۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

بهترین سن برای کاشت ریش

بهترین سن برای کاشت ریش

بهترین سن برای کاشت ریش

بهترین سن برای کاشت ریش چه سالی است؟ ریش زیبا به عنوان نوعی مردانگی دیده می‌شود. همه افراد این استعداد را ندارند که ریش بلند کنند. آیا همیشه دوست داشتید ریش پر زیبایی داشته باشید و نمی‌توانید ریش بگذارید؟ کاشت ریش به روش‌های جدید در دنیا یک راه حل دائمی‌برای انواع ریش است، که ما در کلینیک زیبایی و تخصصی ماه زر، ارایه می‌دهیم.
در این زمینه سوال پرتکرار برای بیشتر متقاضیان ما در ارتباط با بهترین سن برای کاشت ریش است و ما در اینجا به بررسی این موضوع می‌پردازیم.

کاشت ریش چیست؟

قبل از بررسی سن مناسب برای کاشت ریش باید اطلاعات اولیه‌ای درباره کاشت ریش داشته باشید. کاشت ریش دقیقاً همان چیزی است که از نام آن پیداست، یعنی موهای کاشته شده از قسمت دیگری از بدن، در ناحیه موهای صورت می‌باشد. معمولاً موهای اهداکننده برای کاشت ریش ( درست مانند کاشت مو ) از پشت سر بیمار یا از زیر چانه در صورت وجود رشد قابل مشاهده می‌آید.

این فرآیند به یک جراح باتجربه کاشت مو نیاز دارد. گرافت‌ها به طور دائم با زاویه صحیح به صورت متصل می‌شوند. جراح اطمینان حاصل می‌کند که پیوند جدید به درستی تراز شده است تا نتیجه طبیعی ایجاد شود.

مراحل انجام کاشت ریش چیست؟کاشت ریش در چه سنی انجام می_شود؟

متخصصین ما در کلینیک موی ماه زر، از طریق برش‌های ریز که هیچ جای زخمی‌باقی نمی‌گذارد، موهای گردن را برداشته می‌کنند. در این ناحیه خاص، رشد مو پیوسته است، بنابراین می‌توان به راحتی گرافت‌ها را برای کاشت در ریش برداشت نمود. مراحل مختلف کاشت ریش به شرح زیر است.

 • برداشت گرفت‌ها: پزشک موهای گردن را یکی یکی برداشت می‌کند. این مو شبیه موهای ریش است و می‌توان به همین روش از آن مراقبت کرد.
 • کشیدن ریش آینده: پزشک سپس ریش آینده را بیرون می‌کشد. این کار با توجه به میل شما و امکانات مربوط به تعداد پیوندهای برداشت شده انجام می‌شود.
 • کاشت مجدد گرافت‌ها: کاشت گرافت‌ها در سطح ریش به صورت دستی انجام می‌شود و موها با سوزن وارد می‌شوند. نگران نباشید، به لطف بی حسی موضعی، چیزی احساس نمی‌کنید.

کاشت ریش چگونه انجام می‌شود؟

کاشت ریش به چه صورت است؟ موی صورت مهمتر از همیشه است. به لطف کاشت موی صورت، اکنون ریش کامل برای هر مردی، از جمله مردانی که اسکار دارند یا رشد ریش کمتری دارند، امکان پذیر است. در طی یک ارزیابی اولیه، ما مکان‌هایی را که سالم ترین رشد مو را دارند، مانند کنار و پشت سر تعیین می‌کنیم.

قبل از شروع درمان، انتظارات، خطرات و روند بهبودی را با جزئیات به شما اطلاع می‌دهیم. به این ترتیب شما دقیقاً می‌دانید که درمان چگونه پیش می‌رود و قبل، در حین و بعد از عمل چه انتظاری دارید.

ابتدا فولیکول‌های مو از ناحیه اهداکننده برداشته می‌شود. انتخابی اغلب از فولیکول‌های مو در ناحیه پشت گوش انجام می‌شود. برای دستیابی به یک نتیجه طبیعی، پیوندها اغلب در جایی انتخاب می‌شوند که یک مو بیرون می‌آید.

هنگامی که گرافت‌ها برای پیوند آماده می‌شوند، در صورت کاشته می‌شوند. پزشک به طور طبیعی به جهت رشد مو و تراکم آن توجه می‌کند. ما طبیعتاً برای نتیجه ای که تا حد امکان طبیعی باشد تلاش می‌کنیم. به لطف تکنیک RHT، پیوندهای ریش را می‌توان به طور مستقیم در ناحیه گیرنده، بدون کانال‌های از پیش ساخته شده (محل دریافت کننده) کاشت. در نتیجه این ناحیه در عرض چند روز بهبود می‌یابد. موهای کاشته شده پس از حدود 2 هفته می‌ریزند و پس از حدود 3 ماه دوباره شروع به رشد می‌کنند. موها تا آخر عمر وجود خواهند داشت.

چرا کاشت ریش انجام می‌شود؟

یکی از دلایل روی آوردن به کاشت سبیل و ریش این است که چنین درمانی راه حلی دائمی‌برای موهای سبیل و ریش به شما ارائه می‌دهد که موهای صورت شما به طور کامل یا جزئی وجود نداشته باشد.

به عنوان مثال، زمانی که مو به طور طبیعی در یک منطقه خاص وجود ندارد یا زمانی که موهای سبیل و ریش به دلیل جای زخم وجود ندارد. در صورتی که ضخامت موها به اندازه دلخواه نباشد، می‌توان کاشت سبیل و کاشت ریش را نیز انجام داد. با کاشت موی سبیل و ریش به سرعت به یک نتیجه طبیعی ماندگار می‌رسید. البته شرط این است که این کار توسط پزشک و تیم پزشکی خوب و با تجربه انجام شود.

آیا کاشت ریش با کاشت مو انجام می‌شود؟

درست مانند کاشت موی معمولی، روش FUE معمولاً با کاشت ریش استفاده می‌شود. پیوندها یکی یکی از ناحیه اهداکننده برداشت می‌شوند. ماده اهداکننده از موهای تاج موی شما، در پشت سر می‌آید. پس از بررسی کیفیت، پیوندها در امتداد فک و/یا استخوان فک شما پیوند می‌شوند. این کار با ایجاد یک برش کوچک در ناحیه پیوند انجام می‌شود. قرار دادن موها به عقب کار دقیقی است، تا حدی به این دلیل که موها باید در جهت صحیح رشد قرار گیرند.

مزایای کاشت ریش در سن مناسب چیست؟

متخصص کاشت مو با تجربه، موهایی را از ناحیه اهداکننده انتخاب می‌کند که با ناحیه ریش همخوانی دارد. این موها با رنگ و ساختار موهای ریش شما مطابقت دارند و نتیجه ای طبیعی ایجاد می‌کنند. فولیکول‌های مویی که پیوند می‌شوند به تولید مو برای زندگی ادامه می‌دهند. به دلیل روند طبیعی پیری، موها می‌توانند نازک تر شوند.

چه کسانی واجد شرایط عمل پیوند ریش هستند؟

مردانی که از ریزش مو یا رشد ناکافی موهای صورت رنج می‌برند، می‌توانند از کاشت ریش بهره مند شوند. کاشت ریش همچنین می‌تواند در مردانی که به دلایل پزشکی مانند زخم‌‌های بعد از جراحی، ضربه‌های قبلی و روند طبیعی پیری دچار ریزش مو شده‌اند نیز انجام شود.

شرط پیوند ریش این است که مواد اهداکننده کافی داشته باشید. یک متخصص کاشت مو شایستگی شما را در طی مصاحبه مصرف ارزیابی می‌کند.

نتایج و نظرات پیوند ریش

کاشت موی ریش با بی حسی موضعی انجام می‌شود. گرافت‌ها (از ناحیه اهداکننده ایجاد شده) با استفاده از روش FUE برداشته می‌شوند. به این معنی که پیوندها یکی یکی با مته یا سوزن توخالی برداشته می‌شوند. سپس گرافت‌ها یکی یکی به نقاط خالی ریش کاشته می‌شوند.

در ۱ تا ۳ هفته اول پس از کاشت مو، موها می‌ریزند. این روند کاملا طبیعی است. پس از ریزش مو، به مرور زمان دوباره رشد می‌کند. معمولاً اولین رشد مو بعد از حدود ۳ تا ۴ ماه شروع می‌شود. نتیجه پس از ۹ تا ۱۲ ماه بهینه است.

شما عزیزان می‌توانید نظرات مراجعین ما در ارتباط با کاشت ریش را در مطلب ” نظرات درباره کاشت ریش ” مطالعه کنید. همچنین برای دریافت مشاوره بیشتر می توانید با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ تماس بگیرید و یا از طریق تکمیل فرم زیر اقدام کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  هزینه کاشت ریش در سن مناسب چقدر است؟

  قیمت کاشت ریش بسته به تکنیک مورد استفاده، جزئیات تکنیک و زیر شاخه‌های خدماتی که می‌خواهید دریافت کنید متفاوت خواهد بود. بنابراین نمی‌توان در مورد مقیاس قیمت دقیق صحبت کرد. می‌توانید با ما تماس بگیرید تا قیمت دقیق کاشت ریش را برای خود ببینید و جزئیات خدماتی که می‌توانید دریافت کنید را با جزئیات بیشتری بررسی کنید.

  کاشت ریش 1 ساله قابل انجام است؟

  کاشت ریش ۱ ساله قابل انجام است؟

  درست مانند کاشت موی معمولی، حدود ۱۲ ماه طول می‌کشد تا نتایج نهایی حاصل شود. در لحظه ای که موهای کاشته شده شروع به رشد می‌کنند، می‌توانید مانند موهای دیگر ریش با آنها رفتار کنید. کاشت ریش به صورت شما ظاهری کامل و مرتب می‌بخشد.

  ادامه مطلب  بهترین روش کاشت ریش و سبیل چیست؟

  سن مناسب برای کاشت ریش

  عواملی که در تعیین بهترین سن برای کاشت ریش باید در نظر گرفت به شرح زیر هستند.

  • سن ایده آل برای کاشت مو به عوامل مختلفی از جمله سلامت کلی بیمار و شیوه زندگی بستگی دارد. اگر فردی سالم باشد و هیچ بیماری زمینه‌ای که می‌تواند بر نتیجه پیوند او تأثیر بگذارد نداشته باشد، ممکن است در هر سنی بتواند پیوند موفقیت آمیزی داشته باشد. با این حال، افرادی که دارای شرایط پزشکی خاصی مانند دیابت یا HIV هستند، ممکن است به دلیل عوارض احتمالی، کاندیدای ایده آل برای این روش نباشند.
  • علاوه بر این، هنگام تعیین بهترین سن برای کاشت مو، باید عوامل سبک زندگی را نیز در نظر گرفت. کسانی که به شدت سیگار می‌کشند یا مشروبات الکلی می‌نوشند ممکن است از گردش خون ضعیف رنج ببرند که می‌تواند بر موفقیت پیوند آنها تأثیر بگذارد. علاوه بر این، افرادی که به طور منظم در معرض مواد شیمیایی قوی یا تشعشعات قرار می‌گیرند، به دلیل آسیب احتمالی به پوست سر و فولیکول‌هایشان، ممکن است کاندیدهای خوبی برای این روش نباشند.

  بیشتر بخوانید درباره: درد کاشت ریش

  چالش‌ها کاشت ریش برای گروه‌های سنی مختلف

  کاشت ریش معمولا برای افراد بالای ۲۵ سال توصیه می‌شود، زیرا ممکن است روند ریزش مو قبل از این سن کامل نشود. با این حال، چالش‌ها و ملاحظات بالقوه ای برای گروه‌های سنی مختلف وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری در نظر گرفته شوند.

  • برای مردان جوان در ۲۰ سالگی، درک این نکته مهم است که این یک راه حل طولانی مدت است و آن‌ها باید تغییرات بالقوه در سبک زندگی خود را که می‌تواند بر نتایج این روش تأثیر بگذارد، در نظر بگیرند. علاوه بر این، افراد جوانتر باید به خاطر داشته باشند که ریزش مو پیشرونده است و آنها باید متعهد به درمان‌های طولانی مدت یا روش‌های نگهداری برای حفظ نتایج مورد نظر شوند زیرا ممکن است به ریزش مو ادامه دهند.
  • برای افراد ۳۰ و ۴۰ ساله، در حالی که ترمیم مو هنوز یک گزینه است، مهم است که بدانیم هرگونه ریزش موی بیشتر می‌تواند به طور بالقوه بر نتایج این روش تأثیر بگذارد. سرعت پیشرفت الگوی خاص ریزش مو اغلب به سختی قابل پیش بینی است، بنابراین افراد باید در این مرحله هنگام کاشت مو از این موضوع آگاه باشند.
  • در نهایت، برای افراد ۵۰ و ۶۰ ساله، پیوند ریش ممکن است هنوز مفید باشد، اما مهم است که با یک پزشک مجرب مشورت کنید که بتواند به درستی ارزیابی کند که آیا بیمار برای این روش مناسب است یا خیر.
  • به دلیل سن بالاتر، در مقایسه با بیمارانی که در سنین پایین پیوند مو انجام می‌دهند، ممکن است خطر عوارضی مانند زمان بهبودی کندتر یا نتایج نامطلوب به دلیل بافت اسکار موجود یا سیستم ایمنی ضعیف افزایش یابد.

  کلام پایانی

  اگر به دنبال جراحی کاشت ریش هستید، مشاوره با متخصص کاشت مو برای اطمینان از بهترین نتیجه ممکن بسیار مهم است. جراح کاشت مو می‌تواند سابقه پزشکی شما و عوامل دخیل را ارزیابی کند تا مشخص کند آیا شما کاندید مناسبی برای این عمل هستید یا خیر. آن‌ها همچنین می‌توانند مناسب ترین تکنیک و رویکرد را بر اساس نیازها و اهداف فردی شما توصیه کنند.

  در انتها خاطر نشان می‌کنیم که هیچ شرط سنی خاصی برای این روش وجود ندارد، اما توصیه می‌شود تا سن 20 سالگی صبر کنید تا تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید کاشت ریش انجام دهید یا خیر.

  اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله بهترین سن برای کاشت ریش

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
  کاشت مو میکروگرافت کاشت ابرو در یک جلسه قبل و بعد کاشت مو قبل و بعد کاشت ابرو