۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

آیا کاشت ابرو بایوگرافت عوارض دارد؟

عوارض کاشت ابرو به روش بایوگرافت

عوارض کاشت ابرو به روش بایوگرافت

عوارض کاشت ابرو به روش بایوگرافت؛ به طور سنتی، درمان ابروهای نازک یا کم پشت، تکیه بر محصولات آرایشی برای پر کردن موهای ابرو بوده است. با این حال، علاقه بیشتری به یک راه حل دائمی‌تر وجود دارد. این راه حل دائمی پیوند ابرو یا همان کاشت ابرو است. کاشت ابرو توسط جراح زیبایی یا پلاستیک با انتقال موهای خود شما انجام می‌شود. اکاشت ابرو به روش‌های مختلفی انجام می گیرد که یکی از بهترین و موفق‌ترین روش های کاشت بایوگرافت است. در حالی که این روش ساده به نظر می رسد، چندین جنبه وجود دارد که باید در نظر گرفته شود، از هزینه تا عوارض کاشت ابرو به روش بایوگرافت. به خواندن این مقاله ادامه دهید تا بدانید که از کاشت ابرو به روش بایوگرافت چه انتظاری دارید و چگونه تشخیص دهید که آیا این جراحی برای شما مناسب است یا خیر.

کاشت ابرو چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم در ارتباط با عوارض کاشت ابرو به روش بایوگرافت صحبت کنیم، تعریفی کوتاه خواهیم داشت از کاشتن ابرو. کاشت ابرو یک عمل زیبایی است که در آن گرافت های مو ( شاخه‌ها ) به ناحیه ابروی شما منتقل می‌شود. در این جراحی هدف این است که موهای جدید از این پیوندها رشد کنند و ظاهری پرتر ایجاد نمایند.

در واقع روش واقعی کاشت ابرو شبیه به کاشت مو سنتی است. گرافت موی ابرو از موهای بالای گوش شما گرفته می شود. جراح نه تنها موهای فردی، بلکه فولیکول‌های مو را نیز منتقل می‌کند. این امر کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که موهای جدید می توانند پس از ریزش در ابروهای شما رشد کنند. پس از اینکه بیهوشی عمومی به شما داده شد، جراح برش‌های کوچکی در محل‌های اهدا کننده فولیکول و همچنین در محل‌های پیوند در ابروهای شما ایجاد می‌کند. کل فرآیند حدود ۲ تا ۳ ساعت طول می‌کشد.

اقدامات احتیاطی و عوارض کاشت ابرو بایوگرافت

کاشت ابرو بایوگرافت

این روش یکی از انواع کاشت ابرو است. جهت کسب نتایج بیشتر ارائه می‌گردد. در این روش متخصص در هنگام کاشت فولیکول های مو سلول های بنیادی خود فرد را نیز منتقل می‌کند. این کار موجب افزایش خون رسانی به این ناحیه پس از پیوند می‌گردد. خونرسانی به فولیکول‌های مو از مهمترین وقایع پس از پیوند می‌باشد چرا که از طریق خون اکسیژن و مواد مغذی و ویتامین‌ها جهت رشد فولیکول در اختیار آن ها قرار می‌گیرد. به واسطه این عمل میزان ماندگاری فولیکول های پیوند یافته و همچنین میزان تراکم مو پس از پیوند بسیار بیشتر می‌باشد.

معایب کاشت ابرو به روش بایوگرافت

طرفداران کاشت موی ابرو خاطرنشان می‌کنند که موهای جدید طبیعی به نظر می‌رسند زیرا متعلق به شما هستند. این روش همچنین ممکن است نیاز به آرایش ابرو را محدود کند. با این حال، نکات منفی نیز برای این روش گزارش شده است که در ادامه معایب و مشکلات کاشت ابرو بایوگرافت ذکر می‌گردد.

 • این روش به دلیل تخصصی‌تر بودن آن هزینه بر می‌باشد. البته باید در نظر داشته باشید که با توجه به کسب نتایج بالا نسبت به خیلی از روش‌های کاشت ابروی دیگر پرداخت چنین هزینه‌ای مقرون به صرفه خواهد بود.
 • مشاهده نتایج در دراز مدت؛ می‌تواند چندین ماه طول بکشد تا فولیکول‌های جدید « گرفته شوند » و شما نتایج کامل را مشاهده کنید. در نهایت، این احتمال وجود دارد که این فولیکول‌های جدید موهای جدید تولید نکنند. البته این احتمال در روش بایوگرافت خیلی ضعیف به نظر می رسد چرا که استفاده از سلول های بنیادی به زنده مانی فولیکول های پیوند زده شده کمک می نماید.

اگر می‌خواهید از عوارض کاشت ابرو به روش بایوگرافت در امان بمانید می‌توانید با مشاورین ما در کلینیک ترانسپلنت، معتبرترین مرکز کاشت ابرو شهرک غرب، در تماس باشید. برای این منظور فرم زیر را تکمیل کنید.

اقدامات احتیاطی و عوارض کاشت ابرو بایوگرافت

یکی از خطرات بالقوه وعوارض کاشت ابرو به روش بایوگرافت این است که فولیکول‌های موی جدید جذب نمی‌شوند. در چنین مواردی، ممکن است مجبور شوید این روش را دوباره در آینده انجام دهید. همچنین خطراتی در ارتباط با خود جراحی وجود دارد. با جراح خود در مورد عوارض احتمالی زیر صحبت کنید.عوارض کاشت ابرو بایوگرافت

 • خون ریزی بیش از حد
 • آسیب عصبی
 • ورم
 • کبودی
 • عفونت
 • جای زخم

قبل از کاشت ابرو، جراح سابقه پزشکی شما را با شما بررسی می‌کند. حتماً هرگونه بیماری زمینه‌ای و همچنین هر دارو یا مکملی را که در حال حاضر مصرف می ‌کنید با او در میان بگذارید تا از عوارض کاشت ابرو به روش بایوگرافت در امان بمانید.

کاشت ابرو بایوگرافت ممکن است در موارد زیر مناسب نباشد.

 • آلوپسی آره آتا
 • تریکوتیلومانیا
 • اختلالات خونریزی
 • سابقه عوارض مربوط به جراحی زیبایی

بیشتر بخوانید درباره: کاندیدای کاشت ابرو

بهبودی برای کاشت ابرو بایوگرافت چگونه است؟

دوره نقاهت برای کاشت ابرو نسبتا سریع است. در چند روز اول متوجه پوسته پوسته شدن اطراف ابرو خواهید شد. مهم است که دست به آن‌ها نزنید. ممکن است لازم باشد تا ۳ هفته پس از جراحی از ورزش شدید اجتناب کنید. در صورت مشاهده هرگونه خونریزی، تورم یا چرک در محل با جراح خود تماس بگیرید.

بعد از چند هفته شاهد ریزش موهای کاشته شده خواهید بود. این کاملا طبیعی است. موهای جدید ابروی شما باید طی چند ماه آینده شروع به رشد کنند. در این بین، ممکن است لازم باشد موهای کاشته شده را تا اندازه ابرو کوتاه کنید.

ادامه مطلب  نحوه شستشو بعد از کاشت ابرو چگونه است؟

هزینه کاشت ابرو بایوگرافت

کاشت ابرو یک روش ” غیر پزشکی ” در نظر گرفته می‌شود. این بدان معنی است که معمولاً تحت پوشش بیمه درمانی نیست. قیمت دقیق کاشت ابرو بر اساس نیازهای فردی شما، متخصص و کلینیکی که در آن کاشت ابرو را انجام می دهید متفاوت است. همانطور که در بالا به آن اشاره شد، کاشت ابرو بایوگرافت نیاز به مهارت بالای متخصص و تجهیزات پیشرفته دارد و بدیهی است که هزینه آن نمی تواند کم باشد. اما باید در نظر داشته باشید که هزینه باید معقول باشد.

همچنین مهم است که از هزینه‌های احتمالی خارج از کاشت ابرو نیز آگاه باشید. به عنوان مثال، اگر پس از مرحله بهبودی مایل به کاشت ایمپلنت های اضافی هستید، باید هزینه آن را به ازای هزینه های ارائه دهنده خود بپردازید.

کجا باید کاشت ابرو بایوگرافت را انجام دهید؟

کاشت ابرو توسط جراحان پوست، زیبایی یا پلاستیک انجام می شود. جهت کسب نتایج موفقیت آمیز بهتر است یک پزشک جراحی را در یک مرکز و کلینیک مجهز انجام دهد. در حالت ایده ‌آل، مرکزی که به آن رجوع می‌کنید باید مجموعه‌‌ای از نتایج کاشت ابرو را داشته باشند تا به شما نشان دهند و شما بتوانید از مهارت‌ های آن‌ها مطلع شوید.

بعلاوه مشاوره فرصتی برای شماست تا به مجموعه کاری جراح به شکل آینده نگری نگاه کنید و در عین حال برای خود وقت بگذارید تا از آنها سؤال بپرسید. بسیاری از ارائه دهندگان مشاوره “رایگان” ارائه می‌دهند. در نهایت، هرگز نباید این روش را با یک ارائه دهنده نامعتبر به عنوان راهی برای صرفه جویی در هزینه انجام دهید. این کار نه تنها می‌تواند منجر به عوارض جانبی خطرناکی شود، بلکه احتمالاً از کار ناراضی خواهید بود و ممکن است مجبور شوید دوباره آن را انجام دهید.

مشاوره ۲۴ ساعته کاشت ابرو

09127300790

جمع بندی عوارض کاشت ابرو بایوگرافت

با توجه به جذب بالای افراد برای داشتن ابروهایی زیبا و پر تراکم که می‌تواند موجب جذابیت دو چندان چهره گردد، بررسی و مطالعات بر روی تکنیک های کاشت ابرو ادامه دارد. کاشت ابرو با تکنیک‌های مختلفی انجام می‌گیرد و پزشکان و متخصصین به دنبال راهی برای کاشت ابرو با بهترین نتایج و حداقل ترین عوارض هستند. کاشت ابرو بایوگرافت به دلیل استفاده از سلول‌های بنیادی خود فرد در حین کاشت دارای نتایج چشمگیری است. برای آگاهی کامل این تکنیک دانستن آن کاشت ابرو بایوگرافت عوارض دارد یا خیر از اهمیت  بالایی برخوردار است. در پاسخ می توانیم بگوییم، به طور کلی کاشت ابروی بدون جراحی دارای عوارض محدودی است که روش بایوگرافت نسبت به سایر روش های سنتی کاشت ابرو عوارض بسیار ناچیزی دارد که معمولا شامل قرمزی، تورم و التهاب جزئی می گردد که بعد از چند روز از بین می‌رود.

5/5 - (1 امتیاز)

8 پاسخ

 1. با خود ارضایی هم احتمال ابتلا به زگیل تناسلی وجود دارد؟

 2. سلام. میخواستم بدونم به غیر ناحیه کناری سر و ریش از کدوم قسمت دیگه بدن میتوان از برداشت مو برای کاشت استفاده کرد؟

  1. بهترین ناحیه‌ها همین مناطق هستند اما در صورت صلاخ دید پزشک و اصرار مراجعه می‌توان از موهای پا نیز استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله آیا کاشت ابرو بایوگرافت عوارض دارد؟

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)