۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

علت پوسته پوسته شدن سر بعد از کاشت مو

علت پوسته پوسته شدن سر بعد از کاشت مو چیست؟ یکی از سوالاتی که ذهن افراد را بعد از کاشت مو در تهران درگیر می‌کند این است که علت پوسته پوسته شدن سر پس از کاشت مو چیست؟ آیا این موضوع، خطرناک است؟ رفع شدن این مسئله چقدر زمان می‌برد؟ چگونه می توان پوسته پوسته شدن سر بعد از کاشت مو را درمان کرد؟ در این مقاله ما به تمام این سوالات پاسخ خواهیم داد.

علت پوسته پوسته شدن سر پس از کاشت مو چیست؟

علت اصلی که باعث می‌شود پوست سر بعد از عمل کاشت مو، حالتی پوسته پوسته پیدا کند این است که هنگام جراحی، روی پوست سر، برش های کوچکی ایجاد می شود. که جراح بتواند از طریق آن ها فولیکول های جدید را روی سر قرار دهد و کاشت مو را انجام دهد. معمولا تا ۳ روز پس از کاشت مو روی سر حالتی پوسته پوسته ایجاد می شود. چند روز زمان لازم است تا این حالت از روی سر برطرف شود. طبق نظر پزشکان، پوسته پوسته شدن سر، یک نشانه مثبت است. ثابت می کند که پوسته های سر در حال محافظت از پیوند کاشت مو هستند.

پوسته پوسته شدن سر

در ادامه، اصلی ترین دلایل پوسته پوسته شدن سر پست از کاشت مو بدون جراحی را ذکر خواهیم کرد.

۱ – زمانی که فولیکول های مو در عمل کاشت مو وی پوست سر قرار می‌گیرند، با گذر زمان، پوست سر شروع به ترمیم خود می‌کند. البته، پیازچه مو های کاشته شده نیز شروع به تقویت شدن می‌کنند. ضمن این که، پس از این که در پوست سر سوراخ هایی برای کاشت مو ایجاد شده است، پوست واکنش نشان داده و اندکی متورم می‌شود. مایعاتی نیز در اطراف سوراخ های ایجاد شده جمع می‌شوند. بعد از دو تا سه روز، از این سوراخ ها و منفذ ها، تخلیه می‌شوند و در مجاورت هوا خشک می‌شوند. این مایعات خشک شده، روی پوست سر می‌مانند و باعث می‌شوند حالتی پوسته پوسته روی سر فرد ایجاد شود.

۲ – یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود پوست سر پس از کاشت مو حالتی پوسته پوسته پیدا کند زخم شدن پوست سر است. همان طور که گفته شد، موقع کاشت، روی پوست سر برش هایی براش کاشت فولیکول های جدید مو ایجاد می‌شود. ممکن است حالت زخم پیدا کنند و پس از چند روز ( معمولا ۱۰ روز که البته بسته به واکنش طبیعی بدن افراد می‌تواند متفاوت باشد ) خشک می‌شوند. باعث می‌شوند روی سر حالتی پوسته پوسته را مشاهده کنید.

پوسته پوسته شدن سر پس از کاشت، هم ممکن است در قسمت های اهداکننده فولیکول مو مشاهده شود و هم در قسمت های دریافت کننده. پس در صورتی که این عارضه را در هر یک از این دو ناحیه از سر مشاهده کردید خوب است بدانید که هیچ جای نگرانی نیست. البته، لازم است بدانید که پس از کاشت مو، سر حتما باید ضد عفونی شود. وگرنه به علت وجود زخم ها، امکان عفونت در سر وجود دارد.

علت پوسته پوسته شدن

پس از کاشت، پوسته سر را چگونه پاکسازی کنیم؟

برای این که پوسته پوسته‌های سر را از بین ببرید باید از روش زیر استفاده کنید.

۱ – در وهله اول، باید از یک شامپوی مناسب کاشت مو، پس از گذشت سه روز از عمل کاشت استفاده کنید.

۲ – با شامپو بچه، روی سر خود را آهسته ماساژ دهید و اجازه دهید شامپو چند دقیقه روی سر شما بماند. چنگ زدن پوست سر و مو ها به هیچ عنوان نباید در حین استحمام صورت بگیرد.

۳ – به پوسته های سر به هیچ عنوان دست نزنید و آن ها را نکنید. این کار می‌تواند باعث شود نتیجه کاشت موی شما بی حاصل شود. شامپو را با ریختن آب به روی سر پاک کنید.

۴ – استفاده از اسپری سالین، در مرحله آخر توصیه می‌شود. البته این اسپری توسط پزشک متخصص شما برایتان تجویز می‌شود.

ادامه مطلب  کاشت مو با لیزر چگونه است؟ + مزایا

نحوه درمان پوسته سر پس از کاشت مو

احتمالا می‌دانید که استحمام، ۳ روز پس از کاشت مو، به تنهایی باعث از بین رفتن پوسته های سر نمی‌شود. لازم است راهکار های دیگری را نیز برای از بین بردن این پوسته ها پیاده کنید.

 • می‌توانید از دارو های ضد التهاب برای بهبود پوسته های سر استفاده کنید.
 • استفاده از دارو های گیاهی مثل چای سبز می‌تواند در تسریع بهبود پوسته های سر موثر باشد.
 • به هیچ عنوان پوسته های سر را چنگ نزنید و آن ها را نکنید.
 • اگر متوجه ریزش مو شدید، نگران نشوید. این یک موضوع طبیعی پس از کاشت مو است. پس از ریزش مو ها، فولیکول های مو در جای خود باقی می‌مانند.
 • پس از ده روز تا دو هفته می‌توانید بدون مشکل مو ها را ماساژ دهید. پس از گذشت این مدت، فولیکول های مو سر جای خود تثبیت شده اند.

بعد از این که متوجه شدید پوسته های سر درمان شده اند و از بین رفته اند، فولیکول های مو می‌توانند به صورت طبیعی و نرمال رشد کنند. معمولا پس از دو هفته کامل، هیچ اثری از پوسته پوسته شدن روی سر مشاهده نمی‌شود. ولی ممکن است همچنان روی سر حالت قرمزی و تورم دیده شود. این موضوع هم با گذشت زمان درمان خواهد شد.

ادامه مطلب  کاشت مو برای موهای کم پشت زنان

پس از پوسته پوسته شدن سر چه اتفاقی می‌افتد؟

هر واحد فولیکولی کاشته شده، از دو واحد فولیکول مو و چهار تا شش تار مو تشکیل می‌شود. این مو ها معمولا قابل مشاهده نیستند. حتی تا دو هفته بعد از کاشت نمی‌توانید آن ها را تشخیص دهید. مو‌هایی که در عمل کاشت روی سر قرار داده می‌شوند اکثرا تا دو ماه اول می‌ریزند. بنابراین به هیچ عنوان نگران ریزش مو نباشید.

البته در بسیاری از مواقع نیز ممکن است این مو ها به پوسته های سر متصل شوند و نریزند. اما به جز در این مواقع استثنا، مو ها به طور کامل می‌ریزند و پس از دو هفته شروع به رشد می‌کنند. حدودا سه ماه بعد از عمل، می‌توانید نشانه های فولیکول های موی کاشته شده را مشاهده کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.

جمع بندی

پوسته پوسته شدن سر و ریزش مو ها تا دو هفته پس از عمل کاشت، امری کاملا طبیعی است و جزء عوارض کاشت مو نیست و تقریبا برای همه اتفاق می‌افتد. پس از این بابت نگران نباشید و با عمل به نکات گفته شده، آن ها را درمان کنید.

جستجو مرتبط کاربران:

5/5 - (1 امتیاز)

6 پاسخ

 1. سلام من دوبار کاشت داشتم بانک مو ندارم‌ از ریش و سينه و زیر شکم میتونم برداشت داشته باشم

 2. یکم از تزریق ژل برای لب نگرانم و میترسم بعداً از حالت و فرم صورتم خوشم نیاد. راهی هست که اگه صورتم خراب شد درستش کنم؟

 3. سلام من ۲۵سالمه اولین بار حدود سه چهارسال پیش بود یه لک کنار چشمم افتاد و خب طول کشید چند ماهی و خود به خود خوب شد و من نمی‌دونستم این یه مریضیه حالا دوباره به وجود اومده و با سرعت خیلی خیلیییی زیادی دارن رشد میکنن از دستام و بین انگشتای دست و پاهام شروع شده اولش ریز بودن بعد انگار پیوسته میشدن به هم دیگه کم کم بزرگ شدن فلا از انگشتام اونور تر نرفته ولی چیزی که مهم بود اینه این بیماری دقیق از یک ماه و نیم پیش شروع شده و همزمان با فشار روحی شدید و استرسی بود که تجربه کردم و همزمان یک و نیم ماهه که من یوبوست دارم بنظرم بین روده و حالت روحی و این بیماری ارتباطی هست فلا هیچ دکتری نرفتم و در حال تحقیقم و طبق تحقیقاتم بدن من به شکل عجیبی یهو سرد شد و یهو رودم انگار ع کار افتاده و یهو پوست دست و پامو خشک و پوسته پوسته شد من فلا سنا مصرف میکنم به شکل جوشونده و چای نمیدونم تهش چی میشه مهمم نیست چیزی که مهمه اینه من باید خوب شم و حتما میشم حالمو بهتر میکنم اول روی روحیه خودم کار میکنم و سعی میکنم اولویت اولم شاد زندگی کردن باشه بعد خواب و خوراکمو تنظیم میکنم و به موقع میخوابم و غذای سرد نمی‌خورم سوم پست های انگیزشی گوش میدم که هرگز هدفمو فراموش نکنم و یادم باشه که من باید خوب شم مطالب دوستان رو خوندم همشون ناامیدی بود ولی خب هرچی بشه من هنوز زنده هنوز نفس میکشم راه میرم و هنوز روی پای خودم هستم پس یه بدن رنگی رنگی چیزی از من کم نمیکنه و من همون آدم فوق العاده قبلی ام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله علت پوسته پوسته شدن سر بعد از کاشت مو

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
قبل و بعد کاشت مو کاشت ابرو در یک جلسه کاشت مو میکروگرافت قبل و بعد کاشت ابرو