۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

آیا مزوتراپی ابرو دائمی است؟

آیا مزوتراپی ابرو دائمی است؟ مزوتراپی برای ابرو یک روش درمانی است که با تزریق ویتامین‌ها، مواد معدنی و مخلوط اسیدهای آمینه مورد نیاز مو به ابرو انجام می‌شود. این روش اجزای تغذیه کننده فولیکول‌های ابرو را قادر می‌سازد تا به راحتی در ابرو بنشینند. با این روش می‌توان ریزش ابرو را درمان کرد، زیرا ابروهای نازک را ضخیم می‌کند، ریزش ابرو را متوقف می‌کند و ابروها را قوی‌تر و درخشان‌تر می‌کند.

تعداد کمی از زنان از ابروهای خود راضی هستند. امروزه ابروهای ما به شدت تحت تاثیر محیط، هوا و آب، استرس و تنش بیش از حد قرار می‌گیرند.

همه اینها زیبایی طبیعی را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. ابرو جزو اولین قسمت‌هایی است که تحت تاثیر تغییرات بدن قرار می‌گیرد. جلوگیری از مشکلات ابرو آسان تر از مقابله با نتایج فعلی است، با این حال تعداد کمی‌از افراد به روش‌های محافظتی روی می‌آورند، اما آیا مزوتراپی ابرو دائمی است؟ در ادامه به این سوال پاسخ داده خواهد شد.

مزوتراپی ابرو چیست؟

مزوتراپی ابرو چیست و چگونه اعمال می‌شود؟ قبل از بررسی ماندگاری مزوتراپی ابرو بهتر ایت کمی بیشتر درباره مزوتراپی صحبت کنیم. مزوتراپی ابرو تزریق مستقیم ویتامین‌ها، مواد معدنی ( کلسیم، ید، منگنز، مس، روی، سلنیوم، آهن، پتاسیم )، عوامل مربوط به لایه کراتین پوست، اسیدهای آمینه و گشادکننده‌های سطحی مورد نیاز برای رشد و نمو ابرو است. مزوتراپی برای پوست سر و ابرو بسیار موثر است و یکی از محبوب ترین کاربردها در زیبایی مدرن در مبارزه با مشکلات مختلف ابرو محسوب می‌شود.

با این برنامه می‌توانید با مشکلات زیادی مقابله کنید. برخی از مشکلات به شرح زیر هستند.

 • تحریک فولیکول‌های غیرفعال
 • تغذیه فولیکول‌های ابرو
 • از بین بردن شوره

مزوتراپی توسط متخصص با تجربه انجام می‌شود. تزریق میکرو به استفاده از داروهای خاص حاوی ویتامین‌ها و مواد مغذی لازم برای رشد ابرو کمک می‌کند. بسته به مشکل، ترکیب دارویی توسط پزشک انتخاب می‌شود. قیمت این روش کاملاً با اثر مورد نظر مطابقت دارد.

نشانه‌های نیاز به انجام مزوتراپی ابرو

علائمی‌که با مشاهده آن‌ها می‌توانید متوجه شوید که ابروهایتان به مزوتراپی نیازمند است نیز شامل موارد زیر می‌باشد.

 • ریزش بیش از حد ابرو
 • سبوره پوست همراه با تجزیه غدد چربی
 • پوست خراشیده و خشک
 • افزایش شکنندگی ابرو
 • کاهش حجم در ابروها

اگر از مزوتراپی در زمینه ابروهای مشکل‌دار صحبت کنیم لازم است نکاتی را یادآوری کنیم.

اول از همه، یک کوکتل مزو (مخلوط مزوتراپی) به صورت جداگانه برای هر بیمار تهیه می‌شود و حاوی مقداری مواد معدنی و ویتامین است که به دستیابی به حداکثر نتایج و رهایی از مشکلات موجود کمک می‌کند.

تعداد عمل‌ها توسط متخصص زیبایی تعیین می‌شود. در حالی که مواد مفید به فولیکول‌ها می‌رسد، لایه‌های بالایی پوست اجازه ورود مواد خارجی را با روش‌های خارجی نمی‌دهد. بنابراین، فولیکول‌ها با نشاط پر می‌شوند، در نتیجه وضعیت ابرو بهبود می‌یابد.

 • ریزش ابرو به تدریج متوقف می‌شود.
 • رشد ابرو فعال می‌شود.
 • فعالیت غدد چربی کاهش می‌یابد.
 • جریان خون و اکسیژن رسانی به فولیکول‌ها افزایش می‌یابد.
 • شوره کاهش می‌یابد.

بهبود در تراکم ابرو، صافی، درخشندگی و حالت دادن نیز دیده می‌شود.

ماندگاری مزوتراپی ابرو

ماندگاری مزوتراپی ابرو

دوام مزوتراپی ابرو چقدر است؟ اگر شما قصد انجام مزوتراپی ابرو را دارید و نمی‌دانید که آیا مزوتراپی همیشگی است یا خیر، باید گفت مزوتراپی ابرو همانند مزوتراپی مو بستگی به کیفیت مواد مصرفی و کوکتل‌های تزریق شده به ناحیه ابرو دارد. یکی دیگر از عوامل مؤثر در ماندگاری مزوتراپی ابرو عمل کردن صحیح به اقداماتی است که باید بعد از این عمل زیبایی انجام شود. نوع پوست نیز در ماندگاری مزوتراپی ابرو مؤثر است. اکثر متخصصین طبق تجربه کاری پایداری مزوتراپی ابرو را بین یک سال تا یک سال و نیم می‌دانند.

چه عواملی بر ماندگاری مزوتراپی ابرو اثر می‌گذارد؟

مشاهده نتیجه و دوام مزوتراپی ابرو در افراد نسبت به بعضی عوامل فرق می‌کند. هر شخصی مکانیسم بدن و پوست متفاوتی با دیگران دارد. اما به طور نرمال اکثر افراد پس از ۱۵ روز می‌توانند احساس کنند که موهای ابروهای آنان کمی ضخیم‌تر شده و جاهای خالی ابرو کمتر شده است. مشاهده نتایج و ماندگاری مزوتراپی ابرو به نوع پوست و حجم ریزش و خالی بودن ابروهای شما دارد.

آیا باید مزوتراپی را انتخاب کنم؟

این روش به مقابله با مشکلات مختلف مرتبط با وضعیت ابرو کمک می‌کند، که با آلودگی هوا، رژیم غذایی نامناسب و ضعف بدن توصیف می‌شود. با این حال، وقتی صحبت از یک بیماری خاص می‌شود، مزوتراپی نمی‌تواند وضعیت را تغییر دهد. قبل از تصمیم گیری، حتما باید با پزشک خود مشاوره داشته باشید.

دوام مزوتراپی ابرو

آماده سازی برای مزوتراپی ابرو

هر تزریق مخلوطی از چندین ماده مفید، مواد معدنی، ویتامین‌ها و سایر عناصر مفید است که کارشناسان به صورت جداگانه برای هر بیمار انتخاب کرده اند. ۲ تا ۶ ماده فعال را می‌توان در یک سرنگ مخلوط کرد.

 • ویتامین‌های گروه B: که متابولیسم طبیعی را فراهم می‌کنند در رشد و ترمیم ابرو موثر هستند. علاوه بر این، این مواد از جمله اجزای مورد استفاده در مزوتراپی هستند:
 • مس و روی: از دیستروفی (ضعف) ساختار ابرو جلوگیری می‌کند. برای ریزش ابروی ارثی باید از آماده سازی‌های حاوی این اجزا استفاده کرد.
 • اسید هیالورونیک: مسئول تغذیه فولیکول‌ها، رشد ابرو را تسریع می‌کند.
 • اسیدهای آمینه: پایه و اساس ابرو هستند و به تشکیل الیاف کراتین کمک می‌کنند.
 • فاکتورهای رشد: جریان خون را در پوست عادی می‌کند، فولیکول‌های ابرو را قوی تر می‌کند و کوآنزیم تراکم ابرو را تامین می‌کند

کوکتل‌های آماده برای درمان ابرو در دسترس هستند. متخصص مراقبت‌های بهداشتی ترکیبات را به مناسب‌ترین روش برای شما انتخاب می‌کند.

ویژگی‌های مزوتراپی ابرو چیست؟

آیا مزوتراپی ابرو دائمی است؟ آیا این یک ویژگی است؟ در حال حاضر متخصصان روش‌های بسیار متنوعی را برای درمان ابرو به بیماران ارائه می‌دهند. علاوه بر شرایط مالی، انتخاب‌ها نیز تحت تأثیر نتیجه مورد انتظار درخواست نسبت به دوام مزوتراپی ابرو قرار می‌گیرند. مزوتراپی آلوپاتیک ( نوعی درمان ) است که در آن اثر فوراً مشاهده می‌شود، اما آنقدر که ما می‌خواهیم دوام نمی‌آورد. همچنین هومیوپاتی است ( درمانی که به ترمیم ابروها کمک می‌کند )، برای اثرگذاری طولانی مدت طراحی شده است، بنابراین نتیجه فوراً قابل توجه نخواهد بود.

کوکتل‌های آلوپاتیک مورد استفاده در مزوتراپی ابرو: آنها حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی، الاستین، کلاژن، گشادکننده عروق و سایر اجزای فعال هستند. پزشک پس از بررسی دقیق ابرو و مشکلات مربوط به بیمار، موقعیت صحیح و نتایج مورد نظر را تعیین می‌کند. این نوع کوکتل‌ها می‌توانند به سرعت مشکل را حل کنند.

کوکتل‌های هومیوپاتی مورد استفاده در مزوتراپی ابرو: آن‌ها فقط حاوی عناصر گیاهی هستند که با محلول آبی ترکیب شده اند، بدون استفاده از روغن و سایر اجزای شیمیایی. این ترکیب فعالیت پتانسیل خود بدن را بیدار می‌کند و به فعالیت فولیکول‌ها کمک می‌کند. این اثر مانند یک کره برفی تجمعی است، بنابراین نباید انتظار نتایج قابل مشاهده پس از اولین روش را داشته باشید. چنین کوکتل‌هایی برای بیمارانی مناسب است که نگران زیبایی ابرو و همچنین خود مشکل هستند.

ادامه مطلب  کاشت مو prp چیست؟

تفنگ مزوتراپی ابرو چیست؟

استفاده از این نوع دستگاه نیاز به نهایت دقت و توجه دارد، زیرا اقدامات نادرست می‌تواند باعث آسیب‌های جزئی در ناحیه درمان شود. بنابراین، قبل از پذیرش چنین رویه‌ای، باید با در نظر گرفتن جوانب مثبت و منفی آن فکر کنید. هنگام انتخاب پزشک، باید مطمئن شوید که او تجربه عملی کافی دارد. یک سرنگ با عمق تزریق قابل تنظیم روی تفنگ نصب شده است. با کمک چنین تفنگی می‌توانید هر کوکتل درمانی را معرفی کنید که هدف آن مقابله با یک مشکل خاص ابرو است.

 

در کنار ماندگاری مزوتراپی ابرو موارد منع مصرف و عوارض این درمان نیز اهمیت دارد. اگر فولیکول‌ها حیات خود را از دست داده‌اند اما هنوز زنده هستند، مزوتراپی می‌تواند با ابروهای مشکل دار مقابله کند. اما اگر مشکلات ناشی از دلایل مهم‌تری باشد پس از تزریق نباید روی معجزه ای مانند وراثت و عدم تعادل هورابرونی حساب کنید. تمام اقدامات پزشکی دارای موارد منع مصرف مختلف است و مزوتراپی از این قاعده مستثنی نیست. مزوتراپی ابرو در موارد زیر نباید ترجیح داده شود.

 • بارداری و شیردهی
 • حساسیت فردی به اجزای کامپوزیت
 • قاعدگی
 • اختلالات سیستم غدد درون ریز
 • تومورهای خوش خیم و بدخیم
 • عفونت‌ها

ماندگاری مزوتراپی ابرو یک مزیت بزرگ است. قبل از پذیرش درخواست، دانستن دقیق مزایا و معایب آن مفید خواهد بود. مزوتراپی ابرو طرفداران و مخالفانی دارد. هم طرفداران و هم نظرات دیگر باید به دقت مورد بررسی قرار گیرند. صحبت با فردی که تحت مزوتراپی قرار گرفته است مفید است تا سوالی در ذهن باقی نماند. مهمترین مزیت این روش کمک به رساندن اجزای مفید به فولیکول‌های ابرو با کمک تزریقاست که هیچ شامپو، ماسک و داروهایی نمی‌تواند این را برای شما فراهم کند.

احتمال وجود برخی از مشکلات در مورد نتایج را دست کم نگیرید. حتی یک پزشک واجد شرایط نمی‌تواند صددرصد تضمین کند که این روش ابروهای ضعیف شده را احیا می‌کند و پول بیهوده پرداخت نمی‌شود. علاوه بر این مشکل، این دو عامل نیز قابل تامل است.

 • درد. سوراخ کردن پوست در هر صورت درد ایجاد می‌کند، به خصوص اگر چنین تزریق‌هایی وجود داشته باشد. برخی به راحتی می‌توانند با درد کنار بیایند و تحمل کنند و برای برخی دیگر غیر تحمل می‌شود.
 • اثرات جانبی. ممکن است ادم پوستی دیده شود و بعد از عمل درد در نواحی تزریق ایجاد شود. علاوه بر این، ممکن است خارش و ظاهر پوسته پوسته وجود داشته باشد.

نکات مهمی که پس از انجام مزوتراپی ابرو باید به آن توجه داشته باشید که شامل موارد زیر است.

 • در پایان عمل، زخم‌های کوچکی از تزریق باقی می‌ماند. مدتی طول می‌کشد تا بهبود یابد.
 • ابروهای خود را به خصوص با شامپو نشویید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید برای مدتی ( ۲ تا ۳ روز ) خودداری کنید.
 • شنا نکنید. در ۱۰ ساعت اول پس از مزوتراپی نباید دوش بگیرید. مناطق تزریق باید به خوبی خشک شوند.
 • حداقل به مدت ۷ روز از سونا یا استخر استفاده نکنید.
 • تا زمانی که به طور کامل بهبود نیابد، روی نواحی تزریق ماساژ ندهید.
 • الکل مصرف نکنید. الکل اتساع عروق را تحریک می‌کند. این بر کارایی مزوتراپی تأثیر منفی می‌گذارد.

 

کلام پایانی

آیا مزوتراپی ابرو دائمی است؟ مزوتراپی یک روش عالی برای بهبود وضعیت ابرو و به دست آوردن ظاهری سالم برای ابرو است. پس از اتمام دوره استفاده نگران ظاهر ابروهای خود نباشید. با این حال، مهم است که این روش توسط یک متخصص با تجربه انجام شود، فقط از این طریق می‌توانید به اثر مورد نظر برسید. برای دریافت مشاوره بیشتر می‌توانید از طریق فرم زیر با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

  10 پاسخ

  1. سلام من در کلینیک کلینیک مو و ابرو
   کاشت انجام دادم و خیلی راضی ام
   ممنونم ازتون

  2. سلام وقتتون بخیر
   من حدود سه ماه پیش پیرسینگ ناف زدم. میخواستم بدونم الان استخر رفتن یا شنا تو دریا مشکلی داره؟

   1. دوست عزیز متاسفانه خدمات پیرسینگ در مجموعه ما انجام نمی‌شود.

  3. سلام من پیش دکتر ضرغامی انجام دادم عالی بود. دستشون رو میبوسم ممنونم از شما

   1. ارائه خدمات با کیفیت اصلی‌ترین هدف ما در مرکز کاشت است.

  4. من مشکل بیماری لوپوس و لک و پیست دارم و الان مدت 4سال موهام به حالت سکه ای ریخته امکان کاشت مو با روش سلول بنیادی رو دارم؟

   1. اگر شما نیاز به کاشت مو دارید باید معاینه بشید و برای این کار نیاز به تاییدیه پزشک خواهد بود.

   1. مزوتراپی یک خدمت تقویتی است و ریسک ندارد!

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله آیا مزوتراپی ابرو دائمی است؟

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
  روش‌های کاشت مو قبل و بعد کاشت ابرو کاشت مو میکروگرافت کاشت ابرو در یک جلسه