۸۰۶۰۹۰۲ ۰۹۱۲

مشاوره واتساپ

٠٧٩٠ ٧٣٠ ٠٩١٢

مشاوره ۲۴ ساعته

کاشت مو از ریش به سر 

کاشت مو از ریش به سر 

کاشت مو از ریش به سر 

این روز ها و با توجه به عادات زندگی نادرست و تغذیه ناسالم، مصرف کردن غذاهای فست فود و افزایش استرس و اضطراب در طول روز، باعث شده است که ریزش مو تبدیل به یکی از معضلات بزرگ مردم شود. کنترل ریزش مو با استفاده از شامپو ها و تغذیه مناسب و اصلاح عادات رفتاری، امکان پذیر است ولی گاهی اوقات به خاطر مسائل مختلف مانند ژنتیک و سوانح و تصادف، ممکن است عده زیادی دچار طاسی و ریزش های گسترده مو شوند. تنها درمان قطعی برای از بین بردن طاسی، کاشت مو است. عمل کاشت در بهترین مرکز کاشت مو در ابتدا تنها به یک روش انجام می‌شد و شاید برای برخی افراد به علت عدم وجود بانک موی مناسب در سر، انجام آن امکان پذیر نبود. ولی با پیشرفت تکنولوژی و علم پزشکی، روش های مختلفی برای این کار ابداع شد که کاشت مو را برای هر کسی ممکن می‌کند.

کاشت مو از ریش به سر 

در این مقاله، قصد داریم امکان کاشت مو بدون جراحی از ریش به سر و روش های این کار را بسنجیم. اگر شما نیز متقاضی کاشت مو و پیوند مو از ریش به سر هستید پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه فرمایید.

آیا امکان برداشت مو از ریش و انتقال آن به سر وجود دارد؟

بهترین ناحیه ای که می‌توان از آن فولیکول های مو را استخراج کرد و به قسمت هایی از سر که دچار طاسی و ریزش شده اند انتقال داد، پشت گوش و پشت سر است. افرادی که در این نواحی بانک موی مناسبی داشته باشند، به هیچ عنوان از بابت امکان کاشت مو نگرانی ندارند و می‌توانند یک پیوند موی موفق داشته باشند. ولی افرادی نیز وجود دارند که در این قسمت ها، بانک موی مناسبی ندارند و دچار ریزش موی شدید شده اند که امکان برداشت مو از پشت سر و کنار گوش برای آن ها وجود ندارد.

انجام عمل کاشت موی اشتباه و عدم تبحر پزشک قبلی در کاشت مو نیز می‌تواند باعث ایجاد چنین حالتی شده باشد. که بانک موی افراد آسیب دیده باشد و کیفیت گرافت های باقی مانده قابل قبول نباشد.

اگر شما نیز جزو این افراد هستید، باید سراغ روش های دیگر کاشت مو بروید. در آن ها مو ها و گرافت ها، از قسمت هایی به جز سر برداشت می‌شوند.

ادامه مطلب  پیوند مو چیست؟ تمامی نکات و انواع آن

کلینیک های مختلف، ممکن است برداشت مو از قسمت های مختلف بدن مانند ریش، سینه ها و یا قسمت های دیگر را به شما پیشنهاد کنند. اما کدام یک از این موارد برای شما مناسب تر است؟

معیار های مختلفی وجود دارد که بررسی کردن آن ها ثابت می‌کند بانک موی مناسب در بدن شما موجود هست یا نه. در ادامه برخی از آن ها را به شما معرفی کرده ایم:

 • اول از همه، کیفیت گرافت های مو باید مورد بررسی قرار گیرد. فولیکول های موی بانک مو و قسمت های اهدا کننده، باید نسبت به ریزش مقاومت زیادی داشته باشند.
 • تراکم موی قسمت اهدا کننده مو باید قابل قبول باشد. طبیعتا با تراکم زیاد مو ها، نتیجه عمل کاشت مو نیز بهتر و رضایت بخش تر خواهد بود.
 • ویژگی های ظاهری و ساختاری مو های ناحیه اهدا کننده، اهمیت زیادی در انتخاب آن ها دارد. باید متناسب با ناحیه دریافت کننده انتخاب شود.

معمولا، مو های قسمت ریش ها، از نظر ساختار، شباهت بیش تری به مو های سر دارند. این مو ها به ریزش حساس نیستند. اگر بنا به تشخیص پزشک متخصص، تراکم ریش ها برای کاشت مو های سر کافی باشد. می‌توان از ریش به عنوان یک بانک موی مناسب برای کاشت مو استفاده کرد.

روش پیوند مو از ریش به سر

برای کاشت مو از ریش به سر باید از روش BHT استفاده شود. این روش، بر پایه روش کاشت موی FIT انجام می‌شود. البته، بنا به تشخیص پزشک ممکن است لازم باشد از روش های SUT یا Micro FIT استفاده کنید.

در این تکنیک ها، لازم نیست روی پوست برش و زخم ایجاد شود و نیازی به بخیه نیز نیست. برداشت مو ها از ریش و انتقال آن ها به سر، اگر توسط افراد متبحر و متخصصین انجام شود، معمولا تا ۷۰ درصد با موفقیت همراه خواهد بود.

نحوه کاشت مو از ریش به سر

در این روش کاشت مو نیز، سه مرحله استخراج و برداشت مو ها، آماده سازی آن ها و انتقال به قسمت های دریافت کننده انجام می‌شوند.

در ابتدا، مطابق با سلیقه و درخواست متقاضی، پزشک خط رویش مو را طراحی می‌کند. طراحی خط رویش مو به نحوه درست، باعث می‌شود نتیجه کاشت مو طبیعی تر باشد و حالت مو ها زیبا تر باشد.

ادامه مطلب   کاشت ابرو به روش آی تی

پس از طراحی خط رویش مو، مو ها باید از ریش برداشت شوند. در روش FIT، مو ها از ناحیه اهدا کننده فولیکول های مو به صورت جداگانه انجام می‌شود. از پانچ های مینیاتوری برای این کار استفاده می‌شود که باعث می‌شود سوراخ های بسیار ریزی در ناحیه ریش ایجاد می‌شود. و فولیکول های مو با دقت بسیار زیادی با کمک انبر برداشته می‌شوند.

این موضوع باعث می‌شود بانک مو نیز آسیب نبیند و ظاهر ناحیه اهدا کننده مو نیز مطلوب باقی بماند.

پس از برداشت مو، نوبت به آماده کردن گرافت ها می‌رسد. این مرحله، حساسیت بسیار زیادی دارد. فولیکول هایی که برداشت شده اند در صورتی که در این مرحله درست نگهداری نشوند ممکن است آسیب ببینند و از بین بروند.

در این مرحله، گرافت ها باید به قسمت های کوچک تر تقسیم شوند و مجددا به کمک انبر های میکروسکوپی مخصوص، روی سر سوراخ هایی ایجاد شود. گرافت ها به قسمت های دریافت کننده منتقل شوند.

مزیت های کاشت مو از ریش به سر

 • در این روش، کسانی که بانک موی مناسبی در سر خود ندارند. می‌توانند به تراکم موی دلخواه خود برسند. کسانی که زیاد از بانک مو های سر خود استفاده می‌کنند. ممکن است از ظاهر پشت سر خود رضایت نداشته باشند که چنین مشکلی با پیوند مو از ریش به سر به وجود نمی‌آید.
 • مو های قسمت ریش ها معمولا حالتی ضخیم دارند که این موضوع می‌تواند به پرپشت تر دیده شدن مو های سر کمک کند.
 • در تکنیک کاشت مو از ریش به سر، می‌توان خط رویش را با حالتی بسیار طبیعی و زیبا طراحی کرد.

معایب کاشت مو از ریش به سر

 • تعداد گرافت های مویی که می‌توان از ریش به سر انتقال داد، در بیش ترین حالت ممکن، ۱۰۰۰ عدد است. در حالی که با تکنیک های دیگر کاشت مو می‌توان تعداد بیش تری از گرافت ها را انتقال داد و بنابراین، این روش برای کسانی که طاسی خیلی گسترده ای دارند چندان مناسب نیست.
 • گرافت هایی که از پوست سر برداشته می‌شوند معمولا دارای سه تا چهار تار مو هستند. این در حالی است که گرافت های برداشت شده از ریش معمولا یک تار مو دارند.
 • کاشت مو از ریش به سر، نیازمند تبحر بالاتری نسبت به کاشت مو با تکنیک های دیگر است. علت این موضوع دشورار بودن برداشت مو از صورت است به طوری که به ظاهر ریش ها صدمه ای وارد نشود.
ادامه مطلب  روش های پرپشت کردن ابروها در سریعترین زمان

عوارض پیوند ریش به مو

عمل کاشت مو از ریش به سر نیز مانند تمام عمل های دیگر دارای عوارضی است که البته، اکثر این عوارض کاشت مو موقتی هستند و خیلی سریع از بین می‌روند. اگر عمل خود را نزد پزشکی با تخصص زیاد انجام دهید، دچار عوارض بلند مدت نخواهید شد ولی در اثر مراجعه به کلینیک های نامعتبر ممکن است خطرات زیر با عمل کاشت مو از ریش به همراه باشند:

 • کبودی
 • تورم
 • قرمز شدن پوست
 • حساسیت و احساس درد هم در قسمت اهدا کننده مو و هم در قسمت دریافت کننده
 • عفونت
 • زخم و اسکار
 • رشد مو های زیر پوستی

بهترین کلیینیک کاشت مو از ریش

سابقه بیش تر کلینیک و تبحر کادر پزشکی، باعث می‌شوند احتمال بروز خطرات به حداقل برسد و بتوانید بهترین نتیجه ممکن را کسب نمایید.

کلینیک سعادت آباد با بیش از ۱۷ سال سابقه در کاشت مو، می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین نتیجه ممکن را از عمل خود کسب نمایید.

برای تعیین وقت مشاوره حضوری رایگان کاشت مو، تخمین هزینه ها و همچنین بررسی بانک مو، می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۱۲۶۷۶۱۸۳۲ تماس بگیرید و یا از طریق شماره واتساپ ۰۹۱۲۸۰۶۰۹۰۲ اقدام نمایید.

جمع بندی:

طاسی و ریزش مو تبدیل به یکی از معضلات بزرگ مردم شده است. تنها روش قطعی از بین بردن طاسی، کاشت مو است اما خیلی از افراد به خاطر عدم وجود بانک موی مناسب در سر ممکن است نتوانند از روش های معمول کاشت مو استفاده کنند. چنین افرادی، با کمک پزشک متخصص می‌توانند پیوند مو از ریش به سر را انجام دهند و تراکم مو های خود را پس بگیرند. اگر شما نیز متقاضی کاشت مو از ریش به سر هستید، ابتدا باید توسط پزشک ویزیت شوید تا امکان انجام این عمل برای شما بررسی شود. برای این منظور، می‌توانید به آدرس: سعادت آباد، میدان کاج، سرو شرقی، خیابان مجد، مرکز جراحی محدود سعادت آباد مراجعه نمایید.

 

اولین نفر باشید که به این مقاله امتیاز می دهید .

6 پاسخ

 1. سلام وقت بخیر

  آیا در حال حاضر امکان کاشت مو به روش تکثیر فراهم میباشد ؟
  در این روش محدودیتی از نظر تعداد تار مو تکثیر شده وجود دارد ؟

 2. سلام وقت بخیر
  من می خوام مو بکارم ولی قبلش میخام کل ریشم رو لیزر کنم. بانک موی سرم در ناحیه پشت هم متراکم و هم ضخیمه. بالای گوشم ضخیمه ولی تراکم متوسطی داره. وسط سینه هم به اندازه نصف وجب مو دارم. میخواستم ببینم با این اوصاف ریشم نیاز میشه که قسمتی شو برای کاشت نگه دارم؟!

 3. سلام وظیفه خودم دونستم
  بیام و نظر بدم
  من اول دانشگاه ۱۸ سالگی فقط سبیل داشتم
  همه چی زدم
  روزماری
  دنبلان
  سیر

  همه رو زدم
  هیچ کدوم جواب نداد
  تنها چیزی که جواب داد ماینوکسیدیل ۵ درصد بود اشتباه نکنم روزی ۲ بار رو صورتم میمالیدم
  در ضمن فاویسم هستم و بودم و الان ۲۳ سالمه
  و اوکیم
  سوالی بود در خدمتم

 4. آیا بعد از مزوتراپی مو باید از شامپوی خاصی استفاده کنیم؟

 5. سلام
  این تتو ها بعد از اینکه پاک شدن عوارض ندارن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره و دریافت تخفیف؛ ویژه مقاله کاشت مو از ریش به سر 

تلگرام-کلینیک-مو-ابرو-ماه زر

مشاوره رایگانه باهامون تماس بگیر.

ما را درشبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

آپارات کاشت مو و ابرو ماه زر

اینستاگرام کاشت مو و ابرو ماه زر

Call Now Buttonمشاوره رایگان(کلیک کنید)