۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

چرا بعد از کاشت ابرو نباید سیگار کشید؟

چرا بعد از کاشت ابرو نباید سیگار کشید؟

چرا بعد از کاشت ابرو نباید سیگار کشید؟

چرا بعد از کاشت ابرو نباید سیگار کشید؟ سیگار و اثرات آن برای بدن مضر است. دود تنباکو تقریبا از هر نظر برای سلامتی مضر است، از جمله ریه‌ها، دهانه رحم، بینایی، خلق و خو و رفاه عاطفی، کلسترول، سیستم ایمنی، لخته شدن خون و غیره. در نتیجه، جای تعجب نیست که سیگار و نیکوتین قادر است شانس شما را برای کاشتن ابرو موفق کاهش دهد.

چرا بعد از کاشت ابرو نباید سیگار کشید؟

مصرف سیگار بعد از کاشت ابرو توصیه نمی‌شود. تنباکو حاوی سمومی است که برای سلول‌های خونی شما مضر است. در نتیجه تجمع پلاک در شریان‌ها یا عروق ناشی از سیگار کشیدن، نیکوتین رگ‌های خونی بدن را سفت و منقبض می‌سازد. سیگار کشیدن میزان اکسیژن موجود در تمام اندام‌های داخلی شما را کاهش می‌‎دهد. در اصل، بدن یک فرد سیگاری کمتر احتمال دارد که بتواند بیهوشی را در سراسر بدن توزیع کند و ممکن است موجب ایجاد عوارض در طول جراحی شود. اگر سیگاری هستید و قرار است کاشت ابرو انجام دهید، احتمال دارد سوالات زیادی در مورد این که چرا بعد از کاشت ابرو نباید سیگار کشید داشته باشید.

چه زمانی قبل از کاشت ابرو سیگار را ترک کنیم؟

علاوه بر اینکه سیگار بعد از کاشت ابرو می‌تواند بر رویه کاشت تاثیر بگذارد، قبل از کاشت نیز برروی نتیجه تاثیر گذار است. پزشک به شما در مورد خطرات سیگار و اثرات آن بر سلامتی شما آموزش می‌دهد. معمولا توصیه می‌شود ۱ هفته قبل و ۲ هفته بعد از کاشت ابرو از مصرف سیگار جدا خودداری نمایید. زیرا ترکیبات مضر موجود در سیگار به پیوندها آسیب می‌زند و احتمال ریزش ابرو را در طول زمان افزایش می دهد، به خصوص اگر ریختن ابرو در خانواده شما ارثی است. برای حفظ سلامتی در کاشت ابرو، ترک سیگار بسیار مهم است. در نتیجه، توصیه می‌شود حداقل ۲ الی ۴ هفته قبل از عمل از کشیدن سیگار خودداری کنید. مصرف سیگار بعد از کاشت ابرو قادر است به سلول‌های موی شما آسیب برساند.

اگرچه کاشت ابرو و مو بی‌خطر است و تقریبا عوارض کاشت ابرو صفر است، اما هنوز ضروری است که سلامت بیمار ارزیابی شود و تمام اقدامات احتیاطی برای به حداقل رساندن خطر انجام شود. شما لازم است حداقل ۱ هفته قبل از درمان برنامه ریزی شده خود، سیگار را ترک کنید. در این حالت، بهبودی کاشت ابرو ممکن است بسیار بهبود یابد و موفقیت کلی جراحی به طور چشمگیری تغییر کند. بدون سیگار، بعد از کاشت ابرو، ناحیه اهداکننده و پیوند بیمار می‌تواند بسیار سریع‌تر بهبود یابد و رشد مجدد بهتر و سالم‌تر انجام شود.

یکی از مهم‌ترین دلایل ترک سیگار قبل از جراحی جلوگیری از خونریزی زیاد است. خونریزی در حین و بعد از کاشت ابرو و سایر تکنیک‌های کاشت ابرو طبیعی است. این مورد توسط جراح نظارت می‌شود و صبح بعد از کاشت ابرو در یک مشاوره مجددا ارزیابی می‌شود. با این حال، سیگار کشیدن ممکن است موجب خونریزی بیش از حد بیمار یا لخته شدن خیلی سریع شود.

مصرف سیگار بعد از کاشت ابرو: آیا این ایده خوبی است؟

سیگار بعد از کاشت ابرو

چرا بعد از کاشت ابرو نباید سیگار کشید؟ دو هفته بعد از عمل شما، حساس‌ترین دوره در طول فرآیند بهبودی کاشت ابرو است. بسیاری از مردم می‌پرسند، ” آیا می توان بعد از کاشت ابرو سیگار کشید؟” پاسخ این است که شما باید حداقل ۲ هفته بعد از عمل کاشت ابرو صبر کنید تا دوباره سیگار بکشید. در ادامه برخی از دلایل ممنوعیت سیگار کشیدن بعد از کاشت را برای شما بازگو خواهیم کرد.

سیگار بعد از کاشت باعث کاهش جریان خون در پوست ابرو

از آنجایی که سیگار کشیدن پس از کاشتن ابرو رگ‌های خونی شما را منقبض می‌سازد، اگر بلافاصله بعد از جراحی این کار را انجام دهید، احتمال اینکه در نهایت بهبود زخم را به تعویق بیندازید. این بدان معناست که فولیکول‌های موی شما که برای بهبود و رشد طبیعی به مواد مغذی نیاز دارند، بسیار کمتر از میزان معمولی آن دریافت می‌کنند. آنها همچنین اکسیژن زیادی دریافت نمی کنند. این امر به تنهایی قادر است  منجر به آسیب دائمی به گرافت ها شود که بر تراکم کلی مو تاثیرگذار است.

با این حال، کاهش خون سازی پیامدهای دیگری نیز دارد که یکی از آنها افزایش خطر عفونت است. از آنجایی که زخم‌های شما مدت بیشتری طول می‌کشد تا التیام پیدا کنند، برای مدت طولانی باز می‌مانند، که این امر آنها را در معرض خطر بالاتر عفونت قرار می‌دهد. این عارضه می تواند ایجاد شود، زیرا سیستم ایمنی یک فرد سیگاری ضعیف تر است و بر تراکم موهای ابرو شما تاثیر می‌گذارد.

آیا می‌خواهید ابرو منحصر به فرد داشته باشید؟ داشتن ابروی زیبا

مطالعات اخیر همچنین نشان می‌دهد که سیگار شانس نکروز یا مرگ پوست را افزایش می‌دهد. در موارد شدید، ممکن است باعث شکست پیوند مو شود زیرا فولیکول‌ها برای همیشه آسیب می بینند.

سیگار بعد از کاشت ابرو: لخته‌های بیشتر

از آنجایی که سیگار کشیدن بعد از کاشت ابرو قادر است خونریزی در محل‌های زخم روی پوست ابرو را افزایش دهد، این بدان معناست که سیگار کشیدن می‌تواند باعث ایجاد لخته‌های بیشتری شود. به طور معمول لخته‌ها نشانه بهبودی هستند، اما اگر برای مدت طولانی روی پوست ابرو باقی بمانند، فقط روند بهبود را کند می‌کند.

مراقبت‌های بعد از آن نیز به دلیل خارش مشکل ساز خواهد شد. علاوه بر این، رشد مو در زمان بعدی شروع می شود. لخته‌های شما نیز ممکن است عفونی شوند. بنابراین قرار گرفتن آنها برای مدت طولانی روی پوست ابرو شما قادر است مشکلات زیادی را برای شما ایجاد کند.

ادامه مطلب  کاشت ابرو با روش ۴ گانه

افزایش جای زخم با کشیدن سیگار بعد از کاشت

چرا سیگار بعد از کاشت ابرو باعث افزایش جای زخم می‌شود؟ بر اساس یک مطالعه، “دود وارد زخم‌های شما می شود”، سیگار کشیدن بعد از کاشت ابرو ممکن است منجر به افزایش زخم شود. این کار را با اختلال در عملکرد طبیعی فیابروبلاست‌ها انجام می‌دهد که برای بهبود طبیعی زخم هستند. به طور معمول، پروتئین‌ها توسط فیابروبلاست‌ها ترشح می‌شوند که به برخی از سلول‌ها، از جمله فیابروبلاست‌ها کمک می‌کنند تا به آنها بچسبند. دود به این سلول‌ها آسیب نمی‌رساند، اما توانایی آن‌ها را برای حرکت به ناحیه زخمی مختل می‌کند و امکان بهبودی را فراهم می‌سازد. این امر موجب اسکارهای بد بعد از جراحی نیز می‌شود.

 در مورد کاشت ابرو، جراح سوراخ‌های پانچ کوچکی در ناحیه اهداکننده و برش‌هایی در ناحیه طاس و کم پشت ایجاد می‌کند. سیگار کشیدن بعد از کاشت ابرو بر بهبود بافت زخم در هر دو محل تاثیرگذار است و منجر به تشکیل اسکارهای عمیق تر در ابرو شود.

نتیجه کاشت ابرو در کلینیک دکتر ضرغامی: عکس قبل و بعد کاشت ابرو

راه‌های دیگری که سیگار کشیدن بر نتایج کاشت ابرو تاثیرگذار است

در حالی که بسیار مهم است که تا ۲ هفته بعد از کاشت ابرو سیگار نکشید، بهتر است سیگار را به طور کامل ترک کنید. به این دلیل که سیگار باعث ریزش مو، ابرو و عدم نتیجه در کاشت ابرو می شود. بر اساس مطالعه‌ای که  انجام شد، ممکن است بین شیوع آلوپسی آندروژنتیک و سیگار کشیدن ارتباط وجود داشته باشد. علایم ریزش ابرو در افراد سیگاری بسیار بیشتر از افراد غیر سیگاری بود.

نه تنها این، بلکه مواد شیمیایی موجود در دود تنباکو می تواند به DNA سلول‌ها آسیب برساند. سیگار همچنین موجب تولید رادیکال‌های آزاد در بدن می‌شود که قادر است به سفیدی زودرس مو و کاهش رشد مو کمک کند. البته، انقباض رگ‌های خونی، خونی که فولیکول‌های مو دریافت می‌کنند را کاهش می‌دهد و در نتیجه رشد طبیعی آنها را دائما تحت تأثیر قرار می‌دهد. به غیر از این، سیگار همچنین باعث التهاب و عدم تعادل هورمونی می‌شود که هر دو می‌توانند مدت‌ها پس از کاشت ابرو باعث از دست دادن موهایتان شوند.

تحقیقات اخیر همچنین نشان می‌دهد که سیگار خطر نکروز یا مرگ پوست را افزایش می دهد. در موارد شدید، این امر ممکن است منجر به شکست پیوند ابرو شود، زیرا فولیکول‌ها برای همیشه آسیب می‌بینند. جراحان مجرب تمامی اقدامات احتیاطی را برای تضمین موفقیت آمیز کاشت ابرو انجام می‌دهند. در طول مشاوره به بیماران دستورالعمل‌های بازیابی کاشت ابرو ارائه می‌شود تا شانس موفقیت آنها به حداکثر برسد و به ظاهر دلخواه خود برسند. با این حال، جراحان متوجه تفاوت در روند بهبود کاشت ابرو در افراد سیگاری و غیر‌سیگاری هستند. حتی اگر تمام اقدامات قبل و بعد از عمل طبق برنامه پیش برود، بیماران سیگاری مشکلات بی‌حسی، خونریزی و بهبودی دارند.

برخی از رایج‌ترین مشکلات کاشت چیست؟ مشکلات کاشت ابرو

چگونه بعد از کاشت ابرو سیگار را ترک کنیم؟

چند کار وجود دارد که می‌توانید برای اطمینان از آن انجام دهید. ترک کردن سیگار بعد از کاشت ابرو با پیشنهادات زیر برای شما آسان خواهد شد.

  • از مصرف برخی غذاها و نوشیدنی ها خودداری کنید

برخی غذاها ممکن است به طعم بهتر سیگار کمک کنند، در حالی که برخی دیگر طعم آنها را بدتر می‌سازند. کافئین، الکل و گوشت همگی قادر هستند شما را بیشتر به هوس سیگار بیندازند، به همین دلیل ممکن است ایده خوبی باشد که برای مدتی از آنها دوری کنید. در مقابل، میوه‌ها و سبزیجات باعث بد طعم شدن سیگار هستند. حتی یک مطالعه نشان داد افرادی که بیشتر از اینها مصرف می‌کنند، سه برابر بیشتر احتمال دارد که سیگار را به طور کامل ترک کنند. نوشیدنی های گازدار نیز ایده خوبی نیستند. اگر هوس هر یک از این نوشیدنی ها را دارید، آب بهترین راه حل برای شماست.

هزینه بهترین روش کاشت ابرو: کاشت ابرو LHE برای اولین بار در ایران

  • درمان حمایتی برای ترک سیگار بعد از کاشت ابرو

پیوستن به یک گروه پشتیبانی و اِن اِی می تواند به شما در ترک سیگار کمک کند. توصیه می‌کند که اگر یکی از اعضای خانواده‌تان سیگار می‌کشد، برنامه‌ریزی کنید که با هم سیگار را ترک کنید، زیرا هر دوی شما احتمالا دیگری را کنترل کرده و آنها را از کشیدن سیگار منع می‌کنید.

ادامه مطلب  آیا میکروبلیدینگ ابرو درد دارد؟
  • درمان‌های جایگزین برای ترک سیگار بعد از کاشت ابرو

انواع مختلفی از NRTهای ( درمان های جایگزین نیکوتین ) مورد تایید FDA وجود دارد که می توانید آنها را امتحان کنید، مانند آدامس، چسب، اسپری، قرص پاستیل و غیره. شما لازم است از قبل در مورد استفاده از هر یک از این موارد با جراح پیوند خود صحبت کنید. درمان‌هایی مانند تمرکز حواس و مدیتیشن نیز قادر است کمک کننده باشد. همچنین از برنامه‌هایی استفاده کنید که به طور خاص برای کمک به افراد سیگاری برای ترک سیگار طراحی شدند.

کلام آخر

چرا بعد از کاشت ابرو نباید سیگار کشید؟ مواد شیمیایی موجود در تنباکو برای سلول‌های خونی مضر هستند. نیکوتین موجب می‌شود رگ‌های خونی بدن در نتیجه پلاک‌هایی که در شریان‌ها یا رگ‌های شما در اثر سیگار کشیدن ایجاد می‌شود، سفت و منقبض شوند. این امر اکسیژنی را که می‌تواند به تمام اندام‌های داخلی شما برسد، محدود می‌کند. این فرآیند ممکن است برای بیهوشی نیز اعمال شود. اساسا، بدن یک فرد سیگاری کمتر امکان دارد که ماده بیهوشی را در اطراف بدن حرکت دهد و موجب عوارضی در جراحی شود.

ترک سیگار بعد از کاشت ابرو

  • یک هفته قبل از کاشت سیگار نکشید

مقامات پزشکی توصیه می‌کنند حداقل یک هفته قبل از هر عمل جراحی، سیگار را ترک کنید. حتی این مدت زمان کوتاه می تواند خطر عوارض احتمالی را حتی با ایمن ترین روش ها کاهش دهد.

علاوه بر این، مواد شیمیایی موجود در سیگار باعث تغییر قوام خون و غلیظ شدن آن می شود. این امر خطر تشکیل لخته خون را به طور کلی افزایش می دهد، اما این امر به ویژه برای جراحی هایی که در آن لخته شدن مناسب برای توقف خونریزی بدون آسیب رساندن به محل برش لازم است، خطرناک است. علاوه بر این، برای جراحی های بزرگ، لخته شدن غیرطبیعی خون قادر است مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد کند.

  • دو هفته بعد از کاشت ابرو سیگار ممنوع

پزشکان توصیه می کنند که کشیدن سیگار بعد از کاشت ابرو محدود شود و تا دو هفته بعد از کاشت ابرو و کاشت مو از کشیدن سیگار خودداری کنند. دو هفته بعد از عمل شما از نظر بهبود پیوند گرافت ها بسیار مهم است. در نتیجه، سیگار کشیدن بعد از جراحی کاشت ابرو قادر است تاثیر مستمری بر موفقیت این روش داشته باشد. همانطور که قبلا گفته شد، سیگار بر سیستم ایمنی بدن تاثیرگذار است و زخم و اسکار یک فرد سیگاری معمولا نسبت به افراد غیر سیگاری مدت زمان بیشتری طول می کشد تا پس از کاشت ابرو بهبود یابد. علاوه بر این، افراد سیگاری بیشتر در معرض احتمالی ابتلا به عفونت های بعد از جراحی هستند.

  • مشاوره کاشت ابرو در کلینیک

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این که چرا بعد از کاشت ابرو و اطلاعات جامع در مورد چگونگی به حداکثر رساندن موفقیت کاشت ابرو با ما تماس بگیرید. این بدان معنی است که متخصصین ما قادر هستند قبل از عمل و در طول روند بهبود کاشت ابرو و رشد مجدد هر سوالی که دارید را پاسخگو باشند. سلامت و راحتی بیماران ما اولویت اصلی ما در کلینیک گاشت مو و ابرو دکتر ضرغامی، بهترین کلینیک کاشت ابرو شهرک غرب است. هدف ما ارائه بهترین خدمات پزشکی به بیماران است. ما اطلاعات دقیقی در مورد این روش به هر بیمار بر اساس اوضاع و شرایط خاص ارائه می دهیم. مشاوره رایگان کاشت ابرو را با تیم پزشکی متخصص ما رزرو کنید و از تمام جزئیات مراحل و مراحل کاشت ابرو و همچنین نحوه محاسبه قیمت کاشت ابرو مطلع شوید.

جستجو مرتبط کاربران:

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

6 پاسخ

  1. سلام. من از کجا میتونم آمپول امپول تریام هگزال رو خریداری کنم تو تهران؟

  2. سلام. من خانومم. موهام کم پشت هست. میشه جلو موهام رو کاشت بزنم؟؟

  3. عجیبه، کوچک ترین تاثیری در کاهش میل جنسی من نداشت. انگار که اصلا این دارو رو مصرف نمی کنم. کلا بی تاثیر است انگار.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله چرا بعد از کاشت ابرو نباید سیگار کشید؟

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)