۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

چرا بعد از کاشت ابرو نباید قلیان کشید؟

چرا بعد از کاشت ابرو نباید قلیان کشید؟

چرا بعد از کاشت ابرو نباید قلیان کشید؟

چرا بعد از کاشت ابرو نباید قلیان کشید؟ افراد زیادی هستند که در مورد اثرات قلیان پس از جراحی کاشت ابرو تعجب می‌کنند. اگرچه ممکن است مهم به نظر نرسد، ترکیبات شیمیایی موجود در محصولات تنباکو می‌تواند بر نتایج کلی کاشت ابرو تأثیر بگذارد. نه تنها قبل از جراحی، بلکه حتی بعد از آن نیز به شما توصیه می‌شود که قلیان نکشید. با این حال، مهم است که بدانید چرا بعد از کاشت ابرو نباید قلیان کشید؟

قلیان چه تاثیری بر کاشت ابرو دارد؟

قلیان بعد از کاشت ابرو چه تاثیراتی خواهد داشت. به خوبی شناخته شده است که قلیان کشیدن و اثرات تنباکو برای بدن مضر است. تقریباً در همه مناطق، دود تنباکو اثرات منفی بر سلامتی دارد، از جمله این اثرات منفی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • ریه‌ها
 • دهانه رحم
 • کلسترول
 • سیستم ایمنی
 • لخته شدن خون

مواد شیمیایی موجود در تنباکو برای سلول‌های خونی مضر هستند. نیکوتین باعث می‌‌شود رگ‌‌های خونی بدن در نتیجه پلاک‌هایی که در شریان‌‌ها یا رگ‌های شما در اثر قلیان کشیدن ایجاد می‌شود، سفت و منقبض شوند. این امر اکسیژنی را که می‌‌تواند به تمام اندام‌‌های داخلی شما برسد، محدود می‌کند.

این فرآیند می‌تواند برای بیهوشی نیز اعمال شود. اساساً، بدن یک فرد قلیانی کمتر امکان دارد که ماده بیهوشی را در اطراف بدن حرکت دهد و می‌تواند باعث ایجاد عوارض در جراحی شود.

توصیه می‌شود حداقل یک هفته قبل از هر عمل جراحی، قلیان را ترک کنید. حتی این مدت زمان کوتاه می‌تواند خطر عوارض احتمالی را حتی با ایمن‌ترین روش‌ها کاهش دهد. علاوه بر این، مواد شیمیایی موجود در قلیان باعث تغییر قوام خون و غلیظ شدن آن می‌شود.

این امر خطر تشکیل لخته خون را به طور کلی افزایش می‌دهد، اما این امر به ویژه برای جراحی‌هایی که در آن لخته شدن مناسب برای توقف خونریزی بدون آسیب رساندن به محل برش لازم است، خطرناک است. علاوه بر این، برای جراحی‌های بزرگ، لخته شدن غیرطبیعی خون می‌تواند مشکلات جدی برای سلامتی ایجاد کند. بنابراین باید گفت از نکات قبل از کاشت ابرو طبیعی نکشیدن قلیان حداقل یک هفته قبل از انجام می‌باشد.

چگونه بعد از کاشت ابرو قلیان را ترک کنیم؟

آیا می‌توان قبل از کاشت ابرو قلیان کشید؟

اگرچه عوارض کاشت ابرو تقریبا صفر است، اما باید تمام اقدامات احتیاطی برای به حداقل رساندن خطر انجام شود. حداقل ۱ هفته قبل از درمان برنامه ریزی شده باید قلیان را ترک کنید. با این کار، بهبودی کاشت موی ابرو می‌تواند بسیار بهبود یابد و موفقیت کلی جراحی می‌تواند به طور چشمگیری تغییر کند.

بدون قلیان، پس از کاشت ابرو، ناحیه اهداکننده و پیوند بیمار می‌تواند بسیار سریع‌تر بهبود یابد و رشد مجدد بهتر و سالم‌تر انجام شود.

یکی از مهم ترین دلایل ترک قلیان قبل از جراحی جلوگیری از خونریزی زیاد است. خونریزی در حین و بعد از کاشت ابرو و سایر تکنیک‌های کاشت طبیعی است. این مورد توسط جراح نظارت می‌شود و صبح بعد از کاشت ابرو در یک مشاوره مجددا ارزیابی می‌شود. با این حال، قلیان کشیدن می‌تواند باعث خونریزی بیش از حد بیمار یا لخته شدن خیلی سریع شود.

قلیان کشیدن بعد از کاشت ابرو!

قلیان کشیدن بعد از کاشت ابرو! آیا این ایده خوبی است؟ دو هفته بعد از عمل شما، حساس‌ترین مرحله در فرآیند بهبود کاشت ابرو است. بسیاری از مردم می‌پرسند، ” آیا می‌توان بعد از کاشت ابرو قلیان کشید؟ ” شما باید حداقل ۲ هفته بعد از عمل کاشت ابرو صبر کنید تا دوباره قلیان بکشید. به طور کلی قلیان بعد از کاشت ابرو عوارض زیر را به دنبال دارد.

کاهش جریان خون در پوست سر

از آنجایی که قلیان کشیدن پس از کاشت ابرو رگ‌های خونی شما را منقبض می‌کند، اگر بلافاصله پس از جراحی این عادت را انجام دهید، احتمال اینکه در نهایت بهبود زخم را به تعویق بیندازید، زیاد است. این بدان معناست که فولیکول‌های موی شما که برای بهبود و رشد طبیعی به مواد مغذی نیاز دارند، بسیار کمتر از میزان معمولی آن دریافت می‌کنند. آنها همچنین اکسیژن زیادی دریافت نمی‌کنند. این امر به تنهایی می‌تواند منجر به آسیب دائمی‌به گرافت‌ها شود که بر تراکم کلی مو تأثیر می‌گذارد.

ایجاد عفونت

با این حال، کاهش عرضه خون پیامدهای دیگری نیز دارد که یکی از آن‌ها افزایش خطر عفونت است. از آنجایی که زخم‌های شما مدت بیشتری طول می‌کشد تا التیام پیدا کنند، برای مدت طولانی باز می‌مانند، که آنها را در معرض خطر بالاتر عفونت قرار می‌دهد. این عارضه همچنین می‌تواند ایجاد شود زیرا سیستم ایمنی یک فرد قلیانی با ظرفیت کامل خود کار نمی‌کند. و می‌تواند دوباره بر تراکم موهای ابرو شما تأثیر می‌گذارد.

خطر نکروز پوست

مطالعات اخیر همچنین نشان می‌دهد که قلیان احتمال نکروز یا مرگ پوست را افزایش می‌دهد. در موارد شدید، این می‌تواند باعث شکست پیوند مو شود زیرا فولیکول‌ها برای همیشه آسیب می‌بینند.

دلمه‌های بیشتر

از آنجایی که قلیان کشیدن می‌تواند باعث افزایش خونریزی از محل زخم روی پوست سر شود، این بدان معنی است که قلیان کشیدن می‌تواند باعث ایجاد دلمه‌های بیشتری شود. به طور معمول دلمه‌ها نشانه بهبودی هستند، اما اگر برای مدت طولانی روی پوست سر باقی بمانند، فقط روند بهبود را کند می‌کند.

مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو نیز به دلیل خارش مشکل ساز خواهد شد. علاوه بر این، رشد مو در زمان بعدی شروع می‌شود. دلمه‌های شما نیز ممکن است عفونی شوند. بنابراین قرار گرفتن آنها برای مدت طولانی روی پوست سر شما می‌تواند مشکلات زیادی را برای شما ایجاد کند.

افزایش جای زخم

بر اساس یک مطالعه، ” دود در زخم‌های شما وارد می‌شود “، قلیان کشیدن می‌تواند منجر به افزایش زخم شود. این کار را با اختلال در عملکرد طبیعی فیبروبلاست‌ها که برای بهبود طبیعی زخم هستند، انجام می‌دهد. به طور معمول، پروتئین‌ها توسط فیبروبلاست‌ها ترشح می‌شوند که به برخی از سلول‌ها، از جمله فیبروبلاست‌ها کمک می‌کنند تا به آنها بچسبند. دود به این سلول‌ها آسیب نمی‌رساند، اما توانایی آن‌ها را برای حرکت به ناحیه زخمی‌مختل می‌کند و امکان بهبودی را فراهم می‌کند. این می‌تواند باعث ایجاد اسکارهای بد بعد از جراحی نیز شود.

ادامه مطلب  لیفت ابرو آقایان چیست؟

در مورد کاشت ابرو، جراح سوراخ‌‌های پانچ کوچکی در ناحیه اهدا کننده و برش‌‌هایی در ناحیه ابرو روی تاج، بالا و جلو ایجاد می‌کند. قلیان کشیدن پس از کاشت ابرو بر بهبود بافت زخم در هر دو محل تأثیر می‌گذارد. بنابراین، می‌تواند منجر به تشکیل اسکارهای عمیق تر در سراسر پوست سر شود.

راه‌های دیگری که قلیان کشیدن بر نتایج کاشت ابرو تأثیر می‌گذارد

در حالی که بسیار مهم است که تا دو هفته پس از کاشت ابرو قلیان نکشید، بهتر است قلیان را به طور کامل ترک کنید. به این دلیل که قلیان باعث ریزش ابرو می‌شود.

مواد شیمیایی موجود در دود تنباکو می‌تواند به DNA سلول‌ها آسیب برساند. قلیان همچنین باعث تولید رادیکال‌های آزاد در بدن می‌شود که می‌تواند به سفیدی زودرس مو و کاهش رشد ابرو کمک کند. البته، انقباض رگ‌های خونی، خونی را که فولیکول‌های مو دریافت می‌کنند کاهش می‌دهد و در نتیجه رشد طبیعی آنها را دائماً تحت تأثیر قرار می‌دهد.

به غیر از آن، قلیان همچنین می‌تواند باعث التهاب و عدم تعادل هورمونی شود که هر دو باعث می‌شوند سال‌ها پس از کاشت ابرو، موهای خود را از دست بدهید. ممکن است بر تراکم کلی تأثیر بگذارد، که ممکن است باعث شود بخواهید جراحی ترمیم دیگری انجام دهید.

چگونه بعد از کاشت ابرو قلیان را ترک کنیم؟

چند کار وجود دارد که می‌توانید برای اطمینان از آن انجام دهید. راه‌های ترک قلیان بعد از کاشت ابرو به شرح زیر هستند.

چرا بعد از کاشت ابرو نباید قلیان کشید-کاشت ابرو فقط در یک جلسه

۱. از مصرف برخی غذاها و نوشیدنی‌ها خودداری کنید: برخی غذاها می‌توانند به طعم بهتر قلیان کمک کنند، در حالی که برخی دیگر طعم آنها را بدتر می‌کنند. کافئین، الکل و گوشت همگی می‌توانند شما را بیشتر هوس بیانازند، به همین دلیل ممکن است ایده خوبی باشد که برای مدتی از آنها دوری کنید. در مقابل، میوه‌ها و سبزیجات باعث بد طعم شدن قلیان می‌شوند.
حتی یک مطالعه نشان داد افرادی که بیشتر از این مواد مصرف می‌کنند، سه برابر بیشتر احتمال دارد که قلیان را به طور کامل ترک کنند. نوشیدنی‌های گازدار نیز ایده خوبی نیستند. اگر هوس هر یک از این نوشیدنی‌ها را دارید، آب بهترین راه حل برای شماست.

۲. درمان حمایتی: پیوستن به یک گروه پشتیبانی می‌تواند به شما در ترک قلیان کمک کند. ما توصیه می‌کنیم که اگر یکی از اعضای خانواده‌تان قلیان می‌کشد، برنامه‌ریزی کنید که با هم قلیان را ترک کنید، زیرا هر دوی شما احتمالاً دیگری را کنترل کرده و همدیگر را از کشیدن قلیان منع می‌کنید.

۳. درمان‌های جایگزین: انواع مختلفی از NRT‌های مورد تایید FDA ( درمان‌های جایگزین نیکوتین ) وجود دارد که می‌توانید آنها را امتحان کنید، مانند آدامس، چسب، اسپری، قرص پاستیل و غیره. شما باید از قبل در مورد استفاده از هر یک از این موارد با جراح پیوند خود صحبت کنید. درمان‌هایی مانند تمرکز حواس و مدیتیشن نیز می‌تواند کمک کننده باشد. همچنین می‌توانید از برنامه‌هایی استفاده کنید که به طور خاص برای کمک به افراد قلیانی برای ترک قلیان طراحی شده اند.

شما عزیزان می‌توانید برای دریافت نوبت مشاوره رایگان کاشت ابرو در تهران، با تکمیل فرم زیر از مشاورین ما راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  کلام پایانی

  دستورالعمل‌های بازیابی کاشت ابرو به بیماران ارائه می‌شود و در مشاوره‌ها توضیح داده می‌شود تا شانس موفقیت و ظاهر مطلوب را به حداکثر برسانند. با این حال، جراحان تفاوتی را در روند بهبود کاشت ابرو در افراد قلیانی و غیرقلیانی مشاهده می‌کنند. حتی اگر تمام فرآیندهای قبل و بعد از عمل به آرامی پیش برود، بیماران قلیانی مشکلاتی مانند بی حسی، خونریزی و بهبودی را تجربه می‌کنند.

  باید به خاطر داشته باشید که قلیان کشیدن پس از کاشت ابرو می‌تواند منجر به شکست جراحی شود. در این صورت جراح یا کلینیک مسئولیتی ندارد. بنابراین، حتما طبق دستور جراح عمل کنید تا بهترین نتیجه ممکن را بگیرید.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  10 پاسخ

  1. سلام خسته نباشید
   پیرسینگ زبونم شکلش به روی زبونم فشار آورده و جاش افتاده ولی چون هنوز یک ماه نشده نمیتونم عوضش کنم و تقریبا هر روزم جاش داره عمیق تر میشه. مشکلی نداره؟ اگه پیرسینگو عوض کنم جاش میره؟ (حدود دو هفته دیگه باید عوض کنم)

   1. با سلام متاسفانه پیرسینگ در خدمات مجموعه ما نیست.

  2. ممکنه بدون هیچ رابطه جنسی به زگیل تناسلی مبتلا بشیم؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله چرا بعد از کاشت ابرو نباید قلیان کشید؟

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)