۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

کاشت مو prp چیست؟

کاشت مو prp چیست؟

کاشت مو prp چیست؟

کاشت مو prp چیست؟ چرخه معمولی رشد و ریزش مو به این صورت است که روزانه حدود ۱۰۰ تار مو ریخته و با رشد جدید جایگزین شود. اگر چیزی باعث از بین رفتن فولیکول‌های مو شود یا رشد موهای جدید روی سر شما به دلایل دیگری متوقف شود، با گذشت زمان، ضعیف شدن آن منجر به ریزش مو می‌شود. تزریق پلاسمای غنی از پلاکت ( PRP ) یک روش جدید است که در آن از پلاکت‌های خون شما ( نوعی سلول که به بهبودی در سراسر بدن کمک می‌کند ) استفاده می‌کند تا به کاشت مو بهتر عمل نماید. PRP برای بازیابی توانایی شما برای رشد موهای جدید عمل می‌کند. اگر نمی‌دانید که کاشت مو  prp چیست، با خواندن این مقاله اطلاعات خود را کامل نمایید.

PRP چگونه کار می‌کند؟

قبل از پاسخ به سوال کاشت مو prp چیست بیایید که بررسی کنیم پی آر پی چگونه کار می‌کند. اگرچه ریزش مو معمولا با افزایش سن و ژنتیک همراه است، اما ممکن است در هر زمانی بدلایل مختلفی چون بیماری، عدم تعادل هورمونی و غیره اتفاق بیفتد. در واقع طاسی زمانی اتفاق می‌افتد که فولیکول‌‌های مو ( کیسه‌های کوچکی که تک تک موها را روی پوست سر نگه می‌دارند )، شروع به کوچک شدن می‌کنند و به مو اجازه می‌‌دهند که ریزش کنند.

در دنیای پزشکی، پزشکان از روش PRP برای کمک به بهبود آسیب‌های عضلانی و تاندون استفاده کرده‌اند. با افزایش ریزش مو و توجه افراد در این زمینه تحقیقات زیادی صورت گرفته است. تحقیقات نشان می‌‌دهد که تزریق پلاکت‌های موجود در خون بیمار و فعال کردن فاکتورهای رشد می‌‌تواند خونرسانی به فولیکول‌های مو را بهبود بخشد و ضخامت ساقه‌های مو را افزایش دهد.

کاشت مو به روش prp

کاشت مو پی آر پی، نیز بدین صورت است که پلاکت‌های موجود در خون در هنگام کاشت مو تزریق می‌شوند. در نتیجه فاکتورهای رشد فعال می شوند و خونرسانی و اکسیژن رسانی به فولیکول های مو پیوند زده شده بهتر برقرار می‌شود. در نتیجه موفقیت کاشت بیشتر می باشد و نتایج حاصل از آن ماندگار تر و رضایت بخش‌تر می‌باشد.

دریافت prp کمتر از ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. بدین صورت که نمونه‌ای از خون شما را می‌گیریم، سپس آن را در سانتریفیوژ می‌چرخانیم تا پلاکت‌ها جدا شوند. پس از استخراج پزشک متخصص آن را به نواحی تحت درمان در حین کاشت فولیکول‌ها تزریق می‌کنند.

همچنین می‌توان از prp برای جلوگیری از ریزش مو استفاده نمود. بدین صورت که پزشک متخصص پلاکت‌های خون بیمار را به نواحی مورد نیاز تزریق می‌نماید. بیماران ۱ بار در ماه به مدت ۳ ماه برای تزریق دیگر مراجعه می‌کنند، سپس هر ۳ تا ۶ ماه یک بار جهت تزریق prp مراجعه می‌نمایند.

این روش از خون خود بیمار استفاده می‌کند و خطرات آن حداقل است. اگرچه بسیار بعید است، اما خطرات می‌تواند شامل خونریزی، هماتوم، عفونت و آسیب عصبی باشد. بیمارانی که داروهای ضد انعقاد مصرف می‌کنند و افرادی که دارای عفونت فعال پوست سر، بیماری مزمن کبدی یا تعداد پلاکت پایین هستند، نباید PRP انجام دهند.

کاشت مو به روش prp

کاشت مو به روش پی آر پی به این صورت است که پس از استخراج پلاکت‌های خون بیمار، همزمان با کاشت فولیکول های مو prp نیز به ناحیه پذیرنده تزریق می‌گردد. با PRP، فولیکول‌های مو مقدار بیشتری مواد مغذی دریافت می‌کنند که به سلول‌های فولیکول انرژی می‌دهد و آن‌ها را سالم‌ تر می‌‌کند و به پذیرش کاشت کمک موثری می‌کند و موجب می‌شود که پس از کاشت مو ریزش موی کمتری وجود داشته باشد و ماندگاری موها پس از کاشت به طور چشمگیری افزایش یابد. با واسطه این پلاکت‌های استخراج شده از پلاسمای خون فولیکول‌های قوی و سالم مو باعث رشد بیشتر مو و همچنین موهای قوی‌تر و ضخیم‌تر می‌شود.

ما در کلینیک ترانسپلنت، معتبر‌ترین مرکز کاشت مو در شهرک غرب، زیر نظر کلینیک ماه زر برای ارائه بهترین خدمات پی آر پی در خدمت شما هستیم. برای دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

مشاوره ۲۴ ساعته

09127300790

چرا PRP بعد از کاشت مو توصیه می‌شود؟

یکی از مهم‌ترین توصیه‌ها برای کاشت مو به روش prp توصیه به پی آر پی بعد از کاشت است. دلایل زیادی برای توصیه PRP پس از کاشت مو وجود دارد. برای درک این دلایل لازم است نکته کلی در مورد درمان PRP را بدانیم. در درمان PRP از پلاسمای بدست آمده از خون خود فرد با غنی سازی آن استفاده می‌شود. برای درمان ابتدا با استفاده از لوله های مخصوص PRP از فرد خون گرفته می‌شود و این خون سانتریفیوژ می‌شود. این خون را به یک قسمت قرمز و یک قسمت سفید ( شفاف ) تقسیم می کند. قسمت شفاف بالایی پلاسما نامیده می شود. این قسمت حاوی پلاکت‌ها و فاکتورهای رشد است. مواد موجود در پلاسما باعث رشد سریعتر بافت و تغذیه فولیکول های مو می‌شود. به این ترتیب فولیکول‌های مو پس از کاشت مو حمایت می‌شوند. به طور خلاصه، میزان موفقیت کاشت مو با درمان PRP به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد.

ادامه مطلب  آیا مزوتراپی مو دائمی است؟

مزایای پی آر پی پس از کاشت مو

مزایای کاشت مو prp چیست؟ مزایای استفاده از پی آر پی برای بهبود بهبود و رشد مو پس از کاشت مو بر سه کاربرد متمرکز است.

حفظ و افزایش ماندگاری فولیکول های مو در حین و بعد از کاشت مو: در فاصله زمانی بین برداشتن فولیکول‌های مو از ناحیه اهداکننده پوست سر و پیوند به ناحیه گیرنده، فولیکول‌ها ممکن است به چند دلیل آسیب ببینند. یک رویکرد رایج برای حفظ بقای فولیکول‌های مو اهداکننده در طول دوره انتقال، نگهداری آنها در محلول ذخیره‌سازی حاوی PRP است. این یک محیط حفاظتی با دما، تعادل شیمیایی و تامین کافی مواد مغذی را فراهم می کند. افزودن PRP به محلول ذخیره سازی باعث افزایش زنده ماندن فولیکول ها در حین و بعد از پیوند می شود. بهبودی پس از پیوند بافت را بهبود می بخشد و رشد مو در فولیکول های پیوند شده را افزایش می دهد. پی آر پی رشد فولیکول مو را از طریق اثر فاکتورهای رشد مشتق از پلاکت بر روی سلول های بنیادی فولیکول مو افزایش می دهد. فاکتورهای رشد مشتق شده از پلاکت باعث می شوند که سلول های بنیادی فولیکولی از حالت خفته به حالت فعال تبدیل شوند و فرآیند تولید مو را آغاز کنند.مزایای پی آر پی پس از کاشت مو

ترویج و بهبود ترمیم بافت و روند بهبودی پس از کاشت مو: پی آر پی رشد فولیکول مو را از طریق اثر فاکتورهای رشد مشتق از پلاکت بر روی سلول های بنیادی فولیکول مو افزایش می دهد. فاکتورهای رشد مشتق شده از پلاکت باعث می شوند که سلول های بنیادی فولیکولی از حالت خفته به حالت فعال تبدیل شوند و فرآیند تولید مو را آغاز کنند. یکی از فعالیت هایی که باعث ترمیم و التیام بافت بعد از آسیب و جراحی می شود، آزادسازی فاکتورهای رشد مشتق از پلاکت در محل آسیب بافتی است که در نتیجه ترمیم و التیام بافت را بهبود می بخشد. عوامل رشد منفرد مانند PDGF ( فاکتور رشد مشتق از پلاکت ) توسط جراحان برای ترویج بهبود زخم در بیماران جراحی در بیمارستان ها استفاده شده است.

تقویت فولیکول‌های غیرفعال مو و تحریک رشد موهای جدید: همانطور که می دانیم PRP باعث افزایش رشد مو بعد از کاشت می شود. اما فاکتورهای رشد مشتق شده از پلاکت نیز می توانند فولیکول های مو غیرفعال را بیدار کرده و موهای جدید تولید کنند. PRP پس از آسیب جزئی پوست سر انجام می شود تا پلاکت ها را وادار به انتشار فاکتورهای رشد در محل آسیب کند. طی ۴ ماه آینده، افزایش رشد و قطر مو مشاهده می‌شود.

ادامه مطلب  مزوتراپی برای ریزش موی هورمونی

درمان prp پس از کاشت مو

درمان PRP پس از کاشت مو بسیار موثر شناخته شده است. با این حال، باید بدانید که دفعات نیاز به درمان با پی آر پی به شخص بستگی دارد.

 1. با PRP، فاکتورهای رشد و پلاکت ها وارد پوست سر می شوند. این تأثیر مثبتی بر کل روند بهبودی دارد. با این حال، برای موفقیت آمیز بودن درمان PRP، انجام آن در زمان مناسب بسیار مهم است. درمان PRP را می‌توان ۱۰ روز پس از کاشت مو بدون هیچ مشکلی انجام داد. جلسات بعدی باید برای ۱ ماه، ۳ ماه و ۶ ماه بعد برنامه ریزی شود. معمولاً ۴ جلسه درمانی کافی است.
 2. پی آر پی گزینه خوبی برای افزایش موفقیت کاشت مو است. با این حال، هرگز فراموش نکنید که روش های کلینیکی که در آن کاشت مو انجام می دهید باید با آن تطبیق داده شود. به طور کلی، این درمان را می توان ۳-۴ ماه پس از جراحی انجام داد. تعداد جلسات بسته به شرایط فرد متفاوت است.
 3. PRP به عنوان یک درمان ابتکاری و پیشرفته برجسته می شود. با این روش درمانی می توانید موفقیت کاشت مو را افزایش دهید. علاوه بر این، نه تنها پیوندهای تازه پیوند شده، بلکه بر وضعیت موهای موجود شما نیز تأثیر مثبتی خواهد گذاشت. موهای ضعیف شما پرتر و قوی تر می شوند. شما می توانید این درمان را ۳ هفته پس از کاشت مو انجام دهید. در مجموع ۳ جلسه درمانی در فواصل ۳ هفته ای کافی است.

آیا پی آر پی برای ریزش مو موثر است؟

امروزه برخی از بیماران تزریق PRP را همراه با سایر درمان‌های ریزش مو مانند دارو انجام می‌دهند. شواهد بالینی فزاینده نشان می دهد که PRP می‌تواند به بیماران مبتلا به ریزش مو کمک کند. اکثر مطالعات PRP، پیگیری بیماران را تا ۶ ماه پس از عمل گزارش می‌دهند.

بدن بسیاری از مواد مغذی ضروری خود را از طریق جریان خون دریافت می‌کند. با افزایش خون رسانی به فولیکول‌های مو، پی آر پی به فولیکول‌های موی بیمار کمک می‌کند تا مواد مغذی بیشتری را که از طریق جریان خون عبور می‌کنند دریافت کنند.

PRP چگونه کار می کند

میزان ماندگاری رشد مو با PRP چقدر است؟

برای دستیابی به نتایج واقعی درمان موی پی آر پی، باید چهار تا شش درمان را انجام دهید و می توانید از رشد موهای جدید برای حدود 18 تا 24 ماه لذت ببرید. از آنجایی که PRP دائمی نیست، درمان های آن یک بار در سال توصیه می شود.

پلاسمای غنی از پلاکت (PRP) می تواند با بهبود جریان خون در فولیکول های مو به ضخیم شدن مو کمک کند. برخلاف داروهای تجویزی، پی آر پی عوارض جانبی شناخته شده کمی دارد. PRP از خون خود فرد گرفته می شود، بنابراین بدن او واکنش سیستم ایمنی به PRP که ممکن است به یک ماده خارجی داشته باشد، ندارد.

می توان پلاکت ها را به عنوان تکنسین های فوریت های پزشکی (EMTs) در نظر گرفت. پلاکت ها به هنگام بیماری یا صدمه زدن به محل حادثه هر جا که لازم باشد می شتابند. پلاکت ها مقداری مواد را به ناحیه آسیب دیده تزریق می کنند و سایر مواد مورد نیاز را برای بهبود جذب می کنند. این سلول‌های خونی با فاکتورهای رشدی که دارند به آن ناحیه تزریق می شوند. آن ها سلول‌های بنیادی را جذب می کنند تا بیایند و به روند بهبودی کمک کنند.

قبل و بعد پی ار پی

مشاوره پی آر پی کلینیک دکتر ضرغامی

کاشت مو prp چیست؟ پی آر پی یک روش درمانی است که سال هاست مورد استفاده قرار می‌گیرد. مشخص است که رشد مو توسط این روش پشتیبانی می‌شود. بنابراین توصیه می شود پس از کاشت مو، درمان PRP انجام شود. کاشت مو به روش پی آر پی موجب می‌شود پس از جراحی رشد رگ‌ های خونی جدید در ناحیه تحت درمان، موجب دریافت فاکتورهای رشد و سایر پروتئین‌‌ها و جذب سلول‌های بنیادی به آن ناحیه می‌گردد، و همین امر موجب بقای بهتر فولیکول‌های موی کاشته شده می‌گردد.

جستجو مرتبط کاربران:

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

12 پاسخ

 1. سلام
  میخواستم بدونم چه جوری میتونم هزینه دقیق پی آر پی مو رو بدونم ؟ و اینکه تاثیر روی ریزش موی ارثی داره؟

  1. با سلام. ممکن است شما نیاز به کاشت داشته باشید. به همین جهت پیشنهاد می‌کنیم با ما تماس بگیرید تا هم روش درمان و هم هزینه نهایی مشخص شود.

 2. سلام تو سن ۱۵ سالگی متوجه این بیماری شدم یه مدت امپول زدم بهتر شد اما الان که ۲۱ سالم هست دوباره ریزش ها شروع شده میخواستم بدونم درمان قطعی برای این بیماری وجود داره ؟؟؟؟؟/

  1. با سلام. برای دریافت مشاوره با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ تماس بگیرید.

 3. با سلام هزینه کاشت مو با بانک مو ضعیف به چه صورته آیا دائمیه ؟

  1. با سلام. تمامی درمان‌های ما با مشاوره بعد از انجام و دائمی می‌باشد. برای مشخص شدن هزینه نهایی باید وضعیت شما در جلسه معاینه مشخص شود.

 4. سلام
  این تتو ها بعد از اینکه پاک شدن عوارض ندارن؟

 5. چقدر عالی اینطوری راحت میتونیم بدون دغدغه مالی کاشت انجام بدیم

  1. پیشنهاد می‌کنیبم حتما با مشاورین تماس بگیرید. ممکن است روش بهتری برای شما پیشنهاد شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله کاشت مو prp چیست؟

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
کاشت مو میکروگرافت کاشت ابرو در یک جلسه قبل و بعد کاشت مو قبل و بعد کاشت ابرو