۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

مزوتراپی برای ریزش موی هورمونی

مزوتراپی برای ریزش موی هورمونی

مزوتراپی برای ریزش موی هورمونی

مزوتراپی برای ریزش موی هورمونی؛ ریزش مو یک مشکل رایج است که میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می‌دهد. این مشکل می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله ژنتیک، عدم تعادل هورمونی و کمبودهای تغذیه ای باشد. در میان این مشکلات، ریزش موی هورمونی موجب ناراحت بسیاری از افرادی می‌شود. در حالی که چندین روش درمانی برای ریزش مو هورمونی وجود دارد، مزوتراپی برای ریزش موی هورمونی به عنوان یک راه حل موثر ظاهر شده است که در سال‌های اخیر محبوبیت پیدا کرده است.

در این مقاله، مزوتراپی را با جزئیات بررسی خواهیم کرد و چگونگی کمک به مبارزه با ریزش مو را درک خواهیم کرد.

آشنایی با مزوتراپی برای ریزش مو

قبل از بررسی مزوتراپی برای ریزش موی هورمونی کمی‌در رابطه با تاثیر مزوتراپی بر ریزش مو صحبت خواهیم کرد. مزوتراپی چیست؟ مزوتراپی یک روش درمانی غیرجراحی است که شامل تزریق میکرو یک محلول غنی از مواد مغذی به پوست سر است. این محلول حاوی ترکیبی از ویتامین‌ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه و سایر مواد مغذی است که برای رشد مو ضروری هستند. این مواد مغذی به تحریک فولیکول‌های مو و بهبود گردش خون در پوست سر کمک می‌کند که به نوبه خود باعث رشد مو می‌شود.

چرا موهای شما کم پشت شده است؟

دو حالت رایج بیشتر ریزش موی مرتبط با افزایش سن را تشکیل می‌دهند. شایع ترین آلوپسی آندروژنتیک است که ریزش مو با الگوی مردانه یا زنانه نیز نامیده می‌شود. نازک شدن موها اولین نشانه است.

ریزش مو می‌تواند ناشی از ژنتیک یا تغییرات هورمونی مرتبط با افزایش سن باشد. این بیماری به تدریج، در الگوهای خاص مردان و زنان رخ می‌دهد. در مردان، خط موی جلویی تمایل به عقب ‌رفتن دارد، یا ممکن است در شقیقه‌ها یا تاج بالای سر نازک شود. در زنان، می‌‌تواند بیشتر پوست سر را درگیر کند یا نواحی خاصی مانند قسمت میانی، شقیقه‌ها و ناحیه پیشانی پوست سر را درگیر نماید. اما در آلوپسی آندروژنتیک، زنان آنطور که مردان می‌توانند طاسی پیدا نمی‌کنند.

مزوتراپی قبل و بعد ریزش موی هورمونی

یکی دیگر از مشکلات مربوط عدم تعادل هورمونی است که در این شرایط فولیکول‌های مو کوچکتر می‌شوند و تارهای مو را ظریف تر می‌کند. برخی از فولیکول‌های مو به طور کلی تولید مو را متوقف می‌کنند.

یکی دیگر از انواع رایج ریزش مو تلوژن افلوویوم نام دارد. این نوع لاغری به طور ناگهانی و اغلب به عنوان یک واکنش به استرس عاطفی یا فیزیکی رخ می‌دهد. این مشکل ممکن است پس از تب بالا، عفونت دستگاه ادراری یا جراحی اتفاق بیفتد. ریزش بدن همچنین می‌تواند به عنوان واکنشی به یک بیماری زمینه ای یا مصرف یک داروی جدید رخ دهد.

مزوتراپی برای ریزش مو هورمونی

رشد مجدد مو با مزوتراپی یکی از کاربردهای مزو است. مزوتراپی برای ریزش مو هورمونی با تزریق یک محلول غنی از مواد مغذی به پوست سر با استفاده از یک سوزن تخصصی عمل می‌کند. محلول به مزودرم که لایه میانی پوست است تزریق می‌شود. فرآیند تزریق نسبتاً بدون درد است و نیازی به بیهوشی ندارد. درمان معمولاً حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد تا کامل شود.

مواد مغذی موجود در محلول به بهبود گردش خون در پوست سر کمک می‌کند، که فولیکول‌های مو را با مواد مغذی ضروری که برای رشد نیاز دارند فراهم می‌کند. این درمان همچنین تولید کلاژن و الاستین را تحریک می‌کند که به تقویت فولیکول‌های مو و جلوگیری از ریزش مو کمک می‌کند.

برای کمک به ریزش موی هورمونی به کجا مراجعه کنیم؟

پزشک مراقبت‌های اولیه شما می‌تواند ارزیابی کند که آیا ریزش مو ناشی از یک بیماری زمینه‌ای، دارو، تغییرات هورمونی یا افزایش سن است یا خیر. پزشک ممکن است آزمایش خون را تجویز کند یا درمان‌هایی را تجویز کند تا مشکل دقیق را دریابد و درمان مناسب را انجام دهد. اگر می‌خواهید به یک متخصص مراجعه کنید، به یک متخصص پوست با تجربه مراجعه کنید که در درمان ریزش مو تخصص دارد و در بسیاری از گزینه‌های موجود برای کمک به رشد مجدد مو کاملاً آشناست.

ما در کلینیک ماه زر، معتبرترین مرکز کاشت مو شهرک غرب تهران، با ارائه مشاوره‌های لازم شما را برای درمان ریزش موی هورمونی و مزوتراپی بعد از کاشت مو راهنمایی خواهیم کرد. برای دریافت مشاوره می‌توانید با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۲۵۵۵ تماس بگیرید و یا فرم مشاوره زیر را تکمیل کنید.

 • فایل ها را به اینجا بکشید
  Accepted file types: jpg, gif, png, pdf, Max. file size: 500 MB, Max. files: 3.

  فواید مزوتراپی چیست؟

  مزوتراپی مزایای متعددی دارد، از جمله:

  • باعث رشد مو می‌شود.
  • ریزش مو را کاهش می‌دهد.
  • ضخامت و حجم مو را بهبود می‌بخشد.
  • پوست سر را تغذیه می‌کند.
  • تولید کلاژن و الاستین را تحریک می‌کند.
  • ایمن و غیر تهاجمی.
  • حداقل دوران نقاهت دارد.
  ادامه مطلب  کربوکسی تراپی برای ریزش مو

  محافظت از موهای شما

  نوع درمانی که پزشک شما تجویز می‌کند به علت ریزش مو بستگی دارد. تلوژن افلوویوم به تنهایی یا پس از درمان علت زمینه ای اصلاح می‌شود. تلوژن افلوویوم معمولاً در عرض سه تا شش ماه بهتر می‌شود.

  برای افراد مبتلا به آلوپسی آندروژنتیک، هدف درمان تقویت فولیکول‌های مو است، بنابراین تارهای مو ضخیم تر می‌شوند و موهای شما متراکم تر به نظر می‌رسد. درمان‌های زیر ممکن است کمک کند.

  • داروهای موضعی FDA: سازمان دارو، ماینوکسیدیل (Rogaine) را به عنوان یک درمان ریزش مو برای مردان و زنان تأیید کرده است. این درمان به ضخیم شدن فولیکول‌های مو و افزایش طول مو کمک می‌کند. این درمان به صورت مایع یا کفی است که روی پوست سر مالیده می‌شود. اگر موهای زیادی دارید، استفاده از فرم مایع آن آسان‌تر است. اما افراد بیشتری در مقایسه با فوم، با مایع تحریک می‌شوند، و شما باید حداقل به مدت ۹ ماه به صورت روزانه از آن استفاده کنید تا شاهد بهبود باشید.
  • داروهای خوراکی: مطالعات اخیر نشان می‌دهد که مصرف ماینوکسیدیل به عنوان یک قرص، که برای دهه‌ها برای درمان فشار خون بالا استفاده می‌شود، برای درمان ریزش مو ایمن و موثر است. ما در سال گذشته شاهد افزایش استفاده از ماینوکسیدیل خوراکی برای ریزش مو بوده ایم. برای افرادی که به اندازه کافی از ماینوکسیدیل موضعی بهره نمی‌برند، یا کسانی که پوست سرشان از فرم موضعی تحریک می‌شود، مفید است.

  سایر داروهای خوراکی برای درمان ریزش مو شامل فیناستراید (Propecia، Proscar) و اسپیرونولاکتون (Aldactone) است. داروهای خوراکی می‌توانند عوارض جانبی داشته باشند. به عنوان مثال، ماینوکسیدیل خوراکی می‌تواند باعث کاهش فشار خون یا تپش قلب شود. بنابراین، ما به دقت رژیم درمانی را برای بیماران جداگانه تنظیم می‌کنیم.

  • تزریق پلاسمای غنی از پلاکت: درمان دیگر، تزریق پلاسمای غنی از پلاکت است. در این روش، غلظت بالایی از اجزای خون شما برای تحریک رشد مو به پوست سر شما تزریق می‌شود. اثربخشی پلاسمای غنی از پلاکت برای رشد مجدد مو هنوز ثابت نشده است.
  • درمان با نور لیزر: دستگاه‌هایی که نور لیزر LED سطح پایین ساطع می‌کنند ممکن است رشد مو را تقویت کنند.

  مزوتراپی در مقابل سایر درمان‌های ریزش مو

  مزوتراپی برای ریزش موی هورمونی تنها یکی از درمان‌های موجود برای ریزش مو است. برخی از درمان‌های محبوب دیگر عبارتند از:

  • درمان‌های موضعی: اینها کرم‌ها یا سرم‌هایی هستند که برای تقویت رشد مو روی پوست سر استفاده می‌شوند. برخی از نمونه‌ها عبارتند از ماینوکسیدیل و فیناستراید.
  • کاشت مو: این یک روش جراحی است که شامل پیوند فولیکول‌های مو از یک قسمت پوست سر به قسمت دیگر است.
  • لیزر درمانی: این درمان شامل استفاده از نور لیزر سطح پایین برای تحریک رشد مو است.

  در مقایسه با این درمان‌ها، مزوتراپی موی هورمونی غیرتهاجمی است، کمترین زمان ریزش مو را دارد و می‌تواند برای درمان طیف وسیعی از شرایط ریزش مو از جمله عدم تعدل هورمونی استفاده شود. علاوه بر این، مزوتراپی را می‌توان در ترکیب با سایر درمان‌ها برای افزایش اثربخشی آنها استفاده کرد.

  همچنین بخوانید درباره: مزوتراپی برای رفع سفیدی مو

  سوالات متداول

  در ادامه برای روشن شدن روش مزوتراپی برای ریزش موی هورمونی قصد داریم تا به چند مورد از متداول‌ترین سوالات شما پاسخ دهیم.

  • کاندیدای مناسب مزوتراپی برای ریزش موی هورمونی کیست؟

  مزوتراپی برای مردان و زنانی که دچار ریزش مو یا نازک شدن مو هورمونی هستند مناسب است. با این حال، ذکر این نکته ضروری است که مزوتراپی ممکن است برای افرادی که طاسی کامل دارند یا برای مدت طولانی طاسی بوده اند، موثر نباشد.

  • در طول درمان مزوتراپی برای ریزش موی هورمونی چه انتظاری باید داشت؟

  قبل از درمان، مو و پوست سر تمیز و آماده می‌شود. همچنین ممکن است یک کرم بی حس کننده بر روی پوست سر استفاده شود تا هر گونه ناراحتی در طول درمان به حداقل برسد. سپس محلول با استفاده از یک سوزن تخصصی به پوست سر تزریق می‌شود. پس از درمان، پوست سر ممکن است کمی‌حساس و قرمز باشد، اما معمولا در عرض چند ساعت فروکش می‌کند.

  • هر چند وقت یک بار باید مزوتراپی برای ریزش موی هورمونی کنید؟

  تعداد دفعات مزوتراپی به نیاز فرد و شدت ریزش مو بستگی دارد. اکثر افراد به یک سری درمان‌های اولیه نیاز دارند که بین ۲ تا ۴ هفته از هم فاصله دارند. پس از درمان اولیه، درمان‌های نگهدارنده ممکن است هر ۳-۶ ماه یکبار برای حفظ نتایج مورد نیاز باشد.

  ادامه مطلب  کاشت مو prp چیست؟

  کلام پایانی …

  مزوتراپی برای ریزش موی هورمونی یک روش درمانی ایمن و غیر تهاجمی‌است که می‌تواند برای تقویت رشد مو، کاهش یا توقف ریزش مو و بهبود کیفیت کلی مو استفاده شود. این درمان شامل تزریق یک محلول غنی از مواد مغذی به پوست سر برای تحریک رشد مو است. این درمان در تقویت رشد مو، کاهش ریزش مو و بهبود کیفیت کلی مو موثر است.

  در حالی که مزوتراپی ممکن است برای همه مناسب نباشد، درمان موثری برای بسیاری از انواع ریزش مو از جمله ریزش موی هورمونی است. اگر ریزش مو یا نازک شدن موها را تجربه می‌کنید، با متخصصین ما در مرکز مو کلینیک ماه زر صحبت نمایید تا دریابید آیا مزوتراپی برای شما مناسب است یا خیر.

  جستجو مرتبط کاربران:

  5/5 - (1 امتیاز)

  10 پاسخ

  1. سلام..،من دوساله که دارم مزو تراپی میکنم و موهام با سرعت خیلی کمی دارن پاسخ میدن..حالا دیگه میخوام هیر فیلر تهیه کنم بلکه این جواب بده حالا سوالم اینه که میتونم هیرفیلر رو از داروخونه های سطح شهر تهیه کنم یا نه جای خاصی باید برم حتما و اصلا میتونم‌خودم استفاده کنم یا حتما باید برای تزریق یا استفاده هیرفیلر برم کیلنیک؟

   1. با سلام. شاید علت جواب ندادن مزوتراپی استفاده نادرست از آن بوده است. با این حال با ما تماس بگیرید و حتما به کلینیک مراجعه کنید.

  2. من چند ماهیه که چونه ام را ژل زدم ولی گاهی پیش میاد که اون قسمت یهو ورم میکنه و درد می‌کنه علتش چی میتونه باشه؟؟
   ممنون میشم راهنمایی کنید

   1. با سلام. در ص.رتی که تزریق ژل را در مجموعه ما انجام دادید با مشاوره خود تماس بگیرید. شما همچنین می‌توانید برای اطلاعات تزریق به وبسایت https://drlaghari.com/ مراجعه کنید.

  3. سلام من ۴و۵روزه که پیرسینگ لب زدم ک الان از داخل خیلی درد میکنه می‌خندم کِش میاد و کلنم درد میکنه باید چیکار کنم؟؟ لطفا راهنماییم کنید

  4. سلام درمان ریزش مو از طریق مزوتراپی دائمی هست یا امکان ریزش وجود داره؟

   1. با سلام در طول دوره های ترمیمی می‌تواند دائمی باشد. البته باید معاینه شوید! شاید نیاز به درمان دیگری باشد.

  5. دکتر جان من موهای سرم خیلی چربه طوری که هر روز باید دوش بگیرم برای من کاشت مو جواب میده اصلا ؟

   1. با سلام؛ ریزش مو دارید یا موهاتون ریخته؟ برای این موضوع باید از پزشک پوست ما مشاوره بگیرید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله مزوتراپی برای ریزش موی هورمونی

  تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

  مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

  ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

  آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

  اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

  یوتیوب مرکز مو و ابرو زیر نظر کلینیک ماه زر

  Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)