۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

طرز استفاده ماینوکسیدیل برای ابرو

طرز استفاده ماینوکسیدیل برای ابرو چگونه است؟ اگر به دنبال استفاده از ماینوکسیدیل برای کاهش ریزش ابرو و تقویت رشد مجدد ابروهای خود هستید، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که طرز استفاده ماینوکسیدیل برای ابرو چگونه است. ماینوکسیدیل برای استفاده روزانه طراحی شده است، بنابراین اکثر افراد باید ماینوکسیدیل را هر روز برای مشاهده نتایج ادامه دهند.

اگر به فکر قطع مصرف ماینوکسیدیل هستید، مهم است که به عوارض جانبی احتمالی پس از قطع مصرف ماینوکسیدیل توجه کنید. در این مقاله، با نحوه مصرف، چگونگی قطع مصرف و تمام آنچه لازم است ر ارتباط با آن بدانید را بیابید.

ماینوکسیدیل چیست؟

طرز استفاده ماینوکسیدیل برای ابرو چگونه است؟ برای پاسخ به این پرسش ابتدا باید خود ماینوکسیدیل را بهتر بشناسید. ماینوکسیدیل یک درمان موضعی مو است که برای جلوگیری یا معکوس کردن ریزش مو استفاده می‌شود. معمولاً با نام تجاری Rogaine یافت می‌شود. برای اینکه Rogaine به طور موثر عمل کند، باید دو بار در روز، هر روز استفاده شود.

این درمان با گشاد کردن رگ‌‌های خونی عمل می‌کند که جریان خون را بهبود می‌‌بخشد و جریان بهتر مواد مغذی را به فولیکول‌های موی ابرو شما تشویق می‌‌کند. این افزایش جریان خون می‌تواند به فولیکول مو کمک کند تا وارد مرحله‌ای شود که به عنوان «فاز رشد» چرخه مو شناخته می‌شود، که می‌تواند به توقف طاسی و نازک شدن مو کمک کند.

ماینوکسیدیل یک درمان موثر ریزش ابرو است و مطالعات مختلفی دارد که اثربخشی آن را ثابت کرده است.

می‌توان از ماینوکسیدیل برای ابروها استفاده کرد؟

اگرچه ماینوکسیدیل برای استفاده در ابروهای نازک طراحی نشده است، اما مطالعات کمی انجام شده است که به دنبال کشف اینکه آیا اثربخشی آن فراتر از درمان طاسی الگوی مردانه و زنانه است یا خیر. اگرچه تحقیقات قابل توجهی در مورد استفاده از Rogaine در ابروها برای نتیجه گیری قطعی وجود ندارد که این یک درمان موثر ریزش مو است، بسیاری از افراد نتایج چشمگیری دیده اند.

با توجه به اینکه عوارض جانبی بسیار کم است، منصفانه است که بگوییم ماینوکسیدیل یک درمان با تحمل خوب است که می‌تواند به افرادی که از نازک شدن ابروها یا ریزش موی ابرو رنج می‌برند کمک کند، اگرچه هنوز باید تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام شود.

نحوه استفاده از ماینوکسیدیل برای ابروها

نحوه عملکرد ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل با باز کردن رگ‌های خونی در پوست ابرو عمل می‌کند، بنابراین خون بیشتری به فولیکول‌های مو جریان می‌یابد. خون حامل مواد مغذی ضروری است که به رشد موهای ابروی شما کمک می‌کند، بنابراین جریان خون بیشتر به فولیکول‌ها می‌تواند ریزش مو را کند کرده و باعث رشد مجدد مو شود.

طرز استفاده ماینوکسیدیل برای ابرو

اما طرز استفاده ماینوکسیدیل برای ابرو چگونه است؟ معمولاً استفاده از این دارو را به صورت روزانه و دو وعده در روز صورت می‌گیرد. در صبح و شب می‌توان به کمک یک گوش پاک کن این قطره را بر روی پوست ابرو ماساژ داد.

با توجه به این که استفاده از این دارو و جذب آن ممکن است حداقل تا یک ساعت طول بکشد بهتر است تا ۳ ساعت پس از استفاده از آن از شستن ابرو و صورت خودداری کنید. برای این که اثر این دارو را بر روی تقویت ابرو و پرپشت شدن آن ببینید، باید چندین ماه زمان بگذارید و مداومت در استفاده از آن اهمیت بالایی دارد تا حصول نتیجه صورت گیرد.

یک سری نکات هنگام استفاده از ماینوکسیدیل باید در نظر گرفته شود. با توجه به این که این دارو تقویت مو را در هر ناحیه ای می‌تواند صورت دهد در هنگام استفاده به خصوص برای خانم‌ها باید دقت کافی مبذول داشته شود تا به دیگر نقاط صورت نریزد زیرا ممکن است سبب رویش موهای زاید و پرمویی در صورت شود.ماینوکسیدیل برای ابرو

این دارو دارای الکل است و هنگام استفاده از آن اگر به چشم وارد شود ایجاد سوزش شدید می‌کند پس بهتر است که به هر نحوی که می‌توانید از چشمان خود در برابر آن محافظت کنید.

در هنگام استفاده از ماینوکسیدیل برای تقویت ابرو سعی کنید از داروهای تقویت کننده ی دیگر استفاده نکنید و حداقل تا مدتی که پزشک تعیین کرده است فقط از این دارو بهره ببرید. بدین صورت بهتر می‌توانید متوجه شوید که کدام دارو بر روی ریزش ابرو یا تقویت ابروی شما اثر بهتری داشته است.

 

مرحله به مرحله استفاده از ماینوکسیدیل

گام اول – شستشو و تمیز کردن: ابتدا باید پوست و ابروهای خود را کاملاً تمیز کنید. از یک پاک‌کننده ملایم برای شستشوی صورت و ابروها استفاده کنید تا هر گونه چربی و آلودگی از بین برود.
گام دوم – خشک کردن کامل: بعد از شستشو، ابروها و پوست اطراف آن را به دقت خشک کنید. مهم است که قبل از استفاده از ماینوکسیدیل، پوست شما کاملاً خشک باشد.
گام سوم – استفاده از ماینوکسیدیل: با استفاده از قطره‌چکان یا برس کوچک، مقدار مناسبی از ماینوکسیدیل را به ابروهای خود بزنید. دقت کنید که ماینوکسیدیل فقط بر روی ناحیه ابرو استفاده شود و به سایر بخش‌های صورت نرسد.

افرادی که دچار ریزش موی ارثی هستند بهترین نتیجه را از این دارو می‌گیرند و معمولاً دارای موهای پرپشت و بدون ریزش در آینده می‌شوند. از این رو برای تقویت ابروهایی که در سنین خاص شروع به ریزش می‌کند و افرادی که در سن پایین دچار ریزش ابرو می‌شوند بسیار مفید و مناسب است.

ادامه مطلب  قرینه سازی ابرو چیست؟ | ۳ روش جدید

چرا ممکن است مصرف ماینوکسیدیل را متوقف کنید؟

در مقوله طرز استفاده ماینوکسیدیل برای ابرو ممکن است شما نیاز به متوقف کردن مصرف این دارو داشته باشید. چند دلیل وجود دارد که می‌توانید مصرف ماینوکسیدیل را متوقف کنید.

 • شما نتایج رشد ابرو را که انتظار داشتید نمی‌بینید.
 • عوارض جانبی قابل توجهی دارید.
 • ادامه استفاده روزانه از ماینوکسیدیل گران است.
 • شما نگران این هستید که ماینوکسیدیل با سایر داروهایی که مصرف می‌کنید تداخل داشته باشد.

ممکن است شما به نتایج دلخواه خود رسیده‌اید و دیگر نمی‌خواهید از ماینوکسیدیل استفاده کنید. ما در مرکز مو و ابرو ماه زر، معتبرترین مرکز کاشت ابرو شهرک غرب، با ارائه مشاوره‌های لازم شما در مسیر داشتن ابرو‌هایی زیبا همراهی خواهیم کرد. برای دریافت مشاوره بیشتر می‌توانید فرم زیر را تکمیل کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  اگر مصرف ماینوکسیدیل را متوقف کنید چه اتفاقی می‌افتد؟

  اگر مصرف ماینوکسیدیل برای ابرو را قطع کنید، احتمالاً چند تغییر خواهید دید. این تغییرات شامل موارد زیر خواهد بود.

  ریزش ابرو. ماینوکسیدیل فقط تا زمانی که از آن استفاده می‌کنید اثر می‌گذارد، بنابراین وقتی استفاده از آن را متوقف می‌کنید، موهایی که دوباره رشد کرده‌اید ممکن است شروع به ریزش کنند.

  کاهش عوارض جانبی. اگر ماینوکسیدیل در طول درمان عوارض جانبی برای شما ایجاد کرده است، باید متوجه شوید که این عوارض پس از قطع مصرف آن برطرف می‌شود.

  ریزش مو اغلب با قطع مصرف ماینوکسیدیل از سر گرفته می‌شود. اما اینکه دقیقاً چه مقدار مو پس از قطع ماینوکسیدیل از دست می‌دهید در افراد مختلف متفاوت است.

  یک مطالعه نشان داد که از هر ۱۰ مرد، ۴ نفر پس از قطع مصرف ماینوکسیدیل موضعی، دارای تعداد مو هستند که به زیر سطح پایه کاهش یافته است. بنابراین ممکن است بیشتر از آنچه که دوباره به دست آورده اید، موهای خود را از دست بدهید.

  این موضوع به این دلیل است که برخی از شرایط ریزش مو، مانند طاسی با الگوی مردانه و ریزش موی زنانه، پیشرونده هستند. آنها بدون درمان بدتر می‌شوند، به همین دلیل مهم است که اگر ریزش مو شما را نگران می‌کند، مقابله کنید.

  شروع مجدد ماینوکسیدیل برای ابرو پس از استراحت می‌تواند به شما کمک کند موهایی را که از زمان قطع مصرف ماینوکسیدیل از دست داده اید دوباره به دست آورید. اگر ماینوکسیدیل برای اولین بار برای شما کار کرد، به احتمال زیاد دوباره مناسب خواهد بود. همچنین ممکن است همان عوارض جانبی را که بار اول داشتید تجربه کنید، مگر اینکه به استفاده از قدرت کمتر یا کاربرد کمتر تغییر دهید. بسته به مدت زمانی که از آخرین استفاده شما از ماینوکسیدیل گذشته باشد، ممکن است دوباره مرحله ریزش ماینوکسیدیل را پشت سر بگذارید. اگر فقط یک استراحت کوتاه از ماینوکسیدیل گرفته اید (کمتر از دو یا سه ماه)، ممکن است بتوانید از آن اجتناب کنید. اما اگر از آخرین استفاده شما از ماینوکسیدیل بیش از چند ماه گذشته است، انتظار داشته باشید که مقداری ریزش اضافی را مشاهده کنید.

  تنها راه برای توقف استفاده از ماینوکسیدیل بدون ریزش مو، جایگزینی درمان با راه حل موثر دیگری برای ریزش موی ابرو است. به عنوان مثال، اگر از ماینوکسیدیل موضعی به فیناستراید موضعی تغییر دهید، ممکن است بتوانید موهای خود را حفظ کنید. ثابت شده است که فیناستراید موضعی به طور موثری ریزش مو ناشی از طاسی با الگوی مردانه را کاهش می‌دهد. راه حل‌های ممکن دیگر شامل شامپو کافئین، کتوکونازول برای ریزش مو و روغن رزماری است. در حالی که شواهدی برای این درمان‌ها وجود دارد، فقط ماینوکسیدیل موضعی و فیناستراید خوراکی برای درمان طاسی با الگوی مردانه مجوز دارند.

  کلام پایانی

  بهترین راه برای یافتن درمان مناسب ریزش موی ابرو، صحبت با متخصص پوست و مو است. تیم کلینیک موی ماه زر می‌تواند به شما کمک کند تا یک درمان ایمن و موثر را پیدا کنید که برای شما مفید باشد. برای شروع با مراجعه به وب سایت ما یک مشاوره رزرو کنید.

  سوالات متداول

  • آیا ماینوکسیدیل برای همه افراد مناسب است؟

  ماینوکسیدیل برای اکثر افراد بی‌خطر است، اما در صورت داشتن حساسیت پوستی یا بیماری‌های خاص، بهتر است با پزشک مشورت کنید.

  • چه مدت بعد از استفاده می‌توان نتایج را مشاهده کرد؟

  معمولاً پس از سه تا شش ماه استفاده منظم نتایج قابل مشاهده خواهد بود.

  • آیا ماینوکسیدیل عوارض جانبی دارد؟

  بله، ممکن است عوارضی مانند خارش، قرمزی و خشکی پوست داشته باشد.

  • آیا می‌توان ماینوکسیدیل را روی قسمت‌های دیگر صورت استفاده کرد؟

  بهتر است ماینوکسیدیل فقط روی ناحیه ابرو استفاده شود.

  • آیا استفاده از ماینوکسیدیل نیاز به نسخه پزشک دارد؟

  برخی انواع ماینوکسیدیل نیاز به نسخه دارند، اما برخی دیگر بدون نسخه قابل تهیه هستند.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  10 پاسخ

   1. منظورتون ماندگاری کاشت ابرو هست؟ کاشت ابرو با ترمیم نهایی ماندگاری دائمی دارد.

  1. سلام من میخوام برای بار دوم گوشمو سوراخ کنم ولی نمیخوام روی غضروف باشه به نظرتون امکان پذیره؟
   در ضمن به هر فلزی غیر از طلا حساسیت دارم

   1. متاسفانه این خدمت در مرکز ما ارائه نمی‌شود.

  2. شیو بعد از اولین جلسه لیزر اشکالی نداره انجام بشه ؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله طرز استفاده ماینوکسیدیل برای ابرو

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)
  قبل و بعد کاشت مو کاشت ابرو در یک جلسه کاشت مو میکروگرافت قبل و بعد کاشت ابرو