۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

چرا موی ابرو دیرتر سفید میشود؟

چرا موی ابرو دیرتر سفید میشود

چرا موی ابرو دیرتر سفید میشود

چرا موی ابرو دیرتر سفید میشود؟ شاید زمانی که به آینه نگاه می‌کنید متوجه تارهای موی سفید در سرتان شوید و در ابروهایتان هیچ تار موی سفیدی پیدا نکنید و این سوال شما نیز باشد ” چرا موی ابرو و سر همزمان سفید نمی‌شوند؟ ” در این مقاله به دنبال علت این موضوع هستیم، با ما همراه باشید.

نقش ملانین در رنگ موی شما

برای پاسخ به پرسش ” چرا موی ابرو دیرتر سفید میشود؟ ” در گام اول باید نقش ملانین را بررسی کنیم! موهای شما به دلیل از دست دادن ملانین، یک جزء تولید کننده رنگدانه که سلول‌های ملانوسیت را تولید می‌کند، خاکستری یا سفید می‌شود. این‌ها رنگ طبیعی مو و پوست شما را تشکیل می‌دهند. هرچه ملانین کمتری داشته باشید، رنگ موهایتان روشن تر است. موهای خاکستری دارای حداقل ملانین هستند، در حالی که سفید فاقد ملانین هستند.

با افزایش سن، از دست دادن ملانین در موهایتان طبیعی است. در واقع، تخمین زده می‌شود که احتمال خاکستری شدن موهای شما هر دهه پس از ۳۰ سالگی تا ۲۰ درصد افزایش می‌یابد. برخی افراد به دلیل سلامتی و ژنتیک کمی زودتر رنگ خاکستری را می‌بینند.

اطلاعات نادرست زیادی در مورد بازگرداندن رنگ طبیعی موهای خود پس از شروع به سفید یا خاکستری شدن وجود دارد.

در حالی که کمبود مواد مغذی خاص و شرایط سلامتی ممکن است باعث ایجاد موهای خاکستری زودرس شود، اگر موهای خاکستری شما ژنتیکی باشد یا به دلیل پیری طبیعی باشد، احیای رنگ طبیعی موهای شما غیرممکن است.

اگر به دنبال کمک به توقف میزان سفیدی مو هستید، تغییرات در تغذیه ممکن است موثر باشد، اما تنها در صورتی که کمبودها علت اصلی باشد. در اینجا، ما برخی از رایج‌ترین افسانه‌ها در مورد درمان موهای خاکستری را بررسی می‌کنیم و راه‌های دیگری را که می‌توانید برای مدیریت رنگ موهای خود انتخاب کنید، بررسی می‌کنیم.

 

مشاوره رایگان مو و ابرو

09127300790

 

علت دیرتر سفید شدن ابرو

چرا موی ابرو دیرتر سفید میشود؟ موهای سر به یکباره تغییر رنگ نمی‌دهند، اما بسیاری از مردان زمانی که ابروهایشان هنوز تیره است موهای جو گندمی‌دارند. زمانی که فولیکول‌های موی پیر از تولید ملانین ( رنگدانه‌ای که موها را تیره می‌کند )، متوقف می‌شوند، انواع موهای بدن تغییر رنگ می‌دهند. موهای ابرو نیز با افزایش سن تغییر بافت، پرپشت‌تر و بلندتر می‌شوند. ساختار متفاوت آن‌ها ممکن است میزان متفاوت سفید شدن آن‌ها را توضیح دهد.

به ندرت اتفاق می‌افتد که موهای سر و موهای ابرو به رنگ سفید و یا خاکستری یکسان دربیایند، و این به رنگ ملانین متفاوت موجود در پوسته سر و ابرو باز می‌گردد. همچنین در مقابل موهای سر، ابروها به دلیل میزان بیشتر کراتین ضخامت بیشتری دارند؛ به همین دلیل ممکن است فردی را ببینیم که از ناحیه سر کچل شده است، اما با این وجود ابروهایش نازک شده و به طور کامل نریخته است.

افزایش سن میزان تولید ملانین در پیاز مو کمتر و کمتر می‌شود و این فرآیند در موهای سر و ابرو متفاوت است، و در ابروها با  افزایش سن به طور تقریبی تغییر می‌کند.

برخی نیز آن را یک مسئله ژنتیکی دانسته و آن را به دو ژن Bcl2 و وBcl-w مرتبط می‌دانند. این ۲ ژن در تنظیم تولید سلول‌های  رنگدانه که مسئولیت تولید ملانین در بدن را دارند نقش عمده ای ایفا می‌کنند.

عوامل موثر بر رنگ موی ابرو چیست؟

مو با هجوم اپیتلیوم اپیدرمی‌ایجاد می‌شود. رنگ مو ممکن است بسته به نژاد، سن و مکان متفاوت باشد. موها پس از رشد وارد دوره استراحت می‌شوند، اما این دوره در تمام نواحی بدن یا در یک ناحیه به طور همزمان نیست. هورمون‌های جنسی، آدرنال و تیروئید از جمله هورمون‌هایی هستند که بر رشد مو تأثیر می‌گذارند.

رنگ مو به فعالیت ملانوسیت بستگی دارد. ملانوسیت‌ها بین سلول‌های اپیتلیال و پاپیلای فولیکول مو قرار دارند. ملانوسیت‌ها رنگدانه موجود در سلول‌های مدولار و قشر فولیکول مو را تشکیل می‌دهند. سفیدی ابرو و مژه به دلیل کاهش رنگدانه مو اتفاق می‌افتد. تغییر رنگ فولیکول مو به رنگدانه ملانین بستگی دارد. با افزایش سن، افزایش مرگ ملانوسیت به دلیل استرس اکسیداتیو و آپوپتوز در فولیکول‌های موی سفید مشاهده می‌شود.

اگر فقط در سی سالگی هستید و قبلاً موهای سفید یا خاکستری روی ابروهای خود دارید، از این وضعیت وحشت نکنید. موهای سفید در ابروها یک مشکل نادر نیست و می‌تواند در افراد در هر سنی برجسته باشد. علاوه بر این، برخی از درمان‌های بسیار مؤثر وجود دارد که می‌تواند به شما در مبارزه با این مشکل کمک کند.

ادامه مطلب  جدیدترین روش کاشت ابرو چیست؟

دلایل سفید شدن مو در ابروها

به طور کلی در پاسخ به این پرسش ” چرا موی ابرو سفید میشود؟ ” نیز می‌توان علت‌های زیر را بیان کرد.

۱. عدم تعادل رنگدانه : موهای ابرو رنگ خود را از رنگدانه ای به نام ” ملانین ” می‌گیرند که توسط پوست ما سنتز می‌شود. هنگامی‌که تعادل بین دو ماده شیمیایی خاص موجود در این رنگدانه به هم می‌خورد، موهای ابرو شروع به از دست دادن رنگ خود کرده و سفید می‌شوند.
ملانین یک رنگدانه بیولوژیکی تیره ( بیوکروم ) است که در پوست، مو، پرها، پوسته‌ها، چشم‌ها و برخی از غشاهای داخلی یافت می‌شود. در بدن انسان به عنوان محصول نهایی در طی متابولیسم اسید آمینه تیروزین تشکیل می‌شود.

۲. پیری: افزایش سن یک فرآیند طبیعی است که باعث ایجاد موهای سفید در ابروها می‌شود. با افزایش سن، حجم مواد مغذی که به ریشه موها می‌رسد کاهش می‌یابد که در نهایت بر تغذیه آن‌ها تأثیر می‌گذارد، سلامت آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهد و همچنین رنگ آن‌ها را تغییر می‌دهد.

۳. عوامل هورمونی: عوامل هورمونی خاصی وجود دارند که مسئول سفیدی موهای ابرو هستند. این عوامل می‌تواند ناشی از یک سبک زندگی ناسالم یا حتی استفاده از برخی داروها باشد. این عدم تعادل هورمونی عمدتاً در مردان قابل مشاهده است که آنها را بیشتر از زنان در معرض این موضوع قرار می‌دهد.

۴. رژیم غذایی ضعیف: یک رژیم غذایی نامناسب و نامناسب نیز می‌تواند موهای ابروی شما را خاکستری یا سفید کند. هرچه بیشتر مواد غذایی تصفیه شده یا فرآوری شده را در وعده غذایی خود بگنجانید، بیشتر طعمه آن می‌شوید.

۵. سوء تغذیه: اگر وعده‌های غذایی خود را به طور مکرر حذف کنید، در نهایت موهای سفید در ابروهایتان ایجاد می‌شود. زیرا سلول‌های بدن شما مواد مغذی کافی دریافت نمی‌کنند و در نتیجه تولید طبیعی ملانین را تا حد زیادی کاهش می‌دهند.

۶. وراثت: ابروهای سفید نیز می‌تواند یک مشکل ارثی باشد. اگر خانواده شما سابقه چنین مشکلی را داشته باشند، این احتمال وجود دارد که شما نیز قربانی شوید.

۷. اختلالات خود ایمنی: افرادی که از برخی اختلالات خودایمنی مانند ویتیلیگو، آلبینیسم، کم خونی خطرناک و غیره رنج می‌برند نیز گزارش شده است که ابروهای سفید زودرس را تجربه می‌کنند.

۸. سیگار کشیدن زیاد: اگر سیگاری زنجیره ای هستید، باید قبل از زمان آماده شدن برای ایجاد موهای سفید در ابروهای خود را داشته باشید. تنباکو حاوی مقدار زیادی نیکوتین است که به تولید رنگدانه‌ها در بدن ما آسیب می‌رساند. اگر شما کاشت ابرو داشته‌اید، حتما مطلب ” چرا بعد از کاشت ابرو نباید سیگار کشید ” را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید درباره: تفاوت کاشت ابرو با تاتو ابرو

چرا اگر علت سفید شدن مو ژنتیکی باشد نمی‌توانید به طور دائم رنگ موهای خود را تغییر دهید؟

در هسته آن، مو به طور طبیعی سفید است. ملانین مسئول رنگ موهایی است که شما با آن متولد شده اید، که بر اساس ژنتیک است. فولیکول‌های مو حاوی سلول‌هایی هستند که ملانین از آنها برای ایجاد رنگدانه‌ها استفاده می‌کند که با پروتئین کراتین ترکیب می‌شوند.

ریزش ملانین: در مو به طور طبیعی به خصوص بعد از ۳۰ سالگی اتفاق می‌افتد. با این حال، میزان دقیق ریزش ملانین مو تا حد زیادی توسط ژن‌های شما تعیین می‌شود. اگر والدین شما سفیدی زودرس را تجربه کردند، احتمال دارد که شما هم همین را ببینید. علیرغم ادعاهای مطرح شده به صورت آنلاین و توسط بازاریابان محصول، اگر علت ژنتیکی باشد، نمی‌توان موهای سفید را معکوس کرد.
هنگامی‌که فولیکول‌های موی شما ملانین را از دست می‌دهند، نمی‌توانند آن را به تنهایی تولید کنند. با کاهش تولید ملانین، موهای شما خاکستری می‌شوند و وقتی تولید ملانین کاملاً متوقف می‌شود، سفید می‌شوند.

موهای خاکستری زودرس ( قبل از ۲۰ و ۳۰ سالگی ) اغلب ارثی است: با این حال، این امکان وجود دارد که کمبودهای تغذیه ای خاص و شرایط پزشکی زمینه ای در این امر نقش داشته باشد. در مورد احتمالات زیر با یک پزشک صحبت کنید.

کمبودهای تغذیه ای: اگر رژیم غذایی متعادلی داشته باشید، به احتمال زیاد موهای خاکستری شما با هیچ گونه کمبود تغذیه ای مرتبط نیست.

اگر رژیم غذایی شما فاقد برخی مواد مغذی باشد، می‌تواند بر تولید ملانین در فولیکول‌های مو تأثیر بگذارد. ویتامین B-۱۲ شایع ترین مقصر است، کمبود فولات، مس و آهن نیز خطر ابتلا را افزایش می‌دهد.

شرایط پزشکی: سفیدی زودرس مو همچنین می‌تواند با برخی از بیماری‌ها مرتبط باشد، از جمله:

ویتیلیگو

بیماری تیرویید

آلوپسی آره آتا

نوسانات هورمونی: نیز می‌تواند در سفید شدن موها نقش داشته باشد. مدیریت چنین شرایط پزشکی از نظر تئوری می‌تواند به بازیابی ملانین و رنگ طبیعی موهای شما در طول زمان کمک کند.

شما عزیزان می‌توانید برای دریافت هرگونه راهنمایی و مشاوره در زمینه مو و ابرو از طریق فرم زیر به مشاورین کلینیک مو و ابرو ماه زر، معتبرترین مرکز کاشت ابرو شهرک غرب، در تماس باشید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  چگونه شروع سفیدی مو را کاهش دهیم؟

  مگر اینکه کمبود مواد مغذی اساسی یا شرایط پزشکی داشته باشید، به خودی خود راه روشنی برای جلوگیری از سفید شدن مو وجود ندارد. با این حال، ممکن است برخی از راه‌حل‌ها وجود داشته باشد که می‌توانید برای کاهش سرعت شروع آن امتحان کنید.

  • مدیریت استرس، زیرا هورمون‌های استرس می‌توانند تولید ملانین را در فولیکول‌های مو مختل کنند.
  • ترک سیگار، که می‌تواند دشوار باشد، اما یک پزشک می‌تواند طرحی برای ترک سیگار ارائه دهد که برای شما مفید باشد.
  • حفظ وزن شما
  • کاهش قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و آلودگی
  • با استفاده از کلاه و روسری از موهای خود در برابر نور خورشید محافظت کنید

  احتمال سفید شدن زودرس به نحوه تولید ملانین فولیکول‌های مو بستگی دارد. گاهی اوقات استرس، کمبودهای تغذیه‌ای و سایر عوامل سبک زندگی می‌تواند تولید ملانین را متوقف کند. هنگامی‌که این مشکلات معکوس شدند، ملانین ممکن است بازیابی شود.

  جستجو مرتبط کاربران:

  اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

  10 پاسخ

   1. قیمت کاشت مو و ابرو در جلسه مشاوره و معاینه تعیین می‌شود.

  1. هر زائده ای در ناحیه تناسلی زگیل تناسلی هست؟

   1. خیر زگیل تنها با تماس مکان‌هایی که این ویروس را دارند رخ می‌دهد. برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر باید به وبسایت مرکز تاتو و لیزر ما به نشانی https://drtattoo.co/ مراجعه کنید.

  2. با سلام و خسته نباشید
   برای دوستانی که برای بیماری صرع دارو مصرف میکنند ، ضرری دارد؟

  3. سلام خسته نباشید همه جا نوشته شده ۳ماه بعد از کاشت مزوتراپی انجام بشه خوب هست در صورتیکه شما در جوابه یکی از دوستان گفتید مزو بعد از کاشت کلن توصیه نمیشه و تاثیری نداره!!؟ پس درست ماجرا همین هست ؟

   1. با سلام؛ ممکنه که مشخص کنید در جواب کدام دوستی گفتیم مزو لازم نیست؟!
    بسته به نتیجه ممکن است مزو لازم نباشد!

  4. سلام من سه روزه این قرص رو مصرف میکنم
   احساس خارش پوست و سر و قرمزی جزئی روی پوست صورتم رو دارم
   امکانش هست برای این قرص باشه؟؟؟
   ابا میشه در مصرفش رو پایین بیارم و روزی یه دونه مصرف کنم؟

   1. با سلام دوست عزیز؛
    چه قرصی؟ برای چه مشکلی؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله چرا موی ابرو دیرتر سفید میشود؟

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)