۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

آیا کاشت ریش درد دارد؟

آیا کاشت ریش درد دارد؟

آیا کاشت ریش درد دارد؟

درد کاشت ریش؟! کاشت ریش نه تنها برای افرادی که ریش تکه تکه دارند، بلکه برای افرادی که می‌خواهند ظاهر خود را تغییر دهند یا ظاهر جذابی داشته باشند، جدیدترین نوع کاشت است. اما آیا کاشت ریش و سبیل بی‌خطر و موفق است؟ آیا کاشت ریش درد دارد؟ آیا این یک نتیجه ماندگار است یا موجب تغییرات ناموجه در بافت بدن می‌شود؟

در حالی که ترمیم پوست سر دارای محبوبیت زیادی است، کاشت موی صورت، از جمله کاشت سبیل و ریش، در حال افزایش است. امروزه بیشتر مردان ریش روی صورت را دوست دارند، زیرا این یک وسواس جهانی و نشانه مردانگی است. از آنجایی که ریش گذاشتن نیازمند زمان است و رشد موی صورت گاهی اوقات ممکن است چالش برانگیز باشد، اگر خواهان موهای صورت بیشتری هستید، این پیوند راه حل شما است. اما قبل از مراجعه به جراح لازم است بدانید که آیا کاشت ریش درد دارد؟

درد کاشت ریش! این ترسناک‌ترین چیزی است که  تقریبا همه افرادی که برای کاشت ریش مراجعه می‌کنند در ذهن خود دارند. همه نگران درد، ناراحتی در طول عمل و همچنین نگران درد در طول دوره بعد از عمل هستند.

کاشت ریش چیست؟

قبل ار پرداختن به درد کاشت ریش باید کمی در ارتباط با این جراحیز زیبایی صحبت کنبم! به احتمال بسیار زیاد نام کاشت مو را شنیدید، کاشت ریش نیز یک روش محبوب است که قادر است برای ضخیم شدن موهای صورت معجزه کند. کاشت ریش یک روش نسبتا ساده با حداقل زمان استراحت است. این تکنیک شامل برداشتن فولیکول های کوچک مو از پشت سر ( جایی که موها ضخیم تر هستند ) است. فولیکول‌ها به صورت نواری برداشته می‌شوند و سپس به نقاط طاس روی ریش یا ساقه‌ها پیوند می‌خورند. به محض اتمام کاشت ریش، موهای روی ریش بلافاصله رشد می‌کنند. بیماران معمولا بعد از ۲ هفته قادر به اصلاح هستند.

مشاوره ۲۴ ساعته

09127300790

در طی عمل کاشت ریش چه اتفاقی می‌افتد؟

ایا کاشت ریش درد دارد؟ بیایید بررسی کنیم که در طول عمل چه اتفاقی رخ م‌دهد. این روش به صورت سرپایی انجام می‌شود و معمولا ۴ الی ۸ ساعت زمان می‌برد. اگرچه این روش بسیار راحت است، اما همچنان یک روش جراحی است، به همین دلیل انتظار کمی ناراحتی قابل پیش بینی است. قبل از عمل، پوست سر تمیز می‌شود و بیمار بی حسی موضعی دریافت می‌کند که بیمار درد کاشت ریش را احساس نکند.

روش‌های کاشت ریش بدون درد

۲ روش اساسی از بهترین روش کاشت ریش و سبیل برای به دست آوردن گرافت فولیکولی برای کاشت ریش موجود است: FUT و  FUE.

در پیوند واحد فولیکولی  (FUT)

 • جراح از چاقوی جراحی برای بریدن پوست سر با مو از پشت سر و تقسیم به قطعات استفاده می‌کند که شامل ۱ الی ۴ گرافت است.
 • برش معمولا چندین اینچ طول دارد.
 • سپس این برش‌ها با بخیه بسته می‌شوند.
 • سپس پزشک گرافت‌ها را در برش های کوچک ایجاد شده در ناحیه صورت قرار می‌دهد.

درد در هنگام عمل کاشت ریش

در استخراج واحد فولیکولی  (FUE)

 • در روشFUE، فولیکولهای مو مستقیما از پشت سر از طریق صدها تا هزاران برش کوچک بریده می‎شوند.
 • جراح در اطراف ناحیه‌ای که پیوند دریافت می‌کند، یک سوراخ کوچک با سوزن ایجاد می‌کند.آن‌ها به آرامی مو را در این برش‌ها قرار می‌دهند.
 • در طول درمان، جراح قادر است صدها یا هزاران مو را پیوند بزند.بعد از پیوند، گاز یا بانداژ، آن ناحیه را به مدت چند روز می پوشاند.
 • کاشت ریش چهار ساعت یا بیشتر زمان می برد.بخیه ها حدود ۱۰ روز بعد از جراحی برداشته می‌شوند.
 • ممکن است ۳ الی ۴ جلسه طول بکشد تا موهای کاملی که نیاز دارید روی صورت داشته باشید.این جلسات هر چند ماه یکبار انجام می‌شود که هر کاشتی بتواند به طور کامل بهبود یابد.

ادامه مطلب  کاشت ریش به چه صورت است؟

از نظر بهبودی، بیماران ممکن است چند روز بعد فشار، قرمزی و درد خفیف را تجربه کنند و برای تسکین عوارض بعد از عمل، مسکن ( ضد التهاب تجویز شده توسط پزشک ) استفاده کنند. درد کاشت ریش معمولا بسیار خفیف است، به طوری که بیماران می‌توانند حداکثر ۱ الی ۲ روز بعد از جراحی به سر کار بازگردند. پیروی از دستورالعمل‌ها در چند هفته اول بهبودی به کاهش ناراحتی بعد از عمل کاشت ریش کمک می‌کند.

 ۲ الی ۳ هفته بعد از کاشت، موهای کاشته شده می‌ریزند، اما با رشد موهای جدید جایگزین می شوند. در یک ماه پس از جراحی، بیشتر بیماران ۶۰ درصد رشد موهای جدید را تجربه می‌کنن. تا ۱ سال، بیشتر بیماران تحت بهبود کامل ریش کاشته شده قرار می‌گیرند.

تقریبا دردی بعد و در طول عمل نیست!

این روش عملا بدون درد است. بیشتر آن با روش کاشت مو FUE انجام می‌شود، جایی که جراح گرافت های فولیکولی مورد نیاز برای این روش را جمع آوری می کند. لازم نیست مانند روش سنتی FUT از مکان‌های اهداکننده بیشترین استفاده را کرد.

درد در هنگام عمل کاشت ریش

کاشت مو با بی حسی موضعی انجام می شود. سوزن‌های ریز مورد استفاده قرار می‌گیرد و عمق تزریق کمی در پوست است و درد کمی دارد. در حین تزریق، درد در ۲ مرحله ایجاد می شود. یکی در زمان ایجاد سوراخ ها و دیگری در هنگام کاشت. یک کرم بی حس کننده سطحی روی پوست می زنیم تا این درد گزنده را تا ۹۰ درصد کاهش دهیم. درد دوم با تزریق آهسته به حداقل می‌رسد که به کاهش درد کمک می کند. برای به حداکثر رساندن کیفیت و اجتناب از تزریق مکرر از دو محلول بی حس کننده استفاده می شود. یک محلول به بی‌حس شدن سریع پوست کمک می کند و محلول دیگر به ماندگاری بیشتر بیهوشی منجر می شود.

درد بعد از کاشت ریش

به راحتی می توان آن را کنترل کرد. حتی قبل از اینکه بیهوشی از بین برود، مسکن مصرف می کنید. از نظر فنی، دردی احساس نخواهید کرد. حدود 1 ساعت بعد از عمل، سوزش در ناحیه پیوند احساس می شود که کاملا قابل تحمل است.

ناراحتی یا درد کاشت ریش به دنبال روش FUT  قابل توجه تر است، زیرا شامل بخیه می شود و بخیه ها بعد از ۱۴ روز برداشته می شود. در محل اهدا کننده در حین بخیه زدن، پوست کشیده می شود و در نتیجه ۲ الی ۳ هفته درد به همراه دارد.

در مقایسه با روش  FUE، این روش کاربردی تر است و توسط پزشکان و بیماران ترجیح داده می شود. گاهی اوقات ممکن است به مدت ۲ الی ۳ ماه در ناحیه اهدا کننده درد ایجاد کند، اما این بسیار نادر است و بدون دارو از بین می‌رود. در نهایت، بهترین کاشت مو می گوید که درد ذهنی است. یعنی بستگی به ادراک دارد. برخی از افراد آستانه درد پایینی دارند و درد شدیدی را احساس می کنند، در حالی که برخی دیگر اصلا دردی احساس نمی‌کنند و هر فردی تجربه متفاوتی دارد.

بیشتر بخوانید درباره: ایا کاشت ریش عوارض دارد؟

چنانچه قصد کاشت ریش را دارید می‌توانید با تکمیل فرم مشاوره زیر یک مشاوره رایگان در کلینیک ماه زر داشته باشید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  سوالات متداول

  نکاتی که لازم است در مورد جراحی کاشت موی ریش بدانید و آیا کاشت ریش درد دارد؟ در ارتباط با درد کاشت ریش نکات و سوالات زیر همواره در کلینیک کاشت ریش ماه زر مطرح می‌شود.

  • کاشت موی ریش مانند کاشت مو در پوست سر است؟

  کاشت ریش یک فرآیند و تکنیک است که بیشتر شبیه کاشت موی سر است که موهای اهدا کننده را در پشت یا کنار مو استخراج می‌کند. جراح موهای مناسب را برای ریش شما انتخاب می کند و آن را با دقت به گیرنده منتقل می‌سازد. تنها تفاوت این است که از پیوندهای کوچکتر در پیوند ریش نسبت به پیوند پوست سر استفاده می‌شود.

  • زمان لازم برای کاشت ریش چقدر است؟

  فرآیند پیوند، بسته به ناحیه تحت پوشش و تراکم ریش مورد نظر شما حدود ۲ الی ۵ ساعت طول می‌کشد. رشد مو مانند موهای سر است. بیشتر آن‌ها نگران این هستند که کاشت موی جدید صورت مانند موهای سر شما رشد کند، اما اینطور نیست. موهای صورت مانند سایر موهای صورت با همان بافت رشد خواهند کرد.

  • علل مختلف کاشت ریش چیست؟

  بیشتر کاشت ریش عمدتا به دلایل زیبایی انجام می‌شود. با این حال، مواردی وجود دارد که عدم رشد موهای صورت به دلیل آسیب یا زخم جراحی موجب این امر است.

  • اصلاح بعد از کاشت ریش؟

  بهتر است در ده روز اول بعد از جراحی، موهای کاشته شده را اصلاح نکنید. لازم است توجه داشته باشید که ریزش مو در عرض دو هفته از تاریخ انجام عمل رخ می دهد. نگران نباشید، زیرا این مرحله راه را برای رشد موهای جدید ۳ الی ۴ ماه پس از جراحی باز می‌کند. بعد از آن قادر هستید که هر زمان بخواهید اصلاح کنید، زیرا موهای جدید دوباره رشد می‌کنند.

  ادامه مطلب  بهترین روش کاشت ریش و سبیل چیست؟

  کلام آخر

  بسیاری از ما ممکن است فکر کنیم که کاشت ریش یک پروسه طولانی برای نگرانی نیست. البته چیزی برای ترس وجود ندارد، اما این هنوز یک روش جراحی است. بیشتر جراحی‌های کاشت ریش به صورت سرپایی با استفاده از بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد و شما درد کاشت ریش را حس نمی‌کنید. شما فقط ناراحتی جزئی را تجربه می‌کنید. ممکن است برای چند روز تورم یا قرمزی خفیف داشته باشید، اما کاشت ریش روشی نسبتا بدون درد است. خطرات مرتبط با ترمیم ریش حداقل است و عوارض آن نادر است.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله آیا کاشت ریش درد دارد؟

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)