۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

کاشت ریش به چه صورت است؟

کاشت ریش به چه صورت است

کاشت ریش به چه صورت است

کاشت ریش به چه صورت است؟ درک زیبایی نشان می‌دهد مردان ریش دار توجه بیشتری را به خود جلب می‌کنند و همین امر موجب می‌شود مردان تمایل به داشتن ریش داشته باشند. با این حال، برخی از مردان به دلیل عوامل ژنتیکی یا سوختگی صورت نمی‌توانند ریش بگذارند. به همین دلیل با یک راه حل زیبایی شناختی مواجه می‌شویم. رایج ترین راه حل کاشت ریش و سبیل است. اما در واقع کاشت ریش به چه صورت است؟

کاشت ریش چگونه انجام میشود؟

روش کاشت کاشت ریش چگونه است؟ مانند سایر روش‌های کاشت مو، با برداشتن مو از قسمتی از بدن ( ناحیه اهداکننده ) و کاشت آن در قسمت دیگری از بدن ( ناحیه گیرنده ) انجام می‌شود. در مورد کاشت ریش، موهای اهدا کننده را می‌توان روی گونه‌ها، چانه یا گردن قرار داد.

روش کاشت ریش چیست؟

مراحل جراحی ریش اغلب برای کسانی که می‌خواهند پیوند را انجام دهند درخواست می‌شود. قبل از شروع عمل پیوند ریش، فرد مورد معاینه قرار می‌گیرد. سپس ناحیه ای که فولیکول‌های مو از آن گرفته می‌شود مشخص می‌شود و تعداد گرافت‌ها محاسبه می‌شود.

قبل از عمل، نمونه خون گرفته می‌شود و آزمایشات لازم انجام می‌شود. بی حسی موضعی برای عمل بدون درد روی فرد اعمال می‌شود. فولیکول‌های مو با ابزار لازم از ناحیه اهدا کننده جمع آوری می‌شود. سپس فولیکول‌ها در محلول پیوند نگهداری می‌شود تا بافت از دست رفته ای وجود نداشته باشد. گرافت‌های جمع‌آوری ‌شده با توجه به نوع جراحی ریش که انتخاب می‌کنید، به ناحیه ریش بدون ریش یا کم‌ تر پیوند زده می‌‌شوند. پس از عمل، بهبودی سریع حاصل می‌شود و هیچ جای زخمی‌وجود ندارد.

بهبودی پس از کاشت ریش چقدر طول می‌کشد؟کاشت ریش چگونه انجام میشود؟

شاید برای شما مهم‌تر از موضوع ” کاشت ریش به چه صورت است؟ ” این باشد که نقاهت این کاشت چقدر است؟ تکنیکی که پزشک شما برای پیوند ریش استفاده می‌کند، تأثیر زیادی بر بهبودی شما خواهد داشت. دو نوع کاشت موی ریش وجود دارد که با نام‌های FUE ( استخراج واحد فولیکولی ) و FUT ( پیوند واحد فولیکولی ) شناخته می‌‌شوند.

این ۲ تکنیک معمولاً روش‌های برداشتن مو از ناحیه اهداکننده را توصیف می‌کنند و بهترین روش کاشت ریش و سبیل هستند. پس از برداشتن فولیکول‌ها، جراح برش‌های کوچکی را در مناطقی که رشد ریش جدید مورد نظر است ایجاد می‌کند.

فولیکول‌های مو در زوایای قائمه قرار می‌گیرند تا جلوه‌ای طبیعی داشته باشند. پس از اینکه ریشه‌ها در مکان‌های جدید خود مستقر شدند، عملکرد طبیعی خود را خواهند داشت و به مرور زمان ریش بیمار را تشکیل می‌دهند. اگر این دو تکنیک را برای روند درمان مقایسه کنیم.

۱. تکنیک FUE کاشت ریش

روش FUE در حال حاضر پرکاربردترین روش برای کاشت مو و ریش است. این روش به جراحی کمتری نسبت به روش قدیمی‌FUT نیاز دارد و شامل برداشتن گروه‌های کوچکی از فولیکول‌های مو یک به یک است. اکثر جراحان از یک ابزار اصلی برای برداشتن هموار هر گروه از فولیکول‌ها استفاده می‌کنند.

با استفاده از روش FUE، بیماران می‌توانند تقریبا بدون هیچ جای زخم قابل مشاهده به اهداف خود برسند. حذف منجر به یک سری اسکارهای نامرئی دایره ای کوچک می‌شود. بهبودی پس از این روش بسیار آسان است. اکثر افراد می‌توانند مدت کوتاهی پس از عمل به فعالیت‌های روزانه خود بازگردند. از آنجایی که برش‌ها بسیار کوچک هستند، خیلی سریع بهبود می‌یابند.

۲. تکنیک FUT کاشت ریش

جراحی FUT یک روش سنتی تر است، اما در سال‌های اخیر با جایگزینی روش جدید FUE از بین رفته است. در طی یک روش FUT، جراح نواری از بافت فولیکول مو را برمی‌دارد. این نوار بافت حاوی چندین فولیکول مو است که می‌توان آنها را جدا کرد و برای بازسازی موهای صورت استفاده کرد. این اسکار ناشی از این واقعیت است که تکنیک FUT کمتر محبوب است.

اگرچه FUE بسیار ترجیح داده می‌شود، اما ممکن است برای مردانی مناسب باشد که می‌خواهند ریش کامل داشته باشند و به تعداد زیادی پیوند نیاز دارند. FUT اغلب بهترین انتخاب برای پیوند با حجم بالا است.

بهبودی پس از FUT طولانی تر از پس از FUE است. در طول عمل، بخیه‌هایی خواهید داشت که باید بعد از حدود ۱۰ روز برداشته شوند. ممکن است فعالیت‌ها برای چند هفته اول محدود شود.

کاشت موی صورت نیازی به بیهوشی عمومی ندارد. به بیماران معمولاً بی‌حسی موضعی برای تسکین درد در ناحیه اهداکننده و گیرنده و آرام ‌بخش‌ها برای حفظ آرامش و راحتی در تمام طول عمل داده می‌‌شود.

کاشت ریش چگونه انجام می‌شود؟

کاشت ریش چگونه است؟ این روشی است که می‌تواند برای مردانی که ریش یا سبیل خود را از دست داده اند و یا دارای کمبود یا ظاهر نامنظم در ناحیه خاصی هستند استفاده شود. عمل پیوند سبیل و پیوند ریش مانند سایر عمل‌های پیوند با معاینه پزشک آغاز می‌شود.

در این معاینه دو نکته مهم وجود دارد. ابتدا نیاز به ناحیه ای که باید پیوند زده شود مشخص می‌شود و ثانیاً تعداد پیوندهایی که می‌توان از ناحیه اهدا کننده برداشت کرد ارزیابی می‌شود. این عملیات از سه بخش اصلی تشکیل شده است. ابتدا به شکل برداشتن ریشه‌ها از ناحیه اهداکننده، جداسازی، کانال و کاشت ریشه‌ها می‌باشد.

اگر در مورد FUE صحبت کنیم:

 • محل کاشت ریش ضدعفونی می‌شود. علاوه بر این، برای درد کمتر از بی حسی موضعی استفاده می‌شود. مرحله آماده سازی مرحله ای است که راحتی عمل را تعیین می‌کند.
 • فولیکول‌های مو با سوزن‌های استوانه‌ای که با سرعت کم می‌چرخند جمع ‌آوری می‌شوند که به آن میکرو موتور می‌گویند. مسیر طی شده در این مرحله بر موفقیت کاشت تاثیر می‌گذارد.
 • فولیکول‌های مو گرفته شده با روش FUE در نواحی سبیل و ریش کاشته می‌شود. این فرآیند باید توسط یک تیم حرفه ای و با تجربه انجام شود. زاویه کاشت در ناحیه صورت بسیار مهم است.

به طور کلی، زمانی که ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ پیوند به فردی که سبیل ندارد پیوند زده شود، ریش روشن به نظر می‌رسد. در کاشت موی ریش معمولاً ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ پیوند کافی است. نکاتی وجود دارد که باید بعد از کاشت ریش مورد توجه قرار گیرد. برای داشتن ظاهری سالم و طبیعی، روند بعد از عمل حداقل به اندازه عمل مهم است. اگر توصیه‌های پزشک در دوره بعد از عمل تحت نظر پزشک رعایت شود، نتایج خوبی را تجربه خواهید کرد.

در مرکز کاشت ریش کلینیک ماه زر، درد کاشت ریش را حس نخواهید کرد و بدون عوارض می‌توانید جذابیت چهره خود را بیشتر کنید. برای دریافت مشاوره بیشتر می‌توانید فرم مشاوره زیر را تکمیل کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  تکنیک DHI یکی از روش‌های نسل جدید کاشت ریش است. در پیوندهایی که با تکنیک DHI انجام می‌شود، پیوندها در مدت زمان کوتاهی در کانال‌های باز شده قرار می‌گیرند. اگرچه ممکن است به نظر متفاوت از سایر روش‌های کاشت باشد، اما کاشت با همان ویژگی‌های اصلی انجام می‌شود. اما از آنجایی که با استفاده از دستگاه‌های تکنولوژیک خطا کمتر است، میزان رشد موهای جدید یعنی موفقیت عمل بسیار بیشتر از بقیه است.

  بهبودی پس از کاشت ریش

  به طور کلی ناحیه ریش شما ابتدا خارش خواهد داشت و پس از چند روز احتمالاً احساس بهتری خواهید داشت. ممکن است متوجه پوسته‌های کوچک در اطراف ریش‌های پیوند شده شوید. این نشان می‌دهد که بهبودی حاصل شده است. اما باید از شستن صورت خودداری کنید. علاوه بر این، باید از فعالیت‌های شدید و هر چیزی که می‌تواند باعث تعریق شما شود، اجتناب کنید.

  بعد از ۵ روز نهایتا می‌توانید صورت خود را با آب و صابون بشویید. بسیار ملایم باشید و از آب گرم استفاده کنید. پوست خود را خشک کنید؛ پیوندها را هرگز مالش ندهید در پایان روز هفتم، تمام پوسته‌ها از بین می‌روند. بعد از ۱۰ روز مجاز به اصلاح هستید. اگر عمل FUT انجام داده اید، بخیه‌های شما در این زمان برداشته می‌شود. پس از حدود دو هفته، ریش‌های پیوند شده شروع به ریختن می‌کنند. این به دلیل شوک فولیکول‌های مو اتفاق می‌افتد، اما فولیکول‌های جدید بلافاصله رشد می‌کنند و دائمی می‌شوند.

  مزایای کاشت ریش چیست؟مزایای کاشت ریش چیست؟

  کاشت موی ریش نیاز به دوره نقاهت طولانی ندارد، بعد از عمل کمی‌قرمزی و تورم خفیف مشاهده خواهید کرد، اما در روزهای بعد از بین می‌رود. کاشت ریش به جز این علائم جزئی عوارض دیگری ندارد.

  • کاشت موی صورت یک راه حل دائمی‌محسوب می‌شود.
  • کل فرآیند در عرض 5 ساعت تکمیل می‌شود. شما می‌توانید بلافاصله بعد از عمل ترک کنید، پس از آن باید چند روز در خانه خود استراحت کنید.
  • پس از انجام عمل، می‌توانید به طور طبیعی ریش خود را درآورید و آن را به دلخواه شکل دهید.

  عوارض کاشت ریش چیست؟

  ایا کاشت ریش عوارض دارد؟ برخی از عوارض جانبی، اگرچه خیلی شدید نیستند، به شرح زیر است:

  • تورم و قرمزی شایع ترین عوارض جانبی هستند. ممکن است بعد از جراحی صورت شما متورم شود.
  • ممکن است کمی‌بی حسی صورت یا مقداری کشش روی پوست احساس شود. این عوارض مهم نیستند زیرا برای مدت کوتاهی پس از جراحی ادامه خواهند داشت.
  • در نهایت، جای زخم می‌تواند یکی دیگر از عوارض جانبی بالقوه باشد. البته اگر روش‌هایی مانند FUE را انتخاب کنید، این عارضه زیر سوال نمی‌رود.

  نکات مهم در زمینه کاشت ریش

  • به دلیل رضایت بسیاری از بیماران پس از عمل، تصاویر قبل و بعد از کاشت ریش و دائمی‌بودن آنها، انجام این روش کاملاً ارزشمند است.
  • کاشت موی ریش روشی بدون درد است به جز روشی که در آن از بیهوشی استفاده می‌شود. فقط برای کاهش تنش به بیماران مسکن یا بی حسی موضعی داده می‌شود.
  • در کاشت موی ریش برای گرفتن گرافت نیاز به تراشیدن است. به این ترتیب، اصلاح قبل از عمل معمولاً روند کاشت را آسان‌تر و کارآمدتر می‌کند.
  • حداقل تا ۱۰ روز بعد از جراحی ریش اصلاح توصیه نمی‌شود. شما باید در اولین اصلاحات خود بسیار ملایم باشید، زیرا ممکن است در ابتدا صورت شما حساس یا متورم باشد. به طور کلی باید در چند هفته اول از دست زدن یا تراشیدن آن ناحیه خودداری کنید تا تأثیر نامطلوبی بر فولیکول‌های کاشته شده نداشته باشید.
  ادامه مطلب  دکتر خوب برای کاشت ریش در تهران

  کلام پایانی

  به نظر می‌رسد کاشت موی صورت در سال‌های اخیر به یکی از روش‌های زیبایی در بین مردان تبدیل شده است. به خصوص به لطف دنیای مدرن، این روند بسیار انجام می‌شود. به خصوص در سال‌های اخیر روش‌هایی را به دست آورده است که نیازی به جراحی ندارد و تقریباً هیچ جای زخمی‌ایجاد نمی‌کند.

  کاشت ریش یک شکل تخصصی از کاشت موی صورت است. کاشت موی صورت برای افزایش مو در صورت طراحی شده است. پزشک با برداشتن مو از یک قسمت بدن و قرار دادن آن در نواحی روی صورت از جمله چانه، گونه‌ها یا گردن کار می‌کنند. مانند همه انواع کاشت مو، این فرآیند شامل استفاده از موهای خود فرد برای ایجاد رشد موهای جدید است. ما از موهای پشت سر استفاده می‌کنیم که به عنوان ناحیه اهدا کننده شناخته می‌شود. سپس این مو به چانه، گونه‌ها و یا گردن پیوند زده می‌شود تا اندازه، شکل و تراکم ریش افزایش یابد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه کاشت موی ریش، با یکی از جراحان متخصص کاشت مو ما مشاوره بگیرید.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله کاشت ریش به چه صورت است؟

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
  کاشت مو میکروگرافت کاشت ابرو در یک جلسه قبل و بعد کاشت مو قبل و بعد کاشت ابرو