8060902 0912

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره 24 ساعته

علت پوسته پوسته شدن سر بعد از کاشت مو

علت پوسته پوسته شدن

علت پوسته پوسته شدن

یکی از سوالاتی که ذهن افراد را بعد از کاشت مو در تهران درگیر می‌کند این است که علت پوسته پوسته شدن سر پس از کاشت مو چیست؟ آیا این موضوع، خطرناک است؟ رفع شدن این مسئله چقدر زمان می‌برد؟ چگونه می توان پوسته پوسته شدن سر بعد از کاشت مو را درمان کرد؟ در این مقاله ما به تمام این سوالات پاسخ خواهیم داد.

علت پوسته پوسته شدن سر پس از کاشت مو چیست؟ 

علت اصلی که باعث می شود پوست سر بعد از عمل کاشت مو، حالتی پوسته پوسته پیدا کند این است که هنگام جراحی، روی پوست سر، برش های کوچکی ایجاد می شود. که جراح بتواند از طریق آن ها فولیکول های جدید را روی سر قرار دهد و کاشت مو را انجام دهد.

معمولا تا ۳ روز پس از کاشت مو روی سر حالتی پوسته پوسته ایجاد می شود. چند روز زمان لازم است تا این حالت از روی سر برطرف شود.

طبق نظر پزشکان، پوسته پوسته شدن سر، یک نشانه مثبت است. ثابت می کند که پوسته های سر در حال محافظت از پیوند کاشت مو هستند.

پوسته پوسته شدن سر

در ادامه، اصلی ترین دلایل پوسته پوسته شدن سر پست از کاشت مو بدون جراحی را ذکر خواهیم کرد: 

۱ – زمانی که فولیکول های مو در عمل کاشت مو وی پوست سر قرار می‌گیرند، با گذر زمان، پوست سر شروع به ترمیم خود می‌کند. البته، پیازچه مو های کاشته شده نیز شروع به تقویت شدن می‌کنند. ضمن این که، پس از این که در پوست سر سوراخ هایی برای کاشت مو ایجاد شده است، پوست واکنش نشان داده و اندکی متورم می‌شود. مایعاتی نیز در اطراف سوراخ های ایجاد شده جمع می‌شوند. بعد از دو تا سه روز، از این سوراخ ها و منفذ ها، تخلیه می‌شوند و در مجاورت هوا خشک می‌شوند. این مایعات خشک شده، روی پوست سر می‌مانند و باعث می‌شوند حالتی پوسته پوسته روی سر فرد ایجاد شود.

ادامه مطلب  کاشت ابروی بازیگران

۲ – یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود پوست سر پس از کاشت مو حالتی پوسته پوسته پیدا کند زخم شدن پوست سر است. همان طور که گفته شد، موقع کاشت، روی پوست سر برش هایی براش کاشت فولیکول های جدید مو ایجاد می‌شود. ممکن است حالت زخم پیدا کنند و پس از چند روز ( معمولا ۱۰ روز که البته بسته به واکنش طبیعی بدن افراد می‌تواند متفاوت باشد ) خشک می‌شوند. باعث می‌شوند روی سر حالتی پوسته پوسته را مشاهده کنید.

پوسته پوسته شدن سر پس از کاشت، هم ممکن است در قسمت های اهداکننده فولیکول مو مشاهده شود و هم در قسمت های دریافت کننده. پس در صورتی که این عارضه را در هر یک از این دو ناحیه از سر مشاهده کردید خوب است بدانید که هیچ جای نگرانی نیست.

البته، لازم است بدانید که پس از کاشت مو، سر حتما باید ضد عفونی شود. وگرنه به علت وجود زخم ها، امکان عفونت در سر وجود دارد.

پس از کاشت، پوسته سر را چگونه پاکسازی کنیم؟ 

برای این که پوسته پوسته های سر را از بین ببرید باید از روش زیر استفاده کنید:

۱ – در وهله اول، باید از یک شامپوی مناسب کاشت مو، پس از گذشت سه روز از عمل کاشت استفاده کنید.

۲ – با شامپو بچه، روی سر خود را آهسته ماساژ دهید و اجازه دهید شامپو چند دقیقه روی سر شما بماند. چنگ زدن پوست سر و مو ها به هیچ عنوان نباید در حین استحمام صورت بگیرد.

۳ – به پوسته های سر به هیچ عنوان دست نزنید و آن ها را نکنید. این کار می‌تواند باعث شود نتیجه کاشت موی شما بی حاصل شود. شامپو را با ریختن آب به روی سر پاک کنید.

ادامه مطلب  کاشت مو بعد از سه ماه به چه صورت خواهد بود

۴ – استفاده از اسپری سالین، در مرحله آخر توصیه می‌شود. البته این اسپری توسط پزشک متخصص شما برایتان تجویز می‌شود.

نحوه درمان پوسته سر پس از کاشت مو

احتمالا می‌دانید که استحمام، ۳ روز پس از کاشت مو، به تنهایی باعث از بین رفتن پوسته های سر نمی‌شود. لازم است راهکار های دیگری را نیز برای از بین بردن این پوسته ها پیاده کنید.

  • می‌توانید از دارو های ضد التهاب برای بهبود پوسته های سر استفاده کنید.
  • استفاده از دارو های گیاهی مثل چای سبز می‌تواند در تسریع بهبود پوسته های سر موثر باشد.
  • به هیچ عنوان پوسته های سر را چنگ نزنید و آن ها را نکنید.
  • اگر متوجه ریزش مو شدید، نگران نشوید. این یک موضوع طبیعی پس از کاشت مو است. پس از ریزش مو ها، فولیکول های مو در جای خود باقی می‌مانند.
  • پس از ده روز تا دو هفته می‌توانید بدون مشکل مو ها را ماساژ دهید. پس از گذشت این مدت، فولیکول های مو سر جای خود تثبیت شده اند.

بعد از این که متوجه شدید پوسته های سر درمان شده اند و از بین رفته اند، فولیکول های مو می‌توانند به صورت طبیعی و نرمال رشد کنند. معمولا پس از دو هفته کامل، هیچ اثری از پوسته پوسته شدن روی سر مشاهده نمی‌شود. ولی ممکن است همچنان روی سر حالت قرمزی و تورم دیده شود. این موضوع هم با گذشت زمان درمان خواهد شد.

پس از پوسته پوسته شدن سر چه اتفاقی می‌افتد؟ 

هر واحد فولیکولی کاشته شده، از دو واحد فولیکول مو و چهار تا شش تار مو تشکیل می‌شود. این مو ها معمولا قابل مشاهده نیستند. حتی تا دو هفته بعد از کاشت نمی‌توانید آن ها را تشخیص دهید.

ادامه مطلب  یکسال بعد از کاشت ابرو

مو هایی که در عمل کاشت روی سر قرار داده می‌شوند اکثرا تا دو ماه اول می‌ریزند. بنابراین به هیچ عنوان نگران ریزش مو نباشید.

البته در بسیاری از مواقع نیز ممکن است این مو ها به پوسته های سر متصل شوند و نریزند. اما به جز در این مواقع استثنا، مو ها به طور کامل می‌ریزند و پس از دو هفته شروع به رشد می‌کنند. حدودا سه ماه بعد از عمل، می‌توانید نشانه های فولیکول های موی کاشته شده را مشاهده کنید.

جمع بندی: 

پوسته پوسته شدن سر و ریزش مو ها تا دو هفته پس از عمل کاشت، امری کاملا طبیعی است و جزء عوارض کاشت مو نیست و تقریبا برای همه اتفاق می‌افتد. پس از این بابت نگران نباشید و با عمل به نکات گفته شده، آن ها را درمان کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
  • فایل ها را به اینجا بکشید
    انواع فایل های مجاز : jpg, gif, png, pdf.