۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

کاشت مو برای موهای کم پشت زنان

کاشت مو برای زنان با مو های کم پشت

کاشت مو برای زنان با مو های کم پشت

کاشت مو برای موهای کم پشت زنان؛ برخی پزشکان تخمین می‌زنند که از هر ۵ زن، یک زن درجاتی از ریزش مو را تجربه می‌کند که معمولا ناشی از افزایش سن، بیماری یا تغییرات هورمونی بعد از یائسگی است. برای اصلاح این مشکل، برخی از خانم‌ها استفاده از کلاه گیس یا اکستنشن مو را انتخاب می‌کنند. برخی دیگر با استفاده از یک داروی تجویزی موضعی موفقیت‌هایی داشتند. اثربخشی چنین داروهایی در برخی از بیماران متفاوت است و به سادگی از ریزش بیشتر مو جلوگیری می‌کند. کاشت مو برای موهای کم پشت زنان ممکن است پاسخی مناسب برای افرادی باشد که با هر یک از این گزینه‌ها احساس ناراحتی می‌کنند.

از آنجایی که مینی گرافت‌ها معمولا درمان جراحی انتخابی برای پر کردن نواحی نازک هستند، کاندیدهای خوب برای این روش لازم است رشد موهای متراکم در پشت سر داشته باشند. مینی گرافت‌ها از این ناحیه متراکم برداشت می‌شوند و دوباره در مناطق نازک کاشته می‌شوند که ظاهر کامل‌تری ایجاد کنند. گاهی اوقات اگر فرد کاندیدای مناسبی باشد، ممکن است از روش‌های فلپ و گسترش بافت استفاده شود. اگر قصد انجام کاشت مو را دارید، مهم است که بدانید هرگز پوششی را که قبل از ریزش مو داشتید نخواهید داشت، اما جراحی ممکن است نواحی نازک را استتار کند و پرپشتی بیشتری بدهد.

کدام زنان کاندیدای خوبی برای کاشت مو هستند؟

آیا کاشت مو برای موهای کم پشت زنان ممکن است؟ از آنجایی که جراحی ترمیم مو برای تقریبا ۹۰ درصد مردان طاس در کشور گزینه خوبی است، زنان هم فکر می‌کنند کاندیدای خوبی خواهند بود، اما معمولا اینطور نیست. تعداد بسیار کمی از زنان دارای ریزش مو هستند که آن‌ها را کاندیدای خوبی برای کاشت مو برای زنان کم مو می‌کند. بیشتر زنان در عوض ریزش موی پخش دارند، نازک شدن کلی در تمام نواحی سر، از جمله پشت و پهلوهای سر، مناطقی هستند که به عنوان مکان اهدایی در مردان عمل می‌کنند. از همین نقاط است که مو برای کاشت مو به نواحی دیگر سر برداشته می‌شود.

مشاوره ۲۴ ساعته

09127300790

در مردان، مکان‌های اهداکننده، مکان‌های پایدار نامیده می‌شوند، به این معنی که موها و فولیکول‌های آن نواحی تحت تاثیر دی هیدروتستوسترون (DHT) قرار نمی‌گیرند که فولیکول‌ها را در نقاط دیگر سر کوچک می‌کند. این وضعیت در افراد مبتلا به آلوپسی آندروژنتیک یا آنچه که معمولا طاسی الگوی مردانه نامیده می‌شود، وجود دارد.

در طاسی الگوی زنانه، این مناطق اهداکننده معمولا ناپایدار هستند. آن‌ها مانند سایر نواحی سر نازک می‌شوند. نواحی اهداکننده در زنان تحت تاثیر DHT کشنده فولیکول است. این بدان معناست که اگر موها و فولیکول‌های همراه را از این نواحی اهداکننده در زنان برداشته و به نواحی دیگر پیوند بزنید، فقط می‌ریزند. هر پزشکی که بخواهد مو را از یک محل اهداکننده ناپایدار پیوند بزند، به طور بالقوه غیراخلاقی است و ممکن است فقط سعی کند از بیمار سود اقتصادی ببرد.

ادامه مطلب  متدهای کاشت مو کدام‌اند؟!

تفاوت دیگر بین الگوی طاسی مردانه و زنانه، خط موی جلویی است. برخلاف مردان، زنان مبتلا به ریزش مو تمایل دارند خط موی جلوی سر خود را حفظ کنند. آن‌ها نیازی به نگرانی درباره نیاز به کاشت مو برای فریم کردن صورت خود ندارند و در عوض بیشتر نگران کاهش حجم از بالا و پشت سر هستند. کاشت مو کمک زیادی به افزایش حجم نمی‌کند. فقط موها را از جایی به جای دیگر منتقل می‌سازد.

به گفته کارشناسان درصد بسیار کمی از زنان کاندید عمل جراحی کاشت مو هستند. حدود ۲ الی ۵ درصد از زنان مبتلا به ریزش مو از این نوع روش سود می‌برند که موارد زیر هستند.

 • زنانی که به دلیل آلوپسی مکانیکی یا کششی ( غیر هورمونی ) دچار ریزش مو هستند.
 • بانوانی که قبلا جراحی زیبایی یا پلاستیک داشتند و نگران ریزش مو در اطراف محل‌های برش هستند.
 • زنانی که الگوی مشخصی از طاسی دارند، مشابه الگوی طاسی مردانه.این شامل رکود خط مو، نازک شدن راس ( روی تاج یا بالای پوست سر ) و ناحیه اهدایی است که تحت تاثیر آلوپسی آندروژنتیک قرار نگرفته است.
 • زنانی که به دلیل ضربه، از جمله قربانیان سوختگی، زخم ناشی از تصادفات، و سوختگی‌های شیمیایی دچار ریزش مو هستند.
 • زنان مبتلا به آلوپسی مارجینالیس، وضعیتی که به نظر بسیار شبیه آلوپسی کششی است.

کاشت مو برای زنان کم مو

کاشت مو برای زنان کم مو

اگرچه اصول اولیه یکسان است، اما هنگام انجام روش های کاشت مو در زنان با موهای کم پشت ، مهم است که موارد خاص آن‌ها را در نظر بگیرید. خانم‌ها قبل از عمل کاشت مو مجبور نیستند سر خود را به طور کامل بتراشند. مراحل کاشت مو برای موهای کم پشت زنان به شرح زیر است.

۱. ابتدا در پشت سر یک فضای کوچک ایجاد می شود و به عنوان سطح برداشت عمل می کند. تنها این ناحیه تراشیده می شود. از آنجایی که موهای موجود ناحیه کوچک تراشیده شده را پنهان می کند، هیچ کس متوجه نمی شود که بیمار تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

۲. بعد از تزریق بی‌حس‌کننده موضعی به بیمار با جت انژکتورهای بدون سوزن و بدون درد، واحدهای فولیکولی با کمک یک موتور میکرو با استفاده از سوزن های نازک توخالی به قطر ۰.۶ الی ۰.۸ میلی متر استخراج می شوند.

۳. سپس فولیکول‌های مو یکی یکی به برش های داخل محل گیرنده که با دقت ایجاد شدند، با توجه به جهت و زاویه رشد طبیعی مو پیوند می خورند.

۴. فرآیند کاشت با استفاده از تیغه های صاف و تیز انجام می‌شود.

اگر روش کاشت مو شامل قرار دادن گرافت‌ها در تارهای موی موجود باشد، در این صورت فرآیند کاشت با تکنیک DHI و با استفاده از ایمپلنتگر انجام می‌شود.

کاشت مو برای زنان با موهای کم پشت در کلینیک مو و ابرو ماه زر، معتبرترین مرکز کاشت مو شهرک غرب، زیر نظر بهترین متخصصان ایران و بدون عوارض کاشت مو در زنان انجام می‌شود. برای دریافت مشاوره می‌توانید فرم زیر را تکمیل کنید.

کاشت موی مدرن برای زنان کم مو

جراحی کاشت مو در دهه گذشته به سطوح جدیدی از برتری دست یافته است. متخصصین زیبایی این پیشرفت ها را پذیرفته و اکنون بر اهمیت حفظ تراکم موی سالم به عنوان بخشی از حفظ یک چهره زیبا و شاداب تاکید می کنند. این ترکیبی از چشم هنرمندانه و مهارت فوق العاده جراحی است که ضخامت و خطوط طبیعی ظاهر شده مو را برای بیماران زن و مرد بازیابی می کند. از نظر روش شناسی، تکنیک های استخراج واحد فولیکولی (FUE) و انتقال واحد فولیکولی (FUT) را برای ترمیم مو انجام می دهند. هر رویکرد از نظر زیبایی شناسی با وجود تفاوت در نحوه جمع آوری موهای اهدا کننده نتایج زیبایی ارائه می دهد. با کاشت مو به روش  FUE، فولیکول‌های مو تک‌ تک، از پشت پوست سر، جایی که موها متراکم‌ترین هستند، به ناحیه جلویی که موها نازک شدند، منتقل می‌شوند.

کاشت موی مدرن برای زنان کم مو

مزیت اصلی این روش مربوط به ناحیه اهداکننده عدم باقی گذاشتن اسکار است که به بیماران اجازه می دهد موهای خود را بسیار کوتاه کنند، بدون اینکه هیچ نشانه ای از جراحی نمایان شود. مانند FUE، روش انتقال واحد فولیکولی (FUT) موهایی را که قرار است کاشته شوند از پشت سر برداشت می کند. با این حال، به جای برداشتن یک مو در یک زمان، این روش از یک نوار اهداکننده استفاده می کند که حاوی هزاران فولیکول است. در زیر میکروسکوپ هر فولیکول به صورت جداگانه از نوار جدا می شود و سپس به ناحیه مورد نیاز پیوند می شود. مزیت اصلی FUT این است که امکان پیوند هزاران فولیکول را در یک جلسه یک روزه فراهم می سازد که بیشتر از FUE است. مهم است که بدانیم انتخاب روش برای هر بیمار متفاوت است و در مشاوره اولیه کاشت مو برای موهای کم پشت زنان مورد بحث قرار می گیرد.

بعد از جراحی کاشت مو برای زنان کم مو

در پایان یک جلسه جراحی کاشت مو، بیمار ممکن است به خانه یا هتل خود بازگردد. هیچ پانسمان یا زهکشی وجود ندارد. روز بعد بیماران دوش می گیرند و دو روز بعد از جراحی موهای خود را به آرامی شستشو می دهند. در هفته اول ممکن است پیشانی کمی متورم به نظر برسد، پشت پوست سر احساس سفت شدن می‌کند و لخته‌های کوچک در محل پیوندها ایجاد می شود. اما همه اینها به زودی ناپدید می شوند و بیمار قادر است به فعالیت های اجتماعی، کاری و فیزیکی عادی بازگردد. شروع رشد موهای جدید چند ماه به طول می انجامد، اما بعد از آن ریشه دار و سالم تر است و پس از گذشت ۹ الی ۱۲ ماه، نتایج هیجان انگیز هستند.

ادامه مطلب  کاشت مو به روش Micro FIT

کلام آخر

کاشت مو برای موهای کم پشت زنان، راه حلی دائمی برای ریزش مو، فرآیند استخراج واحدهای فولیکولی از ناحیه اهداکننده ( که در پشت سر انجام می‌شود ) است. به این دلیل است که محل اهداکننده از نظر ژنتیکی در برابر طاسی و پیوند نسبت به مناطق ریزش مو در پوست سر مقاوم است. این روش کم تهاجمی نتایج موفقیت‌آمیزی را در زنانی که شرایط ریزش موی دائمی دارند، به همراه دارد تا زمانی که مقدار کافی اهداکننده داشته باشند. کاشت مو، به عنوان یکی از درمان‌های مورد علاقه در میان زنانی است که شرایط ریزش موی موضعی یا مردانه را تجربه می‌کنند.

همانند سایر روش‌های کاشت مو، کاشت مو برای زنان کم مو لازم است مطابق با مشخصات فردی سفارشی و برنامه‌ریزی شود. به همین دلیل در جلسه مشاوره خود با برنامه ریزی صحیح که توسط پزشک متخصص انجام می شود، امکان رویش مجدد موهایی که یک بار از دست دادید وجود دارد. ما در کلینیک خود، خدمات کاشت مو برای بانوان را ارائه می دهیم.

جستجو مرتبط کاربران:

2/5 - (1 امتیاز)

12 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر. من هم در مقاله سایت و هم بین سوالات دیدم که میشه قسمتی از مو رو کاشت. ولی باطم هم من میخوام یه بار دیگه سوال کنم، من ۲۶ سالمه و یکم جلوی موهام کم پشت شده و کناراش ریخته و قبل از اون مزوتراپی انجام دادم که اثر کمی داشت و از یه دکتری پرسیدم میگفت کاشت برات مناسب نیست و برای کسیه که کامل مو نداره ولی دکتری دیگه گفت نه میتونی بکاری. الان نظر شما چیه؟ من که تویه عکس ها هم دیدم برخیا موهاشون کم پشت بودن کاشتن.
  اگر منکه یه قیمت حدودی هم بدید چقدر میشه.

  1. افرادی که قسمتی از مو را کاشتند همگی مشاوره حضوری شده‌اند. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت مشاوره تماس بگیرید در صورتی که راه‌خل مناسب باشد مشخص خواهد شد.

 2. سلام، من تمام مطالب مربوط کاشت مو رو خوندم اما نمی دونم باید کدوم روش رو انتخاب کنم و کدوم روش بهتر است، میشه کمک کنید؟

  1. پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت نوبت معاینه و مشاوره با ما تماس بگیرید.

 3. وقتتون بخیر. یک نوبت برای تزریق ژل لب واسه خودم و خواهرم میخواستم. ممنون میشم.

  1. با سلام. شما می‌توانید با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ تماس بگیرید.

  1. قطعا کاشت مو برای آقایانی که کاندید باشند جواب می‌دهد.

 4. سلام من یک دو سال میشه که ریزش مو دارم دونه پیدا شده بعد از استفاده از شامپوی سلنیوم سولفید یک کم خوب شد حالا باز ریزش مو گرفته

  1. مزوتراپی مو می‌تواند موثر تر باشد. برای دریافت مشاوره بیشتر با ما تماس بگیرید.

  1. کاشت ابرو بدون عوارض و از گرافت موهای خودتان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله کاشت مو برای موهای کم پشت زنان

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)