۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

نحوه استفاده ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

مصرف ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

مصرف ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

مصرف ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو به چه شکل است؟ اگر قصد کاشت مو را دارید، پزشک احتمالا قبلاً به ماینوکسیدیل اشاره کرده است. ماینوکسیدیل اغلب به عنوان یک مرحله کمتر تهاجمی قبل از در نظر گرفتن جراحی کاشت مو توصیه می‌شود و یکی از دو درمان مورد تایید FDA برای ریزش موی مردان است.

با این حال، برای کسانی که تحت عمل کاشت مو قرار می‌گیرند، این سوال پیش می‌آید: آیا مصرف ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو نیاز است؟

ماینوکسیدیل چیست؟

قبل از بررسی نحوه استفاده ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو بیایید کمی بیشتر با ماینوکسیدیل آشنا شویم. ماینوکسیدیل یک داروی ریزش مو است که طبق NHS یکی از بهترین درمان‌های ریزش مو محسوب می‌شود. این درمان ریزش مو را هم مردان برای طاسی با الگوی مردانه و هم برای زنان برای ریزش موی زنانه می‌توانند استفاده کنند. ماینوکسیدیل به صورت قرص، مایع یا فوم درمانی موجود است که با گشاد کردن عروق خونی در پوست سر عمل می‌کند. ریزش موی مردانه و زنانه را می‌توان با ماینوکسیدیل بهبود بخشید، اگرچه برای زنان باردار مناسب نیست.

نتایج به پوست سر نیز محدود نمی‌شود. مطالعات نشان داده‌اند که ماینوکسیدیل برای ریزش ریش نیز موثر است و به مردان کمک می‌کند تا رشد موهای ریش را بهبود بخشند. علیرغم اینکه به طور خاص برای چنین استفاده ای در نظر گرفته نشده است، تحقیقات اولیه همچنین نشان داده است که این درمان می‌تواند به ریزش موی ابرو نیز کمک کند.

مصرف ماینوکسیدیل پس از کاشت مو

آیا بعد از کاشت مو باید ماینوکسیدیل مصرف کرد؟ در حالی که ماینوکسیدیل تا کنون به عنوان یک مکمل مفید برای روش کاشت مو ثابت شده است، ضروری نیست که حتما بعد از کاشت مو استفاده شود، اما می‌تواند تاثیرات مثبتی بعد از کاشت مو داشته باشد.

این روش همچنین برای کسانی که دارای ریزش موی ارثی هستند (مانند ریزش مو با الگوی مردانه)، یک درمان بسیار مفید است که به شما کمک می‌کند ظاهر جدید خود را حفظ کنید. کاشت مو ریزش مو را در آینده متوقف نمی‌کند و برای جلوگیری از ایجاد لکه‌های طاسی جدید یا بدتر شدن خط مو، درمان‌های پیشگیرانه مانند ماینوکسیدیل به شدت توصیه می‌شود.

مطالعات در مورد بهبود کاشت مو با کمک ماینوکسیدیل امیدوارکننده است. بر اساس این نتایج اولیه و درک دانشمندان از نحوه عملکرد ماینوکسیدیل، این محصول به طور کلی به عنوان یک مکمل مفید برای فرآیند پیوند، به ویژه برای بیماران مبتلا به آلوپسی آندروژنیک توصیه می‌شود. سه مزیت کلیدی ماینوکسیدیل پس از کاشت مو وجود دارد که مکرراً توسط مطالعات حمایت شده است.

 • کاهش ریزش پس از عمل، یا “از دست دادن شوک”
 • تسریع رشد مجدد مو بعد از عمل

کنترل ریزش مو در آینده نیز دیگر مزیت مهم استفاده این دارو بعد از کاشتن مو است.

کاهش ریزش پس از کاشت مو

استفاده از ماینوکسیدیل پس از کاشت مو ممکن است ریزش مو را کاهش دهد. اکثر بیماران حدود ۲ تا ۴ هفته پس از کاشت مو یک دوره ریزش مو را تجربه می‌کنند. این به عنوان تلوژن افلوویوم یا ریزش موی شوک شناخته می‌شود و موقتی است.

ضربه ناشی از این روش باعث می‌شود هم موهای تازه کاشته شده و هم موهای موجود در اطراف ریزش کنند و ریشه فولیکول مو به طور ایمن در پوست سر فرو شود. در هفته‌ها و ماه‌های بعد، آن موها دوباره رشد خواهند کرد.

با این حال، چندین مطالعه اشاره کرده اند که بسیاری از بیمارانی که تحت درمان با ماینوکسیدیل موضعی هستند ممکن است پس از کاشت مو دچار ریزش نشوند.

یک مطالعه پیشرفت ۱۶ بیمار را بررسی کرد که چهار هفته قبل از عمل کاشت مو مصرف ۲٪ ماینوکسیدیل را شروع کردند و سه ماه بعد از آن ادامه دادند. ۷۱ درصد از گرافت‌های مو به جای ریختن و رشد مجدد، پس از کاشت به رشد خود ادامه دادند.

به طور مشابه، مطالعه ای روی ۴۰ بیمار کاشت مو، بهبودی را با ماینوکسیدیل در مقابل شامپوی معمولی مقایسه کرد. در حالی که ماینوکسیدیل بر درصد بقای مو قبل و بعد از کاشت تأثیری نداشت، ۶۰ درصد از گرافت‌های درمان شده با ماینوکسیدیل موضعی هیچ ریزش شوک را تجربه نکردند.

در حالی که از دست دادن شوک معمولاً موقتی است، این یافته‌ها دانشمندان را به این فرضیه سوق داده است که ماینوکسیدیل به تکامل بهتر و نرم‌تر فولیکول‌های مو پیوند شده در محل جدیدشان کمک می‌کند. همچنین به این معنی است که بیماران مجبور نیستند با دیدن ریزش موهای جدید خود دچار استرس شوند، اتفاقی که می‌تواند حتی برای کسانی که انتظار آن را دارند نگران‌کننده باشد.

رشد مو پس از کاشت

ماینوکسیدیل پس از کاشت مو ممکن است رشد مو را تسریع کند. مطالعات و گفتگو با متخصصان پزشکی نشان می‌دهد که استفاده از ماینوکسیدیل به طور قابل توجهی باعث افزایش سرعت رشد مجدد موهای تازه کاشته شده می‌شود. در برخی موارد، درمان موضعی با ماینوکسیدیل دوره بهبودی معمول را بیش از نصف کاهش داد. بیماران کمتر از 4 هفته پس از جراحی، به جای دوره معمول ۳ تا ۵ ماهه، رشد مجدد مو را تجربه کردند.

این تسریع به دلیل تأثیر ماینوکسیدیل بر مراحل رشد مو است. این محصول با کوتاه کردن مرحله تلوژن (استراحت) چرخه رشد مو و متعاقباً گسترش فاز آناژن (رشد) به موهای بلندتر و ضخیم تر منجر می‌شود.

محدود شدن ریزش مو

ماینوکسیدیل می‌تواند ریزش موهای موجود را محدود کند. در حالی که کاشت مو یک راه حل بسیار موثر برای مشکل ریزش مو در گذشته است، اما هیچ مانعی برای جلوگیری از ریزش مو در آینده به شکل نازک شدن، ریزش و طاسی مو ندارد. برای کسانی که زیر ۳۵ سال دارند و ریزش موی آنها به دلیل ژنتیک یا طاسی الگوی ایجاد شده است، احتمال ادامه و بدتر شدن آن بسیار زیاد است.

برای بیمارانی که در حال درمان طاسی با الگوی زنانه یا مردانه با جراحی پیوند هستند، بعید است که فولیکول‌های مو پیوند شده بعداً دچار طاسی شوند. با این حال، سایر نواحی آسیب پذیر به طاسی مانند تاج، خط مو، و شقیقه‌ها همچنان از ریزش مو رنج می‌برند. این امر می‌تواند باعث رشد مو غیرطبیعی و لکه‌دار شود زیرا نواحی پیوند شده مو توسط نواحی طاسی جدید محو می‌شوند.

ماینوکسیدیل این ریزش بیشتر را کنترل و محدود می‌کند و به حفظ تا حد امکان مو کمک می‌کند. با این حال، تنها تا زمانی موثر است که شما درمان را انجام دهید، بنابراین بیمارانی که ریزش موی شدید و مداوم دارند ممکن است سال‌ها به ماینوکسیدیل نیاز داشته باشند.

عدم درمان ریزش مو در آینده یکی از بزرگترین دلایلی است که افراد ممکن است به پیوند موی دوم نیاز داشته باشند.

طریقه مصرف ماینوکسیدیل پس از کاشت مو

نحوه استفاده ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

نحوه استفاده ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو به چه شکل است؟ ماینوکسیدیل یک محلول موضعی است که دو نوع مختلف برای خانم‌‌ها و آقایان دارد. برای آقایان نوع ۵ درصد و برای خانم‌ها نوع ۲ درصد مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورتی که پزشک متخصص به شما اجازه استفاده از این محلول را بدهد، باید روزی دوبار و هر مرتبه ۱ سی‌سی به آن قسمت از پوست که تحت عمل کاشت مو قرار گرفته است بمالید. تقریباً یک ساعت زمان می‌برد تا ماینوکسیدیل جذب پوست شود به همین خاطر حداقل یک ساعت بعد از استعمال این محلول از خیس کردن و شستشوی پوست خودداری کنید. فراموش نکنید که هرگز نباید بدون مشورت پزشک و خودسرانه از محلول‌های تقویتی و داروهایی مانند ماینوکسیدیل استفاده کنید.

ادامه مطلب  کاشت مو به روش سلول های بنیادی

نوع داروها و میزان استفاده از آنها تنها باید زیر نظر پزشک متخصص تعیین شود. در صورتی که پزشک شما استفاده از این محلول را برای شما مناسب بداند می‌توانید اطمینان داشته باشید که استفاده از آن به سرعت رشد موهای کاشته شده کمک خواهد کرد. پیشنهاد می‌کنیم پس از این مطلب، مقاله ” زمان ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو ” را نیز مطالعه کنید.

آیا باید قبل از کاشت مو استفاده از ماینوکسیدیل را متوقف کنم؟

از آنجایی که مطالعات کمی‌در مورد ماینوکسیدیل و بهبود کاشت مو وجود دارد، هیچ قانون سخت و سریعی در مورد زمان توقف و شروع وجود ندارد. اکثر کلینیک‌ها موافق هستند که شما باید درمان با ماینوکسیدیل را حدود ۱ هفته قبل از جراحی متوقف کنید، اگرچه پزشکان ممکن است بر اساس مورد به مورد متفاوت تصمیم بگیرند.

همچنین ممکن است پزشک از شما بخواهد چند هفته قبل از عمل جراحی مصرف ماینوکسیدیل را متوقف کنید تا بتواند به درستی میزان مشکلات ریزش موی شما را که توسط درمان‌های رشد موی ماینوکسیدیل پنهان شده است، ببیند.

چه زمانی می‌توانم بعد از کاشت مو استفاده از ماینوکسیدیل را شروع کنم؟

به بیماران توصیه می‌شود که ماینوکسیدیل را حدود ۴ هفته پس از جراحی کاشت مو شروع کنند. این زمان به فولیکول مو اجازه می‌دهد تا لنگر بزند تا استفاده از ماینوکسیدیل به فولیکول‌های موی پیوند شده آسیب نرساند. اگر متوجه قرمزی یا تحریک پوست شدید با پزشک خود صحبت کنید و ممکن است ماینوکسیدیل خوراکی را به جای موضعی پیشنهاد کند.

سپس ماینوکسیدیل باید حداقل به مدت ۴ ماه مصرف شود تا اثرات دارو مشاهده شود. برای کسانی که دارای طاسی ژنتیکی یا الگو هستند، باید به طور مداوم مصرف شود تا از ریزش بیشتر مو جلوگیری شود. متأسفانه قطع دارو باعث بازگشت ریزش مو می‌شود.

چند بار بعد از کاشت مو باید از ماینوکسیدیل استفاده کنم؟

به بیماران توصیه می‌شود از ۱ میلی لیتر محلول ماینوکسیدیل دو بار در روز استفاده کنند. استفاده مداوم و منظم برای نتایج موثر ضروری است. مطالعات متعدد نشان داده اند که دوزهای پایین تر، مانند استفاده فقط یک بار در روز یا فقط چند روز در هفته، تأثیر مستقیم و منفی بر نتایج خواهد داشت.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  کلام پایانی

  در مرکز مو و ابرو ماه زر، معتبرترین مرکز کاشت مو شهرک غرب، میزان موفقیت کاشت مو ما ۹۷ تا ۱۰۰ درصد است. ما با شما همکاری می‌کنیم تا خط مویی با ظاهر طبیعی ایجاد کنیم که دوستش داشته باشید و به تمام سوالاتی که می‌خواهید در مورد کاشت مو بپرسید پاسخ دهید. ما به خود می‌بالیم که بیماران ما از نتایج خود شگفت انگیز می‌شوند.

  بخشی از استراتژی ما شامل جلوگیری از ریزش بیشتر مو با استفاده از ماینوکسیدیل و همچنین سایر داروها مانند فیناستراید است.

  در برخی موارد، ممکن است جراحی کاشت مو را تا زمانی به تعویق بیاندازیم که میزان ریزش موی بیمار به میزان قابل توجهی کاهش یابد تا از نتایج تازه به دست آمده خود لذت ببرند، البته تا زمانی که عوارض جانبی را تجربه نکنند. در حالی که بیمار پس از کاشت مو نیازی به مصرف ماینوکسیدیل ندارد، ما معتقدیم که این یک اقدام خوب برای بیماران است که آن را به عنوان بخشی از مدیریت ریزش مو در نظر بگیرند.

  5/5 - (1 امتیاز)

  6 پاسخ

  1. سلام قبل از لیزر موهای پشت لب میتونم از وکس استفاده کنم ؟

  2. سلام خسته نباشید. من دیشب پیرسینگ ناف زدم میخام بدونم میتونم برم حموم مشکلی پیش نمیاد و اگر پماد ویتامین a چشمی بزنم بهش مشکلی داره و اینکه با پد الکی تمیزش کردم. میشه راهنماییم کنید؟

   1. با سلام دوست عزیز متاسفانه خدمات پیرسینگ در مجموعه ما انجام نمی‌شود.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله نحوه استفاده ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
  روش‌های کاشت مو قبل و بعد کاشت ابرو کاشت مو میکروگرافت کاشت ابرو در یک جلسه