۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

مزوتراپی

مزوتراپی موی سر

مزوتراپی موی سر

مزوتراپی چیست ؟ مزوتراپی مو یک روش نوین و کارآمد برای درمان ریزش مو است و البته این روش درمانی به صورت مکمل با روش‌های درمانی دیگر نیز انجام می‌شود که تاثیرات بسیار زیادی در جلوگیری از ریزش‌موهای سر شما خواهد داشت.

یکی از متداول‌ترین مشکلات پوست و مویی که نه تنها در ایران بلکه در جهان نیز شایع می‌باشد، ریزش مو است. مسائل ژنتیکی، مشکلات زیست محیطی و دلایل متعدد دیگر می‌تواند باعث ریز موهای شما شود. تفاوت علت و ریشه ریزش مو باعث شده است تا استفاده از داروهای شیمیایی برای همه افراد موثر واقع نشود. به همین دلیل مزوتراپی موی سر بهترین درمان برای جلوگیری از ریزش مو می‌باشد.
ما در این بخش از خدمات کلینیک مو و ابرو ترانسپلنت شما را با مزوتراپی، هزینه مزوتراپی و عوارض موجود آن آشنا خواهیم کرد تا با خیال راحت نسبت به انجام این درمان به کلینیک ما مراجعه کنید.

مزوتراپی موی سر چیست؟

در وهله اول باید بگوئیم که مزوتراپی مو سر یکی از زیر شاخه‌های درمان موی سر است که با یک روش غیر تهاجمی و عمدتا ب درمان‌های تزریقی انجام می‌شود که بارزترین کاربرد و هدف آن جلوگیری از ریز موی سر و تحریک ریشه‌های مو برای رشد خواهد بود.
آنچه که در مزوتراپی سر به ناحیه سر و ریشه موی بیمار تزریق می‌شود شامل مواد تقویتی ترکیب شده است. ترکیب این مواد تقویتی عصاره‌های گیاهی، داروهای مختلف، ویتامین‌ها، آنزیم‌ها و هورمون‌هایی را شامل‌ می‌شوند که می‌توانند ریشه مو را تقویت کرده و مانع از ریزش مجدد مو‌ها شوند.

تمامی کاربردهای مزوتراپی که به عنوان یک تزریق زیر جلدی و زیر پوستی محسوب می‌شود به شرح زیر هستند.

انواع کاربرد مزوتراپی

به طور کلی از مزوتراپی می‌توان هم برای درمان ریزش مو استفاده کرد و هم برای درمان‌های پوستی.

 • درمان سلولیت
 • از بین بردن چربی‌های موضعی
 • درمان چربی پلک
 • جلوگیری از ریزش مو و درمان آلوپسی
 • جوانسازی پوست (برطرف کردن چین و چروک‌ها، سفت کردن پوست و لیفت)
 • درمان لک‌های پوستی
 • اصلاح انحناهای سطحی (کانتور) بدن
 • برطرف کردن جای زخم و اسکار از دیگر کاربردهای مزوتراپی برای درمان‌های پوستی می‌باشد.

مراحل مزوتراپی در کلینیک مو و ابرو ماه زر

مراحل انجام مزوتراپی در کلینیک به این شرح است که شما باید در جلسه اول با پزشک ملاقات داشته باشید تا مشاوره‌های لازم و معاینه‌های مورد نیاز بر روی مشکل شما انجام شود و پس از آن برای درمان مزوتراپی موی سر به شما نوبت داده خواهد شد. به طور کلی مراحل انجام مزوتراپی مو در کلینیک ماه زر شامل سه مرحله مراقبت‌های قبل از درمان توسط بیمار، انجام تزریق مزوتراپی و مراقبت‌های بعد از درمان می‌شود.

مراقبت‌های قبل از مزوتراپی موی سر

پس از انجام آزمایشات لازم شما می‌بایست قبل از روز مراجعه به کلینیک نسبت به شستشوی موهای خود اقدام کنید. از مصرف داروهای ضد التهاب جدا خودداری کنید. ( در صورت لزوم مصرف دارو حتما از پزشک خود مشاوره بگیرید. )

برای مزوتراپی مو برخلاف دیگر بخش‌های بدن، نیازی به ضد عفونی کردن پوست سر نیست. اگر بر روی پوست زخم یا عفونتی وجود داشته باشد، از الکل ۷۰ درصد یا بتادین برای ضد عفونی کردن ناحیه‌ استفاده می‌شود.

انجام تزریق مزوتراپی در کلینیک

تزریق در کلینیک بسته به حاد بودن شرایط بیمار یا توسط سوزنی نازک به مانند سرنگ انسولین انجام می‌شود و یا از دستگاه مخصوص مزوتراپی موی سر به نام مزوگان استفاده می‌شود. سوزن تا حدود ۱ میلی‌متر به درون پوست نفوذ کرده و محلول درمانی را مستقیماً به درون لایه‌ی میانی پوست تزریق می‌کند. در مورد محلول یا کوکتل مزوتراپی مو هم صحبت کردیم که حاوی آمینواسیدها، ویتامین‌ها، ماینوکسیدیل، داروهای مهارکننده‌ی هورمون‌های آندروژنی و فاکتورهای رشد مختلف است. این مواد باعث افزایش قدرت موها و جان گرفتن دوباره‌ی فولیکول‌ها می‌شوند.

مراقبت‌های بعد از مزوتراپی

اصولا بعد از هر عمل زیبایی بایست یکسری از موارد را رعایت کنید تا به نتیجه دلخواهتان برسید. مزوتراپی نیز از این امر مستثنی نیست. بعد از تمام شدن تزریق مزوتراپی موی سر حتما موارد زیر را رعایت کنید.

 • سعی کنید تا یک یا دو روز بعد از عمل از داروهای تقویتی و مواد آرایشی مو هرکز استفاده نکنید.
 • تا یک روز بعد از تزریق دوش نگیرید و یا سر خود را نشوئید. توجه داشته باشید که بعد از یک روز نیز نباید بیش از 15 دقیقه زیر دوش قرار بگیرید؛ همچنین از آب گرم نیز استفاده نکنید و هفته‌ای یکبار دوش بگیرید.
 • تا دو روز بعد از جلسه‌ی درمانی ورزش نکنید. ورزش باعث تعریق و خروج محلول مزوتراپی از پوست می‌شود.
 • آب و مایعات فراوان بنوشید.

هزینه مزوتراپی مو چقدر است؟

اگر شما از ریزش مو رنج می‌برید می‌توانید از روش‌های درمانی مختلفی برای درمان استفاده کنید؛ در کنار کارآمد بودن نوع درمان هزینه‌ها نیز مهم خواهد بود. در مواقعی ممکن است هر دو روش مزوتراپی موی سر و کاشت مو برای شما نتیجه را حاصل کند اما پر واضح است که مزوتراپی هزینه کمتری نسبت به کاشت خواهد داشت.
در کلینیک ماه زر هزینه مزوتراپی مو شامل هزنیه مشاوره و موادی است که برای تزریق مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ هر قدر این مواد از برندهای گران‌تری باشند طبیعتاً هزینه جلسات درمان شما نیز بالاتر خواهد بود. هزینه مزوتراپی مو به طور کلی رابطه مستقیمی با قیمت کوکتل تزریقی و سرنگ مزوتراپی و وسعت ناحیه تزریق خواهد داشت.

 • قیمت سرنگ و کوکتل مزوتراپی

مارک کوکتل مزوتراپی یا داروهای تزریقی مزوتراپی در هزینه‌های مزوتراپی مو موثر است. قطعا اگر از برندهای باکیفیت و معتبر برای تزریق استفاده کنید، هزینه‌های مزوتراپی افزایش می‌یابد.

 • وسعت ناحیه تزریق مزوتراپی

پرواضح است که هرچقدر ناحیه تزریق مزوتراپی وسیع‌تر باشد هزینه آن نیز بالاتر خواهد بود. اگر شما نیاز داشته باشید که تنها بخشی از جلوی سر را مزوتراپی کنید، از آنجایی که به مواد تزریقی کمتری نیاز پیدا خواهید کرد، بنابراین قیمت مزوتراپی مو برای شما کمتر خواهد بود.
این موضوع به زمان پزشک نیز برمی‌گردد؛ اگر ناحیه کمتری برای مزو مورد نیاز باشد بنابراین زمان کمتری از پزشک گرفته خواهد شد و در نتیجه هزینه مزوتراپی موی شما کمتر خواهد بود.
آیا مزوتراپی عوارض دارد؟ سوالی که بسیاری از بیماران و مراجعه کنندگان را به نگرانی درباره خدمات تقویتی مو از جمله مزوتراپی مو انداخته است.

عوارض مزوتراپی چیست ؟

معایب مزوتراپی چیست ؟ به جرات می‌توانیم بگوئیم که مزوتراپی هیچ گونه عارضه‌ای نخواهد داشت اگر شما به یک کلینیک و پزشک معتبر مراجعه کنید. هنگامی که شما از یک کلینیک معتبر برای این عمل زیبایی کمک بگیرید خیالتان از بابت استاندارد بودن مواد مصرفی نیز راجت خواهد بود و در نتیجه دچار عوارض مزوتراپی نخواهید شد.
اگر شما در انتخاب کلینیک و مواد مصرفی مزوتراپی خود دقت لازم را نداشته باشید دچار عارضه‌های زیر خواهید شد.
 • سردرد

یکی از عوارض مروتراپی که قطعا موقتی خواهد بود سر درد است. این عارضه موقتی بوده و با گذشت زمان از بین خواهد رفت.

 • حساسیت

در صورتیکه فرد به محلول تزریقی مزوتراپی حساسیت داشته باشد، علائم حساسیت پس از تزریق در فرد به وجود خواهد آمد. اما معمولا در اکثر موارد پزشک فرد مراجعه کننده را معاینه می کند تا مطمئن شود به ترکیبات مزوتراپی حساسیت ندارد.

 • تورم و کبودی

این روش چون با تزریق یکسری ترکیبات خاص به پوست سر انجام می شود بنابراین مانند تزریقات دیگر احتمال ایجاد کبودی و تورم در منطقه تزریق وجود دارد که 3 تا 4 ساعت پس از تزریق از بین می رود.

 • عفونت

یکی دیگر از عوارض جانبی مزوتراپی که به ندرت اتفاق میافتد عفونت می باشد که حتی برای یک تزریق ساده هم ممکن است به وجود آید.

 • قرمزی و حالت تهوع
 • خارش و کبودی
 • برجستگی در محل تزریق
 • لکه های تیره پوست
 • راش

آیا مزوتراپی روش مناسبی برای درمان ریزش مو است؟

نتیجه مزوتراپی چیست ؟ شکی نیست که اثرات مزوتراپی مانند: افزایش گردش خون و حذف هورمون DHT در پوست سر می تواند مفید باشد. اگر این روش با سایر روش های درمانی همچون کاشتن مو استفاده شود بسیار موثرتر می‌باشد. به عنوان نتیجه گیری بررسی روش مزوتراپی مو سر باید بگوئیم که تنها پزشک معالج می‌تواند تصمیم نهایی را در قبال انتخا این روش درمانی برای شما بگیرد که آیا مناسب ترین روش است یا خیر. 

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله مزوتراپی

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)