۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

آیا مزوتراپی بعد از کاشت مو لازم است؟

مزوتراپی بعد از کاشت مو

مزوتراپی بعد از کاشت مو

آیا مزوتراپی بعد از کاشت مو لازم است؟ مزوتراپی برای مراقبت و جلوگیری از ریزش مو در افرادی که موهای خوبی ندارند استفاده می‌شود. این تکنیک رشد مو را تحریک کرده و فولیکول‌هایی را که وارد فاز تلوژن یعنی فاز استراحت چرخه رشد مو شده اند در این افراد فعال می‌کند. در نتیجه ریزش مو به تعویق می‌افتد، مرحله فعال رشد طولانی می‌شود و مو انعطاف ‌پذیرتر و براق‌‌تر می‌شود.

همچنین از سفید شدن زودرس موها جلوگیری می‌کند. به طور مشابه، این روش را می‌توان پس از انجام عمل جراحی کاشت مو برای تقویت سلامت کلی فولیکول‌های موی تازه کاشته شده استفاده کرد تا بهترین نتیجه را از نظر ظاهری به شما بدهد. اگر شما نیز به دنبال کاشت مو هستید و اطلاعات کافی در زمینه مزوتراپی بعد از کاشت مو ندارید با ما همراه باشید.

مزوتراپی چیست؟

قبل و بعد مزوتراپی کاشتن مو

مزوتراپی چیست؟ قبل از اینکه بخواهیم در ارتباط با مزوتراپی بعد از کاشت مو صحبت کنیم، می‌خواهیم بررسی کنیم مزوتراپی دقیقا چه روشی است. در این روش داروهای تزریقی شامل ویتامین‌ها، مواد معدنی، پروتئین‌ها و آنزیم‌های مورد نیاز برای فولیکول های مو با استفاده از یک سوزن ریز که فولیکول های مو در آن قرار دارند در عمق یک میلی متری به پوست سر تزریق می‌شود. تزریق مزوتراپی حدود ۴۰ دقیقه طول می‌کشد و کاملا بدون درد است. روش مزوتراپی برای تقویت فاز فعال رشد مو، بهبود ساختار مو، از بین بردن موهای خاکستری، افزایش ترشح چربی‌های طبیعی ( که به آن سبوم نیز می‌گویند ) استفاده می‌شود. بعلاوه تکنیک مزوتراپی در بیمارانی که موهای آسیب دیده دارند و یا ریزش موی شدید دارند، عضلات حمایت کننده مو را تقویت می‌نماید. در نتیجه با این روش موها می‌تواند سلامت خود را به دست آورند.

اهمیت ویتامین‌ها بعد از کاشت مو

مزوتراپی بعد از کاشت مو در اهمیت ویتامین‌های بعد از کاشت مو است! کاشت مو یک روش جراحی است. در نتیجه، قبل و بعد از عمل باید چندین ملاحظات را در نظر گرفت. ویتامین‌ها یکی از آن‌هاست. پس از کاشت مو، دریافت پروتئین، ویتامین و مواد معدنی کافی در رژیم غذایی مفید خواهد بود. تقویت فولیکول‌هایی که در پوست سر شما کاشته شده اند بسیار مهم است. در عین حال، موهای کاشته شده در نتیجه ویتامین ها، به ویژه در ترکیب با یک رژیم غذایی سالم، سریعتر رشد می کنند. اگر ویتامین ها و مواد معدنی به مقدار کافی مصرف نشود، ریزش مو یا رشد تاخیری موهای کاشته شده ممکن است رخ دهد. در نتیجه به دنبال کاشت مو باید به رژیم غذایی خود توجه کرد و از غذاهای غنی از ویتامین استفاده کرد.

مزوتراپی پس از کاشت مو

ویتامین B و روی بعد از کاشت مو: ویتامین هایی مانند B7 (بیوتین) و B12 بخشی از مجموعه B هستند. ویتامین های B کمپلکس برای رشد و سلامت مو ضروری هستند. همچنین به انعقاد در طول بهبود زخم کمک می کند و از متابولیسم پروتئین و چربی کافی پشتیبانی می کند. پس از جراحی کاشت مو، حتما باید روی را در رژیم غذایی خود بگنجانید زیرا کمبود روی می تواند باعث ریزش موی شدید شود.

ویتامین C و A بعد از کاشت مو: ویتامین C به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند، بهبودی را تسریع می کند و باعث تشکیل کلاژن و الاستین می شود. استفاده از ویتامین C بعد از کاشت مو به مبارزه با استرس اکسیداتیو که باعث سفیدی و ریزش مو می شود کمک می کند.

علاوه بر این، ویتامین A به تشکیل سبوم کمک می کند، ماده ای روغنی که پوست سر را تغذیه می کند و موها را پس از کاشت مو سالم نگه می‌دارد. به عنوان یک عارضه جانبی، ممکن است در نتیجه کاشت مو دچار خارش پوست سر شوید. ریزش مو، خشکی و خارش پوست سر و کمبود ویتامین A همگی از علائم کمبود ویتامین A هستند.

ویتامین E و آهن بعد از کاشت مو: ویتامین E به بهبود پوست آسیب دیده پس از کاشت مو کمک می‌کند و از دائمی شدن جای زخم جلوگیری می کند. پس از بهبود زخم، روغن ویتامین E را روی ناحیه اهدا کننده و گیرنده بمالید تا نرم شود و کیفیت بافت را افزایش دهد و همچنین فولیکول های آسیب دیده مو را ترمیم کند.

کمبود آهن، مانند کمبود روی، می‌تواند منجر به ریزش مو شود. بافت مو با آهن تقویت می‌شود. به منظور دستیابی به نتایج بهتر پس از کاشت مو، عبور اکسیژن و مواد مغذی به فولیکول‌های مو و پوست سر را نیز افزایش می‌دهد. آهن همچنین به تقویت ایمنی کمک می کند، که در طول دوره نقاهت پس از جراحی کاشت مو مهم است.

یکی از بهترین راه ها برای تامین ویتامین‌های مورد نیاز ذکر شده فولیکول‌های مو پس از کاشت، استفاده از روش مزوتراپی است. با استفاده از این روش تمامی ویتامین‌ها و مواد ضروری جهت رشد فولیکول به طور مستقیم توسط سوزن در اختیار آن ها قرار می گیرد.

ادامه مطلب  بهترین مارک مزوتراپی برای لک صورت

آیا مزوتراپی بعد از کاشت مو لازم است؟

مراقبت‌های پس از کاشت مو و داروهای مورد استفاده پس از کاشت مو بدون شک مهمترین جنبه‌هایی است که باید در مورد یک نتیجه خوب کاشت مو در نظر گرفت. برخی از داروها باید به عنوان احتیاط یا برای کاهش احتمال عوارض کاشت مو استفاده شوند. نتیجه موفقیت آمیز زمانی حاصل می‌شود که روش کاشت مو انتخاب شده برای مشتری با داروهای رشد مو پس از عمل ترکیب شود.

اگر می‌خواهید رشد مو را پس از کاشت مو تسریع کنید، ممکن است از روش مزوتراپی بعد از کاشت مو برای تحریک رشد استفاده کنید. مزوتراپی با بهبود گردش خون و رساندن مکمل ویتامین به پوست سر، رشد مجدد را تحریک می‌کند. تعادل هورمونی در پوست سر بازیابی می‌شود و تأثیر هورمون های DHT که باعث ریزش مو می‌شوند از بین می رود، به دلیل این درمان که در آن دارو مستقیماً روی پوست تجویز می‌شود.

ویتامین ها، مواد معدنی، پروتئین‌ها و آنزیم‌های مورد نیاز برای فولیکول‌های مو و رشد مو، در این روش با یک سوزن ظریف به پوست سر تزریق می شوند. متابولیسم در ناحیه تحت درمان تحریک می‌شود و در نتیجه بافت فعال می‌شود. ضخامت و تعداد موها بعد از مزوتراپی افزایش می‌یابد و ریزش مو کاهش می‌یابد. بنابراین می‌توان گفت مزوتراپی بعد از کاشت مو به عنوان یک درمان محافظتی و تقویتی پس از کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرد. این روش برای مردان و زنان در هر سنی مناسب است. ناحیه اعمال ممکن است کمی قرمزی و سوزش را تجربه کند. با این حال، این یک عارضه جانبی عمده نیست.

مزوتراپی در کلینیک ماه زر

چه زمانی بعد از کاشت مو به مزوتراپی نیاز است؟

مزوتراپی بعد از کاشت مو با بهبود گردش خون و رساندن مکمل ویتامین به پوست سر، رشد مجدد را تحریک می‌کند. در این روش با یک سوزن ظریف ویتامین‌ها، مواد معدنی، پروتئین ها و آنزیم‌های مورد نیاز برای فولیکول‌های مو و رشد آن به پوست سر تزریق می شوند. متابولیسم در این ناحیه افزایش می یابد و در نتیجه بافت ها فعال می شوند. ضخامت و کمیت مو بعد از مزوتراپی افزایش می‌یابد و ریزش مو کاهش می‌یابد. به طور خلاصه، بهتر است جلسات مزوتراپی را در اسرع وقت شروع کنید.

وقتی صحبت از یک نتیجه خوب کاشت مو به میان می آید، مراقبت های بعد از کاشت مو و داروهای مورد استفاده پس از کاشت مو مطمئناً مهم ترین عواملی هستند که باید در نظر گرفته شوند. برخی از داروها باید به عنوان یک اقدام پیشگیرانه یا برای کاهش خطر عوارض جانبی استفاده شوند. هنگامی که روش کاشت مو انتخاب شده برای فرد با داروهای رشد مو بعد از عمل همراه شود، نتیجه موفقیت آمیزی به دست می‌آید.

در صورت تمایل به افزایش سرعت رشد مو پس از کاشت مو، می توان با روش مزوتراپی مو، رشد مو را تحریک کرد. مزوتراپی گردش خون را بهبود می بخشد و یک مکمل ویتامین را به پوست سر شما می رساند و باعث رشد مجدد می شود. به لطف این روش که در آن دارو مستقیماً به پوست داده می شود، تعادل هورمونی در پوست سر برقرار می شود و تأثیر هورمون های DHT که باعث ریزش مو می شوند، متوقف می‌شود.

مزوتراپی بعد از کاشت مو چگونه اعمال می شود؟

پس از کاشت مو از مزوتراپی مو به عنوان یک درمان محافظتی و تقویتی استفاده می شود. این روش برای مردان و زنان در هر سنی مناسب است. ممکن است مقداری قرمزی و خارش در ناحیه مصرف وجود داشته باشد، اما این یک عارضه جانبی جدی نیست. مزوتراپی مو پس از کاشت مو برای تغذیه و تقویت گرافت های کاشته شده استفاده می شود. چهار هفته پس از کاشت، می‌توان اولین جلسه مزوتراپی مو را انجام داد. زمان درخواست برای هر جلسه ۱۰-۱۵ دقیقه است. مزوتراپی بعد از کاشت مو را می‌توان یک بار در روز استفاده کرد. پس از انجام مزوتراپی، بیماران می‌توانند روال عادی خود را از سر بگیرند.

مزایای مزوتراپی پس از کاشت مو چیست؟

 • تحریک گردش خون: مزوتراپی به بهبود گردش خون به فولیکول‌های مو کمک کرده و ایجاد رشد سریع‌تر موها را تسهیل می‌دهد.
 • سریع‌تر بهبودی: این روش به بهبودی سریع‌تر منطقه کاشت شده کمک کرده و فرد را قادر می‌سازد که به سرعت به فعالیت‌های روزمره‌اش بازگردد.
 • کاهش احتمال افت موها: مزوتراپی بعد از کاشت مو به کاهش احتمال افت موهای پس از عمل کاشت کمک کرده و نتایج یکنواخت‌تری را تضمین می‌کند.

برای دریافت مشاوره بیشتر می‌توانید با مشاورین ما در کلینیک ترانسپلنت، زیر نظر کلینیک ماه زر، معتبرترین مرکز کاشت مو شهرک غرب در تماس باشید. برای این منظور فرم مشاوره زیر را پر کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  جمع بندی

  به طور خلاصه از تمام مواردی که تاکنون گفته شده است، می‌توان نتیجه گرفت که مزوتراپی مو بعد از کاشت، درمانی است که شامل تزریق داروها، ویتامین‌ها و مواد مغذی به پوست سر به روش‌های مختلف است. این روش کاملا بدون درد است. به این ترتیب عمل پوست سر به عنوان مانعی برای رشد مو برطرف شده و مقدار مناسبی از داروهای رشد مو دقیقاً در محل مورد نیاز تزریق می‌شود. از سوی دیگر، مزوتراپی مو اثرات سریع و موثری در درمان ریزش مو دارد زیرا داروها مستقیماً در ریشه مو و دقیقاً در صورت نیاز تزریق می‌شوند. در واقع، هیچ درمان دیگری نمی‌تواند مقدار دقیق مواد شیمیایی و مواد معدنی مورد نیاز برای رشد مو را تامین کند. در نتیجه مزوتراپی برای درمان انواع مشکلات مو استفاده می شود. مخلوط دارویی که در مزوتراپی تزریق می شود، برای هر بیمار بر اساس وضعیت سلامت عمومی بیمار و نوع بیماری که باعث ریزش مو شده است، تعیین می‌شود. در پاسخ به سوال اینکه ایا مزوتراپی بعد از کاشت مو واجب است یا خیر می توان گفت ضروری نیست که حتما مزوتراپی انجام شود. اما با انجام این تکنیک پس از کاشت مو می‌توان تمامی ویتامین ها و مواد مغذی جهت رشد فولیکول‌ها را در اختیار موهای کاشته شده قرار داد که منجر به رشد و بقای بهتر فولیکول های موی انتقال یافته می‌گردد.

  پرسش‌های متداول

  • آیا مزوتراپی پس از کاشت مو دردناک است؟

  هرچند برخی افراد ممکن است تا حدی احساس ناراحتی کنند، اما به طور کلی این روش به خوبی تحمل می‌شود و هر گونه درد به حداقل می‌رسد.

  • چقدر زود می‌توانم نتایج مزوتراپی را پس از کاشت مو مشاهده کنم؟

  نتایج متغیر هستند، اما بسیاری از افراد تا چند هفته یا ماه پس از شروع جلسات مزوتراپی به بهبود توجه می‌کنند.

  • آیا عوارض جانبی بلندمدتی از مزوتراپی وجود دارد؟

  عوارض جانبی بلندمدت به ندرت اتفاق می‌افتند، اما افراد باید دستورات مراقبت پس از جلسات را رعایت کرده و هرگونه خطر احتمالی را به حداقل برسانند.

  • آیا می‌توان مزوتراپی را با سایر درمان‌های افزایش رشد مو ترکیب کرد؟

  در برخی موارد، ممکن است مزوتراپی را با سایر درمان‌ها ترکیب کرد تا به نتایج بهتری دست پیدا کنید. مشاوره با یک حرفه‌ای در حوزه بهداشت توصیه می‌شود.

  • آیا مزوتراپی بعد از کاشت مو برای همه مناسب است؟

  اگرچه به طور کلی ایمن است، اما ممکن است مزوتراپی برای افرادی با شرایط پزشکی خاص مناسب نباشد. یک مشاوره دقیق با یک ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی ضروری است.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  6 پاسخ

  1. صورت من پر از موهای زائد ضخیم هستش آیا این قرص کمکی برای رفع موهام میکنه

  2. مطلبای خوبی که تو سایتتون میذارین قابل تقدیره. خیلی ممنونم که دارین سعی میکنین کار مردم رو راه بندازین. اینقدر اینترنت تو زندگی مردم نقش پر رنگی پیدا کرده که حتی دیگه واس لوله بازکنی برچسب ها بی معنا شدن و کسی دیگه نمیره روی در و دیوار دنبال لوله بازکن بگرده. خیلی از کتاب ها الان آنلاین پیدا میشن و واسه آموزش دیدن خیلی از کارها نیازی نیست بریم دنبال کلاسهای حضوری. واقعا ازتون ممنونم که کار رو برامون راحت تر کردین. من الان دیگه همه کارام از پیدا کردن آموزش های ساده تا چاه بازکنی خونم رو اینترنتی اوکی میکنم

  3. سلام من در کلینیک کلینیک مو و ابرو
   تزریق چربی انجام دادم و خیلی راضی ام
   ممنونم ازتون

  4. آیا حتما باید با ژل مخصوص این دستگاه بر روی بدن افراد کار کرد تا تاثیرگذار باشد یا با هر کرمی می شود؟

  5. سلام.
   دقیقا هزینه تزریق چربی به صورت برای رفع گودی زیر چشم چقدر میشه؟ بعد از تزریق باید چند وقت یکبار دوباره این تزریق انجام بشه؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله آیا مزوتراپی بعد از کاشت مو لازم است؟

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
  روش‌های کاشت مو قبل و بعد کاشت ابرو قبل و بعد کاشت مو کاشت ابرو در یک جلسه