۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

گرافت مو چیست؟ (راهنمای جامع)

گرافت مو چیست؟ اصطلاح استاندارد برای قسمتی نواری از پوست است که حاوی ریشه مو است. گرافت‌ها را می‌توان از هر نقطه‌ای از بدن گرفت، اما به دلیل پایداری ناحیه پشت سر معمولاً از آن به عنوان بانک مو استفاده می‌کنند. در بهترین مرکز کاشت مو فناوری، ابزارها و رویکردهای جدید وجود دارد که اندازه و شکل کاشت مو را برای شما تعیین می‌کند. به طور کلی با برداشتن بافت مو از محل اهداکننده گرافت به دست می‌آیند. به طور کلی، هدف از برداشتن فولیکول‌های مو این است که گرافت‌ مو می‌تواند باعث رشد مو در قسمت‌های طاسی شود.

علیرغم پیشرفت در روش‌های کاشت مو، نتایج همیشه رضایت‌بخش نیست. زنده‌بودن گرافت های مو یکی از چالش برانگیزترین مشکلات در کاشت مو است. این امر به ویژه در مورد جلسات اول مهم است، زمانی که مدت نگهداری فولیکول‌ها خارج از بدن به طور قابل‌توجهی افزایش می‌یابد. گرافت را می‌توان بیشتر به صورت نواری به یکباره از ناحیه اهداکننده جدا کرد که بیشتر در روش پیوند واحد فولیکولی، FUT کارایی دارد و یا در واحدهای جداگانه یک به یک استخراج واحد فولیکولی، FUE استفاده شود.

گرافت مو چیست؟

هر رویدادی در جهان را می‌تواند با ریاضیات و فیزیک توضیح داد. در کاشت موی به روش گرافت، اگر موهای جدید کاشته شده را به عنوان یک ماده واحد در نظر بگیریم که سطح را پوشش می‌دهد، تعداد گرافت‌ها، میانگین تعداد تار موها، همچنین تعداد گرافت ها ضخامت هر تار مو را به ما می‌دهد. برای به دست آوردن ضخامت مطلق می‌توانیم حجمی را که جرم در آن گسترش می‌یابد به عنوان مساحت سطح در نظر بگیریم؛ بنابراین اگر تعداد گرافت ها، تعداد مو در هر گرافت و ضخامت تارهای مو زیاد باشد، نتیجه برای بیماران رضایت‌بخش‌تر خواهد بود.

گرافت مو چیست؟

گرافت مو قطعه‌ای از بافت مو است که آن را پزشک از موهای شما یا در قسمت دیگری از بدن شما برمی‌دارد و به قسمت دیگری از بدن شما منتقل می‌کند. گرافت مو نه تنها از بافت مو بلکه از اتصال عصبی و عروقی مو تغذیه می‌کند. گرافت به این ترتیب، معادل دقیق کلمه پیوند ریشه مو است که به بخشی‌های کوچک تبدیل شده و هر کدام از این بخش‌ها را فولیکول مو می‌گویند. در برداشت گرافت ۲ تا ۴ تار مو همراه با بافت قابل استفاده است؛ به عبارت دیگر گرافت و تار مو با یکدیگر متفاوت هستند و تعداد گرافت ها و تارهای مو در عمل کاشت مو نیز متفاوت عمل می‌کنند.

گرافت به طور کلی در واقع یک اصطلاح است که روند کاشت مو استفاده می‌شود. به این اصطلاحات توجه نکنید؛ زیرا یک مرکز کاشت مو یا جراح پلاستیک به شما می‌گوید که ۳۰۰۰ گرافت را با توجه به شرایط شما پیوند می‌زند، ولی مرکز یا جراح دیگری ممکن است به شما بگوید ۹۰۰۰ تار مو را استفاده می‌کند. عدد در هر دو مثال در واقع یکسان است. اگر فکر می‌کنید که دو تا چهار گرافت مو در یک پیوند وجود دارد، به طور متوسط یعنی سه تار مو در پیوند وجود خواهد داشت؛ به عبارت دیگر سه هزار گرافت معادل نه هزار تار مو است.

مزایای کاشت مو با گرافت مو چیست؟

امروزه اینترنت در مورد هر موضوعی اطلاعاتی را در اختیار ما قرار می‌دهد، اکثر افرادی که کاشت موی به روش گرافت انجام می‌دهند قبل از عمل در اینترنت تحقیق می‌کنند و در مورد نحوه انجام این عمل نظر دیگران را می‌خوانند. اگرچه تعداد گرافت ها در کاشت مو عنوان مهم‌ترین ویژگی و تأثیرگذار قسمت نتیجه در بسیاری از مقالات ارائه شده است، اما وقتی به تنهایی ارزیابی می‌شود، اطلاعات محدودی در مورد نتیجه کاشت مو با گرافت به ما می‌دهد.

کاشت مو پیوندی است که به صورت انتقال گرافت به قسمتی دیگر انجام می‌شود. برای یک فرد با ضخامت موهای معمولی هر ۱ سانتی‌متر مو باید چیزی حدود ۴۰ تا ۴۵ گرافت داشته باشد که به راحتی قابل‌رؤیت نیست. در تکنولوژی امروزی کاشت مو با گرافت ظاهر طبیعی به ارمغان می‌آورد. ریزش مو و شرایط مختلف روانی و اجتماعی که ممکن است در افراد ایجاد شود با کاشت مو قابل رفع است.

بهترین مرکز کاشت مو در تهران یعنی کلینیک ماه زر، معتبرترین مرکز کاشت مو شهرک غرب، فرآیند کاشت موی شما را به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهد. به طور کلی این بخش حرفه‌ای اشاره به آموزش کارکنان کلینیک و استفاده از توسعه فناوری‌هایی جدید دارد. به منظور نشان دادن بالاترین عملکرد در عملیات کاشت مو را مورد بررسی دقیق و گرافت و را مانند هر روشی هدایت خواهد کرد. کلینیک سعی می‌کند که به شما اطلاع دهد که چرا باید در جمع‌آوری و حفظ گرافت‌ها در فرآیند کاشت مو مراقب باشید.

 

مشـاوره ۲۴ ساعته کاشت مو

09127300790

 

تفاوت گرافت مو و فولیکول چیست؟

تعداد گرافت‌های مو بر اساس سطح و تراکم محل بانک مو تعیین می‌شود. به طور خلاصه، هر چه ناحیه بانک مو بزرگتر باشد، تعداد گرافت بیشتر است. نکته دیگری که باید در نظر داشت این است که افرادی که مساحت بانک موی وسعی دارند، صد در صد منطقه وسعی برای گرافت مو دارند. برای بدست آوردن تراکم یکسان در کاشت موی که در ناحیه وسیعی انجام می‌شود، استفاده از گرافت‌های بیشتری ضروری خواهد بود. برای به دست آوردن نتیجه خوب باید ۳۵ تا ۴۵ گرافت در هر سانتی‌متر مربع قرار داد. وقتی گرافت برخی از افراد بررسی می‌شود، مشاهده شده است که این تعداد حدود 3 تا 4 و در برخی افراد حدود 5 تا 6 است. تعداد موها در هر پیوند تأثیر مثبتی بر نتیجه دارد.

در اصل مو از قسمت فولیکول مو رشد می‌کند. علاوه بر این، رگ‌های خونی، بافت‌های چربی و ماهیچه‌های مو به فولیکول مو متصل هستند. آن‌ها گرافت‌های مو را فعال می‌کنند و عناصر غذایی را برای آنها فراهم می‌کنند. مو قسمتی است که از بیرون برای ما قابل مشاهده است که می‌تواند ماهیانه حدود ۱ سانتی‌متر رشد کند و هر ۳ تا ۴ ماه می‌ریزد و دوباره رشد می‌کند. ساختار و فرکانس مو با توجه به عوامل ژنتیکی و رنگ مو تغییر می‌کند. همانطور که می‌بینید، یک مو از یک فولیکول مو رشد می‌کند که هرگز این فولیکول‌ها تغییر نمی‌کنند.

ادامه مطلب  کدام روغن برای رشد ابرو خوب است؟

روش‌های برداشت گرافت مو

این که کدام یک از تکنیک‌های فوق در روش‌های برداشت گرافت مو باید مورد استفاده قرار گیرد، پس از معاینه توسط پزشک و متناسب با نیاز و خواسته بیمار تعیین می‌شود. از آنجایی که تمامی روش‌های کاشت مو بدون جراحی با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود که در عوارض کاشت مو هیچ احساس دردی وجود ندارد؛ بنابراین، بیماران نیازی به نگرانی در مورد چنین مواردی ندارند.

اگرچه با توجه به پهنای ناحیه‌ای که باید کاشت در آن انجام شود متفاوت است، اما کاشت مو بدون جراحی معمولاً با تمام مراحل آن حدود شش تا هفت ساعت طول می‌کشد. پس از کاشت مو، پزشک شما را در مورد مواردی که باید به آن توجه کنید به شما اطلاع می‌دهد و شامپوی مخصوصی را توصیه می‌کند که بعد از شروع شستن موها از آن استفاده کنید. امکان وجود عوارض کاشت مو مانند موارد زیر که پس از کاشت مو اتفاق می‌افتد طبیعی است و می‌تواند بخشی از روند بهبودی در نظر گرفته شود.

 • پوسته پوسته شدن
 • خارش
 • قرمزی
 • ریزش

هرکدام از روش‌های برداشت زیر نیاز به تکنیک‌های خاصی دارد که در ادامه این مطلب برای شما به طور مختصر توضیح می‌دهیم.

 • برداشت گرافت مو به روش FIT
 • برداشت گرافت مو به روش FUT
 • برداشت گرافت مو به روش BHT

برداشت به روش FIT

در کاشت مو به روش FIT در مرحله اول جراح فولیکول‌ها را از بانک مو استخراج می‌کند که هر واحد فولیکول شامل ۱ تا ۵ تار مو است. بانک مو مناطقی است که می‌توان از آنها به عنوان قسمت اهداکننده مو استفاده کرد.

بعد از استخراج فولیکول‌ها جراح وارد مرحله دوم یعنی آماده‌سازی گرافت‌های مو می‌شود. در این مرحله جراح از ابزار مخصوص به نام پانچ یا ایمپلنتر استفاده می‌کند تا حفره‌های به اندازه یک میلی‌متری ایجاد کند، سپس وارد مرحله سوم یعنی کاشت گرافت‌ها می‌شود. در مرحله گرافت‌ها را درون هر حفره قرار می‌دهند. امروزه از روش برداشت FIT برای کمترین آسیب به مو استفاده زیادی می‌شود.

برداشت به روش FUT

در روش کاشت مو FUT پیوندها از نوار اهداکننده با استفاده از میکروسکوپ‌های تشریح استریوسکوپی برداشت می‌شوند. این واحدهای فولیکولی حفظ شده و برای قرار دادن در پوست سردر قسمت گیرنده آماده می‌شوند. معمولاً ۲ تا ۳ تار مو در واحد فولیکولی وجود دارد. پزشک برش‌هایی به اندازه گرافت مو در پوست سر ایجاد می‌کند، سپس گرافت ها یک به یک در هر محل گیرنده در طول و جهت مناسب قرار می‌گیرند تا مانند موهای اطراف در جای خود قرار بگیرند. در روش FUT نیازی به برداشتن نوار گرافت در قسمت بانک مو نیست. در عوض، واحدهای فولیکولی به صورت جداگانه از پوست سر استخراج می‌شوند، سپس واحدهای فولیکولی حفظ شده و به پوست سر پیوند می‌شوند.

برداشت به روش BHT

روش‌های کاشت مو معمولاً مستلزم جمع‌آوری گرافت‌ها به عبارت دیگر فولیکول‌های مو از قسمت خاصی از بدن و پیوند این گرافت‌ها به ناحیه اهداکننده پس از باز شدن کانال‌ها هستند. در برداشت به روش BHt می‌توان گرافت ها را مستقیماً روی پوست سر و بدون مرحله باز کردن حفره‌های سر کاشت، زیرا در این مرحله از تجهیزات ویژه که می‌تواند دو کار برداشت و کاشت مو را همزمان انجام دارد استفاده می‌شود.

پزشکان معمولاً هنگام جمع‌آوری گرافت برای ناحیه مو، موهای ناحیه پشت سر را ترجیح می‌دهند؛ زیرا موها در این بخش ساختارهایی دارند که از نظر رنگ، بافت، میزان سختی و کشیدگی بیشتر به فولیکول‌های قسمت‌های طاسی سر شبیه هستند. با این حال، برخی از افراد ممکن است موهایی در ناحیه پشت خود نداشته باشند یا تعداد گرافت‌های مورد نیاز ممکن است با موهای موجود در آنجا برآورده نشود. کاشت موی BHT یا کاشت با استفاده از موهای بدن را نمی‌توان از نظر تکنیک کاشت مو روشی متفاوت در نظر گرفت؛ زیرا با به کار گیری روش BHT می‌توان با روش کاشت موی بدن، مقداری یا تمام گرافت ها را از موهای بدن به جز قسمت پشت سر برداشت کرد. پس از جمع‌آوری گرافت‌ها، فرآیند پیوند مانند سبک‌های قبلی انجام می‌شود.

گرافت مو چیست؟

جمع بندی

کاشت مو بدون جراحی یک روش برداشت گرافت مو است که در صورت مراقبت صحیح از گرافت‌ها آن‌ها را از بانک مو برداشته و در قسمت مشخص شده قرار می‌دهد، نتایج کاشت مو بدون جراحی دائمی است و بهترین مرکز کاشت یعنی کلینیک ماه زر ارائه‌دهنده خدمات کامل کاشت مو است. این روش‌ها که میزان موفقیت ۹۰ درصد یا بیشتر را ارائه می‌دهند، قدرت تغییر کامل چهره شما را دارد.

جستجو مرتبط کاربران:

5/5 - (1 امتیاز)

10 پاسخ

 1. سلام. من خانومم. موهام کم پشت هست. میشه جلو موهام رو کاشت بزنم؟؟

 2. چند ساله که ازین دستگاهها در ایران استفاده میشه؟

  1. کاشت مو بیش از ۲۰ سال در ایران در حال پیشرفت است.

 3. سلام من در کلینیک کلینیک مو و ابرو
  کاشت مو انجام دادم و خیلی راضی ام
  ممنونم ازتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله گرافت مو چیست؟ (راهنمای جامع)

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)