۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

حمام بعد از کاشت ابرو

نحوه حمام بعد از کاشت ابرو چگونه است؟

نحوه حمام بعد از کاشت ابرو چگونه است؟

حمام بعد از کاشت ابرو؛ ابروها به طور مستقیم حالت چهره شما را تغییر می‌دهند. همچنین یک لوازم جانبی قدرتمند است که شما را به یک فرد جدید تبدیل می‌کند. کاشت ابرویی که امروزه انجام می‌شود دائمی است. بسیاری از افرادی که می‌خواهند ظاهری چشمگیر، شفاف و مدرن داشته باشند، آن را ترجیح می‌دهند. اما مراقبت بعد از کاشت ابرو در کسب نتایج بسیار مهم هستند. یکی از این مراقبت‌ها شستشو و حمام بعد از کاشت ابرو است، که ما در اینجا به آن می‌پردازیم.

کلینیک ماه زر، معتبرترین مرکز کاشت ابرو شهرک غرب، با تیم متخصص و ابزارهای پزشکی پیشرفته خود که مخصوص کاشت ابرو هستند به شما در زیباتر شدنتان کمک خواهد کرد.

حمام بعد از کاشت ابرو

کاشت ابرو یک جراحی کم‌تهاجمی است، اما حتی نیاز به رعایت دقیق توصیه‌ها در دوره بعد از عمل دارد. نکته اصلی در این زمان آسیب نرساندن به موهای کاشته شده و دادن زمان برای بهبود آثار تهاجم است. بیماران باید مراقب فعالیت‌های به ظاهر معمولی مانند حمام کردن یا دوش گرفتن بعد از کاشت ابرو خود باشند. بالاخره چه زمانی بیمار بعد از کاشت ابرو می‌تواند حمام معمولی داشته باشد؟ در ادامه سعی خواهیم کرد به این سوال پاسخ دهیم.

شستشو در روزهای اول بعد از کاشت ابرو

برای شستشو بعد از کاشت ابرو، از آنجایی که ناحیه درمان با ریز برش پوشیده شده است و پیوندهای پیوند شده جدید هنوز ریشه نگرفته‌اند باید با دقت بیشتری باشد. بنابراین قبل از اینکه بیمار بتواند هرگونه مداخله فیزیکی روی ناحیه پیوند شده انجام دهد، باید به آن زمان داد تا بهبود یابد. این در مورد حمام یا دوش گرفتن نیز صدق می‌کند. با این حال، روش‌های بهداشتی نباید به طور کامل لغو شوند. فقط این است که هنگام دوش گرفتن، ناحیه پیوند شده باید از آب و بخار محافظت شود.

در دو هفته اول پس از کاشت ابرو

روش خاصی برای شامپو زدن با استفاده از محصولات مراقبت پزشکی آرایشی ارائه می‌شود. چنین روش خاصی از شامپو زدن برای اطمینان از بهبود و مراقبت کامل و سریع از پیوندهای پیوندی طراحی شده است. در ۲ هفته اول پس از جراحی باید روزانه انجام شود. روند بهبودی معمولاً ۱۰-۱۵ روز پس از جراحی به پایان می‌رسد، بنابراین خطر آسیب رساندن به فولیکول‌های جدید به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. از روز پانزدهم پس از کاشت مو، بیمار می‌تواند حمام یا دوش معمولی بگیرد.

شما عزیزان می‌توانید برای دریافت مشاوره بیشتر و دریافت پاسخ سوالات خود درباره مواردی همچون حمام بعد از کاشت ابرو، کاهش ورم بعد از کاشت ابرو از طریق تکمیل فرم زیر با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  چرا کاشت ابرو انجام می‌شود؟

  حال که کمی در ارتباط با حمام بعد از کاشت ابرو صحبت کردیم بیایید کمی بیشتر در ارتباط با کاشت صحبت کنیم. روش‌های کاشت ابرو برای پر‌کردن، شاداب‌تر کردن ابروها و داشتن‌هاله شفاف‌تر چشم و نوید موفقیت ۹۶ تا ۹۹ درصد ترجیح داده می‌شود. کاشت ابرو را می‌توان انجام داد که هدف آن بازسازی ابروهایی است که ضخامت، استحکام، حجم و ظاهر سالم خود را از دست داده اند. کاشت ابرو نه تنها برای ابروهایی با تراکم طبیعی کاهش یافته بلکه برای نواحی بدون موی ابرو که در اثر سوزش و حوادث مشابه آسیب دیده اند نیز اعمال می‌شود و نتایج عالی می‌دهد.

  حمام بعد از کاشت ابرو

  ابروهای شما حالت کلی و بخش بزرگی از استایل را تشکیل می‌دهند. شکل ابروهای شما باعث می‌شود اندازه و نسبت کلی صورت شما بسیار زیباتر، جوان، مدرن و پرانرژی به نظر برسد. ابروهای نازک، پر و از دست رفته ممکن است به ظاهر قاطعانه ناکافی شما منجر شود.

  کاشت ابرو بیشتر توسط خانم‌ها درخواست می‌شد. اخیرا توسط مردان نیز درخواست شده است. بسیاری از افرادی که می‌خواهند مدل تعیین شده را به ابروهایی که رشد کمتری دارند بدهند، در نواحی از دست رفته و باز کاشت ابرو انجام می‌دهند و تصویر دائمی‌تری به دست می‌آورند.

  کسانی که نمی‌توانند به ظاهر دلخواه برسند برای افرادی با ابروهای ناقص و کم پشت، کسانی که می‌خواهند فرم ابروهای خود را تغییر دهند، اما طول یا تراکم کافی برای این کار ندارند، کسانی که برای همیشه تمام یا قسمتی از ابروهای خود را به دلیل آسیب، آسیب، سوختگی از دست داده اند. کسانی که به دلیل مشکل سلامتی که بعداً در ابروها ایجاد می‌شود، ریزش و ریزش شدید را تجربه می‌کنند.

  آیا می‌دانستید که در حین بازسازی ابروهای شما، نتایج را ۱۰۰ درصد دائمی‌می‌کنیم؟

  به یاد داشته باشید که طراحی ابرو و کاشت ابرو یکسان نیستند. ما روش‌های کاشت ابرو را با روش RHT  ارائه می‌دهیم که یک روش جراحی است. این به معنای یک درمان زیبایی با میزان موفقیت ۹۶ تا ۹۹ درصد و حداکثر میزان ماندگاری است.

  کاشت ابرو چگونه انجام می‌شود؟

  ما برای کاشت ابرو از روش RHT معروف و پیشرفته دنیا استفاده می‌کنیم. روش RHT به تعیین زاویه مناسب و تعداد صحیح پیوندها با استفاده از ابزارهای پیشرفته و دیدگاهی نوآورانه کمک می‌کند. همچنین تضمین می‌کند که کاشت ابرو حداکثر ماندگاری را ارائه می‌دهد. بسیار مهم است که پزشک شما که کاشت ابرو را انجام می‌دهد، زاویه منحصر به فرد ابروها را به درستی محاسبه کند.

  ابروها معمولاً با زاویه ۱۰-۱۵ درجه با پوست رشد می‌کنند. با توجه به این زاویه، پیوندهای جدید پیوند شده ظاهری طبیعی ارائه می‌دهند. روند باز شدن کانال به طور مستقیم بر زاویه ابروها در نمای نهایی تأثیر می‌گذارد. بنابراین، استفاده از ابزارهای رباتیک در حین استفاده از روش RHT برای پزشک مفید است. روش RHT که موفقیت آمیز بودن آن در سطح بین المللی ثابت شده است به شرح زیر اعمال می‌شود.

  • آماده سازی
  • معاینه
  • بیهوشی
  • مجموعه پیوند
  • باز شدن کانال

  در انتهای این فرآیند کاشت ابرو توسط پزشک انجام می‌گیرد.

  ادامه مطلب  علت مسواکی شدن ابرو بعد از کاشت

  چرا ابروها رشد نمی‌کنند یا چرا می‌ریزند؟

  معمولا ابرو توسط خانم‌ها گرفته می‌شود. این باعث می‌شود که موهای سرسخت به طور مداوم در مناطق خاصی از ابرو کنده شوند. این ممکن است باعث شود که به مرور زمان موهای جدیدی در آن ناحیه رشد نکند. کاشت ابرو را می‌توان برای تجدید ابرو انجام داد که ضخامت، استحکام، حجم و ظاهر سالم خود را از دست داده است. همچنین عوامل ژنتیکی، ناکافی بودن مکمل‌های ویتامین، حوادث آسیب‌زا و ممکن است باعث ایجاد این مشکل به نام رشد نکردن ابرو، ریزش دائمی‌یا زخم ابرو شود.

  بهبودی در ۱۰ روز اول پس از کاشت چگونه است؟

  کاشت ابرو به دلیل تعداد کم پیوندها سریعتر پیشرفت می‌کند! در روند درمان از آنجایی که کاشت ابرو در قابل مشاهده ترین ناحیه صورت انجام می‌شود، افراد تمایل دارند که بهبودی سریع انجام شود و کاشت ابرو در زندگی روزمره و اجتماعی مشهود نباشد. متخصصین ما میزان آسیب را به حداقل می‌رسانند و بهبودی سریع را تضمین می‌نمایند. در طی فرآیند بهبودی در کاشت ابرو، به دلیل بافت بهبودی به نام فیبروز، زاویه پیوند برای چند گرافت تغییر می‌کند. این وضعیت طبیعی است و تأثیری بر نتیجه کلی ندارد. برای اینکه بهتر بدانید حمام بعد از کاشت ابرو به چه شکل است بهتر است به جدول زیر توجه کامل داشته باشید.

  روز کاشت ابرو

  کاشت ابرو می‌تواند ۲ تا ۳ ساعت طول بکشد. از آنجایی که از بی حسی موضعی استفاده می‌شود، در روز کاشت ابرو درد شدیدی وجود ندارد. در روز اول لازم است به ناحیه مورد نظر فشار وارد نشود، به صورت دراز نکشید و از مواد شیمیایی استفاده نکنید. هیچ محدودیتی برای حمام و آب برای کاشت ابرو وجود ندارد.

  روز بعد از کاشت ابرو

  پزشک متخصص شما در کلینیک ماه زر می‌تواند درمان را توصیه کند، به خصوص برای افرادی که پراکندگی بسیار بالا و بافت‌های سرسخت در ناحیه ابرو دارند. این روش که یک روش درمانی کاملا طبیعی است و با استفاده از خون فرد انجام می‌شود، می‌تواند نتایج پیوند را تا ۳۵ درصد تقویت کند.

  روز دوم پس از کاشت ابرو

  روز دوم ممکن است زمان مناسبی برای شستن ابرو باشد. کاری که در این مرحله باید انجام دهید این است که صابون یا شامپویی را که استفاده می‌کنید و طبق توصیه پزشک خود خریداری می‌کنید، در ناحیه‌ای غیر از ناحیه ابرو کف کنید. شامپو کف کننده را لایه لایه بردارید و با ماساژ ملایم روی ناحیه ابرو بمالید. بیشتر دلمه‌ها و نقاط قرمز در ناحیه ابرو برداشته می‌شود. سعی نکنید لکه‌های قرمز را به طور کامل تمیز کنید، زیرا این کار می‌تواند باعث تحریک و آسیب به بافت‌ها همراه با پیوند شود. بنابراین، آن را به آرامی‌تمیز کنید. برای پاکسازی کامل کمی‌زمان بگذارید.

  روز سوم پس از کاشت ابرو

  در این مرحله می‌توانید به راحتی زیر نور آفتاب بروید، ورزش را شروع کنید و شستشو دهید. بهبودی سریعتر نیاز به محدود کردن فعالیت‌های اجتماعی خود را در پایان پیوند به حداقل می‌رساند. نقاط قرمز ممکن است هنوز در ناحیه پیوند وجود داشته باشد، اما در عرض چند شستشو کاملاً ناپدید می‌شوند.

  روز چهارم پس از کاشت ابرو

  انتظار می‌رود که ظاهر نقطه‌ها پس از دو تا چهار بار شستشو به پایان برسد. اما معمولا در روز چهارم برطرف می‌شود. با ناپدید شدن نقاط قرمز کوچک، متوجه خواهید شد که ابروهای خود تازه و تمیز به نظر می‌رسند.

  روز پنجم تا دهم پس از کاشت ابرو

  پیوندها از ناحیه اهداکننده برای کاشت ابرو جمع آوری شد. ترجیحاً پیوندها از ریشه پشت گردن گرفته می‌شود و ذرات پوست با قطر ۰.۷ میلی متر برجسته می‌شوند. اما از آنجایی که از ذرات پوست استفاده نمی‌شود، در جای خود باقی می‌ماند. یک دوره ۱۰-۱۵ روزه برای پاکسازی پوست از این ذرات لازم است. پس از این مدت نیازی به مداخله متفاوت نیست و ذرات به طور خودکار تمیز می‌شوند.

  کلینیک تخصصی ماه زر به طور کامل بیمار محور کار می‌کند. این مرکز خدمات مورد تایید وزارت بهداشت است. شما می‌توانید با ما تماس بگیرید و برای تمامی‌سوالات و مشکلات خود پس از عمل کاشت ابرو با پزشکان متخصص ما مشورت کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم مطلب ” کاشت ابرو بعد از یکسال ” را نیز مطالعه کنید.

  چه کسانی نمی‌توانند کاشت ابرو انجام دهند؟

  کاشت ابرو برای افرادی که ابروهایشان برای همیشه ریخته و ابروهایشان نازک است قابل انجام است. همچنین می‌تواند برای افرادی که می‌خواهند ابروهای موجود خود را ضخیم کنند نیز اعمال شود. افرادی که می‌خواهند آرایشی شیک و زیبا داشته باشند نیز می‌توانند کاشت ابرو انجام دهند. با این حال، ممکن است برای افرادی که می‌خواهند برای آرایش دائمی‌کاشت ابرو انجام دهند، مناسب نباشد. آرایش دائمی‌ابرو را پر می‌کند اما پس از مدتی ناپدید می‌شود. کاشت ابرو برای مادام العمر دائمی‌است.

  با توجه به جزئیات بالا، ممکن است در حین کاشت ابرو در حین جمع آوری گرافت، باز شدن کانال و قرار دادن گرافت‌ها مقدار مشخصی خونریزی وجود داشته باشد. به همین دلیل، پیوند ابرو ممکن است برای افراد مبتلا به بیماری منتقله از طریق خون اعمال نشود. همچنین برای افراد زیر پیوند ابرو ممکن است مناسب نباشد.حمام بعد از کاشت ابرو

  • کسانی که بیماری هپاتیت C دارند.
  • افراد مبتلا به ویروس HIV – ایدز.
  • افراد مبتلا به بیماری کاذب و لیکن پلان.
  • افرادی که ۳ بار یا بیشتر کاشت ابرو ناموفق داشته‌اند.
  • افراد مبتلا به شرایط پوست سر با اثرات مزمن.
  • افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی عروقی.

  همچنین برای افرادی که مشکلات فشار خون دارند ممکن است کاشت ابرو امکان انجام نداشته باشد.

  عوارض جانبی کاشت ابرو چیست؟

  کاشت ابرو نسبت به سایر روش‌های کاشت روشی سبک تر است. روند بهبودی طی ۵-۸ روز کامل می‌شود. با این حال، ممکن است قرمزی، کبودی، خون لخته شده و درد خفیف پس از پیوند وجود داشته باشد. برای تسکین این عوارض از پمادهای تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.

  ادامه مطلب  نکته مهم در کاشت ابرو

  کلام پایانی

  اگرچه بیمار پس از کاشت ابرو در روز پانزدهم مجاز به استحمام معمولی است، اما نکته مهمی وجود دارد که باید به خاطر داشته باشد. اگرچه روند اصلی بهبودی سپری شده است، اما مراقبت از فولیکول‌های پیوندی همچنان باید با دقت زیادی انجام شود. توصیه اصلی این است که بیمار موهای ابروی خود را به آرامی‌و با حرکات لمسی بدون مالش بشویید. همچنین استفاده از شامپوی خنثی با pH در ماه اول بعد از عمل ضروری است.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  10 پاسخ

  1. سلام می خواستم بدونم ریزش موی زیاد با ماسک مو ( ترکیب روغن نارگیل-سیاهدانه-شنبلیله)کم میشه و موهای از دست رفته رشد میکند؟سوال دیگه اینکه اگر کمبود ویتامین زیاد باشه با قرص های ویتامین مثل(پرفکتیل پلاتینیوم-نورکرین و انواع ویتامین ها) ریزش مو قطع و دوباره موهای ازدست رفته رشد میکند؟خواهش میکنم کامل جواب بدین خیلی ممنون

   1. ببینید اگر شدید باشد باید معاینه بشید تا درمان مناسب انتخاب شود. لطفا با مشاورین ما تماس بگیرید.

  2. سلام ممنون از مطالب خوبتون یک سوال من از اهدای مو کسی دیگه میتونم برای کاشت استفاده کنم ؟

   1. با سلام. خیر باید از بانک موی خودتان باشد.

  3. سلام دکتر. برای کاشت ابرو از مو های کجا استفاده می کنید؟

   1. از فولیکول‌های ابرو‌های باقی مانده در صورت کافی نبودن بانک مو در ابرو از موی سر.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله حمام بعد از کاشت ابرو

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
  قبل و بعد کاشت مو کاشت ابرو در یک جلسه کاشت مو میکروگرافت قبل و بعد کاشت ابرو