۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

دلایل ورم و کبودی چشم بعد از کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو بدون ورم و ابرو

کاشت ابرو بدون ورم و ابرو

ورم و کبودی چشم بعد از کاشت ابرو چه دلایلی دارد؟ میل سیری ناپذیر به زیبایی و جوانی در دوران پیری افراد را به سمت درمان‌های زیبایی سوق می‌دهد. بدون شک یکی از مهم­ترین اجزای صورت که نقش بسیار مهمی در زیبایی افراد دارد، ابروها است. کاشت ابرو روشی غیر تهاجمی و ایده آل برای افرادی است که از ابروهای کم پشت و ابروهای ریز رنج می‌برند. این روش مانند بسیاری از جراحی‌های دیگر عوارض جانبی موقتی دارد که شایع‌ترین عوارض کاشت ابرو تورم چشم‌ها پس از کاشت ابرو است.

خوشبختانه این عارضه تقریباً همیشه خودبه خود از بین می‌رود و نیازی نیست نگران دائمی بودن آن باشید. همچنین با رعایت برخی نکات و دستورالعمل‌های پزشکی، تورم چشم پس از کاشت ابرو ممکن است برای برخی افراد قابل مشاهده نباشد.در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا پاسخ سوالاتی در مورد عوامل ایجاد سوزش چشم پس از کاشت ابرو بیابید. من می‌خواهم در مورد این عارضه و علت وقوع آن بیشتر بدانیم؛ بنابراین، خواندن این مقاله در صورتی که متقاضی این عمل هستید مفید است.

علت ورم و کبودی چشم بعد از کاشت ابرو

قطعا دلیل منحصر به فردی برای تمام عوارضی که پس از کاشت ابرو و سایر عمل‌های زیبایی رخ می‌دهد، وجود دارد. دانستن این روش و نحوه انجام اطلاعات عملی قبل از انجام این روش، نگرانی شما را در مورد عوارض احتمالی مانند ورم و کبودی چشم بعد از کاشت ابرو تا حد زیادی کاهش می‌دهد. کاشت ابرو یک عمل بسیار ساده و سرپایی با عوارض موقتی است. البته در برخی موارد این عارضه می‌تواند مشکلاتی مانند ورم چشم و کبودی ایجاد کند. علل اصلی آن‌ها در زیر توضیح داده شده است. توجه داشته باشید که پس از هر جراحی، تورم و التهاب معمولی است. اما در برخی از موارد، این تورم می‌تواند بیش از حد باشد و به کبودی منجر شود.

 • تزریق داروهای بی‌حسی

برای جلوگیری از درد اطراف پیشانی و چشم، قبل از کاشت ابرو، از بی‌حس‌کننده موضعی برای تسکین درد در این نواحی استفاده می‌شود. پس از جراحی، نیروی جاذبه یک ماده بی‌حس‌کننده را روی پایین ابروها اعمال می‌کند. این دارو در زیر پوست اطراف چشم و پلک تجمع می‌یابد و نقش موثری در ایجاد التهاب چشم پس از کاشت ابرو دارد. احتمال ابتلا به این عارضه در افرادی که دارای پوست افتاده‌ای هستند، بیشتر از سایرین است. این به این دلیل است که با وجود فضای خالی زیر پوست، آب سریع‌تر در اطراف چشم جمع می‌شود؛ بنابراین، افراد مسن‌تری که برای این جراحی اقدام می‌کنند، بیشتر از افراد جوان، کبودی چشم را تجربه می‌کنند.

 • غیربهداشتی بودن کلینیک یا مطب کاشت ابرو

یک کلینیک مجهز و بهداشتی امن‌ترین مکان برای کاشت ابرو است؛ زیرا این کلینیک‌ها دارای مجوزهای لازم از ارگان‌های بهداشتی بوده و بازدید از این کلینیک‌ها برای از نظر بهداشت و سلامت تایید شده است. همانطور که می‌دانید کاشت ابرو روشی ظریف است که افراد را در معرض عوارض جدی قرار می‌دهد که می‌تواند منجر به عفونت شود. محیط غیربهداشتی در ایجاد عفونت بعد از کاشت ابرو بدون جراحی بسیار موثر است؛ بنابراین عدم وجود تجهیزات غیر استریل و بهداشتی در این مکان‌ها یکی از دلایل اصلی التهاب چشم پس از کاشت ابرو است.

 • آسیب به عروق خونی

یکی از احتمالات علت کبودی چشم پس از کاشت ابرو، آسیب به عروق خونی است. در طی این روش، ممکن است عروق خونی زیر پوست چشم آسیب ببینند که منجر به خونریزی و کبودی شود.

 • واکنش به مواد شیمیایی

برخی از افراد ممکن است به مواد شیمیایی مورد استفاده در جراحی کاشت ابرو حساسیت داشته باشند، که منجر به التهاب و کبودی چشم می‌شود. این مورد باید قبل از کاشت ابرو مورد بررسی قرار بگیرد و توسط پزشک تشخیص داده شود.

ادامه مطلب  کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب نیست؟

مدت زمان ورم چشم بعد از کاشت ابرودلایل ورم و کبودی چشم بعد از کاشت ابرو چیست؟

زمان بهبودی برای این روش معمولاً  ۵-۷ روز است. در هفته اول پوسته‌های کوچکی در اطراف هر مو ظاهر می‌شود، اما لکه‌های صورتی پس از ریزش مو باقی می‌مانند. این لکه‌ها معمولا در چند هفته آینده ناپدید می‌شوند و ناحیه کاشت تازه و طبیعی به نظر می‌رسد. به طور کلی دوره نقاهت برای کاشت ابرو نسبتاً سریع است. با تغذیه مناسب، استراحت و مراقبت‌های توصیه شده می‌توانید از حدود هفته دوم به فعالیت‌های روزانه خود بازگردید و به سر کار بازگردید.

حداقل ۱ تا ۲ ماه پس از جراحی از ورزش‌های شدید، رفتن به باشگاه، یا رفتن به استخر یا سونا خودداری کنید. اگر در محل دچار خونریزی، تورم یا چرک شدید، با جراح خود تماس بگیرید. خطر عفونت را جدی بگیرید. به همین دلیل رعایت بهداشت فرد و تمیز نگه داشتن محل کاشت ابرو و حتی بانک مو بسیار مهم است. بعد از چند هفته شاهد ریزش موی پیوندی خواهید بود. این کاملا طبیعی است. ابروهای جدید شما باید در چند ماه آینده شروع به رشد کنند. در این بین ممکن است لازم باشد موهای کاشته شده را به اندازه ابروهای قبلی کوتاه کنید.

راه درمان ورم چشم بعد از کاشت ابرو چیست؟

کاهش ورم بعد از کاشت ابرو نیز راهکارهای خاص خود را دارد. علت التهاب چشم پس از کاشت ابرو طبیعی است و در ۲۰ درصد افراد رخ می‌دهد. برخی از پزشکان برای جلوگیری از تورم و التهاب صورت و چشم‌ها، کورتیکواستروئیدها را به شکل قرص‌هایی به نام آمپول پردنیزولون یا دگزامتازون تزریق می‌کنند. البته باید توجه داشت که کورتون به افراد کمتری تزریق می‌شود زیرا بر موهای کاشته شده اثر منفی می‌گذارد. به طور کلی، به نظر می‌رسد که ورم پس از بسیاری از عمل‌های زیبایی بسیار شایع است و هر چه جراحی استانداردتر باشد، عوارض جانبی از جمله تورم سریعتر از بین می‌رود.

البته لازم به ذکر است که مراقبت‌های لازم در کنترل تورم و ناپدید شدن پس از کاشت ابرو موثر است. همچنین به وضعیت جسمانی و ظاهر فرد بستگی دارد. افرادی که پوست نازکی دارند کبودی و تورم دارند. اکثر افراد حدود ۸۰ درصد ورم نمی‌کنند اما بقیه کمی متورم می‌شوند و پس از مدتی ناپدید می‌شوند. کمپرس یخ یکی از راه‌های درمان التهاب چشم پس از کاشت ابرو است. برای کاهش التهاب و تورم از کمپرس یخ روی چشم‌ها و ناحیه کاشت استفاده کنید. این کار جریان خون را به رگ‌های نزدیک چشم کاهش می‌دهد و تورم این ناحیه را به حداقل می‌رساند. البته در استفاده از کیسه یخ زیاده روی نکنید. فولیکول‌های موی فرو رفته در ابروها ممکن است آسیب ببینند.

ورم و کبودی چشم بعد از کاشت ابرو

همچنین مصرف برخی داروها برای کاهش تورم پس از کاشت ابرو توصیه می‌شود. البته استفاده از داروهای ضد التهاب تنها با مشورت کامل متخصص کاشت ابرو انجام شود. پس از کاشت ابرو نباید خودسرانه به داروهای مختلف متوسل شد. اجتناب از ورزش‌های شدید یکی از مهم‌ترین راه‌های جلوگیری از تورم چشم پس از کاشت ابرو است. همچنین روند بهبودی را کند می‌کند و می‌تواند به فولیکول‌های مو آسیب برساند. پس از کاشت ابرو، مصرف آب کرفس، آب و نوشیدنی‌های خود را افزایش دهید تا از تورم صورت و چشم‌های خود جلوگیری کنید.

چنانچه بخواهیم راه‌های پیشگیری از ورم دور چشم پس از کاشت ابرو را لیست کنیم، می‌توانیم از جدول زیر استفاده کنیم.

راه‌های پیشگیری از کبودی چشم
مشورت با پزشک: قبل از تصمیم به کاشت ابرو، مشورت با یک پزشک یا جراح زیبایی اهمیت دارد. او می‌تواند به شما توضیح دهد که آیا شما برای این روش مناسب هستید یا خیر.
آزمایش حساسیت: اگر شما سایقه حساسیت دارید، قبل از جراحی آزمایش‌های حساسیت انجام دهید تا از مواد مورد استفاده در جراحی آگاه شوید.
پس از جراحی: دستورات پس از جراحی را به دقت دنبال کنید. استراحت کافی و استفاده از یخ برای کاهش تورم می‌تواند از کبودی جلوگیری کند.
استفاده از داروهای تسکین‌دهنده: پزشک شما ممکن است داروهای تسکین‌دهنده توصیه کند تا به کاهش درد و التهاب کمک کنند.

ادامه مطلب  کاشت ابرو چقدر ماندگاری دارد؟

جمع بندی

مرکز کاشت ابرو ماه زر، معتبرترین مرکز کاشت ابرو شهرک غرب، با کادری مجرب، پزشکان حرفه‌ای، تجهیزات پیشرفته بهداشتی و جدیدترین روش‌های کاشت ابرو بدون جراحی یکی از بهترین مراکز کاشت ابرو و جراحی زیبایی به ویژه کاشت ابرو تهران می‌باشد و زیبایی را به شما هدیه می‌دهد. در کلینیک ماه زر انواع خدمات زیبایی با مقرون به صرفه‌ترین هزینه و با مشاوره‌های متعدد ارائه می‌شود.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  سوالات متداول

  • آیا ورم چشم پس از کاشت ابرو معمولی است؟

  بله، ورم معمولی پس از کاشت ابرو می‌تواند رخ دهد. این امر به دلیل تورم طبیعی پس از جراحی است.

  • چرا پس از کاشت ابرو چشمانم کبود شده است؟

  کبودی چشم پس از کاشت ابرو ممکن است به دلیل خونریزی زیر پوستی یا واکنش به مواد شیمیایی در جراحی باشد.

  • چگونه می‌توانم از کبودی چشم پس از جراحی جلوگیری کنم؟

  استفاده از یخ، استراحت کافی، دنبال کردن دستورات پزشک، و مشاوره برای آزمایش حساسیت از راه‌های کاهش کبودی می‌باشد.

  • آیا هر کسی پس از کاشت ابرو به کبودی دور چشم مبتلا می‌شود؟

  نه، این وابسته به عوامل فردی و مشاوره قبلی با پزشک مرتبط است. برخی افراد ممکن است به دلیل حساسیت یا عوامل دیگر بیشتر به کبودی دچار شوند.

  • چه مدت زمانی پس از جراحی ورم و کبودی چشم باقی می‌ماند؟

  معمولاً ورم و کبودی چشم پس از کاشت ابرو در مدت یک تا دو هفته بهبود می‌یابد. اما در برخی افراد ممکن است این مدت کوتاه‌تر یا بلندتر باشد.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  12 پاسخ

  1. من برای فک زاویه سازی انجام دادم و بسیار راضی هستم. کارتون خیلی عالی هست. صرفا خواستم از زحمات شما تشکر کنم.

  2. سلام وقت بخیر / کاشت ابرو به روش پلاس انجام میدین ؟/

   1. با مشاورین تماس بگیرید روش‌ها در همین سایت مشخص شده است.

  3. سلام شما از چه روش هایی برای کاشت ابرو استفاده میکنین ؟

   1. روش‌ها در همین سایت مشخص شده است اما شما باید مشاوره بشید حتما.

   1. بستگی به وضعیت موهای شما دارد. برای مشاوره تماس بگیرید.

  4. منم میخوام زیر چشممو تزریق فیلر زیر چشم بزنم

   1. با سلام دوست عزیز برای خدمات تزریق با مرکز تزریق ما تماس بگیرید. اطلاعات تکمیلی را می‌توانید در وبسایت مرکز تزریق ما به نشانی https://drlaghari.com/ مطالعه کنید.

   1. سلام. تمامی خدمات ما بدون عوارض انجام می‌شوند.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله دلایل ورم و کبودی چشم بعد از کاشت ابرو چیست؟

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
  روش‌های کاشت مو قبل و بعد کاشت ابرو قبل و بعد کاشت مو کاشت ابرو در یک جلسه