۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

آیا بعد از کاشت ابرو میتوان بوتاکس انجام داد؟

ایا بعد از کاشت ابرو میتوان بوتاکس انجام داد؟

ایا بعد از کاشت ابرو میتوان بوتاکس انجام داد؟

بوتاکس بعد از کاشت ابرو؟ آیا بعد از کاشت ابرو میتوان بوتاکس انجام داد؟ معمولا با افزایش سن، افتادگی پلک، چین و چروک در ناحیه ابرو و ریزش ابرو به طور همزمان ایجاد می‌شود و افراد به دنبال راهی برای درمان این مشکلات هستند. در این بین افرادی هستند که تمایل دارند کاشت ابرو و بوتاکس را همزمان انجام دهند. اما سوال اینجاست، آیا بوتاکس بعد از کاشت ابرو امکان پذیر است؟ با ما همراه باشید تا پاسخ این سوال را دریابید.

کاشت ابرو دقیقا چیست؟

برای بررسی امکان بوتاکس بعد از کاشت ابرو ابتدا باید اطلاعات تکمیلی درباره کاشتن ابروها داشته باشید. مانند کاشت موی سنتی، کاشت ابرو یک روش دائمی و جراحی است که در آن موها از یک محل اهداکننده ( پشت سر) گرفته شده و دوباره برداشت می‌‌شوند. در این صورت به ناحیه ابرو پیوند زده می‌شود. دو روش برای ترمیم مو وجود دارد:

 • کاشت ابرو به روش FUE: این گزینه شامل کاشت موهای فردی از یک محل اهدا کننده با استفاده از پانچ دستی، پانچ قدرتی یا پانچ رباتیک است. از مزایای آن می‌توان به فقدان اسکار خطی و سهولت بهبودی اشاره کرد، اگرچه زمان استخراج طولانی تر است و موهای کوتاه تر می‌توانند بر کیفیت پیوند تأثیر بگذارند.
 • کاشت ابرو به روش FUT: نواری از مو (معمولاً از پشت سر) برداشته می‌‌شود و فولیکول‌های مو پیوند می‌‌شوند تا شکل جدید و بهبود یافته ابرو را تشکیل دهند. روند برداشت سریعتر از FUE است و موهای برداشت شده طولانی تر هستند، که ممکن است در طول کاشت کمک کند (طول به شما امکان می‌دهد پیچ خوردگی مو را ببینید). البته باید توجه داشت که این تکنیک منجر به اسکار خطی می‌شود و زمان بهبودی طولانی تر است.

کاندیدای ایده آل برای کاشت ابرو

به طور کلی، دو گروه از بیماران علاقه مند به کاشت موی ابرو هستند.

 • کسانی که ریزش مو در اثر کندن بیش از حد یا ضربه (مانند لیزر موهای زائد، جای زخم) داشته اند.
 • کسانی که به طور طبیعی یا در نتیجه یک بیماری پزشکی مانند کم کاری تیروئید، ابروهای نازکی دارند.

شما عزیزان می‌توانید با مطالعه و بررسی مطلب ” کاندیدای کاشت ابرو ” کاندید بودن خود را بررسی کنید. همچنین برای امکان بوتاکس بعد از کاشت ابرو شما مشاورین ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

فرآیند کاشت ابرو چگونه است؟

قبل از انجام جراحی زیبایی، بیماران باید با پزشک خود برای مشاوره ملاقات کنند. در طول این مدت، بیمار می‌تواند عکس‌‌هایی از آنچه که انتظار دارد را نشان دهد و پزشک او می‌تواند برای تأیید شکل، طرح کلی ابروها را ترسیم کند. به طور کلی نتایج کاشت ابرو بسته به میزان انتقال، مهارت جراح و ماهیت مو بسیار متفاوت است.

وقتی نوبت به خود این روش می‌رسد، مرحله اول شامل استخراج مو است. بسته به روش استخراج، بیماران یا روی شکم دراز می‌کشند یا به صورت عمودی می‌نشینند. پس از برداشتن گرافت‌ها، به پشت خود می‌چرخید تا امکان ایجاد سایت گیرنده و قرار دادن پیوندها فراهم شود. روند کلی ممکن است چند ساعت برای موارد کوچکتر، تا شش ساعت برای موارد بزرگتر طول بکشد.

صرف نظر از اینکه بیمار تحت عمل FUE یا FUT قرار می‌گیرد، در هر ابرو از ۱۰۰ تا ۳۵۰ گرافت استفاده می‌‌شود. پس از برداشتن مو، آن را پردازش می‌کنند، زیرا گرافت‌های ضخیم ‌تر هنگام کاشت می‌‌توانند ظاهری غیرطبیعی ایجاد کنند.

پس از بی حس شدن ابرو، محل‌های گیرنده ساخته می‌شوند. هنگامی‌که محل‌ها ساخته شدند، موها به دقت قرار می‌گیرند و جهت گیری می‌شوند تا فر مو به سمت پایین باشد.

جراحان ماهر مطمئن می‌شوند که زاویه و جهت خروج مو به دقت برنامه ریزی شده است. موهای ابرو تقریباً ۱۵ درجه از پوست خارج می‌شوند. این زاویه باید رعایت شود وگرنه موها می‌توانند با زاویه بسیار غیر طبیعی به سمت بیرون رشد کنند. بیمارانی که موهای مجعد دارند ممکن است این مشکل را داشته باشند.

همچنین بخوانید درباره: مراقبت بعد از کاشت ابرو

آیا بعد از کاشت ابرو میتوان بوتاکس کرد؟

اگر در حال حاضر از بوتاکس استفاده می‌کنید یا قصد دارید از بوتاکس برای به حداقل رساندن چین و چروک و خطوط ریز روی پیشانی خود استفاده کنید، توصیه می‌کنیم تزریق خود را ۲ هفته قبل از کاشت ابرو انجام دهید یا تا ۲ هفته بعد از عمل کاشت ابرو صبر کنید.

بوتاکس ابرو چیست؟

بوتاکس ابرو چیست؟

بوتاکس محبوب‌ترین نام سم بوتولینوم برای ضعف عضلانی است. ابروهای کمانی نشانه زیبایی و طراوت هستند، وقتی ابرو افتاده می‌شود، پوست پلک بالایی را می‌پوشاند و چشم‌ها خسته به نظر می‌رسند. به همین دلیل است که برخی افراد به سراغ بوتاکس بعد از کاشت ابرو می‌روند.

چگونه از ریزش ابرو بعد از تزریق بوتاکس جلوگیری کنیم؟بوتاکس بعد از کاشت ابرو

تزریق بوتاکس در هر قسمت از صورت می‌تواند عوارض خاصی را برای فرد به همراه داشته باشد. این عوارض معمولاً چندان رایج نیستند و ممکن است فقط در تعداد بسیار کمی‌از افراد رخ دهند، اما با این وجود، لازم است قبل از اقدام به تزریق بوتاکس با آنها آشنا شوید. ریزش ابروها پس از بوتاکس یکی از عوارضی است که می‌تواند به دلایل زیر ایجاد شود:

 • نداشتن مهارت کافی پزشک برای تزریق بوتاکس در این ناحیه.
 • تزریق اشتباه بوتاکس به اعصاب صورت.
 • استفاده از مقادیر بالای بوتاکس برای تزریق در این بخش.
 • بوتاکس غیر استاندارد.
 • آلرژی به بوتاکس.

عدم رعایت مراقبت‌های بعد از بوتاکس از جمله مالش ناحیه تزریق و گسترش بوتاکس به سایر قسمت‌ها.

ادامه مطلب  کاشت ابرو چقدر ماندگاری دارد؟

کاشت ابرو و بوتاکس هر دو با هم

معمولا با افزایش سن، افتادگی پلک، چین و چروک در ناحیه ابرو و ریزش ابرو به طور همزمان ایجاد می‌شود و افراد به دنبال راهی برای درمان این مشکلات هستند. در این بین افرادی هستند که تمایل دارند کاشت ابرو و بوتاکس را همزمان انجام دهند که این کار شدنی نیست.

در این میان افرادی هم هستند که تمایل به کاشت ابرو و بوتاکس همزمان دارند که صحیح نیست و پزشک متخصص معتقد است بین این دو عمل باید حداقل ۲ هفته فاصله باشد.

کاشت ابرو و بوتاکس

عوارض بوتاکس و کاشت ابرو در فاصله کمتر از دو هفته شامل موارد زیر است.

 • یکی از رایج ترین مشکلاتی که هنگام انجام همزمان بوتاکس و کاشت ابرو ایجاد می‌شود، عدم تعادل در تزریق بوتاکس در ناحیه چشم است. پس از کاشت ابرو، پزشک نمی‌تواند با تزریق بوتاکس در دو طرف صورت تقارن ایجاد کند و این باعث می‌شود زیبایی فرد تحت تاثیر قرار گیرد. بنابراین هرچه زمان بیشتری از کاشت ابرو بگذرد، صورت برای تزریق بوتاکس آمادگی بیشتری دارد و مشکلات کمتری برای فرد ایجاد می‌شود.
 • کاشت همراه با تزریق بوتاکس خود یکی از علل کم پشتی ابرو بعد از بوتاکس محسوب می‌شود.

علت کم پشتی ابرو بعد از بوتاکس چیست؟

برای جلوگیری از بروز کم پشتی ابروها بعد از بوتاکس رعایت مواردی قبل و بعد از تزریق این ماده ضروری است. علاوه بر اطمینان از مهارت پزشک تزریق بوتاکس در ناحیه صورت و ابرو و همچنین سلامت و استاندارد بودن بوتاکس استفاده شده، لازم است بعد از تزریق این ماده مراقبت‌های ویژه ای صورت گیرد و تاثیر این ماده افزایش یابد. مراقبت‌های بوتاکس ابرو قبل و بعد از تزریق عبارتند از:

 • عدم مصرف برخی داروها قبل از بوتاکس: یک هفته قبل از تزریق بوتاکس مصرف داروها، مکمل‌ها و حتی غذاهایی که خون را رقیق می‌کنند را متوقف کنید. در مورد سایر داروهایی که مصرف می‌کنید با پزشک خود مشورت کنید تا عارضه خاصی نداشته باشید.
 • بدون فعالیت سنگین برای یک روز: سعی کنید در روز اول هیچ فعالیت سنگینی انجام ندهید. ورزش نکنید و برای مدت طولانی زیر نور آفتاب نمانید. انجام کارهای روزمره و ساده هیچ مشکلی ایجاد نمی‌کند.
 • به ناحیه بوتاکس فشار وارد نکنید: در روزهای اول تزریق، به محل تزریق دست نزنید، محل تزریق را فشار ندهید و حتی این ناحیه را ماساژ ندهید تا بوتاکس تزریق شده حرکت نکند و به خوبی در محل مورد نظر جذب شود.
 • به روش صحیح خوابیدن پایبند باشید: هنگام خواب سعی کنید مراقب باشید روی ناحیه تزریق نخوابید. شاید بیدار ماندن هنگام خواب سخت باشد، اما بهتر است حتی اگر برای مدتی به پهلو بخوابید، روی شکم نخوابید. برای این کار می‌توانید یک بالش دور خود قرار دهید تا احتمال چرخش در خواب را کاهش دهید.
 • از کمپرس سرد استفاده کنید: برای جلوگیری از تورم و کبودی شدید از کمپرس سرد استفاده کنید. البته اگر پزشک ماهر باشد، احتمال تورم و کبودی بسیار کم است، البته برخی از افراد پوست حساس تری دارند، بنابراین برای پیشگیری بهتر است از کمپرس سرد استفاده کنند.
 • عدم استفاده از لایه بردار: نه تنها از لایه بردار استفاده نکنید، بلکه به مدت ۵ تا ۷ روز از آرایش استفاده نکنید. حتی بهتر است روال پوست خود را رها کنید زیرا پوست هنگام استفاده از کرم تحت فشار است. در مورد برند محصولات مراقبت از پوست و آرایشی بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  کلام پایانی

  کاشت ابرو روشی دائمی برای پرکردن و تغییر شکل ابرو است. اکثر افرادی که به دنبال پیوند ابرو هستند، به دلیل عوامل ارثی، ضربه یا شرایط پزشکی، ابرو‌های نازک‌تری دارند. از سوی دیگر بسیاری از افراد از افتادگی ابروهای خود رنج می‌برند و تمایل دارند از دو درمان کاشت ابرو و بوتاکس، به طور همزمان بهره جویند.

  اما این امر امکان پذیر نیست و انجام آن موجب عدم موفقیت هر دو روش می‌شود. پیشنهاد ما برای شما این است که حداقل دو هفته بین این دو درمان فاصله ایجاد کنید. در صورت داشتن سوالات بیشتر به وب سایت کلینیک مو ماه زر، معتبرترین مرکز کاشت ابرو شهرک غرب، مراجعه و پاسخ خود را دریابید.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  12 پاسخ

  1. سلام می خواستم بدونم لیزر زیر بغل سرطان زا نیست ؟

  2. درود بر شما
   توضیحات عالی و بسیار مفید بود و جای سوال باقی نمی ماند.
   با سپاس، مانا باشید

  3. سلام من خودم برا خودم پیرسینگ ناف زدم میتونم از کرم تتراسایکلین استفاده کنم؟

   1. سلام. متاسفانه خدمات پیرسیمگ در مجموعه ما انجام نمی‌شود.

  4. سلام. من خانومم. موهام کم پشت هست. میشه جلو موهام رو کاشت بزنم؟؟

   1. با سلام؛ بله در صورتی که کاندید باشید. با مشاورین تماس بگیرید.

  5. خدمات کلینیک زیبایی کلینیک مو و ابرو ماه زر
   عالی بود. کادر با حرفه ای و با اخلاق، خدمات باکیفیت و برخورد دوستانه. با اطمینان توصیه می شود

   1. اصلی‌ترین هدف ما در کلینیک ارائه خدمات با کیفیت و در نهایت رضایت شما عزیزان است.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله آیا بعد از کاشت ابرو میتوان بوتاکس انجام داد؟

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)