۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

برای ماندگاری میکروبلیدینگ چه باید کرد؟

برای ماندگاری میکروبلیدینگ چه باید کرد؟ میکروبلیدینگ ابرو شامل روشی است که ادعا می‌کند ظاهر ابروهای شما را بهبود می‌بخشد. میکروبلیدینگ توسط یک تکنسین آموزش دیده انجام می‌شود. تکنسین آموزش دیده با استفاده از یک ابزار مخصوص ابروها را با دقت می‌کشد. این روش که از ابزار خاصی برای کشیدن ابروها استفاده می‌کند، اساساً پوست ابروهای شما را برش می‌دهد و رنگدانه را در برش‌ها کاشت می‌کند. این کار شامل صدها ضربه کوچک است. ما در ادامه به بررسی روش میکروبلیدینگ و میزان ماندگاری میکروبلیدینگ می‌پردازیم.

انجام میکروبلیدینگ

ماندگاری میکروبلیدینگ چقدر است؟ برای رسیدن به پاسخ این پرسش ابتندا باید بیشتر درباره این روش بدانید! اولین و مهمترین کاری که می‌توانید برای جلوگیری از عفونت میکروبلیدینگ انجام دهید این است که به بهترین مرکز بروید.

میکروبلیدینگ شامل استفاده از سوزن‌های متصل به ابزاری است که خطوطی شبیه موهای ابرو ایجاد می‌کند. در طول عمل، رنگدانه به صورت دستی (از طریق ابزار) روی درم، لایه داخلی پوست قرار می‌گیرد. به نوعی، این کار مانند خالکوبی است، اما دائمی‌نیست. این روش معمولاً حدود یک ساعت طول می‌کشد، اگرچه هم به ابروهای فرد و هم به تکنسین بستگی دارد.

برای ماندگاری میکروبلیدینگ چه باید کرد؟

میزان ماندگاری نتایج چگونه است؟

نتایج میکروبلیدینگ می‌تواند بین ۱۸ تا ۲۰ ماه دوام داشته باشد. مدت زمان انجام این روش به نوع پوست و ترجیحات شما بستگی دارد. برخی از پوست‌ها رنگدانه‌ها را بهتر جذب می‌کنند، به همین دلیل است که طول بین روش‌ها بسیار متفاوت است. رنگدانه‌های مورد استفاده در میکروبلیدینگ به مرور زمان محو می‌شوند. تاچ‌آپ‌ها می‌توانند به نگهداری کمک کنند، اگرچه ممکن است صبر کنید تا رنگدانه تقریباً کاملاً محو شود و دوباره این روش را انتخاب کنید.

از چه چیزی باید آگاه بود؟ ابزار مورد استفاده برای روش میکروبلیدینگ باید همیشه یک ابزار یکبار مصرف باشد. اگر نمی‌بینید که تکنسین میکروبلیدینگ شما وقتی وقت ملاقات شماست، یک ابزار جدید باز می‌کند، ابزار جدیدی بخواهید. در حالی که میکروبلیدینگ به طور کلی به اندازه سایر اشکال خالکوبی ایمن در نظر گرفته می‌شود، تحقیقات پزشکی یا مطالعات بالینی کمی‌برای تأیید این موضوع وجود دارد.

علاوه بر اطمینان از اقدامات ایمن و مسئولانه، باید از نحوه واکنش نوع پوست خاص خود به میکروبلیدینگ نیز آگاه باشید. به عنوان مثال، بسیاری از متخصصان میکروبلیدینگ معتقدند افرادی که پوست خشک دارند، نتایج رضایت‌بخش‌تری نسبت به افرادی که پوست چرب دارند، تجربه خواهند کرد.

برای ماندگاری میکروبلیدینگ چه باید کرد؟

اگر می‌خواهید بدانید برای ماندگاری میکروبلیدینگ چه کنیم، بیان می‌کنیم که برخی از محصولات مراقبت از پوست ممکن است بر نتایج یا مدت زمان انجام این عمل تأثیر بگذارند.

اگر می‌خواهید ابروهای خود را میکروبلید کنید و نتایج طولانی مدتی مشاهده نمایید، بهتر است استفاده از موارد زیر را در روتین مراقبت از پوست خود متوقف کنید.

 • رتینول
 • اسیدها
 • عطر
 • لایه برداری مکانیکی
 • لایه برداری شیمیایی
 • میکرودرم ابریژن

همچنین برای اینکه ابروهای درمان شده خود را در بهترین حالت خود نگه دارید، ضروری است که دستورالعمل‌های مراقبت‌های بعدی را که تکنسین میکروبلیدینگ به شما داده است، دنبال کنید. این دستورالعمل شامل:

 • در هفته یا بعد از درمان از تعریق در ناحیه ابرو خودداری کنید. از انجام تمرینات شدید و عرق‌ریز، دوش آب گرم طولانی، استخر، جکوزی و سونا باید در طول فرآیند بهبودی اجتناب شود.
 • پس از انجام جلسه میکروبلیدینگ از نور مستقیم خورشید دوری کنید. مهم است که قرار گرفتن در معرض نور خورشید در طول فرآیند بهبودی به حداقل برسد، و استفاده از SPF بر روی ابروها یا پوشاندن صورت با کلاه یا گیره زمانی که در معرض نور خورشید هستید به حفظ شادابی ابروهای شما کمک می‌کند.
 • همچنین اکیداً توصیه می‌شود از رنگ کردن ابروها در طول فرآیند بهبودی پس از میکروبلیدینگ خودداری کنید. هر گونه آرایشی که بر روی ابروها قرار می‌گیرد می‌تواند در توانایی پوست برای مهر و موم شدن رنگدانه‌ها اختلال ایجاد کند.
 • اگر سیگار می‌کشید، ایده خوبی است که یک هفته بعد از میکروبلیدینگ خود را ترک کنید، زیرا مواد شیمیایی موجود در سیگار و ویپ‌ها می‌توانند بر توانایی پوست شما برای بهبود موثر تأثیر بگذارند.
 • هیدراتاسیون پوست برای فاکتور شفابخش آن حیاتی است. هرچه پوست شما آبرسانی بیشتری داشته باشد، سریعتر و موثرتر بهبود می‌یابد.
 • پس از سپری شدن دوره بهبود اولیه میکروبلیدینگ، عوامل دیگری وجود دارند که می‌توانند به سرعت یا کندی رنگدانه ای که در پوست نگهداری شده است در طول زمان کم رنگ شود.
 • هنگام فرم دادن به ابروها، آرایش ابرو را خیلی شدید انجام ندهید.
 • رتینول‌ها، اسید گلیکولیک، اسید سالیسیلیک، سرم‌های ویتامین C و سایر اسیدها می‌توانند برای یکپارچگی رنگدانه مضر باشند. در استفاده از محصولات مراقبت از پوست از جمله لوسیون، ضد آفتاب، پاک کننده‌ها و لوازم آرایشی حاوی این محصولات دقت کنید. هر محصولی که دارای برچسب “ضد پیری” است حاوی اسید است و نباید در ناحیه ابروی خالکوبی شده استفاده شود.
 • انواع پوست‌های چرب در حفظ رنگدانه موثر نیستند. تولید بیش از حد سبوم (روغن پوست) می‌تواند توانایی رنگدانه را برای چسبیدن به پوست شما تضعیف کند. برای جبران، از محصولات مراقبت از پوست که برای کاهش تجمع چربی طراحی شده اند استفاده کنید. اگر پوست چرب دارید به شما پروتکل مراقبت پس از آن داده می‌شود تا به حفظ رنگدانه کمک کند.
 • هنگامی‌که بیرون می‌روید، مطمئن شوید که از کرم ضد آفتاب برای محافظت از ابروهای خود (و بقیه صورت و گردن خود) استفاده می‌کنید.

البته که ماندگاری میکروبلیدینگ یک دوره خیلی خوبی است اما پیشنهاد ما به شما کاشت ابرو دائمی است. برای مقایسه این دو روش می‌توانید مطلب ” مقایسه کاشت ابرو با میکروبلیدینگ ” را مطالعه کنید و برای دریافت مشاوره بیشتر نیز فرم زیر را تکمیل کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  مراقبت از پوست بعد از میکروبلیدینگ

  مراقبت‌های بعدی برای پوستی که در آن میکروبلیدینگ انجام شده است مشابه مراقبت از تاتو است. رنگدانه بلافاصله بعد از عمل کاملاً تیره به نظر می‌رسد و پوست زیر آن قرمز می‌شود. از این گذشته، از سوزن‌ها برای برش پوست استفاده می‌شود، بنابراین معمولی است که بلافاصله بعد از آن کمی‌قرمزی و حساسیت را تجربه کنید.

  حدود ۲ ساعت پس از میکروبلیدینگ، باید یک سواب پنبه ای آغشته به آب استریل شده را روی آن ناحیه بمالید. با این کار هرگونه رنگ اضافی روی ابروهای شما از بین می‌رود. همچنین ناحیه را استریل نگه می‌دارد.

  بین ۷ تا ۱۴ روز طول می‌کشد تا پوست بهبود یافته به نظر برسد و رنگدانه به رنگ مورد نظر خود محو شود. برای مراقبت از پوست بعد از میکروبلیدینگ مراحل زیر را دنبال کنید:

  • حداقل به مدت ۷ روز از خیس شدن منطقه خودداری کنید. این کار شامل خشک نگه داشتن صورت در حین حمام می‌شود.
  • حداقل یک هفته آرایش نکنید. این موضوع به این دلیل است که رنگدانه‌ها هنوز در بریدگی‌های کم عمق پوست شما که توسط تیغه ایجاد می‌شود، می‌نشینند.
  • از سونا، شنا و تعریق بیش از حد تا بهبودی کامل ناحیه و قرار ملاقات بعدی خودداری کنید.
  • موهای خود را از خط ابرو دور نگه دارید.

  هر کرم دارویی ارائه شده توسط تکنسین خود را طبق دستور استفاده کنید.

  عوارض میکروبلیدینگ

  ماندگاری میکروبلیدینگ شاید یک مزیت باشد اما این روش عوارض نیز دارد! عفونت‌های پوستی ناشی از تحریک یا واکنش آلرژیک منبع مورد اعتماد رنگدانه یک عارضه احتمالی است. درد و ناراحتی در طول عمل معمول است و ممکن است پس از آن کمی‌احساس سوزش داشته باشید.

  زمانی که مطب تکنسین خود را ترک می‌کنید، درد شدید در ناحیه آسیب دیده معمول نیست. باید به دقت به ناحیه میکروبلید توجه کنید تا ببینید پف کرده یا برجسته می‌شود. هر گونه ترشح زرد رنگ یا قرمزی بیش از حد می‌تواند نشانه عفونت باشد.

  اگر ناحیه متورم شد، بعد از ۲ هفته به پوسته پوسته شدن ادامه داد، یا شروع به نشت چرک کرد، باید فوراً به پزشک مراجعه کنید. عفونت در ناحیه ابرو به خصوص اگر به جریان خون شما برسد نگران کننده است، زیرا این ناحیه بسیار نزدیک به چشم و مغز شما است. در صورت ابتلا به عفونت ناشی از میکروبلیدینگ، به درمان فوری با آنتی بیوتیک نیاز خواهید داشت.

  ادامه مطلب  اشتباهات مهم در برداشتن ابرو

  کلام پایانی

  میکروبلیدینگ زمانی است که یک تکنسین آموزش دیده ابروها را با استفاده از یک ابزار خاص به آنها می‌کشد تا ظاهری پرتر یا تیره تر به آنها بدهد. در این روش از این ابزار برای برش پوست در ناحیه ابروها و کاشت رنگدانه در بریدگی‌ها استفاده می‌شود. اگر برای آرایش دائمی‌ابرو رفته اید، احتمالاً علاقه مند هستید که چگونه از میکروبلیدینگ نتایج ماندگاری بگیرید، ما در این مقاله راهکارهایی را برای شما ارائه دادیم که می‌تواند به شما کمک نماید، در صورت داشتن سوالات بیشتر به وب سایت ما در کلینیک مو ماه زر مراجعه نمایید و یا با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ تماس بگیرید.

  جستجو مرتبط کاربران:

   

  5/5 - (1 امتیاز)

  8 پاسخ

  1. سلام من میخوام برای بار دوم گوشمو سوراخ کنم ولی نمیخوام روی غضروف باشه به نظرتون امکان پذیره؟
   در ضمن به هر فلزی غیر از طلا حساسیت دارم

   1. با سلام این خدمت در مرکز ما ارائه نمی‌شود.

   1. باعث خوشحالی ماست که براتون مفید واقع شده است.

  2. سلام
   من دو ماه و نیم پیش کاشت انجام دادم
   قسمت هایی از سرم زخم شد.
   الان قسمت های زخم شده موی خیلی کمی در اورده و خیلی نگرانم کرده
   آیا طبیعی هست؟
   قبل از کاشت اون قسمت ها خیلی مو داشت
   امیدوارم موهای قبل خودم در بیاد حداقل

   1. با توجه به اینکه در مجموعه ما انجام ندادید می‌توانید برای دریافت درمان‌های تقویتی اقدام کنید.

   1. باعث افتخار است که از خدمات ما راضی بودید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله برای ماندگاری میکروبلیدینگ چه باید کرد؟

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)