید. ریزش موی ارثی با وجود جراحی در نهایت پیشرفت خواهد کرد.

این مهم است که بیماران هر چه زودتر یعنی زمانی که درمان می‌تواند مؤثر باشد، تشخیص و درمان صحیح را دریافت کنند. در بین تمامی روش‌های ذکر شده درصد موفقیت کاشت مو بیشتر از روش‌های دیگر است. شما عزیزان می‌توانید برای درمان ریزش مو ارثی با مشاورین ما در کلینیک مو ماه زر، معتبرترین مرکز کاشت مو شهرک غرب، به شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ در تماس باشید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  تشخیص ریزش موی ارثی

  قبل از تشخیص، پزشک احتمالاً شما را معاینه فیزیکی می‌کند و در مورد رژیم غذایی، روال مراقبت از مو، و سابقه پزشکی و خانوادگی شما می‌پرسد. همچنین ممکن است تست‌هایی مانند موارد زیر داشته باشید.

  • آزمایش خون. آزمایش خون ممکن است به کشف شرایط پزشکی که می‌تواند باعث ریزش مو شود کمک کند.
  • تست کشش. پزشک شما به آرامی‌چند ده تار مو را می‌کشد تا ببیند چند تا مو بیرون می‌آید. این آزمایش به تعیین مرحله فرآیند ریزش کمک می‌کند.
  • بیوپسی پوست سر: پزشک نمونه‌هایی را از پوست یا چند تار مو کنده شده از پوست سر می‌تراشد تا ریشه مو را زیر میکروسکوپ بررسی کند. این آزمایش می‌تواند به تعیین اینکه آیا عفونت باعث ریزش مو شده است یا خیر کمک کند.
  • میکروسکوپ نوری. پزشک شما از ابزار خاصی برای بررسی موهای کوتاه شده در پایه آن‌ها استفاده می‌کند. میکروسکوپ به کشف اختلالات احتمالی ساقه مو کمک می‌کند.

  کلام آخر

  درمان‌های موثر برای برخی از انواع ریزش مو در دسترس است. ممکن است بتوانید ریزش مو را معکوس کنید یا حداقل آن را کاهش دهید. در برخی شرایط، مانند ریزش موی تکه‌ای ( آلوپسی آره‌آتا )، موها ممکن است بدون درمان در عرض ۱ سال دوباره رشد کنند. درمان ریزش مو شامل داروها و جراحی است. اگر ریزش موی شما ناشی از یک بیماری زمینه‌ای باشد، درمان آن بیماری ضروری خواهد بود. اگر داروی خاصی باعث ریزش مو شده است، ممکن است پزشک به شما توصیه کند که مصرف آن را برای چند ماه متوقف کنید. داروهایی برای درمان طاسی الگوی ( ارثی ) در دسترس هستند. رایج‌ترین گزینه‌ها شامل ماینوکسیدیل ( روگین )، فیناستراید ( پروپسیا )، اسپیرونولاکتون ( Carospir، Aldactone ) و دوتاستراید خوراکی ( Avodart )، جراحی کاشت مو، تغییر شیوه زندگی می‌باشد.

  جستجو مرتبط کاربران:

  اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

  12 پاسخ

  1. سلام .سوال من اینه که موهای سرم از همه نقاط ریزش داره ولی موهای زائد بدنم خیر.یکی از اشناهامون که آقا هستن از موهای بدنشون برای کاشت مو استفاده کرده بودن..امکانش هست منم بتونم از همین روش استفاده کنم؟

   1. توصیه نمی‌شود! اما بهتره برای مشاوره با ما تماس بگیرید تا راهنمایی دقیق‌تری بشید.

  2. سلام
   ایا مزوتراپی مو، مو رو پر پشت میکنه؟ واقعا تاثیر داره؟

   1. مزوتراپی در صورتی پاسخگو هست که کاندید کاشت نباشید!

  3. سلام
   این تتو ها بعد از اینکه پاک شدن عوارض ندارن؟

   1. برای پاک کردن تتو باید با مشاورین مرکز لیزر ما تماس بگیرید. اطلاعات تکمیلی را در وبسایت لیزر به نشانی https://drtattoo.co/ مطالعه کنید.

  4. سلام. من تنبلی تخمدان دارم و باعث ریزش مو شده، ایا مزوتراپی برای من موثر خواهد بود؟

   1. در صورتی که کاندید کاشت نباشید بله جواب میدهد.

  5. سلام. آیا برای کاشت ابرو میتوان از مو ناحیه دیگری از بدن مثلا مو زیر بغل یا ناحیه تناسلی استفاده کرد ؟
   با توجه به اینکه مو سر زودتر از مو ابرو سفید میشود ، پس با استفاده از بانک مو سر امکان سفیدی زودتر ابروها هست .

   1. دوست عزیز برای کاشت مو نهایت می‌توان از پشت سر مو برداشت.

  6. کاشت ابرو درد داره؟؟
   هزینه اش به چه صورتی حساب میشه؟

   1. خیر کاشت بدون درد و در یک جلسه انجام می‌شود.
    برای اطلاع از هزینه دقیق برای شما با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ تماس بگیرید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله ریزش موی ارثی درمان دارد؟

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)