۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

روش کاشت ریش صورت

روش کاشت ریش صورت

روش کاشت ریش صورت

روش کاشت ریش صورت چیست؟ همه افراد در مورد رشد مو و ریزش مو با یکدیگر متفاوت هستند. برخی از افراد موهای ضخیم و با رشد سریعی دارند که هرگز نمی‌ریزند، اما باز هم برای رشد موهای ریش صورت تلاش می‌کنند. افراد دیگر به سرعت کچل می‌شوند اما می‌توانند به راحتی ریش بگذارند.

در حالی که کاشت مو یک روش محبوب برای افرادی است که ریزش مو را تجربه می‌کنند، کاشت ریش و سبیل برای افرادی که قادر به رشد موهای صورت نیستند یا افرادی که فقط می‌توانند به طور طبیعی یک ریش کم پشت و تکه تکه ایجاد کنند نیز در دسترس است. کاشت ریش باعث رشد دائمی‌موهای صورت و ظاهری بسیار طبیعی می‌شود. اکثر مردم با کاشت مو آشنا هستند، اما کاشت ریش یک مفهوم نسبتاً جدید در دنیای پزشکی زیبایی است. فقط تعداد کمی‌از متخصصان ترمیم مو در این روش تخصص دارند که به مهارت و هنر پیشرفته نیاز دارد.

اگر علاقه مند به پیوند ریش هستید، ممکن است از خود بپرسید که روش کاشت ریش صورت چگونه است. در اینجا تکنیک‌هایی وجود دارد که یک جراح ممکن است برای ایجاد بهبود رشد موهای صورت، همراه با اطلاعات بیشتر در مورد روش و بهبودی استفاده کند.

نحوه عمل پیوند ریش جراحی

کاشت ریش به چه صورت است؟ برای بررسی بهتر روش کاشت ریش صورت بیایید فرآیند کاشت ریش را نیز بررسی کنیم. بسیاری از محصولات، وعده کاهش ریزش مو را می‌دهند، اما هیچ راه حل بدون نسخه واقعا موثری برای رشد ضعیف موهای صورت وجود ندارد. جدای از هورمون درمانی، پیوند ریش جراحی تنها گزینه قابل اعتماد برای افرادی است که قادر به رشد موهای صورت به اندازه دلخواه خود نیستند.

در طول پیوند ریش، جراح فولیکول‌های موی سالم را از ناحیه اهداکننده، معمولاً پوست سر، برمی‌دارد. پس از برداشتن فولیکول‌ها، می‌توان آنها را در محل گیرنده، در این مورد، ناحیه ریش قرار داد یا پیوند زد. هر مو برای ظاهری طبیعی به دقت با زاویه خاص قرار داده می‌شود.

از آنجایی که فولیکول‌ها از بدن خود بیمار گرفته می‌شوند، با بهبود برش‌ها در محل جدید قرار می‌گیرند. پس از بهبودی، آنها یک بار دیگر شروع به رشد می‌کنند و برای ایجاد ریش طبیعی ظاهر می‌شوند.

چرا مردم کاشت موی ریش صورت انجام می‌دهند؟ کاشت موی ریش صورت می‌تواند به مو اجازه دهد حتی در مناطقی که قبلاً رشد نکرده است رشد کند. کاشت ریش در میان مردانی که از میزان طبیعی رشد موهای صورت خود ناراضی هستند، رایج است.

یکی از مزایای اصلی کاشت ریش این است که بیمار می‌تواند مدل موهای صورت مورد نظر خود را انتخاب کند. گرافت‌های مو را می‌توان در هر جایی که می‌خواهید قرار داد و به شما کنترل کامل بر ظاهر جدیدتان می‌دهد.

اگر به طور طبیعی ریش تکه تکه دارید، ممکن است بخواهید فقط چند نقطه را پر کنید. اگر جای زخمی‌دارید که باعث توقف رشد موهایتان در نواحی خاصی از صورتتان شده است، می‌توانید برای پوشاندن آن‌ها از گرافت استفاده کنید. یا اگر به‌طور طبیعی موهای صورتتان رشد نمی‌کند و آرزو می‌کنید که می‌توانید ریش و یا سبیل داشته باشید، یک جراح می‌تواند به شما کمک کند تا ظاهری را که همیشه می‌خواستید به دست آورید.

کاشت ریش به مردان دارای موهای نازک صورت کمک می‌کند تا ریشی کامل، طبیعی و سالم داشته باشند که تا آخر عمر باقی می‌ماند.

کاشت ریش صورت به چه روشی است؟

تکنیک‌های جراحی کاشت موی ریش صورت

از آنجایی که کاشت ریش شامل برداشتن مو از سر و پر کردن الگوی موهای صورت مورد نظر بیمار با استفاده از این فولیکول‌ها است، از همان تکنیک‌های اولیه کاشت مو استفاده می‌شود. اگرچه موهای سر ممکن است کمی‌متفاوت از رنگ و بافت موهای طبیعی صورت بیمار باشند، اما نباید قابل توجه باشند و بسیار طبیعی به نظر می‌رسند.

دو روش اصلی کاشت ریش وجود دارد که جراحان زیبایی می‌توانند برای رفع نازک شدن مو یا طاسی در مردان و زنان از آنها استفاده کنند. آنها در نحوه استخراج فولیکول‌های مو قبل از قرار گرفتن در محل جدید خود متفاوت هستند. پس از برداشت پیوندها، آنها با استفاده از تکنیک‌های روز جهانی قرار می‌گیرند.

۱. تکنیک FUT برای کاشت موی صورت:

FUT که به عنوان تکنیک نواری نیز شناخته می‌شود مخفف پیوند واحد فولیکولی است. در طی این روش، جراح نواری از پوست را از پشت سر که مو در ضخیم‌ترین حالت خود قرار دارد برمی‌دارد و قبل از کاشت فولیکول‌های مو، محل برش را می‌بندد. بخیه‌های استفاده شده برای بستن برش حدود ۱۰ روز بعد برداشته می‌شوند.

هنگامی‌که واحد فولیکولی برداشته شد، جراح آن را به بخش‌های جداگانه برای پیوند جدا می‌کند. برش‌های بسیار کوچک (حدود ۰.۵ میلی متر) در ناحیه ای که موهای صورت مورد نظر است و فولیکول‌ها قرار می‌گیرند ایجاد می‌شود. سپس بیماران می‌توانند برای بهبودی و بهبودی به خانه بازگردند.

برش نواری حاصل از پیوند FUT معمولاً چند اینچ طول دارد، به این معنی که بیماران باید موهای خود را به اندازه کافی بلند کنند تا جای زخم پنهان شود. با گذشت زمان، جای زخم محو می‌شود اما هرگز به طور کامل ناپدید نمی‌شود.

۲. تکنیک FUE برای کاشت موی صورت:

روش FUE که مخفف عبارت Follicular Unit Extraction است، تکنیک جدیدتری است که در سال‌های اخیر بسیار محبوب شده است. نیاز به برش خطی که باعث کاهش زمان بهبودی و ایجاد اسکار می‌شود را از بین می‌برد.

در طول پیوند FUE، جراح به جای برداشتن نوار بزرگی از بافت از پوست سر و سپس جداسازی فولیکول‌ها، دسته‌های کوچکی از فولیکول‌های مو را یکی یکی برمی‌دارد. بسیاری از جراحان از یک ابزار کوچک “پانچ” برای انجام این کار به بهترین نحو ممکن استفاده می‌کنند، اما این روش را می‌توان با برداشتن پیوندها به صورت دستی نیز انجام داد.

پس از برداشتن گرافت‌ها، تکنیک مشابه روش FUT است. برش‌های کوچکی در ناحیه گیرنده ایجاد می‌شود و فولیکول‌ها قرار می‌گیرند. تنها تفاوت در روش برداشت پیوند است.

کاشت ریش FUE یک سری اسکارهای کوچک و دایره ای شکل روی پوست سر ایجاد می‌کند، اما این اسکارها به راحتی زیر مو پنهان می‌شوند. این تکنیک برای افرادی که مدل موهای کوتاه تری را ترجیح می‌دهند بسیار بهتر از روش FUT است.

ادامه مطلب  نظرات درباره کاشت ریش

بهترین روش کاشت ریش

اگرچه روش FUT یک روش سنتی کاشت مو است، اما دیگر زیاد مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. اکثر جراحان و بیماران تکنیک FUE را برای پیوند ریش به دلایل مختلف ترجیح می‌دهند.

اول، این تکنیک زمان بهبودی و زخم را برای بیماران کاهش می‌دهد. به جای یک برش خطی طولانی که ممکن است یک یا دو هفته طول بکشد تا بهبود یابد، جراح می‌تواند تعداد زیادی ضربه کوچک در پوست سر ایجاد کند تا پیوندها را بردارد. این روند شامل جای زخم بسیار کمتری است و بیماران می‌توانند سریعتر از جراحی خود بهبود پیدا کنند.

کاشت مو FUE همچنین به بیماران انعطاف بیشتری می‌دهد. برخی از افرادی که به کاشت ریش علاقه مند هستند، نمی‌خواهند موهای خود را به اندازه کافی بلند کنند تا جای زخم پنهان شود و به سادگی مدل کوتاهتری را ترجیح می‌دهند. با کاشت ریش FUE، تقریباً هر مدل موی باید جای زخم‌های کوچک ایجاد شده از برداشت پیوندها را پنهان کند.

در موارد بسیار نادر، جراح ممکن است تکنیک FUT را توصیه کند. این معمولا فقط زمانی ضروری است که تعداد زیادی گرافت برای پیوند ریش مورد نیاز باشد.

ابزار مورد استفاده کاشت موی صورت

روش FUT معمولاً با استفاده از یک چاقوی جراحی ساده برای برداشتن موهای اهداکننده انجام می‌شود. اما برای تکنیک FUE، بسیاری از جراحان ترجیح می‌دهند از ابزارهای پیشرفته “پانچ” برای برداشتن گروه‌های فولیکول مو استفاده کنند. این روش می‌تواند اسکار و زمان بهبودی را کاهش دهد در حالی که به طور کلی این روش را بسیار کارآمدتر می‌کند.

طراحی موهای صورت شما

بسیاری از مردان ریش و سبیل خود را با دقت فرم می‌دهند و موهای خود را اصلاح می‌کنند و اپیلاسیون می‌کنند تا ظاهر ایده آل خود را ایجاد کنند. با این حال، برای کاشت ریش، بیماران باید بدانند که هدفشان از این روش چیست. از آنجایی که اضافه کردن موهای بیشتر پس از این واقعیت به جراحی دیگری نیاز دارد، بیماران باید قبل از حرکت به سمت جلو، آنچه را که از این روش می‌خواهند مشخص کنند.

در طول مشاوره، جراح کاشت مو گزینه‌های شما را با شما در میان می‌گذارد و در مورد اهداف شما می‌پرسد. طراحی موهای صورت مورد نظر شما بر برنامه جراح شما برای جراحی شما تاثیر می‌گذارد. مطمئن شوید که در طول مشاوره خود سوالات زیادی بپرسید و با جراح خود در مورد نتایجی که می‌خواهید صحبت کنید تا بتوانید خود را برای بهترین نتیجه ممکن آماده کنید.

بیهوشی و طول جراحی پیوند ریش

کاشت موی صورت یک روش سریع نیست. برخی از بیماران برای پر کردن ریش جدید خود به چند هزار پیوند نیاز دارند. اغلب پیوند ریش با استفاده از بی حسی موضعی و آرام بخش انجام می‌شود. محل‌های جراحی بی‌حس می‌شوند و معمولاً به شما یک آرام‌بخش خوراکی داده می‌شود تا به شما در حفظ آرامش در طول فرآیند کمک کند. اگرچه ممکن است بیدار بودن در طول عمل برای شما ناراحت کننده به نظر برسد، اما برای بدن شما نسبت به بیهوشی عمومی‌ایمن تر و راحت تر است.

هر چه برای دریافت نتایج دلخواه خود به پیوندهای بیشتری نیاز داشته باشید، جلسه درمان شما بیشتر طول خواهد کشید. اگر می‌خواهید ریش کامل داشته باشید، می‌توانید انتظار داشته باشید که جراحی شما تا هشت ساعت طول بکشد. جراح شما تخمینی از مدت زمان انجام عمل شما در مرحله مشاوره را بر اساس اهداف شما برای عمل به شما ارائه می‌دهد.

بهبودی پس از روش کاشت ریش

اغلب کاشت مو و ریش به صورت سرپایی انجام می‌شود. این بدان معناست که شما مجبور نخواهید بود بعد از عمل خود یک شب در یک مرکز جراحی یا بیمارستان بمانید و می‌توانید به محض اینکه توسط جراح خود معاینه شدید به خانه بروید. ممکن است داروی ضد درد و آنتی بیوتیک در طول دوران نقاهت به شما داده شود.

اگرچه مانند بسیاری از جراحی‌های دیگر تهاجمی‌است، به خصوص زمانی که از تکنیک FUE استفاده می‌شود، برای بهبودی به مدتی استراحت نیاز خواهید داشت.

در ۵ روز اول باید از خیس شدن ناحیه پیوندها اجتناب کنید. انتظار داشته باشید که پوسته‌های ریزی در اطراف برش‌ها ایجاد شود که با بهبودی شروع به پوسته پوسته شدن می‌کند. اگر پیوند FUE انجام داده اید، پوست سر شما باید در حدود سه روز بهبود یابد.

اگر موهای جدید ریش شما در چند هفته اول ریخت، نگران نباشید. این کاملا طبیعی است و نشان دهنده شکست پیوند نیست. موها در نهایت پس از ایجاد فولیکول‌ها شروع به رشد مجدد می‌کنند.

بسته به تکنیک پیوندی که جراح شما استفاده کرده است، ناحیه اهداکننده ممکن است بخیه داشته باشد. باید در مورد مراقبت از برش‌ها و زمان برداشتن بخیه‌ها، در صورت لزوم، دستورالعمل‌هایی به شما داده شود. بخیه‌های قابل جذب باید در عرض ۴ هفته ناپدید شوند در حالی که بخیه‌های استاندارد در حدود ۱۰ روز برداشته می‌شوند. پیروی از تمام دستورالعمل‌هایی که جراح شما ارائه می‌دهد بسیار مهم است.

به دنبال دکتر خوب برای کاشت ریش هستید؟ ما در مرکز مو و ابرو ماه زر با ارائه راه‌کارهای و بروزترین روش کاشت ریش شما را در این مسیر همراهی خواهیم کرد. برای دریافت مشاوره می‌توانید فرم زیر را تکمیل کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  رشد ریش پس از کاشت

  پس از هر عمل کاشت مو، صبر لازم است. شما بلافاصله بعد از عمل، رشد موهای صورت را نخواهید دید و احتمالاً متوجه خواهید شد که موهای کاشته شده در ابتدا می‌ریزند. اگر این اتفاق افتاد نگران نباشید، این هم بخشی از روند درمان است.

  پس از عمل، برش‌های ریز حاوی فولیکول‌های جدید مو باید در هفته اول بهبود یابد. بعد از ۱۰ روز باید به شما کلیرینگ داده شود تا اصلاح کنید، اما ممکن است برای مدتی چیز زیادی برای اصلاح نداشته باشید.

  به طور کلی، پس از حدود ۳ تا ۶ ماه می‌توانید رشد مو را از فولیکول‌های مو پیوند شده مشاهده کنید. ممکن است مدتی طول بکشد تا رشد طبیعی رخ دهد و بعد از عمل شما تثبیت شود. “شوک” حاصل از این روش باعث تاخیر در رشد موهای جدید صورت می‌شود، بنابراین باید برای مدتی صبور باشید. مو در مراحل مختلف رشد می‌کند و همه فولیکول‌ها در یک زمان فعال نیستند. با این حال، هنگامی‌که موهای صورت شما شروع به رشد مجدد کردند، می‌توانید انتظار داشته باشید که موها با الگوی جدیدی که ایجاد شده به رشد خود ادامه دهند.

  همچنین بخوانید درباره: بهترین سن برای کاشت ریش

  بحث در مورد تکنیک‌های کاشت ریش

  اگر فکر می‌کنید ممکن است کاندید کاشت ریش باشید، قدم بعدی شما باید این باشد که با یک جراح کاشت مو با تجربه مشورت کنید. مهم است به خاطر داشته باشید که اگرچه بسیاری از جراحان در انجام روش‌های کاشت مو تجربه دارند، پیدا کردن متخصص کاشت ریش ممکن است دشوارتر باشد.

  برخی از جراحان یک مشاوره رایگان ارائه می‌دهند در حالی که برخی دیگر هزینه ای دریافت می‌کنند، اما این نباید تاثیری بر افرادی که با آنها صحبت می‌کنید داشته باشد. شما فقط باید با ماهرترین جراحان مشورت کنید تا خود را برای نتایج عالی آماده کنید.

  در طول مشاوره خود، این فرصت را خواهید داشت که در مورد این روش اطلاعات بیشتری کسب کنید و سوالات خود را بپرسید. جراح همچنین از این قرار برای آشنایی با شما و تعیین اینکه آیا شما کاندید مناسبی برای این عمل هستید یا خیر، استفاده خواهد کرد.

  اگر می‌خواهید در مورد تکنیک‌های مختلفی که جراح استفاده می‌کند بیشتر بدانید، این بهترین زمان برای پرسیدن است. هنگامی‌که اهداف خود را مورد بحث قرار دادید، جراح احتمالاً توصیه‌هایی را برای برنامه درمانی شما ارائه می‌دهد و آنچه را که می‌توانید انتظار داشته باشید، بررسی می‌کند. با لیستی از سوالات آماده شوید و آماده صحبت در مورد سابقه پزشکی خود باشید.

  ادامه مطلب  آیا کاشت ریش درد دارد؟

  کلام پایانی

  تنها تفاوت در تکنیک‌های پیوند ریش، فرآیند برداشت پیوند است. در حالی که برخی از بیماران ممکن است از روش قدیمی‌تر FUT سود ببرند، اکثر بیماران با کاشت موی صورت FUE بهترین عملکرد را خواهند داشت. اما وقتی به آنچه مهم است نگاه می‌کنید، جراح بیشتر از تکنیکی که استفاده می‌کند اهمیت دارد.

  کاشت ریش یک روش پیچیده و چالش برانگیز است. گرافت‌ها باید در مکان‌های صحیح و در زوایای واقعی قرار داده شوند تا نتیجه ای طبیعی و مطابق با اهداف بیمار ایجاد شود. این یک کار پیچیده است که نیاز به ظرافت، مهارت و تجربه زیادی دارد، چه از روش FUT یا FUE استفاده شود.

  بهترین راه برای ایجاد نتایج مطلوب این است که جراح خود را با دقت انتخاب کنید. جراحان زبده و باتجربه ما در کلینیک ماه زر بهترین نتایج را به زیباجویان عزیز ارائه داده اند، برای مشاهده تصاویر می‌توانید به وب سایت ما مراجعه نمایید.

  5/5 - (1 امتیاز)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله روش کاشت ریش صورت

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
  روش‌های کاشت مو قبل و بعد کاشت ابرو کاشت مو میکروگرافت کاشت ابرو در یک جلسه