۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

مزوتراپی چه کاری انجام میدهد؟

مزوتراپی چه کاری انجام میدهد؟ بسیاری از ما در سنین پایین با مشکلات ریزش مو به دلیل عوامل مختلفی از جمله سبک زندگی نامناسب، رژیم غذایی، اختلالات پزشکی و مسائل ژنتیکی مواجه هستیم. خوشبختانه، با پیشرفت پزشکی، می‌توان ریزش مو را با کمک روش‌ها و درمان‌های مناسب کنترل کرد. متخصصان مراقبت از مو بیان می‌کنند که، مزوتراپی چه کاری انجام میدهد و چیست؟ و اینکه آیا واقعا برای ریزش مو یا نازک شدن مو موثر است؟

مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی چیست؟ آیا واقعا برای ریزش مو یا نازک شدن مو موثر است؟ مزوتراپی یک روش مناسب برای توقف ریزش مو و تقویت رشد مو است. در این روش مایع غنی از مواد مغذی به لایه‌های پوست اطراف فولیکول مو تزریق می‌شود. این لایه بین بافت پوست و لایه چربی قرار دارد. مردان و زنان می‌توانند از مزوتراپی یا میکرونیدلینگ برای درمان ریزش مو یا مشکلات نازک شدن مو بهره مند شوند.

مزوتراپی یک روش غیر جراحی راحت، ایمن و بدون درد است. این درمان برای مسائل مختلفی مانند لیپولیز، جوانسازی پوست، رنگدانه و ریزش مو استفاده می‌شود. مخلوط یا کوکتل از ترکیبات مختلف، از جمله عصاره‌های گیاهی، مواد مغذی، آنزیم‌ها، داروهای هومیوپاتی، داروها، ویتامین‌ها، اسیدهای آمینه و سایر اجزای فعال زیستی، در طول درمان به درم یا لایه زیر جلدی منتقل می‌شود.

تکنیک‌های بسیار دیگری نیز استفاده شده است. روش‌هایی که بدون سوزن و میکرو سوزن هستند کمتر تهاجمی‌هستند. مواد تشکیل دهنده کوکتل مسا انتخابی به نشانه بستگی دارد و نقش مهمی در نتیجه بازی دارد. علیرغم محبوبیت مزوتراپی، مطالعات گسترده در مورد اثربخشی و مشخصات ایمنی آن کم است. با این وجود، انتخاب محصول و تکنیک مزو باید با جزئیات زیاد انجام شود تا بهترین نتایج مورد نظر به دست آید.

روش دقیق عمل مزوتراپی ناشناخته است. تاثیر مزوتراپی مو چیست؟ مزوتراپی اساساً یک عامل را قادر می‌سازد تا با اجتناب از اثرات سیستمیک تجویز خوراکی یا داخل وریدی دارو عمیق تر از یک درمان موضعی ساده عمل کند. اعتقاد بر این است که مزوتراپی سیستم گردش خون، لنفاوی و ایمنی بدن را برای تحریک پاسخ بیولوژیکی تقویت می‌کند.

کاربردهای مزوتراپی مو

مزوتراپی مو چه می کند؟ مزوتراپی خود کاربردهای زیادی دارد و تنها برای مو استفاده نمی‌‌شود؛ اما کاربردها و تاثیر مزوتراپی مو به شرح زیر است.

 • پیشگیری از ریزش موی آندروژنیک یا همان الگوی طاسی با الگوی مردانه.
 • جلوگیری از ریزش مو و بازیابی رشد در محل‌های تزریق.
 • افزایش سطح رشد و تغذیه بهتر مو در حالت طبیعی.
 • پیشگیری از ریزش موی سکه ای در نواحی مختلف سر.
 • درمان ریزش موی مادرزادی یا هورمونی.
 • رشد مو را در نواحی طاس که فولیکول‌های مو در حالت استراحت یا خواب هستند بازیابی می‌کند.

ما در مرکز کاشت مو و ابرو کلینیک ماه زر با ارائه مشاوره‌های لازم بهترین راه‌ را برای جلوگیری از ریزش مو پیش پای شما عزیزان خواهیم گذاشت. برای دریافت مشاوره بیشتر می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 

مشاوره مزوتراپی برای مو

09127300790

 

تاثیر مزوتراپی مو؛ مزوتراپی مو چه می‌کند؟

ویژگی‌های اساسی روش مزوتراپی را که به این روش اجازه می‌دهد تا یک روش ایمن و موثر باشد.

 1. نفوذ مولکول‌های بزرگ به لایه‌های سطحی پوست و مو را تسهیل می‌کند.
 2. به دلیل پاکسازی آهسته داروهایی که به صورت سطحی تحویل داده می‌شوند توسط گردش خون عمومی، مزوتراپی منجر به نفوذ تدریجی داروها به درم یعنی ناحیه هدف می‌شود که منجر به طولانی تر شدن اثر، کاهش دوز و نتایج سریع‌تر می‌شود.
 3. سوزن‌های متعدد در طول عمل باعث بهبود میکروسیرکولاسیون می‌شود.
 4. چرخش اپیدرم و تحریک بازسازی کلاژن، ایجاد بافت بهبود یافته به پوست و مو.
 5. از آنجایی که نفوذ به لایه‌های فوقانی پوست محدود می‌شود، این روش دارای حداقل تهاجم و درد است، اگرچه در برخی می‌توان آن را با بی حسی موضعی ترکیب کرد.
یکی از بهترین توصیه‌های پزشکان بعد از کاشت مو مزوتراپی مو است. تاثیر مزوتراپی بعد از کاشت مو می‌تواند برای شما عزیزان شگفت آور باشد. البته تمامی این دستور‌ها و توصیه‌ها باید زیر نظر پزشک باشد. برای دریافت مشاوره بیشتر می‌توانید فرم زیر را نیز تکمیل کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  مزوتراپی در چه مواردی مناسب است؟

  با توجه به رشد فزاینده ریزش موی آندروژنیک در مردان و زنان، استفاده از مزوتراپی مو به یکی از روش‌های رایج برای جلوگیری از ریزش مو و بازگرداندن رشد مو تبدیل شده است. به دلیل ماهیت غیر تهاجمی مزوتراپی مو، این روش بدیهی است که محبوبیت بیشتری نسبت به کاشت مو دارد.

  تکنیک مزوتراپی غیر تهاجمی، تقریباً بدون درد است و مزایای خاص خود را دارد و با توجه به وضعیت موهای شما، فقط یک متخصص پوست خبره می‌تواند تعیین کند که آیا مزوتراپی برای شرایط شما مؤثر است یا خیر. مزوتراپی برای ریزش موی ناشی از شرایطی مانند استرس، تغییرات هورمونی، کمبودهای تغذیه ای و غیره موثر است. در مقایسه با درمان‌های تهاجمی‌و جراحی برای ریزش مو و نازک شدن مو، مزوتراپی می‌تواند به عنوان یک گزینه درمانی در نظر گرفته شود که تجربه ای تقریبا بدون درد و بی خطر را ارائه می‌دهد. بنابراین، اگر دچار ریزش مو هستید، اجازه دهید یک متخصص پوست وضعیت شما را ارزیابی کند و توصیه‌ها و درمان مناسب را متناسب با وضعیت ریزش مو ارائه دهد.

  ادامه مطلب  مزایا کربوکسی تراپی چیست؟

  پیشگیری از ریزش مو با مزوتراپی

  در پاسخ به این سوال که مزوتراپی چه کاری انجام میدهد؟ یکی از کاربرد‌ها پیشگیری از ریزش مو است! استفاده از مزوتراپی مو نیز به عنوان پیشگیری از ریزش مو ناشی از بیماری‌های مختلف ارثی و هورمونی محسوب می‌شود و درمان طاسی و پوست سر محسوب می‌شود.

  به منظور القای رشد مو و جلوگیری از ریزش مو، کوکتلی از تقویت‌کننده‌های تغذیه‌ ای شامل بیوتین، ویتامین‌ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه و غیره در طی این روش به مزودرم تزریق می‌شود. این درمان موثر جریان خون را در کل پوست سر افزایش می‌دهد و به برقراری مجدد تعادل هورمون‌ها در مزودرم پوست سر کمک می‌کند. برای بهترین نتایج به ۶ تا ۱۰ جلسه در فاصله زمانی یک هفته ای نیاز است. به گفته متخصصان، این درمان برای کسانی که مبتلا به آلوپسی آندروژنتیک، ریزش موی آندروژنیک، درمان ایمن و موثر است، مفید است.

  مکانیسم مزوتراپی مو و پیامدهای آن

  موهای بیمار ابتدا توسط پزشک معاینه می‌شود و مناطقی که بیشترین ریزش مو را دارند برای مزوتراپی مشخص می‌شوند. در مرحله بعدی تزریق مزو مو در این نواحی باعث توقف ریزش مو و بازگرداندن سرعت رشد مو در فولیکول‌های سالم و ضعیف می‌شود که با استفاده از مزوتراپی می‌توان آنها را تغذیه و تقویت کرد.

  مورد بعدی شامل مواردی است که ریزش مو در سر به حدی است که منجر به طاسی در نواحی خاصی از سر شده است. در چنین مواردی، پس از معاینه سر بیمار توسط پزشک، تزریق در نواحی خاصی از سر که فولیکول‌های موی سالمی‌دارند، انجام می‌شود. این عمل باعث تغذیه، تقویت و بازیابی رشد فولیکول‌های خفته مو در نواحی طاس می‌شود.

  بیشتر بخوانید درباره: رشد مجدد مو با مزوتراپی

  اثرات موقت و دائمی مزوتراپی مو

  اگر به هر دلیلی پس از اتمام دوره کامل مزوتراپی مو و کلیه تزریقات، تغذیه فولیکول‌های مو به حالت طبیعی و مورد نیاز برای رشد مجدد مو برنگردد، ادامه روند تغذیه و تقویت فولیکول‌ها به صورت مصنوعی، با استفاده از تزریق مزوتراپی طولانی مدت، قادر خواهد بود اثری طولانی مدت و گاهی مادام العمر در جلوگیری از ریزش مو و بازگرداندن رشد مو از فولیکول‌های سالم ایجاد کند.

  قبل و بعد کاشت مو - مزوتراپی چه تاثیری دارد؟

  مواد لازم برای تزریق در فولیکول‌های مو

  به طور کلی ترکیبات تزریقی در مزوتراپی مو از مواد مغذی مورد نیاز برای افزایش جریان خون و تغذیه فولیکول‌های مو تشکیل شده است که با هدف جوانسازی و درخشندگی مو به پوست سر تزریق می‌شود. علاوه بر این، مواد موجود در اکستنشن مو شامل رنگدانه‌هایی است که از سفید شدن زودرس موها جلوگیری می‌کند. اما اگر بخواهیم هر یک از این ترکیبات را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم، ماده تزریقی عمدتاً شامل این عناصر است.

  • استیل تتراپپتید (۳)
  • بوفلومدیل
  • ماینوکسیدیل
  • فیناستراید
  • دوتاستراید
  • بیوتین (ویتامین B7؛ بیوتین)
  • سیلیسیم آلی
  • انواع ویتامین‌های مورد نیاز

  مزایای استفاده از مزوتراپی مو

  • حداقل درد
  • بدون خونریزی
  • نیازی به گذراندن دوره نقاهت طولانی نیست
  • قیمت مناسب نسبت به سایر روش‌های رشد و ریکاوری مو
  • نتایج دائمی‌در اکثر موارد استفاده از این روش
  • بدون نیاز به جراحی، روشی مطمئن تر از کاشت و کاشت مو
  • بدون عوارض جانبی یا آلرژی
  • بدون نیاز به بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی

  نواحی قابل تزریق در مزوتراپی مو

  در فولیکول‌های مو، نواحی تزریق شده شامل قسمت‌هایی از سر است که یا ریزش مو در آن نواحی زیاد و طاس است و یا ریزش بیش از حد مو در آن نواحی باعث طاسی در آن نواحی شده است.

  پس از تزریق مزوتراپی مو در این نواحی، فولیکول مو تغذیه می‌شود که به طور طبیعی توسط گردش خون در این نواحی سر انجام نمی‌شود. به صورت مصنوعی ایجاد می‌شود و ابتدا ریزش موی شدید را در این نواحی متوقف می‌کند و سپس رشد مو را در فولیکول‌های موی سالم ترمیم می‌کند.

  ادامه مطلب  مزوتراپی برای سیاهی دور چشم

  سوالات متداول

  در پایان این مطلب و برای تکمیل پاسخ به این پرسش که مزوتراپی چه کاری انجام میدهد؟ برخی از متداول‌ترین پرسش‌ها و سوالات شما عزیزان را نیز برای شما پاسخ داده‌ایم.

  فواصل بین جلسات و تزریق چقدر است؟

  متوسط فاصله زمانی برای تزریق مزوتراپی معمولا بین ۶ تا ۷ روز است. اما پس از معاینه و اولین تزریق، برنامه کامل تزریق توسط پزشک به شما ارائه می‌شود تا از برنامه ریزی کامل درمانی خود آگاه شوید. الگوی معمول تزریق به این صورت است که ابتدا تزریق‌های اولیه برای ارزیابی نتایج انجام می‌شود و اگر چرخه تغذیه فولیکول مو از طریق جریان خون برقرار نشد، تزریق، برنامه درمانی خاصی برای تزریق در فواصل منظم مشخص می‌شود.

  تعداد جلسات مزوتراپی مورد نیاز چند جلسه است؟

  تعداد جلسات مورد نیاز برای مزوتراپی مو بر اساس وضعیت سر شما تعیین می‌شود. در شرایطی که ریزش مو در قسمت‌های مختلف سر تنها منجر به خالی شدن و نازک شدن موهای ناحیه مورد نظر شده است. بدیهی است که نسبت به شرایطی که ریزش مو منجر به طاسی در آن ناحیه می‌شود به تزریق کمتری نیاز خواهد بود.

  در نتیجه، هر چه ناحیه و وضعیت ریزش مو روی سر شما بیشتر و بدتر باشد، جلسات بیشتری برای درمان مورد نیاز است.

  آیا مزوتراپی برای مو اثرات جانبی دارد؟

  تنها عوارض جانبی درد خفیف و تورم در محل تزریق است، زیرا تزریق با سوزن و سوزن بسیار باریک انجام می‌شود. بدیهی است پس از 24 تا 72 ساعت درد، سوزش و یا هر گونه ناراحتی ناشی از تزریق برطرف می‌شود و پس از تزریق هیچ چیز آزار دهنده ای برای شما وجود نخواهد داشت.

  هزینه مزوتراپی مو چقدر است؟

  هزینه نهایی تزریق مزوتراپی مو بر اساس تعداد جلسات مورد نیاز شما و تعداد جلسات مزوتراپی مو بر اساس وضعیت و وسعت ناحیه ریزش مو تعیین می‌شود. در شرایطی که ریزش مو در قسمت‌های مختلف سر تنها منجر به نازک شدن موهای ناحیه مورد نظر می‌شود، بدیهی است که نیاز به تزریق کمتر مزوتراپی مو وجود دارد. نسبت به شرایطی که در آن ریزش مو منجر به طاسی در ناحیه وسیعی از سر می‌شود. در نتیجه، هر چه شرایط ریزش مو و طاسی شدیدتر باشد، هزینه نهایی مزوتراپی مو متفاوت خواهد بود.

  جهت تعیین وقت مشاوره و معاینه توسط پزشکان متخصص با مراجعه به سایت کلینیک تخصصی ماه زر و یا تماس با ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ اطلاعات خود را  ثبت و منتظر تماس ما باشید.

  جستجو مرتبط کاربران:

  اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

  12 پاسخ

  1. سلام. من خانومم. موهام کم پشت هست. میشه جلو موهام رو کاشت بزنم؟؟

   1. با سلام بله؛ اما باید مشاوره بشید شاید نیازی به کاشت نباشد.

  2. دوستم کلینیک کلینیک مو و ابرو رو بهم معرفی کرد واقعا پزشکان خیلی خوب و با دانشی دارند پرسنل خوش برخورد و محیط قشنگ و خوبی دارند و حتی برای نوبت تماس میگیرن و یادآوری میکنن ا کلینیک مو و ابرو
   ش قائل میشن برای مراجعه کنندشون خیلی عای بود . خسته نباشید میگم بهشون

  3. سلام
   مطالب خیلی مفبد بود و سوالات من را پاسخ داد ممنون

  4. سلام
   میخواستم بدونم چه جوری میتونم هزینه دقیق پی آر پی مو رو بدونم ؟ و اینکه تاثیر روی ریزش موی ارثی داره؟

   1. پی آر پی مو می‌تواند از ریزش مو جلوگیری کند اما باید معاینه شوید. برای هزینه باید مشاوره بشید.

  5. سلام من چهار ماه هست که کاشت انجام دادم همچنان به صورت موردی سرم جوش های چرکی ظاهر میشه که معمولا هنگام استحمام خود به خود تخلیه میشن ولی هنگام تخلیه بعضا چند عدد تار مو هم خارج میشه ایا این فولیکول ها از بین رفته اند و اینکه امکان رویش مجدد وجود دارد؟

   1. با سلام کاشت رو کجا انجام دادید؟ سریاعا با مشاورین ما تماس بگیرید باید معاینه بشید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله مزوتراپی چه کاری انجام میدهد؟

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)